Mstětice hradiště Mstinovo?

Hradiště, hrady, tvrze a jiná sídla nobility. Dnešní propagace a obnova.

Moderator: Zany

slavicekvac
Král

Mstětice hradiště Mstinovo?

Unread post by slavicekvac »

Geologická mapa. Objekt je vyvýšenina v zákrutu Zelenečského potoka. Někdo prosím vyhoďte chybný gif.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by slavicekvac on 29 Oct 2014 16:03, edited 4 times in total.
slavicekvac
Král

Re: Mstětice hradiště Mstinovo?

Opracovaný kvádřík.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
slavicekvac
Král

Nejvýraznější ohraničený rozsev kvádříků, je vidět také výškový rozdíl akropole a potoka.
KOMOŃ
Vévoda

Unread post by KOMOŃ »

slavicekvac wrote:Nejvýraznější ohraničený rozsev kvádříků, je vidět také výškový rozdíl akropole a potoka.

Není vidět nic jiného než pole...
Bez piva to není ono.
slavicekvac
Král

KOMOŃ wrote:
slavicekvac wrote:Nejvýraznější ohraničený rozsev kvádříků, je vidět také výškový rozdíl akropole a potoka.

To je pravda. Tady jde o jednu ze dvou oblastí s opracovanými kvádříky, jeden je na snímku výše, jeden mám taky doma :-) Tyto oblasti opracovaných kvádříků na povrchu jsou dvě a evidentně jsou důsledkem orby, která se v těchto místech - jinde ne - dostala buď na stavby, nebo na plentu hradeb. Možnost je obojí, z charakteru kamenů to já neumím posoudit. Někteří experti by to jistě zvládli rozlišit. Předpokládaná akropole je na poli vyvýšena o cca 4 m (zjištěno Google Earth) nad Zelenečský potok, který teče kolem. Akropole je vidět na geologické mapě výše. Snímků mám více, ale tohle pro orientaci stačí. Kdo může a chce, nechť místo navštíví osobně, je docela dobře dostupné z Prahy. Fotky už nejsou nic moc, protože jsem dorazil těsně po západu slunce :-)
KOMOŃ
Vévoda

Unread post by KOMOŃ »

slavicekvac wrote:
KOMOŃ wrote:

To je pravda. Tady jde o jednu ze dvou oblastí s opracovanými kvádříky, jeden je na snímku výše, jeden mám taky doma :-) Tyto oblasti opracovaných kvádříků na povrchu jsou dvě a evidentně jsou důsledkem orby, která se v těchto místech - jinde ne - dostala buď na stavby, nebo na plentu hradeb. Možnost je obojí, z charakteru kamenů to já neumím posoudit. Někteří experti by to jistě zvládli rozlišit. Předpokládaná akropole je na poli vyvýšena o cca 4 m (zjištěno Google Earth) nad Zelenečský potok, který teče kolem. Akropole je vidět na geologické mapě výše. Snímků mám více, ale tohle pro orientaci stačí. Kdo může a chce, nechť místo navštíví osobně, je docela dobře dostupné z Prahy. Fotky už nejsou nic moc, protože jsem dorazil těsně po západu slunce :-)

Letecký snímek by nebyl? Jinak doporučuju se ohledně let. arch. obrátit na pana Gojdu z Plzně.
Bez piva to není ono.
slavicekvac
Král

Letecký snímek by nebyl? Jinak doporučuju se ohledně let. arch. obrátit na pana Gojdu z Plzně.[/quote]
https://www.google.cz/maps/@50.1400925, ... a=!3m1!1e3" onclick="window.open(this.href);return false;