Renesanční království

Stredověk dnes - historiografie, aktuality, pomoc při bádání ...

Moderátor: Ježek

Uživatelský avatar
graywolff
Poddaný
Příspěvky: 2
Registrován: 10 čer 2016 08:50
Bydliště: Prostějov

Renesanční království

Nový příspěvek od graywolff »

Možná si řeknete, co to sem plancu, že renesance patří až do novověku, ale z technických důvodů věřte, že jsme na tom správném fóru. Co tedy jsou Renesanční království?

Jde o webovou (online) RPG hru, kde si můžete na vlastní kůži tak trošku vyzkoušet, jak to bylo ve středověku. Nejprve vysvětlím ten název - tato hra se odehrává v době, kdy ve Francii (kolébce této hry) už začínala renesance (momentálně prožíváme rok 1464).

Psát by se o této hře dalo spousty slov. Funguje už 12. rok, registrovalo se během té doby několik milionů hráčů, i v současné (poněkud úpadkové) době jich stále hraje skoro 35000. Hráči přicházejí z celého světa, mapou hry je ovšem jen Evropa (nicméně existují další verze hry pro předkolumbovskou Ameriku a Japonsko Native kingdoms a Shogun kingdoms). Po registraci se ocitnete jako chudý pocestný ve městě (u nás jde zatím pouze o Brno) a záleží jen na vás, jestli se stanete sedlákem, řemeslníkem, učencem, knězem nebo třeba králem. Více k možnostem hráče najdete na této adrese: http://rk.stripky.eu.

Podotýkám, že jsem v RK Brně mimo jiné mentorem, který vítá všechny příchozí (a mám stejnou přezdívku jako tady). Hra je z 95% lokalizovaná do češtiny. I když na první pohled vypadá "nudně", kdo vydrží a využije všechny její možnosti (zejména RP hraní na fóru hry), určitě si přijde na své.

Však zkuste - hra se nachází zde: http://www.renesancnikralovstvi.com/
Uživatelský avatar
graywolff
Poddaný
Příspěvky: 2
Registrován: 10 čer 2016 08:50
Bydliště: Prostějov

Re: Renesanční království

Nový příspěvek od graywolff »

Snad neurazím, když něco připíšu. Návštěvníků plno, nediskutuje nikdo. Takže samomluva? Asi.

V Renesančních královstvích prožíváme rok 1466, stále ještě čekáme na plnohodnotnou mobilní verzi, ale i tak se toho změnilo docela dost. Třeba správa církve. S nastavením "hříchů" se nám na přelomu roku ježily všechny vlasy na hlavě. Ale zase můžete být snadněji farním knězem, tedy když se necháte pokřtít a budete svědomitými aristoteliánskými věřícími. Dokonce si teď můžete založit 5 různých postav různě po světě RK. Nastavit si rodinu a přidat se do klanu. No je toho hodně. Mentorem města RK Brna už nejsem, momentálně jsem ale starostou a hlavně rektorem RK Univerzity Karlovy, který má na starosti shánění nových hráčů. Je nás totiž pořád dost málo, lidé přicházejí a odcházejí, jen málokdo vydrží. No co naplat - Renesanční království jsou hra pro náročné...
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4078
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 93 times
Been thanked: 21 times

Re: Renesanční království

Nový příspěvek od Ježek »

Ještě to funguje?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Common Crawl Bot, DotBot a 0 hostů