Výlety a výpravy

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Katerina, Ježek

Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

My dorazíme po té deváté, podle toho, jak bude plná Praha.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

duli se to nějak zkomplikovalo, takže dorazí až odpoledne. Já budu tím pádem ráno ještě muset na Čerňáku nabrat Ingolfa, tak to snad na tu devátou stihnu.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

Výlet se nakonec i přes chvilkovou nepřízeň počasí vydařil, v 9 jsme se u kostela sv. Gotharda ve Slaném sešli já, Ingolf, Slavíček a moje kamarádka Dita, později dorazily i VIola a Tekla. Prohlédli jsme si kostel, trochu město (mj kroutili hlavami nad tím, že v synagoze bude policejní stanice). Pokračovali jsme do Neprobylic, kde jsme viděli zvonici vylepšenou náhrobníky opravovanou tvrz. v Panenském Týnci jsme ve zříceninách kostela probrali všechna pro a proti ohledně kláštera, klarisek, Anežčiných ostatků atd..). V Lounech jsme nakoukli do kostela sv. Mikuláše a poobědvali v protější restauraci. v Černčicích na kraji Loun jsme nakoukli do románsko-barokního kostela sv. Vavřince. Tady se odpojila Viola s Teklou, my ostatní jsme pokračovali do Libčevsi, kde jsme prolezli románsko-gotický kostel sv. Jana Křtitele doslova od podlahy k půdě. Čas už pokročil, takže jsme se rozloučili s Václavem a rozjeli se k domovům. My jsme se cestou ještě stavili ulovit si geokešku u jednoho kostelíku a druhou u menhiru v Klobukách.

Takže díky všem a hlavně Václavovi za zprostředkování vstupů do kostelů.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1785
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:Výlet se nakonec i přes chvilkovou nepřízeň počasí vydařil, v 9 jsme se u kostela sv. Gotharda ve Slaném sešli já, Ingolf, Slavíček a moje kamarádka Dita, později dorazily i VIola a Tekla. Prohlédli jsme si kostel, trochu město (mj kroutili hlavami nad tím, že v synagoze bude policejní stanice). Pokračovali jsme do Neprobylic, kde jsme viděli zvonici vylepšenou náhrobníky opravovanou tvrz. v Panenském Týnci jsme ve zříceninách kostela probrali všechna pro a proti ohledně kláštera, klarisek, Anežčiných ostatků atd..). V Lounech jsme nakoukli do kostela sv. Mikuláše a poobědvali v protější restauraci. v Černčicích na kraji Loun jsme nakoukli do románsko-barokního kostela sv. Vavřince. Tady se odpojila Viola s Teklou, my ostatní jsme pokračovali do Libčevsi, kde jsme prolezli románsko-gotický kostel sv. Jana Křtitele doslova od podlahy k půdě. Čas už pokročil, takže jsme se rozloučili s Václavem a rozjeli se k domovům. My jsme se cestou ještě stavili ulovit si geokešku u jednoho kostelíku a druhou u menhiru v Klobukách.

Takže díky všem a hlavně Václavovi za zprostředkování vstupů do kostelů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

a pro navození atmosféry včerejšího výletu přidám taky jeden obrázek. Nejde ovšem o "účastníky zájezdu", ale o svorník v presbytáři našeho prvního cíle - kostela sv. Gotharda ve Slaném (to aby ti, co nebyli věděli, o co přišli)
Obrázek


a (nejen) o tenhle parádní románský portál v Libčevsi se svým předčasným odjezdem připravily Viola a Tekla
Obrázek
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Ten portál je opravdu krásný, ale my jsme fakt musely. :(
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Tekla »

Jj, musely... :( Ale vsem diky za krasny vylet a tesim se na dalsi!! :)
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
duli
Paní
Příspěvky: 294
Registrován: 26 zář 2008 21:00
Bydliště: 1 km od Prahy

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od duli »

Zany píše:duli se to nějak zkomplikovalo, takže dorazí až odpoledne. Já budu tím pádem ráno ještě muset na Čerňáku nabrat Ingolfa, tak to snad na tu devátou stihnu.
Duli výlet zkomplikoval špatně spočítaný materiál a navíc 2x opravené a opět pokažené čerpadlo. Skončili jsme v poledne a posléze jsem odjezd (po domluvě) úplně vzdala. Škoda, stalo se.... :cry: :oops: :(
Všechno je jinak.
Poznávej cesty Páně.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4037
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 75 times
Been thanked: 18 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

Jo, o víkendu jsem v Praze. Což takhle něco podniknout v neděli odpoledne (ne nutně výlet), třeba nějakou výstavu?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Ježku, příšero, to to nemůžeš říct dřív? Já bych se maximálně utrla na chvíli na sobotu odpoledne nebo podvečer...
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4037
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 75 times
Been thanked: 18 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

Viola píše:Ježku, příšero, to to nemůžeš říct dřív? Já bych se maximálně utrla na chvíli na sobotu odpoledne nebo podvečer...
Já to taky vim až neska v podstatě. V sobotu večer grilovačka v Obříství :) Za humnama.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše: Já to taky vim až neska v podstatě. V sobotu večer grilovačka v Obříství :) Za humnama.
Aha. :( V neděli už zase nemůžu, nevím, jak ostatní. Btw. má být na grilování pěkná kosa. :)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4037
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 75 times
Been thanked: 18 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Ježek »

Viola píše:
Ježek píše: Já to taky vim až neska v podstatě. V sobotu večer grilovačka v Obříství :) Za humnama.
Aha. :( V neděli už zase nemůžu, nevím, jak ostatní. Btw. má být na grilování pěkná kosa. :)
Tak se bude pít vevnitř :) Se stav :)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše: Tak se bude pít vevnitř :) Se stav :)
To mám trochu z ruky. :D
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

z ruky? 15 km?
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Zany píše:z ruky? 15 km?
46. :(
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

Já myslel, že bydlíš tam někde u Mělníka na druhé straně řeky?
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Viola »

Zany píše:Já myslel, že bydlíš tam někde u Mělníka na druhé straně řeky?
Už ne. :(
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Zany »

aha...
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Výlety a výpravy

Nový příspěvek od Katerina »

Ježek píše:
Viola píše:Ježku, příšero, to to nemůžeš říct dřív? Já bych se maximálně utrla na chvíli na sobotu odpoledne nebo podvečer...
Já to taky vim až neska v podstatě. V sobotu večer grilovačka v Obříství :) Za humnama.
Ješku, ješkatá !! Obříství mi bylo povědomé, ano , mám ho za humny , cca 20 kiláků - ale v sobotu večer budu s největší pravděpodobností už na cestě do Knovic i s barevnejma vajíčkama a mazancem , jestli ho stihnu upéct .. holt rodině- koňské Velikonoce. Škoda.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů