Nejděsivější hrad v Čechách

Hradiště, hrady, tvrze a jiná sídla nobility. Dnešní propagace a obnova.

Moderátor: Zany

Vladislav Jagelonský

?

Nový příspěvek od Vladislav Jagelonský »

byl jsem na štemberku a je to fakt des!!
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Re: ?

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Jan Lucemburský píše:byl jsem na štemberku a je to fakt des!!
Máš na mysli patrně Šternberk. Ale ty jsou dva. Český Šternberk a Šternberk na Moravě. O kterém je řeč, že je to takovej děs... :shock:
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1087
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: ?

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Jan Lucemburský píše:byl jsem na štemberku a je to fakt des!!
Já mám podezření, že si´s spletl kapitolku. :wink: Ještě tu máme od ex-Posla z budoucnosti založené téma: Nejhorší zkušenosti na hradech http://www.e-stredovek.cz/forum/viewtopic.php?t=198 - nepatří to náhodou tam? :D
A jen drobná technická, spíše marginální, připomínka... Až budeš vkládat příspěvek, snaž se předtím zvážit co to bude, aby příspěvek měl hlavu, patu a aby byl věcně, fakticky přínosný.
Když budeš zobrazovat obrázek, přidej stručnou popisku, abychom věděli o co jde a u textového příspěvku zvra pozornost na obsah, abychom z Tebe pak nemuseli páčit, co jsi tím myslel... :wink: Zvolil si´s poměrně odvážnou přezdívku, snaž se, aby si´s jí také zasloužil a nosil "oprávněně" (alespoň v naší virtuální rovině)...
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Nový příspěvek od Georg »

Viola píše:Viděli jste tohle? http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/11 ... o-pekla.ht

Ještě teď mi běhá mráz po zádech...
No já jsem se tomu spíš smál.A vzpomněl jsem si na kapitolu o Johance taky ukázka psychoŸy.Kastelán tvrdí majiteli jak je jeho pes neklidný a přitom ten radostně vrtí ocasem a čichá něco pro něj pozitivního.Ve psech se dost vyznám a vím,jak vypadá znejistělý pes natož když dostane strach.Ale každopádně dobrý marketinkový tah.A toulavá kamera u mne natáčela ve firmě a vím jak si s pravdivostí věcí nedělají hlavu.Hlavně a je to zajímavé.Tak Violo klidné sny..Georg
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1087
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: KRVAVÁ PANÍ PIèÍNSKÁ

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Przemysl de Nyestieyky píše:...majitelka tvrze a zároveň manželka karlštejnského purkrabího Jana Bechyňského, Kateřina Pešíková z Komárova na Pičíně (+1534), byla taková menší obdoba čachtické paní...
Zrovna jsem si omylem koupil knížku o Kateřině, protože jsem nevěděl, že je to román... :? Ještě jsem to nečetl, ale podle epilogů, vysvětlení fakt a mýtů v knize to vypadá, že autor se příliš nebude snažit o nový pohled na tuto kauzu, ale spíš půjde o vyždímání senzace, a za každou cenu připodobnění Kateřiny k Alžbětě Bathory.
Obrázek
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: KRVAVÁ PANÍ PIèÍNSKÁ

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Tuhle knihu sem držel v sobotu ruce a váhal jsem.Řekl bych že bude čas "přikůpit"hodnotnější literaturu.
Bez piva to není ono.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Krvavá paní

Nový příspěvek od Katerina »

Nic si z toho nedělejte, mám ji taky , na zakupování hroznej knížek začínám být v poslední době machr. :evil:
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1087
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Hrady se silnìjší sensitivností

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Hrad Stará Dubá je s "děsivými" pocity návštěvníků popisován v komentářích na této straně: http://www.hrady.cz/index.php?OID=289
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1087
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Hrady "dìsných" jmen

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Podle jmen by se na první pohled dalo o "hrůzostrašných" hradech uvažovat třeba v případě Kostomlat pod Milešovkou. Hrad téhož jména je i na druhé straně království - Kostomlaty nad Labem (zvaný také Mydlovar). ...A nebo Harasov - někdy zvaný téže Krvomlejn... 8)
Obrázek
Kostomlaty p. Milešovkou
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1087
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Èachtická paní z Karlštejna - Re: KRVAVÁ PANÍ PIèÍNSKÁ

