Willam Marshall a jeho rod

Šlechtické rody i jednotliví šlechtici. Šlechtická kultura, heraldika, genealogie, ...

Moderátor: elizabeth

Amaury de Montfort
Panoš
Příspěvky: 39
Registrován: 06 črc 2009 10:20

Willam Marshall a jeho rod

Nový příspěvek od Amaury de Montfort »

Michal píše:Richard ovšem taky ne každý souboj vyhrál. Sám Marechal, aby mu dal lekci pod ním zabil koně, když Richard ve vzteku pronásledoval svého otce, kdyby chtěl, udělal by z Richarda dva. A Richard sám prohrál v klání na křižáckém tažení s francouzským rytířem Guillamem de Barres, který ho sestřelil z koně, což Richarda potom hrozně štvalo. :)
Marechal = William Marshal.?..pohřben v Londýnském Templu
Amaury de Montfort
Panoš
Příspěvky: 39
Registrován: 06 črc 2009 10:20

Re: Richard Lví srdce

Nový příspěvek od Amaury de Montfort »

Odpovím si sám :lol: ...už jsem si to zjistil , že jedná o tu samou osobu.
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Richard Lví srdce

Nový příspěvek od Michal »

Amaury de Montfort píše:Odpovím si sám :lol: ...už jsem si to zjistil , že jedná o tu samou osobu.
Přesně tak, Guillaume Marechal a William Marshall je jedna a tatáž osoba. 8-)
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Amaury de Montfort
Panoš
Příspěvky: 39
Registrován: 06 črc 2009 10:20

Re: Richard Lví srdce

Nový příspěvek od Amaury de Montfort »

Michal píše: Přesně tak, Guillaume Marechal a William Marshall je jedna a tatáž osoba. 8-)
Jak jsem si nemohl dát ty jména dohromady...stydím se :oops: . Myslím, že právě William Marshal byl přítelem Simona de Montfort velitele zbouřených baronů, syna Simona IV. de Montfort, který se zviditelnil a proslul během katarské křížové výpravy. Myslím, že se jméno Williama Marshala objevuje na Magna Cartře.
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Richard Lví srdce

Nový příspěvek od Michal »

Amaury de Montfort píše: Jak jsem si nemohl dát ty jména dohromady...stydím se :oops: . Myslím, že právě William Marshal byl přítelem Simona de Montfort velitele zbouřených baronů, syna Simona IV. de Montfort, který se zviditelnil a proslul během katarské křížové výpravy. Myslím, že se jméno Williama Marshala objevuje na Magna Cartře.
Myslím, že ne W. Marshall zemřel v roce 1219, kdežto Simon de Montfort se narodil v roce 1208, bylo by mu v době Williamovy smrti 11 let. 8-) Mohl ale znát jeho otce Simona IV. de Montfort.
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Amaury de Montfort
Panoš
Příspěvky: 39
Registrován: 06 črc 2009 10:20

Re: Richard Lví srdce

Nový příspěvek od Amaury de Montfort »

Michal píše:
Amaury de Montfort píše:
Myslím, že ne W. Marshall zemřel v roce 1219, kdežto Simon de Montfort se narodil v roce 1208, bylo by mu v době Williamovy smrti 11 let. 8-) Mohl ale znát jeho otce Simona IV. de Montfort.
Hmmm again fail! :oops:
Chyba je asi v tom, že jsem měl za to, že je William zmiňován ohledně Magna Carty, ale také s tím měl něco společného Simon de Montfort. A zde je ta chyba nevín který :doh: . Musím si v tom udělat pořádek, protože ohledně anglického králoství jsem velice nevzdělaný.
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Richard Lví srdce

Nový příspěvek od Robert »

Michal píše:
Amaury de Montfort píše: Jak jsem si nemohl dát ty jména dohromady...stydím se :oops: . Myslím, že právě William Marshal byl přítelem Simona de Montfort velitele zbouřených baronů, syna Simona IV. de Montfort, který se zviditelnil a proslul během katarské křížové výpravy. Myslím, že se jméno Williama Marshala objevuje na Magna Cartře.
Myslím, že ne W. Marshall zemřel v roce 1219, kdežto Simon de Montfort se narodil v roce 1208, bylo by mu v době Williamovy smrti 11 let. 8-) Mohl ale znát jeho otce Simona IV. de Montfort.
Myslím, že rod Marchalovcov žije snáď dodnes. Isté je prvé generácie tých slávnych rytierskych Marchalovcov sú pochovaní v Templ Church v Londýne. Sú tam aspoň 3 generácie (otec, syn, vnuk, alebo otec a dvaja synovia ). Sú to tie známe sochy tzv "tancujúcich rytierov".
Uživatelský avatar
Laurentius
Vévoda
Příspěvky: 952
Registrován: 03 úno 2009 19:14
Been thanked: 4 times

Re: Willam Marshall a jeho rod

Nový příspěvek od Laurentius »

Tak nevím jestli jsem si nevšimnul nebo nám na e-stredoveku chyběl možná nejslavnější rytíř středověku Guillaume le Maréchal s jeho pokřikem "Bůh pomáhej Maréchalovi". To snad ne :o :)
Určitá příbuznost rodů Montfort a Marshalů tu byla. Manželkou jeho syna Williama byla Eleanor Anglická, dcera krále Jana Bezzemka. Právě ta po jeho smrti se stala manželkou slavného Simona de Montfort, hraběte z Leicesteru (syna "křižáka" Simona de Montfort).
Jinak zdravím Amalricha z Montfortu. Dobrá volba nicku. Montfortové patří mezi mé oblíbené rody. Už několik let používám nick "Montfort", ale ne na tomto fóru. Co jméno v rodech Marshalů a Montfortů, to pojem. Ve 13. století utvářeli dějiny Anglie a Francie.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti