Vražda knížete Václava

Dějiny do roku 1197 (druhý nástup Přemysla I.) - stěhování národů, Sámova říše, Velká Morava, české knížectví a nedědičné království (Vratislav a Vladislav). Světové dějiny do konce 12. století

Moderátor: Ježek

thovtt
Kníže
Příspěvky: 348
Registrován: 06 říj 2009 08:41
Been thanked: 1 time

Re: Vražda knížete Václava

Nový příspěvek od thovtt »

Jde o to co psychologicky z těch poplatků zůstalo v Němcích aco v nás .Němci to mají jako genetickou informaci uloženu o nás a vnás to nechalo pachut něčeho jiného.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Vražda knížete Václava

Nový příspěvek od Katerina »

thovtt píše:Jde o to co psychologicky z těch poplatků zůstalo v Němcích aco v nás .Němci to mají jako genetickou informaci uloženu o nás a vnás to nechalo pachut něčeho jiného.
Tady bych si dovolila nesouhlasila . Většina Čechů nemá ani ponětí co to tribut je, a z Václava si pamatují pouze jakousi "veselou" tradici - že se posílalo 500 volů do Německa,řekla bych uloženou někde mezi : "Sedm kulí jako v Sarajevu nebo, že Zikmund byl liška ryšavá (promiň Zikmunde :oops: ) - a tak podobně ...

Němci nic takového uloženého nemají, možná spíš něco jiného , ale to je spíš na delší rozbor a nek Václavovi- a já bych si na něj ani netroufla. To spíš Georg.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
thovtt
Kníže
Příspěvky: 348
Registrován: 06 říj 2009 08:41
Been thanked: 1 time

Re: Vražda knížete Václava

Nový příspěvek od thovtt »

Nejde o pamětˇˇmyšlenkovou jako spíše co mají naše národy pod kůží,něco jako genofond.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Common Crawl Bot a 0 hostů