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Przemysl de Nyestieyky píše:taková menší obdoba čachtické paní...
ObrázekZačal jsem tuhle knihu číst, dostal jsem se s velkými potížemi do čtvrtiny a vzdal jsem to. :(
Autor sázel nejspíše na to, že když je dlouhodobě úspěšná Čachtická paní, tak u tohoto titulu, kor když jej tak pojmenuje, musí být úspěch téže zaručen.
Pokud si chce ale někdo přečíst knihu od autora s minimální slovní zásobou, zanedbatelným vypravěčským talentem a ubohou sugescí krvavou bestií v systematickém ploskomozkém podání, pak směle doporučuji knihu:
Čachtická paní z Karlštejna -
Zločiny a politické intriky středověku.
Richard Dostál
nakladatelství Fontána 2006


Kateřina z Komárova, hlavní "hrdinka" zemřela r. 1534; autor tohoto (nejhoršího jaký jsem dosud četl) románu, by se také mohl zapojit do naší diskuse na téma Kdy byl konec středověku? :lol:
slavicekvac@upcmail.cz

Re: Nejděsivější hrad v Čechách

Nový příspěvek od slavicekvac@upcmail.cz »

Przemysl de Nyestieyky píše:Každá země má nějakou hradní raritu. Z té krvavé historie např. Rumunsko HRAD BRAN (a POENARI) a proslulého valašského knížete Vlada III. Tepese zvaného Dracula (1431- +1476), Slovensko HRAD čACHTICE s uherskou hraběnkou Erszebet Bathory (1560- +1614).
Zná někdo podobné šlechtické sídlo v čechách, které proslulo podobně strašnou historií? Nebo jsme v naší zemi neměli takovou šlechtu s až tak morbidními deviacemi jako jinde?
Úplně stačí hrad Pražský. Co tam už toho bylo, včetně Heydricha, Hitlera, Brežněva...
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nejděsivější hrad v Čechách

Nový příspěvek od elizabeth »

slavicekvac@upcmail.cz píše:
Przemysl de Nyestieyky píše:Každá země má nějakou hradní raritu. Z té krvavé historie např. Rumunsko HRAD BRAN (a POENARI) a proslulého valašského knížete Vlada III. Tepese zvaného Dracula (1431- +1476), Slovensko HRAD čACHTICE s uherskou hraběnkou Erszebet Bathory (1560- +1614).
Zná někdo podobné šlechtické sídlo v čechách, které proslulo podobně strašnou historií? Nebo jsme v naší zemi neměli takovou šlechtu s až tak morbidními deviacemi jako jinde?
Úplně stačí hrad Pražský. Co tam už toho bylo, včetně Heydricha, Hitlera, Brežněva...
Zajímavé, s tím bych souhlasila. Teď mě, v souvislosti s uvedenými pány a vězněním Záviše právě zde, došlo, že i pro mě to spolu s Hlubokou (kde z hradu Wroburg, Froburg,...naštěstí nebo naneštěstí udělali novogotický paskvil) je Pražský nejděsivější hrad ( schválně ponechávám v pádu prvním a nedávám do 7.) v Čechách.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Nejděsivější hrad v Čechách

Nový příspěvek od Michal »

elizabeth píše:
slavicekvac@upcmail.cz píše:
Przemysl de Nyestieyky píše:Každá země má nějakou hradní raritu. Z té krvavé historie např. Rumunsko HRAD BRAN (a POENARI) a proslulého valašského knížete Vlada III. Tepese zvaného Dracula (1431- +1476), Slovensko HRAD čACHTICE s uherskou hraběnkou Erszebet Bathory (1560- +1614).
Zná někdo podobné šlechtické sídlo v čechách, které proslulo podobně strašnou historií? Nebo jsme v naší zemi neměli takovou šlechtu s až tak morbidními deviacemi jako jinde?
Úplně stačí hrad Pražský. Co tam už toho bylo, včetně Heydricha, Hitlera, Brežněva...
Hm, to je nesmysl. Nikde to tam na člověka nejuká, že tam byli tihle potentáti. To není vina Hradu, ale vesměs vedoucích představitelů této země. :think:
Děs Pražského hradu by mohly teoreticky vzbuzovat architektonické úpravy jeho částí, například věže katedrály, ale takhle to většina lidí nevnímá, naopak zrovna ta věž působí jako copyright. 8-)
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Nejděsivější hrad v Čechách

Nový příspěvek od Michal »

elizabeth píše:Zajímavé, s tím bych souhlasila. Teď mě, v souvislosti s uvedenými pány a vězněním Záviše právě zde, došlo, že i pro mě to spolu s Hlubokou (kde z hradu Wroburg, Froburg,...naštěstí nebo naneštěstí udělali novogotický paskvil) je Pražský nejděsivější hrad ( schválně ponechávám v pádu prvním a nedávám do 7.) v Čechách.
Ale no tak, všichni víme, že jsi zaujatá. :lol: Kdyby Záviše věznili na Bouzově a popravili ho na Karlštejně, tak pro Tebe budou nejděsivější právě ty dva. :wink:
Koneckonců karleštejnská vražedkyně nebo hromadná vražda oblíbenců krále Václava IV v roce 1397 pasuje Kralův svatostánek na mnohem děsivější místo. A přesto je uváděn jako perla mezi českými hrady. 8-)
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nejděsivější hrad v Čechách

Nový příspěvek od elizabeth »

Michal píše:
elizabeth píše:Zajímavé, s tím bych souhlasila. Teď mě, v souvislosti s uvedenými pány a vězněním Záviše právě zde, došlo, že i pro mě to spolu s Hlubokou (kde z hradu Wroburg, Froburg,...naštěstí nebo naneštěstí udělali novogotický paskvil) je Pražský nejděsivější hrad ( schválně ponechávám v pádu prvním a nedávám do 7.) v Čechách.
Ale no tak, všichni víme, že jsi zaujatá. :lol: Kdyby Záviše věznili na Bouzově a popravili ho na Karlštejně, tak pro Tebe budou nejděsivější právě ty dva. :wink:
....
To máš pravdu, budou... Ohledně volby nejděsivějšího hradu, to je samozřejmě především subjektivní záležitost. Na někoho působí děsivě to, na jiného ono. Já ti nevnucuju, aby byla Hluboká nebo Pražský hrad děsivý pro tebe. Já říkám, že jsou děsivé pro mě a jistě, že jsem zaujatá, to nepopírám.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Nejděsivější hrad v Čechách

Nový příspěvek od Michal »

elizabeth píše: To máš pravdu, budou... Ohledně volby nejděsivějšího hradu, to je samozřejmě především subjektivní záležitost. Na někoho působí děsivě to, na jiného ono. Já ti nevnucuju, aby byla Hluboká nebo Pražský hrad děsivý pro tebe. Já říkám, že jsou děsivé pro mě a jistě, že jsem zaujatá, to nepopírám.
A co třeba Mírov nebo Špilberk? Ty pro Tebe neznamenají nic? :o
Nebo Svojanov, co by asi říkal Přemysl II., kdyby věděl, kdo se mu tam načas uhnízdil? :think: :mrgreen:
IMHO si myslím, že na Tebe Hluboká ani Pražský hrad ve skutečnosti nepůsobí děsivě, jen si tento názor vytváříš v souvislosti se Závišem nebo se mýlím? :wink: :)
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Nejděsivější hrad v Čechách

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Já jsem se docela divil, že se zde jmenoval Pražský hrad.Tam straší jenom prezident, pokud nehájí dekrety, ale p strašidlech nic nevím.Rád si něco přečtu.
Bez piva to není ono.
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Nejděsivější hrad v Čechách

Nový příspěvek od Michal »

KOMOŃ píše:Já jsem se docela divil, že se zde jmenoval Pražský hrad.Tam straší jenom prezident, pokud nehájí dekrety, ale p strašidlech nic nevím.Rád si něco přečtu.
A proč Hluboká? :D Vždyť je jedním ze symbolů ČR.
Kromě toho za to, že Záviše rozpůlili mohl jeho brácha, nikdo jiný a hrad už vůbec ne. :think:
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Nejděsivější hrad v Čechách

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Michal píše:
KOMOŃ píše:Já jsem se docela divil, že se zde jmenoval Pražský hrad.Tam straší jenom prezident, pokud nehájí dekrety, ale p strašidlech nic nevím.Rád si něco přečtu.
A proč Hluboká? :D Vždyť je jedním ze symbolů ČR.
Kromě toho za to, že Záviše rozpůlili mohl jeho brácha, nikdo jiný a hrad už vůbec ne. :think:
O Hluboké také nic nevím :think:
Bez piva to není ono.
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Nejděsivější hrad v Čechách

Nový příspěvek od Michal »

Co třeba Veveří, Přemyslovo vězení pro neposlušnou šlechtu? Ten hrad si taky vytrpěl svoje. A že je teda hodně starý. :think:
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů