Grygiel Jerzy, Zygmunt Korybutowicz: litewski książę w husyckich Czechach, Kraków 2016

Recenze a diskuze o knihách

Moderátor: Ježek

Uživatelský avatar
boukaljan
Panoš
Příspěvky: 64
Registrován: 17 úno 2017 22:42
Been thanked: 5 times

Grygiel Jerzy, Zygmunt Korybutowicz: litewski książę w husyckich Czechach, Kraków 2016

Nový příspěvek od boukaljan »

GRYGIEL, Jerzy. Zygmunt Korybutowicz: litewski książę w husyckich Czechach ok. 1395-wrzesień 1435. Kraków: Wydawnictwo Avalon, 2016. 143 stran, 9 nečíslovaných listů obrazových příloh. ISBN 978-83-7730-170-8.

Monografie polského medievisty, který se dlouhodobě věnuje postavě Zikmunda Korybutoviče, vyšla v ediční řadě Osobnosti nakladatelství Avalon.
Oproti autorově starší práci "Źycie i działalność Zygmunta Korybutowicza: studium z dziejów stosunków polsko-czeskich w pierwszej połowie XV wieku", v níž je život litevského knížete pojat komplexně, je zde pouze zohledněna jeho aktivita v souvislosti s husitskými Čechami. Zdroji autorova poznání jsou pouze převážně starší české články (zvláště rozsáhlá studie o Korybutovi z pera F. M. Bartoše) a edičně vydané a všeobecně známé věci (Archiv český, Urkundluche Beiträge).

Zájemcům o danou problematiku bych tedy spíše doporučil buď výše zmíněnou autorovu starší práci "Źycie i działalność" nebo Bartoše - Kníže Zikmund Korybutovič v Čechách, in: Sborník historický 6, 1959, s. 171-221.

Tohle je vyloženě práce pro Poláky, kde autor předpokládá, že čtenář toho o husitských válkách mnoho neví.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Common Crawl Bot, MagpieRSS a 0 hostů