Tipy na hrady

Hradiště, hrady, tvrze a jiná sídla nobility. Dnešní propagace a obnova.

Moderátor: Zany

Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Tipy na hrady

Nový příspěvek od acoma »

Vřele doporučuju zříceninu Andělská hora u Karlových Varů. Vůbec se mi tam nechtělo, byla o něm natočená i blbá pohádka podle pověsti, ale zřícenina je to fakt pěkná s nádherným výhledem na Doupovské lesy. A je tam co fotit.:)
Obrázek
Naposledy upravil(a) acoma dne 11 bře 2007 19:19, celkem upraveno 2 x.
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
p(o)sel z budoucnosti

Re: Tipy na hrady

Nový příspěvek od p(o)sel z budoucnosti »

acoma píše:Vřele doporučuju zříceninu Andělská hora u Karlových Varů. Vůbec se mi tam nechtělo, byla o něm natočená i blbá pohádka podle pověsti, ale zřícenina je to fakt pěkná s nádherným výhledem na Doupovské lesy. A je tam co fotit.:)

Kdyz sem pred casem jel do lazni vsimnul sem si toho.Ale bohuzel sem s e tam nedostal.Ani ted se tam nedostanu protoze to mam strasne moc daleko :(
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Hora andìlù...?

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

acoma píše:Vřele doporučuju zříceninu Andělská hora ....
Nevím proč zrovna tento hrad...ale je fakt, že mě taky z nějakého důvodu přitahoval, leč jsem jej viděl pouze když jsem v kamionu opouštěl republiku...Když jsem pátral po žitavsko-slezském šlechtickém rodě von Hartig tak jsem se s ním taky setkal. Hrad vyhořel od hořící šindele při požáru podhradí...
Obrázek
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

No ja taky nevim, proč mi přijde tak dobrej, jeli jsme okolo, vubec se mi nechtelo vylejzat z auta a drapat se na kopec. Ale fakt to stalo za to. Jeste ty podzimni barevny lesy...:)) Asi je tam nejaka magie.:))
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Bradlec

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

acoma píše:...Asi je tam nejaka magie.:))
Podobně se to říká i o Bradlci na Jičínsku. Tam taky lidi říkají, že je zvláštní atmosféra a i mě to tak vždycky přišlo. Za to větší a známější sousední hrad Kumburk tuto "náladu" zcela postrádá... :)
Obrázek
p(o)sel z budoucnosti

Re: Bradlec

Nový příspěvek od p(o)sel z budoucnosti »

Podobně se to říká i o Bradlci na Jičínsku. Tam taky lidi říkají, že je zvláštní atmosféra a i mě to tak vždycky přišlo. Za to větší a známější sousední hrad Kumburk tuto "náladu" zcela postrádá... :)
Vis ze vim o jednoznacnem dukazu ze Bradlec skutecne ma svoji unikovou tajnou chodbu?
Co se tyce toho Kumburku tak pan Hy(i)rs mi tvrdil ze ji ma take.Ale to si neodvazáuju soudit :cry:
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Svojanov (u Polièky)

Nový příspěvek od acoma »

Nadhernej je taky Svojanov a jeho blizke okoli neb tam jsou uzasne lesy a vubec to tam je takove cele malebne.:)
Obrázek
Naposledy upravil(a) acoma dne 24 pro 2006 00:56, celkem upraveno 1 x.
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
p(o)sel z budoucnosti

Re: Svojanov (u Polièky)

Nový příspěvek od p(o)sel z budoucnosti »

acoma píše:
Zavis je ale uz davno mrtev.Prej dostal prknem po hlave.Ale tomu neverim.Jinak svojanov ma zajimavou flankovaci soustavu.Nekdy bych se tam rad podival :roll:[/quote]

Prdlajs prkno, ale udajne plkno - popravci mec.[/quote]

No hlavne ze ho to nebolelo :twisted:
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

Tím si nejsem jista.:(
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
p(o)sel z budoucnosti

Nový příspěvek od p(o)sel z budoucnosti »

acoma píše:Tím si nejsem jista.:(
No ted uz na to neprijdes :roll:
Kdo vi treba si to zaslouzil
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

No určitě nebyl ani úplnej andílek, ani úplnej zloduch, jako koneckonců nikdo z nás.:)
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

GOLDENSTEIN

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Jeden atmosférou z velice zajímavých hradů je i severomoravský hrad Kolštejn - zámek Branná. http://alamak.webzdarma.cz/Branna04/Kolstejn1.jpg
Původně byl vystavěn "loupeživými rytíři" ( http://www.e-stredovek.cz/kniznica.php? ... -Wustehube )
ale i přes několikeré války a zhoubné požáry vydržel v různých přestavbách až do dneška. V minulých letech byl rozpadající se hrad vlastněn kontroversním podnikatelem. Přesto vše i tento hrad má v sobě jakési silné emotivní kouzlo, které citlivější jedinci zachytí.
Navíc to bylo, po dobu husitských válek, sídlo jednoho z největších husitských vojevůdců - H y n k a z K o l š t e j n a... ;)
Hrad je také zajímavý tím, že původní středověká dispozice hradu byla zachována v nejzazší části a dopředu se hradební fortifikací prorůstala zámecká renesanční přístavba, takže i dnes je v zadní části zámecké budovy "zakonservován" středověký hrad, jak to můžeme spatřovat i na jiném moravském hradě - P l u m l o v ě.
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Bezdìz

Nový příspěvek od acoma »

Bezděz je taky dobrej, sice profláklej, ale dobrej. :wink: Nádherná kaple, nádherný výhled po okolí (aspoň něco Václav viděl)...
Obrázek
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

mapa hradù

Nový příspěvek od acoma »

Dostala se mi do ruky mapa hradů a velkých měst před r. 1419 z knihy Předhusitské Čechy od Fialy. :shock: :shock: :!: Nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že tady bylo tolik hradů. :lol:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1124
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Re: mapa hradù

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

acoma píše:...Nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že tady bylo tolik hradů. :lol:
To dokládá i počet do dnešní doby zachovalých hradů, vč. zřícenin ale i zámků vystavěných na místech hradů, či z nich přestavěných. Myslím, že bys měla problém všechny za svůj život navštívit. A že ti přeju hodně dlouhý pobyt v tomto slzavém údolí... :)
A protože toto téma se týká pozvánky, vřele všem doporučuji hrad Landštejn na Jindřichohradecku zmiňovaný tady na fóru v jiném tématu. Protože fakt stojí za zhlédnutí, chystám se na něj letos po dlouhé době podruhé...
Obrázek
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

CHOJNIK - KYNAST

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Já tedy doporučuji k prohlídce největší krkonošský hrad - Chojnik-Kynast. Leží sice na severní slezské straně Krkonoš, ale je to krásná goticko-renesanční pevnost.

Na obrázku je vidět její nejstarší středověká část (palác s věží). Ale níže se pak ještě rozkládají vysoké hradby, parkány, bašty, pranýř apod.
Kdo to má radši s nějakým podbarvením, tak se tam každoročně pořádají rytířské celodenní turnaje, kde se účastní několik družstev nejen z Polska, ale i z Čech.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1124
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Re: CHOJNIK - KYNAST

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Przemysl de Nyestieyky píše:Já tedy doporučuji k prohlídce největší krkonošský hrad - Chojnik-Kynast...
Hezké foto! Předpokládám, že ten pohled v dál je směrem do Polska(?)...
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

Ta fotka vypada velmi slibne, doufam, ze realita je stejna. :wink:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: CHOJNIK - KYNAST

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Jiøí Motyèka píše:
Przemysl de Nyestieyky píše:...největší krkonošský hrad - Chojnik-Kynast...
Hezké foto! Předpokládám, že ten pohled v dál je směrem do Polska(?)...
Jeleniogórska kotlina... Na druhou stranu, "za zády", jsou strmé vrcholy Krkonoš a Čechy.
acoma píše:...doufam, ze realita je stejna.
Fotka je reálná, akorátže z této strany se hrad zdá malinkatý, protože je v záběru jen jeho nejstarší část...
Obrázek
Chojnik, Litografie z XIX. století.
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

tip na most
obec Radošov - rekonstrukci starobylého středověkého mostu, zajímavého celodřevěnou konstrukcí a zastřešením naleznete po proudu řeky Ohře. Původně zde sloužil k přechodu Ohře pouze brod. 1. listopadu 1310 zde přešel přes Ohři na svém tažení na Prahu král Jan Lucemburský. 16. dubna 1364 udělil císař Karel IV. městu Ostrovu privilegium ke stavbě mostu a vybírání cla. Roku 1366 pak přikázal kupcům jedoucím do Prahy používat právě tuto cestu.
Obrázek
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů