Kompletní dějiny světa

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Katerina, Ježek

Stanislav
Zeman
Příspěvky: 105
Registrován: 05 lis 2007 21:35

Kompletní dějiny světa

Nový příspěvek od Stanislav »

Napadla mne taková hra, jak bychom se mohli také "odreagovávat".
Kdyby někoho něco napadlo, mohl by to sem přidat a časem by možná vznikly Ucelené dějiny světa. Dílo nebývalého významu a rozsahu. Já bych začal a prosím o důkladnou revizi, abychom neměli boty hned na začátku a mohli vyřadit nevhodné (pokud na hru přistoupíte).


300000 př.n.l.
Tvrdí se, že první chybu člověk udělal, když slezl se stromů. Není to pravda (to byla pouze zvědavost), chybu udělal, že se tam nevrátil.

40000 př.n.l.
První mezilidské konflikty a následné války, měly celkem banální příčiny. " Ta čůza....lepší kůže....já chtít taky.... ty na nic....ten její.... to chlap."

32000 př.n.l.
V Dolních Věstonicích uhňácal člověk cromagnonský své erotické sny do sošky první sexbomby. Pak se ale radši znovu věnoval svým oblíbeným prakoním - protože, co ta jeho vyváděla...

5624 př.n.l
Kain zabil Ábela. Stalo se tak proto, že mu dal moc velkou ránu. A

3050 př.n.l
Jeden Sumeřan vynalezl kolo. Do týdne byl nápad ukraden a zduplikován dalšími Sumeřany, čímž byl do budoucna dán základ obchodní etice.

2900 př.n.l.
Podiv nad tím, proč Egypani nazvali tu novou věc "Sfinga" se stal prvním ze sedmi divů světa.

1866 př. n. l.
...v únoru otěhotněla Pásifaé...
...v prosinci na radnici v Knóssu doručena žádost o zápis v obchodním rejstříku - založena VYLAB s. r. o. (Výstavba labyrintů a bludiš)floriš

1850 př.n.l.
Britoni prohlásili operaci Stonehenge za úspěch. Konečně se jim podařilo ty šutráky seskupit v dostatečně nesmyslném tvaru, aby tím dokázali vědce mást po celá staletí.

1785 př.n.l.
První kalendář, sestávající se z roku s 354mi dny, byl představen Babylonskými vědci.

1768 př.n.l.
Babyloňané zjistili, že je něco špatně, když zima začala v červnu.

1614 př.n.l
Lidská píle a pracovitost, dokáže i nemožné poučoval král Sysifos své Korynany.

1198 př.n.l
Mlaďas Paris si dal k svačině o 2 ouza víc než jindy a když na něj za humny vybafly ty 3 blonďaté megery, lekl se, zakopl o krtinu, flákl sebou mezi tamaryšky a při tom se mu z mošny vysypala svačina... tatranek si nikdo ani nevšiml, ale jak se vykutálel holovouský malináč a zrovna k Afroditiným sandálům, začalo to být s Trójou nazadrmo. A

776 př.n.l.
První peníze na světě se objevily v Persii, což mělo za následek, že hned druhý den se v Persii objevil první padělatel na světě.

525 př.n.l.
Byly uspořádány první Olympijské hry na světě. Ukázalo se, že jsou podobné těm moderním, jen se tam nesnažili zapsat dvoumetrovou osobu s knírkem do ženského vrhu koulí.

507 př.n.l.
Klesthénes, zrušil v Athénách většinu voleb a nahradil je losováním, a to jen proto, aby museli budoucí politici vždy ke slovu demokracie přidávat nějaký přívlastek (lidová, socialistická, pluralitní, parlamentní...)

410 př.n.l.
Řím ukončil praxi uvrhnutí dlužníků do otroctví, čímž odstranil největší překážku vzniku kreditní karty. Ne snad, že by se otroci nehodili, ale zvolna už nebylo komu na lichvářský úrok půjčovat. floriš

404 př.n.l.
Peloponéská válka trvala už dvacátý sedmý rok, protože ani jedna ze stran nedokázala najít písaře schopného do mírové smlouvy správně napsat "Peloponnesian War" aby tomu rozuměli i příští generace.

231 př.n.l.
K definování Archimedova zákona vedl jeho výrok: No to mi ho vyndej, pronesený v syrakusských městských lázních. Co tím učenec mínil, není známo, ovšem přítomný lázeňský na ta slova vyhnal z bazénku macatého zbohatlíka Chalkopyritise, voda opadla a Archimédovi svitlo. floriš

214 př.n.l.
Desetitisíce Číňanů pracovaly desítky let na výstavbě 2 800 kilometrů dlouhé Velké Čínské zdi. A po tom všem se ukázalo, že ani to nedokáže udržet sousedovic čokla venku.

150 př.n.l.
Naše snímání mystifikujících nánosů na výkladu dějin má své historické kořeny. Byla oblíbenou činností kumránských mužů, kteří si tak krátili čas, zatímco jejich ženy pracovaly. Poté, co jim pro jejich psavost začaly nadávat do esejců, odebrali se uražení páni tvorstva i se svými svitky do místní jeskyně, v níž zůstávalo víno a pivo tak příjemně chladným.
Znaveni vínem a hladem a přilákáni vůní prosné kaše s máslem, vrátili se po týdnu domů, ovšem své svitky zapomněli v jeskyni.
Co z toho vzešlo, vidíme všude kolem sebe, a všechna tři náboženství se o "svou pravdu" nadšeně a krvavě řežou již patnáct set let.
Ještěže byl Jirásek jen jeden... Kateřina z Landštejna

1 př.n.l.
Výrobci kalendářů zjistili, že se absolutně nemohou shodnout na tom, jak se bude nazývat příští rok.

3 n.l
Laskavý pokyn "Nechte maličkých přijíti ke mě", vystihuje dobrotivost krále Heroda Velikého, která byla známá po celé Judei.

9 n.l
prohlubuje se krize základního školství v Judei - vláda Publia Sulpitia Quirina zvažuje propouštění kantorů kvůli minimální vytíženosti. Na vině jsou extrémně slabé ročníky 0-3. floriš

31 n.l
Ve městě Kana podnikány pokusy o vytvoření hypermarktových produktů. Za použití vody, špinavých džbánů a sugesce se podařilo vyrobit první krabicové víno. Tým řešitelů dále avizoval probíhající pokusy s chlebem a masovými produkty. floriš

33 n.l.
Pilát Pontský byl tak posedlý osobní hygienou, že si myl ruce i potom, co jenom mlel pantem.

79 n.l.
Nákup pozemků v Pompejích se ukázal jako ztrátová investice.

432 n.l.
Svatý Patrik přinesl do Irska křesanství, čímž dal domorodcům zajímavý důvod k vzájemným masakrům po celý zbytek jejich historie.

480 n.l.
"Slowané we wodě zwláště, co plowači a potápěči, dobře se znali." Palacký - Dějiny národu českého - kniha II. - článek1. - str.78 Palacký tím vysvětluje, proč si Čechové vybrali právě toto území. Ano, kraj oplýval spoustou potápěčských lokalit a trochu taky mlékem a strdím.

480 n.l.
Tato událost je pro nás dosud záhadou. Zejména pro krásnější polovinu našho vědeckého týmu (ženský). Nezdá se jim pravděpodobné, že by si pramáti Čechová nechala ujít ten vejšlap na Říp, notabene, když ten její starej žvanil, se chystal pronést zase něco památného.A že by pramáti neměla mít poslední slovo, to už vůbec ne.
Proto tento rok necháme otevřený a počkáme na výsledky jejich bádání v temném šerověku.


600 n.l.
Věru trudný obrázek, ze života starých slovanů nám přináší Palacký.
"Cudnosti a wěrnosti žen slowanských Řekové, co wěci nadobyčajné, obdiwowali se."Palacký - Dějiny - Obraz žiwota staroslowanského - str.79

631 n.l
S hrdostí můžeme oznámit, že již víme vše o bitvě u Wogastisburgu. Chybí pouze doplnit pár detailů - kde se to stalo, kdy se to stalo, proč se to stalo, jak se to stalo a jestli se to vůbec stalo.

721 n.l
na Libušín se dostavil drvoštěp, aby těm dvěma nemožným Krokovic holkám naštípal trochu dříví na zimu. Když si přišel do srubu pro misku držkový k svačině, pohlédla Kazi na jeho zpocenou kosmatou hruď a špinavé pracky a s výkřikem: to je kanec! sebou řachla u kozubu. floriš

723 n.l.
Kněžna Libuše se postavila k těm vyřezávaným polenům (dědkům) a zvolala " Vidím město veliké ..... ". Něktří badatelé se domnívají , že výrok zněl takto "Vidím kaulampurdum veliké....". Je to však jedno. Pro stařešiny měla obě slova stejný význam - u obou si uměli představit, co ta Líba vlastně vidí.

746 n.l.
Poslední Ctiradova slova před Děvínem zněla "Tý ší hééézkej". Co mohlo ty holky na těchto nevinných slovech tak rozčílit, je dodnes záhadou.

921 n.l
Nevíte ,jak se zbavit tchýně? Stačí použít náš značkový hedvábný šál - HEDVA n.p. Dagmar

935 n.l
Boleslav neměl s vraždou knížete Václava nic společného. Svým družníkům pouze sdělil fakt, že s nimi kníže počítá do další dodávky volů pro Sasko.

981 n. l.
Harald Modrozub zamítl žádost Erika Redlinga o rodinnou dovolenou na Rujaně slovy: Táhni třeba k čertu a toho blbečka Olafa si vem s sebou. A

1000 n.l.
Olaf Ericsson objevil Ameriku, ale řekl si, že to ani nestojí za zmínku.

1066 n.l.
Je téměř jisté, že předstíraný útěk a následný útok v bitvě u Hastingsu okoukal Vilém Dobyvatel od Diviše Bořka z Miletínka vítěze od Lipan.

1125 n.l.
Arabské číslice byly poprvé představeny v Evropě, což dovolilo rolníkům vyřešit jejich nejvíce matoucí problém: Kolik dlužíte na daních z MMMDCCCLXVII příslušné měny, když jste zařazeni v XXXVI procentní daňové skupině?

1212 n.l
dětská křížová výprava, jež byla vedena francouzským pasáčkem Štěpánem a desetiletým Mikulášem z Kolína, skončila již v Itálii, kde značná část „bojovníků“ zahynula hladem a zimou, zbylé italští a francouští křesané prodali do otroctví. Protože Papež a kardinálové dělali zrovna mrtvé brouky, pohané se o osudu těchto dětí ani nedozvěděli a nemohli jim pomoci.

1213 n.l
založen Bruntál, nejstarší město na území nynější České republiky podle magdeburského městského práva. Ti Slezané to určitě udělali naschvál.

1223 n.l
Uničov obdržel nejstarší známé městské privilegium v českých zemích. Když ty Čechy nepředběhne Slezko, tak to zas stihnou Moraváci.

1228 n.l
Už roku 1228 je v listině vymezující pozemky velehradského kláštera uváděn jako mezník - menhir zvaný Králův stůl. Po jeho přesném přeměření naším vědeckým týmem, byla odborná veřejnost šokována. Uvedeme jen několik čísel:
výška: Králův stůl 1,98 m ......Cheopsova pyramida 136 m
délka: Králův stůl 2,46 m ......Cheopsova pyramida 142 m
šířka: Králův stůl 1,02 m ......Cheopsova pyramida 141,5 m
hmotnost: Králův stůl 4,12 t ...... Cheopsova pyramida přes 6 mil.tun
Je vše jenom náhoda?

1233 n.l.
Je zavedena Inkvizice, aby si to vyřídila s každým, kdo by nesouhlasil s kánony Církve. Avšak její křesanské praktiky jsou tak nekřesanské, že je jí dovoleno pokračovat jenom příštích 600 let.

1236 n.l
V tomto roce přichází do Prahy prvý český básník - minnesänger Reinmar von Zweter
Narodil jsem se u Rýna, rost v Rakousích, však Čechy vlast má jediná, kéž opačně vedla mne můza má

1243 n.l
Král Václav I. zakládá město Brno. Při pohledu na vznikající fortifikaci zvolal : Br no už se stalo

1297 n.l.
První burza na světě otevřena, ale nikdo nebyl tak prozíravý, aby kupoval akcie Xeroxu a IBM.

1306 n.l.
Srpen, Olomouc. Zoufalý olomoucký děkan se rozhodl, že toho pubertálního prevíta Vincka přivede na správnou cestu, i kdyby ho měl seřezat. Jeho výchovný zásah si však špatně vyložili dohlížející zbrojnoši a přidali se na stranu děkana. Když si uvědomili svůj tragický omyl, bylo již pozdě; vybrali tedy tělo dalšího omylem usmrceného a prohlásili je za vraha.
Tak přišly Čechy o Přemyslovce a příznivci historie a historici naopak k nevyčerpatelnému tématu. Kateřina z Landštejna

1346 n.l.
Jan Lucemburský, když viděl obrovskou převahu Anglie, zabránil Karlu IV. vyjet do bitvy.
Bez komentáře - jde o přesný opis z díla jednoho z českých uznávaných historiků

1355 n.l
Karlův pokus o kodifikaci českého práva skončil (jako obvykle) neúspěchem. Protože českým pánům přece nebude nějaký král a natožpak císař kecat do vnitřích rozbrojů a místních válčiček, jakož ani do placení či neplacení daní.
Karel IV. se na ty nevděčné kverulanty rozumně vykašlal a připraveným "Maiestas Carolina" zatopil večer v obýváku.
Pro což naopak projevila pochopení jeho milující císařská cho Anna Svídnická - teplo rodinného krbu ostatně vždy bylo a je nejlepším stimulantem rodinného života... Kateřina z Landštejna

1357 n.l
Petr Parléř si na okraj projektu poznamenal Císařova slova:.... žádnej Juditin se opravovat nebude, strýček má v Koblenci Balduinbrücke, tak to já ho chci taky A Otec vlasti je nám hned bližší.

1409 n.l
Moudré rozhodnutí byl Dekret kutnohorský. Protože Češi tvořili necelých 20% akademické obce obdrželi 3 hlasy. Sasové,Bavoři a Poláci (kterých byl ten drobný zbytek) jeden. Tím byla zajištěna nejen naprostá rovnost v hlasování ale i naplněna myšlenka Karla IV. o nadnárodním významu Pražské univerzity.

1415 n.l
Jedna z prvních plošných ekologických katastrof byla pozorována poblíž německé/švýcarské Kostnice, kde v souvislosti s KONCILEM (středověký meteorologický úkaz) došlo k rozsáhlému odlesnění ohněm a následnému znečištění vod Rýna a Bodamského jezera popelem.
Zlé jazyky říkají, že doba holt byla drsná, kacířů mnoho a každý si chtěl přiložit polínko... Kateřina z Landštejna

1419 n.l.
Neúspěchem byl "První letecký pokus v Praze", uspořádaný Novoměstkou radnicí. Pokusy členů kroužku "Plachtíme vzduchem" byly zklamáním nejen pro přihlížející ale i pro instruktora Jana Želivského.

1420 n. l.
První projev marxistické filosofie v Praze. Jeden z jejích stoupenců vyjádřil svůj odpor ke všem církevním hodnostářům, jakožto nepracujícím intelektuálům, iluminací, kdy kněz má obě ruce levé (viz Jistebnický kancionál) floriš

1420 n.l.
První křížová výprava do Čech. A té obrovské armádě se na Vítkově postavilo 26 chlapů a 3 ženské. Pro prohru křižáků je jediné vysvětlení - kolektivně je klepla pepka. Nebo je spíš pravdivá verze z rekonstrukce bitvy roku 1920, kdy Franta Sauer alias Žižka, zvolal "Bratři zdrhejmež" a křižáci smíchy začali padat s koní?

1421 n.l.
V Poděbradech vzklíčila první myšlenka o OSN. Roční Jiříček se tam také poprvé jasně vyjádřil k EU i k Bruselu, když řekl "éééééU" a byl posazen na nočník. Protože jako budoucí král už nedělal do plen, i tímto způsobem zřetelně předjímal svůj postoj k instituci z daleké budoucnosti. J.M.

1423 n.l.
Rozkmotření Jana Žižky s Táborskými bylo způsobeno rozdílným výkladem slova "dost". Nepomohlo ani trojí hádáni nad obecně uznávanou větou, kterou se obě strany řídily " Když nakrad dost, tak napsal na to, soukromé vlastnictví budiž svato."

1431 n.l.
Vznik prvního Armádního uměleckého souboru. Kardinál Cesarini píše: "Vystoupení pěveckého sboru u Domažlic, řízeného sbormistrem Prokopem Holým, zanechalo na posluchačích hluboký a některých i neopakovatelný umělecký dojem..." J.M.

1433 n.l.
Portugalsko odstartovalo obchod s africkými otroky - a ukázalo, co dokáže malá ambiciózní zemička s troškou důvtipu a spoustou zlých úmyslů!

1434 n. l.
Čechy přestal bavit stereotyp spočívající v neustálých vítězstvích. Z nudy se proto rozhodli, že se sami sejdou v neděli 30. května na Lipanských pláních a zahrajou si konečně hru na vítěze i poražené. Bohužel v zápalu boje a měření sil ve stylu současného LH zapomněli na to, že je to jenom hra. J.M.

1441 n.l.
vynález knihtisku, Johann Guttenberg tím odstartoval mediální boom a vykročil na cestu k pozici mediálního magnáta...ke své škodě se to ale nikdy nedověděl, protože se imrvére skrýval na útěku před věřiteli. A

1456 n.l.
Anglický soudce revidoval případ Johanky z Arku a zrušil rozsudek smrti. Přsetože byl rozsudek vykonán již v roce 1431, muselo to Johanku potěšit.

1467 n.l.
Lev z Rožmitálu po návratu ze služební cesty vykládal při hostině tak neuvěřitelné historky, až se král Jiřík připozadusil tlačenkou, což přemoudřelý blbec Paleček komentoval slovy: vidíš, vidíš, kmotře A

1483 n.l.
"Druhý letecký pokus v Praze" a znovu neúspěch. A to už se narodil Leonardo da Vinci - stačilo se poradit.

1492n.l.
Kolumbus dokázal jak moc se ztratil, když přistál na Bahamách, pojmenoval je San Salvádor a místní obyvatele nazval Indiány.

1494
italský mnich Luca Pacioli , posílen notnou dávkou mešního vína, dostal šílený nápad. Vydal tiskem příručku o kouzlech a čarování - Má dáti/Dal. Během staletí názvosloví zlidovělo - Ukradli jsme/ Ukradli nám.
Dagmar

1497 n.l.
Amerigo Vespucci se stal osmým nebo devátým objevitelem skutečnosti, že se jedná o Nový Svět, avšak prvním, kterého napadlo nazvat ho po sobě... Spojené Státy Vespuccijské!

1501 n.l
napadlo v ve středních Čechách tolik sněhu, že i ženský čůraly raději vestoje floriš

1508 n.l.
Michellangelo konečně souhlasil s tím, že vymaluje strop v Sixtínské kapli, ale odmítl potom umýt zaflákaná okna.

1522 n.l.
Vědci, kteří dobře věděli, že svět je placatý, učinili závěr, že Magellan uskutečnil cestu kolem něj tak, že se plazil po jeho spodní straně.

1533 n.l.
Francisco Pizarro dobývá říši Inků a přináší indiánům křesanskou lásku a neštovice.

1568 n.l.
Smutný nad pošpiněním svého dobrého jména, vyvraždil Ivan Hrozný dalších 100 000 rolníků, aby ho přestali nazývat Hrozným.

1582 n.l.
Bulou Inter Gravissimas vyzval Papež všechny ženy aby nerodili mezi 5. až 14 říjnem. Ty jej poslechly a Gregoriánský kalendář mohl začít platit.

1618 n.l.
"Třetí letecký pokus v Praze", neúspěchy již jsou trapné a tentokrát už nepřišli ani diváci. Organizátoři pokusu (všech 30 ředitelů) se rozhodli, že toho na příštích 300 let nechají a počkají radši na Jana Kašpara.

1618 n.l.
Nová přísaha věrnosti, dojala císaře Ferdinanda tak, že se zapoměl Albrechta z Valdštejna zeptat, zda ukradl tu stavovskou pokladnici opravdu tak poloprázdnou. Kolikátá přísaha to vlastě byla?

1618 n.l.
Příští generace byly odsouzeny k záhubě, když Angličané popravili Sira Walter Raleigha, ale jeho tabákové rostlinky nechali na pokoji.

1620 n.l.
Moraváci si konečně u letorádku Hvězda odskákali svou zradu z roku 1618. Nepřebíhat k nepříteli - to se přeci nedělá. A Valdštejn jim to také nikdy neodpustil.

1620 n.l
"Toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal" slavný výrok Fridricha Falckého.

1623 n.l
Poprvé v Čechách bylo na hostině u Slavatů podáváno to tajemné afrodisiakum - krumple (brambory). Plné lásky bylo prohlášení paní Slavatové "Papej Viléme, když už celer nezabírá".

1633 n.l.
Galileo Galilei byl žena (nebo při nejmenším hermafrodit). Umíte si představit, že by dva rozumní muži na sebe tak dlouho křičeli " a netočí, a točí, a netočí, a točí......."? A kdo měl poslední slovo?
Už jeho(její) kamárád z dětství Barberini to věděl, když jako Urban VIII.,poštval na Galileu Galileovou inkvizici

1642 n.l.
Devět studentů obdrželo úplně první tituly bakaláře umění na americkém kontinentě a okamžitě zjistili, že nejsou žádná volná místa pro chlapce s pokrokovým uměleckým vzděláním.

1670 n.l.
Puritáni byli natolik zabraní do upalování fešných čarodějnic, že ani neoslavili kulaté výročí získání své náboženské svobody.

1686 n.l
Issac Newton objevil svůj největší přírodní zákon. Zjistil, že jablko nepadá daleko od stromu a vyjářil jej rovnicí F = k . (m1 . m2) / r2.
F - vzdálenost dopadu
k - gravitační konstanta
m1 - hmotnost jablka
m2 - hnotnost hlavy
r - vzdálenost jejich středů


1696 n. l.
Při pánské jízdě jeden přítomných konstatoval nad pohárem rýnského, že Kozinova vdova je tak frigidní, že ho z ní jednou klepne pepka. A

1738 n.l
Franz Ketterer vynalezl kukačkové hodiny. No a co? V Praze už kokrhal 300 let Hanušův orloj. Nebo jak se Jan Růže, či Mikuláš z Kadaně vlastně jmenoval.

1752 n.l
V Schönbrunnu otevřeno nejstarší ZOO na světě. „Schönbrunn se stane zoologickou zahradou se šastnými zvířaty“ prohlásil František Štěpán Lotrinský. A dodnes je to mottem této ZOO i když se ukázalo, že některá vysoko postavená zvířata štěstí neměla.

1755 n.l.
Samuel Johnson vydal první anglický slovník, čímž aspoň malým dětem poskytl knížku, ve které mohly najít všechna sprostá slova.

1758 n.l.
New Yersey je vybráno, jako místo pro první Indiánskou rezervaci. To mělo indiánům ukázat jak svobodný a bohatý život je od této chvíle v podobných zařízeních čeká.

1763 n.l.
Francouzsko-indiánská válka skončila uspokojivým výsledkem - všichni prohráli.

1770 n.l.
Zastřelení tří lidí během Bostonského masakru zažehlo plamen revoluce. O 200 let později by zastřelení tří lidí v Bostonu bylo považováno za slabší průměr pro sobotní noc.

1773 n.l.
Kolonisté v bostnoském přístavu naházeli do moře náklad čaje. Britové tento čin nazvali barbarstvím, protože nikdo nepřidal mléko.

1775 n.l.
Sedláci toho roku nedopadli u Chlumce nad Cidlinou zrovna nejlépe. Skoro by se chtělo říci katastrofálně. Od těch dob se v Čechách používá známé úsloví: "Dopadli jsme jak sedláci u Chlumce."
Moderní doba rozvinutého českého kapitalizmu byla nucena i toto úsloví poněkud poopravit. A tak top manažer a zároveň majitel firmy, jejíž roční účetní uzávěrka skončila hluboko v červených číslech, dívaje se na tuto hrozivou předzvěst uvalení nucené správy na jeho krachující firmu praví: "Sedláci u Chlumce byli proti mně úspěšní." J.M.

1776 n.l.
Napoleon se rozhodl udržovat neutrální postoj k Americké revoluci. Primárně proto, že mu bylo teprve sedm let.

1779 n.l.
John Paul Jones Britům oznámil "Teprve teď začínám bojovat!", načež se začal cítit poněkud trapně po zjištění, že jeho loď se potápí.

1779 n.l.
Bude to dlouhé a nebude to veselé.
Francie volila. Ano poprvé v Evropě lidové a celonárodní volby. Ale v Evropě se přeci volí odpradávna. Ano, ale nikdy takto všeobecně, v takovém rozsahu a s takovou účastí. Francie volila. A byly to volby upřímné a plné nadšení. Zvolili volitele Třetího stavu a ti zvolili.......
A máme tu Ústavodárné shromáždění. Jak jsou ti muži báječní.Vždy jsou to ti nejlepší z našho středu. A jak hezky mluví, třeba ten Mirabeau nebo Barnare. Volnost,rovnost,bratrství,zájmy Francie,mír mezi národy. Je to fajn, mít tam takové muže, kterým jde o blaho všech. Ale všimli jste si, jak spolu pečou ti co si sedají nalevo. A ti napravo taky. A v tom středu to taky nějak skupinkaří. A ten Barnare, s těmi svými přítelíčky, vždy on by nás chtěl snad všechny ovládat. Dobře to Brissot říká. Jsou vřed na těle revoluce. A ten je třeba vyříznout.
Ale podívejte se. Jenom Barnarea odstranil, už se Brissot tlačí na jeho místo. A co má kolem sebe přátel a přitakávačů. Touží po moci. Ale co s nimi. Mělo by se to nějak zefektivnit. On Sanson už nestíhá. Ten pokus s topením na proděravělých lodích, to nebylo dobré. Ty ženské a děti tak křičely než se utopily. A občany to rušilo. Ten nápad v Lyonu je lepší. Ano do řady a dělo na ně. Je to účinné, rychlejší a levnější. Ale slyšeli jste o tom vynálezu dr.Guillotina. Prý je to na náměstí du Carrousel. Zatím to zkoušeli jen na nějakých zlodějích. Co takhle Brissotovce?
Co se to s těmi Hébertovci děje. Že by i oni chtěli mít větší moc, než máme my ostatní. Dobře jim to Danton řekl. Revoluce nemůže ztroskotat na touze nějaké skupiny lidí po moci. Do vězení se všemi a pak na náměsí du Carrausel.
A všimli jste si, jak jsou ti Dantonovci už organizovaní. Mají už i své noviny. Ještě tak členské příspěvky v tom jejich spolku a nakonec by mohli chtít aby jim na tu jejich činnost snad přispíval i celý národ. Ti to s tím draním k moci, ale opravdu už přehánějí. Ještě že je tu Nepodplatitelný a jeho bezvadní přátelé. Ano, pod gilotinu s nimi. Jak s Hébertovci tak s Dantonovci.
Ale co je to s Robespierem a jeho bezva partou ...............
Na náměstí du Carrusel je zrovna trochu volněji.
Ano Francie volila. A zvolila ty nejlepší. Stejně jako v budoucnu a v celé Evropě budou voleni jen ti nejlepší.
Promiň Klaisthéne, nějak jsme tě nepochopili. Nebo nechtěli?

1785 n.l.
"Ptáte se mne drahá hraběko na můj grandissimo sessuale esperienza? Největším sexuálním zážitkem asi bylo, když se mi podařilo soulož odložit na neurčito."
Giacomo Casanova, Duchcov, z památníku hraběnky Valdštejnové.

1789 n.l
"Nečiň druhému, co nechceš, aby Ti druzí činili" Tato moudrá slova (kterými se po celý život řídil) vzkázal Markýz de Sade, Ludvíku XVI.,když jej nechal uvrhnout do vězení.

1791 n.l.
Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów (Polska a Litvy) schválil první moderní ústavu na světě. Američané se sice pokusili Poláky předběhnout o čtyři roky. Ale tento zbabělý pokus nevyšel, protože k tak uspěchanému dílu museli okamžitě začít dopisovat dodatky a psali je téměř 200 let. A Korsika v roce 1755? Ale těm to zase po pár letech rozmluvili Francouzi. A měli k ústavě skutečně věcné připomínky - třeba děla s hladkým vývrtem. Jur

1793 n.l.
Nejslavnější větou, kterou Marie Antoinetta řekla bylo: "Dejte jim nažrat olova!". Bylo to taky poslední diplomatické prohlášení, které kdy pronesla.

1799 n.l.
Překlad nápisu na rosettském kameni konečně učencům prozradil, že egyptské hieroglyfy neříkají nic důležitého: "Drahý Ramsesi, jak se máš? Já se mám dobře."

1805 n.l.
Robert Fulton vynalezl torpédo.

1807 n.l.
Robert Fulton vynalezl parník, takže měl konečně něco, co mohl vyhodit do povětří torpédem.

1812 n.l
Založena první moderní policejní organizace - Sureté. Zločinec Eugene François Vidocq předvedl Obrácení Ferdyše Pištory po francousku.

1815 n.l.
Jsou stanovena pravidla Poštovní služby. Stalo se tak poté co Andrew Jackson slavně zvítězil v bitvě o New Orleans měsíc po skončení války 1812-1814, o čemž ho měl spravit dopis, který však dostal až po bitvě.

1841 n.l.
První muzeum v Čechách a na Moravě, bylo založeno ve Slezku. A proto také první vlaky Severní dráhy končily už na Hané - protože tím nás Opaváci fakt pěkně nadzvedli.

1850 n.l.
Henry Clay prohlásil: "Dávám přednost tomu mít pravdu, než se stát prezidentem", a nesmějte se, vždy už pětkrát neúspěšně kandidoval na presidenta.

1851 n.l.
Rozbor dokázal, že Silvestrovské patenty Františka Josefa I., byly skutečně napsány inkoustem a ne vínem. Tím byly pouze pobryndány.

1859 n.l.
Charles Darwin napsal "O původu druhu". Má to zhruba stejnou zápletku jako "Planeta opic", ale rozhodně to nevydělalo tolik peněz.

1865 n.l.
Unionističtí vojáci čelili nejtežšímu úkolu celé války: Udržet generála Granta natolik střízlivého, aby přijal Leeovu kapitulaci.

1873 n.l.
Òákej Levi Strauss, spíchnul těm nadšencům v Kalifornii, co se furt hrabaj v zemi, festovní gatě s cvočkama. Dagmar

1876 n.l
"Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se"
Z denního rozkazu gen.G.A.Custera osmé kavalerii

1881
Na světové výstavě v Paříži konkurovala Křižíkova oblouková lampa Edisonově žárovce - a získala zlatou medaili. Už tehdy bylo jasné, co má větší budoucnost.

1894 n.l.
Thomas Edison promítl první pohyblivé obrázky. Všem se to líbilo, s vyjímkou filmových kritiků.

1901 n.l.
Předsedkyně sdružení Womans Christians Temperance Union v New Yorku dr. Anna Hatfieldová vyhlásila, že líbání je barbarské, nezdravé a musí se odstranit. Když už se mu nelze zcela vyhnout, mají se ústa předtím antisepticky omýt.

1903 n.l.
Bratr Varla Frištenského se stal mistrem Evropy v zápase.

1903 n.l.
Otevření Transsibiřské magistrály umožnilo cestujícím z Moskvy dosáhnout Vladivostoku za 8 dní, což je mnohem rychleji, než se tam vetšina z nich kdy chtěla dostat.

1905 n.l
Moravské vyrovnámí. Princip byl jednoduchý - Moraváci uzali moravské Němce za lidi a na oplátku uznali i moravští Němci Moraváky za lidi. Tento nesmysl byl naštěstí brzy vyvrácen českými Němci a Mladočechy.

1905 n.l
Není to veselé, ale pravdivé.
Drahá přítelkyně, píšete, jak je smutné setkávat se s lidmi stranickými, kteří za všechna svá krásná slova schovávají jen svou mocichtivost a z moci plynoucí osobní prospěch. Ano, je lidskou přirozeností sdružovat se, a touha po moci sdružuje lidi stranické ve strany politické......
Z dopisu Berthe von Suttner(rozené Kinské) první ženě, jíž byla udělena Nobelova cena za mír.

1910 n.l.
Založení Mladých Amerických Skautů se stalo špatnou zprávou pro staré dámy, které by raději přecházely ulice samy.

1911 n.l.
Roald Amundsen dosáhl Jižního pólu a uvedl, že jeho podezření se potvrdilo: Jižní pól vypadá stejně blbě jako ten Severní!

1912 n.l.
Společnost White Star Line oznámila, že lidé s rezervacemi na zpáteční cestu Titaniku dostnou své peníze zpět.

1914 n.l dne 28.6.
..... poznamenala paní Müllerová : „Tak nám zabili Ferdinanda“. Dagmar

1916 n.l.
Američané si konečně všimli, že Pancho Villa utrácí peníze - které mu dali na boj s Huertovým režimem v Mexiku - na válku s nimi samými. Prohlásili ho nepřítelem č. 1 a uspořádali hon. Nemá to samozřejmě nic společného s penězi a zbraněmi pro Bin Ládína, to bylo jindy a jinde.

1917 n.l
Lenin byl Uljanov, Stalin byl Džugašvili, Trockij byl Bronštein, říjnová revoluce v listopadu a zítra již bylo včera.... Geniální nápad jak zmást třídního nepřítele.

1917 n.l.
U Uljanovů 8. 11. (podle nás 26. 10.) ráno zazvonil Vladimir Ovsejenko s dotazem, zda půjde Vladimír Ilijič ven. Rozčilená Naděžda Konstantinovna odsekla: "Nikam nepůjde, zase byste se opili a stříleli z Aurory, jako včera!" Dagmar
Někteří badatelé se domnívají, že přelíbezná Naděžda Konstantinovna, jak byla fakt rozčílená, tak si nebrala servítky a řekla to údajně poněkud drsněji: "... zase byste se vožrali jak carští důstojníci... "
Takhle to prý řekla (sou)družka Krupská, dívaje se na Voloďu, jak s ručníkem kolem hlavy tahá už asi třitátou osmou okurku z echt kyselého láku. J.M.

1920 n.l.
Osmnáctý dodatek Ústavy USA postavil pití alkoholu mimo zákon, takže s tím každý přestal. Tedy s vyjímkou těch 40ti milionů, kteří nepřestali.

1921 n. l.
13.5. se Jarka Hašek v Okrouhlici v hospodě U Hirschů tak strašně ožral při ferblu s kumpány (Matěj Kuděj, stavitel Benda, malíř Panuška), že mu ujel ráno vlak do Prahy a on tak zmeškal a nerozložil ustavující schůzi KSČ. Ta následně způsobila disbalanci politické scény v Československu, umožnila Mnichov, rozpoutání 2.světové války a 50 let světového rudého teroru...(zpropadená kontušovka) A

1924 n.l.
Hitler byl propuštěn z vězení o čtyři roky dříve na čestné slovo, že se úplně změnil a že s ním už nebudou žádné potíže.

1928 n.l.
Herbert Hoover slíbil "Kuře v každém hrnci a auto v každé garáži", ale opomněl dodat, že už za rok bude většina američanů bez hrnců a bez garáží.

1930 n.l.
Objevení Pluta. Né toho čokla, ale planety. Pes byl vytvořen až v roce 1938.

1933 n.l.
Německé hospodyňky zjistily, proč se ten bláznivý tapetář s knírkem už nikdy nevrátil, aby dodělal svou práci.

1933 n.l.
Hitler založil Třetí říši a vyhlásil, že bude trvat tisíc let. Měl téměř pravdu, sekl se jen o 988 let.

1935 n.l
zemřel Ivan Vladimirovič Mičurin. Příčinou byla akutní sepse organismu po perforaci tlustého střeva, nebo vědec tak intenzivně křížil, až si jednou zkřížil i nohy a vzhledem k postupujícímu alzheimrovi na to definitivně zapomněl.
U pánů ostatně častá příčina úmrtí - viz Tycho de Brahe floriš

1938 n.l.
Velká Británie a Německo podepsaly mírovou smlouvu, čímž odvrátili i to nejmenší nebezpečí vzniku Druhé světové války.

1944 n.l.
Hitlerův slib, že když vyhrají válku, dostane každý Němec Volkswagena se ukázal být slabším stimulem, než Vůdce očekával.

1944 n.l.
Dne 29. srpna se setkala v karpatských hvozdech zbloudilá jednotka slovenské armády se zbloudilou jednotkou armády německé. Protože k setkání došlo na palouku plném hřibů praváků, je logické, že mezi vyhladovělými vojáky došlo k velmi ostrému a hlasitému střetu.
Tehdy se započalo Slovenské národní povstání.
Po dvou měsících - dne 28. října 1944 - byly obě jednotky vyhnány z hvozdů skupinou doběla rozzuřených řvoucích hajných.
A to byl konec Slovenského národního povstání.
Obě strany se tak styděly za tento trapný incident, že došlo k bezvýhradnému konsensu ohledně jeho názvu, který je respektován dodnes. Kateřina z Landštejna

1945 n.l.
skončila II. světová válka - jedna z nevýznamných epizod v dějinách Slovenského národného povstania. A

1950 n.l
Vznik nejdelší hymny světa. K původním dvěma částem - hornolužického popěvku Wo ist mein Heim (upraveného F.Škroupem) a hornouherské lidové A három királyok Tátra (otextované J.Matuškem) - přibyla třetí část Союз нерушимый (zřejmě Burlacká táhlá) a čtvrtá část Již vzhůru psanci (jeden z textů Marseillaisy zhudebněný Degeyterem). Rozhodnutím ÚV KSČ se pak přidávala ještě Scheuova píseň Ó zazni písni vznešená.

1950 n. l.
První útok amerického brouka. Američané vycvičili a použili jeden kmen členovců (mandelinku bramborovou) k zákeřnému boji proti pokroku. Tehdy poprvé zazněla ta krásná slova " Naše vítěztví je jisté porazíme imperialisté, na poli i na moři porazíme agresoři".

1952 n. l.
Otevřen Volžsko-donský průplav = další rána válečným štváčům. floriš

1960 n.l.
Věru krásná léta a ta budoucnost:
Až bude tobě,pionýre,čtenáři, pětatřicet let,vzbudíš se do světa, který už v mnohém nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou daleko do tajů vesmíru. To všechno se promítně da každodenního života: 250 miliónů tun oceli ročně, hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách, bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné nebo bezplatné turistické základny atd. To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik, o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět. Bledne sláva kapitalistické techniky a výroby. Vždy za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světe!
Časopis ABC 8/1960


1961 n.l.
Když byl major Gagarin poslán na služební cestu po "Severním vojenském okruhu", což jeho nadřízený, jsa v dobrém rozpoložení, okomentoval slovy "Posílám Vás na oběžnou dráhu", netušil, že stárnoucí profesor Koroljov vezme jeho žertovný výrok doslova.
Od té doby slavíme Den kosmonautiky. Kateřina z Landštejna

1964 n.l.
Pokus americké armády o vybudování trénikového ranče na území Vietnamu se setkal s nečekaným odporem místních výrobců značkového oblečení. Konflikt trval 11 let. Poté se prodejci rozhodli ustoupit a přesunuli své stánky z Vietnamu do zbytku světa.

1969 n.l.
První člověk na Měsíci. Tento malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo, se už neopakoval, a lidsvo znovu skáče raději mnohem blíže k Zemi.

1969
Na břehu řeky Ussuri oral sovětský mírumilovný traktor. Vtom po něm začali pálit čínští pohraničníci.Sovětský mírumilovný traktor střelbu opětoval a po té pokojně odletěl.georg
Šéf našeho vědeckého týmu upřesnil: Traktor byl napaden skupinou tanků, palbu opětoval a po zničení agresorů pokojně odletěl.Ježek

1988
floriš odpověděl, když píše:
anonym se ptal, když píše:Kolik, bylo ve sředověku válek?...
...388 a devátá - nedokončená
Musím kolegu floriše malinko poopravit.
Poslední badatelské závěry to upřesnily. 208. bitva, jak zjistil Historický ústav Akademie věd Sovětského svazu, tak to byly vlastně bitvy dvě. Donští kozáci v r. 1491 na týden odjeli domů, ostříhat ovce. Tatarský chán to respektoval a po týdnu zase pokračovali. Jenže ouha! Kozáci přitáhli s větším počtem bojovníků a prohranou 208. bitvu dotáhli do vítězné dvě stě-deváté. Takže celkem bylo bitev 389 a devátá byla nakonec dokončená. A tohle vše odhalil tým vedený prof. A. N. Rimským-Korsakovem, doktorem historických věd. Jemu právě ta devátá nedokončená bitva dlouho ležela v hlavě, a tak pilně se svým týmem pracoval, až na to po 11 letech usilovné badatelské činnosti kápnul a "dokončil" ji. J.M.

2005 n.l.
Konstituovala se významná skupina erudovaných historiků "Středověk". Konečně se někdo chopil tohoto titánského úkolu, aby skončilo zmatené tápání v naší minulosti a bylo s definitivní platností vše objasněno. J.M.

Protože historie nikdy nekončí, nemůžem ani my být žádným datem omezeni

2008 n.l.
Po referendu, kterého se účastnilo 99,99% voličů, Češi nadšeně vítají americký radar v Brdech. Otázka referenda zněla: "Jste pro to, aby odpůrci radaru byli označeni žlutým trojúhelníkem a v případě napadení nevpuštěni do krytů?" Georg
Naposledy upravil(a) Stanislav dne 22 pro 2007 16:58, celkem upraveno 80 x.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1123
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Re: Kompletní dìjiny svìta

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Stanislav píše:Napadla mne taková hra, jak bychom se mohli také "odreagovávat"...
...a nepsaným pravidlem by se mělo stát to, že každý doplněný text k letopočetu by měl být aspoň tak vtipný, jako jsou ty tvoje... :palec:
1421 n.l.
V Pděbradech vzklíčila první myšlenka o Evropské unii. Roční Jiří se tam poprvé jasně vyjádřil i k Bruselu, řekl "éééé" a byl přebalen...
:D To bych si to dovolil "upřesnit", pochopitelně výsledek už tak zdařilý nebude:
1421 n. l.
V Poděbradech vzklíčila první myšlenka o OSN. Roční Jiříček se tam také poprvé jasně vyjádřil k EU i k Bruselu, když řekl "éééé" a byl posazen na nočník.
(budoucí český král se přece nemůže ještě po roce pokakávat)
1431 n.l.
Vznik prvního Armádního uměleckého souboru. Kardinál Cesarini píše : Vystoupení pěveckého sboru u Domažlic zanechalo na posluchačích hluboký a některých i neopakovatelný umělecký dojem.
Tak tos mě fakt rozesmál. :lol: :lol: :lol:
Tady bych pouze doplnil: ...Vystoupení pěveckého sboru u Domažlic, řízeného sbormistrem bez taktovky Prokopem Holým, zanechalo na posluchačích hluboký a některých i neopakovatelný umělecký dojem.
Stanislav
Zeman
Příspěvky: 105
Registrován: 05 lis 2007 21:35

Nový příspěvek od Stanislav »

Jirko, co myslíš, nejraději bych ty moje údaje nahradil Tvými. Ale jak tam dostat tu kouzelnou myšlenku, že budoucí král se přeci nemůže pokakávat - aby bylo patrné jak to vzniklo.
Napiš ještě něco, nebo uprav ty méně podařené.
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Dìjiny

Nový příspěvek od floriš »

1441 uzavřel Johann Guttenberg vynález knihtisku, odstartoval tím mediální boom a vykročil na cestu k pozici mediálního magnáta...ke své škodě se to ale nikdy nedověděl, protože se imrvére skrýval na útěku před věřiteli
jur
Pán
Příspěvky: 233
Registrován: 18 kvě 2007 09:49
Bydliště: Polonia

Nový příspěvek od jur »

3. kveten 1791 r. - Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów schvalil Ustavu 3. maje (Konstytucja 3 Maja). Obecne se ji povazuje za prvni v Evrope a druhou na svete (po americke ustave z 1787 r.) moderni, sepsanou ustavu. Nekteri povazuji korsickou ustavu z 1755 r. za prvni na svete, tim padem by americka byla druha, a polsko - litevska treti.
Naposledy upravil(a) jur dne 26 lis 2007 15:38, celkem upraveno 1 x.
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Dìjiny

Nový příspěvek od floriš »

1945 skončila II. světová válka - jedna nevýznamných to epizod v dějinách Slovenského národného povstania
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Dìjiny v datech

Nový příspěvek od floriš »

1921 n. l. (13.5.)
bylo zabráněno rozložení ustavující schůze KSČ, čímž došlo k disbalanci politické scény v Československu a následně k Mnichovu. Na vině byl fakt, že Jarka Hašek se v Okrouhlici v hospodě U Hirschů tak strašně ožral při ferblu s kumpány (Matěj Kuděj, stavitel Benda, malíř Panuška), že mu ujel ráno vlak do Prahy a on to zmeškal a nerozložil.
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Dìjiny

Nový příspěvek od floriš »

744 a. C.
pubertální mladíci Romulus a Remus vynalezli švédskou trojku při bezuzdných hrátkách s nymfomankou Vulpinou a jsouce přistiženi zvečera na pastvě pěstounem, obvinili jej ze závisti spojené s krátkozrakostí. Brýlí se nebohý Tradescantius dočkal až po 1854 letech, což mu už bylo na houby, zatímco drzá klukovská fabulace žila svým vlastním životem.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1123
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

malý Jiøík

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Stanislav píše:Jirko, co myslíš, nejraději bych ty moje údaje nahradil Tvými. Ale jak tam dostat tu kouzelnou myšlenku, že budoucí král se přeci nemůže pokakávat - aby bylo patrné jak to vzniklo.
Napiš ještě něco, nebo uprav ty méně podařené.
Tak třeba?...

1421 n. l.
V Poděbradech vzklíčila první myšlenka o OSN. Roční Jiříček se tam také poprvé jasně vyjádřil k EU i k Bruselu, když řekl "éééé" a byl posazen na nočník. Protože jako budoucí král už nedělal do plen, i tímto způsobem zřetelně předjímal svůj postoj k instituci z daleké budoucnosti.

Není to moc dlouhý?...
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Dìjiny

Nový příspěvek od floriš »

1910 n. l.
se slavný polárník Royald Amundsen nechal překřtít na Rolanda. Když se nové jméno neosvědčilo (v tisku byl považován za spoluautora receptu na Bismarckovu roládu), vrátil se r. 1912 k původní verzi
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Nový příspěvek od Georg »

r.2008 n.l.
Po referendu,kterého se účastnilo99,99% voličů češi nadšeně vítají americký radar v Brdech.Otázka referenda zněla':
Jste pro ,aby odpůrci radaru byli označeni žlutým trojúhelníkem a v případě napadení nevpuštěni do krytů?
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 410
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Tak já to taky zkusím :)

12. 4. 1961

Když byl major Gagarin toho dne poslán na služební cestu po "Severním vojenském okruhu", což jeho nadřízený, jsa v dobrém rozpoložení, okomentoval slovy "Posílám Vás na oběžnou dráhu", netušil, že stárnoucí profesor Koroljov vezme jeho žertovný výrok doslova.
Od té doby slavíme Den kosmonautiky.
Volo, multum, statim!
Stanislav
Zeman
Příspěvky: 105
Registrován: 05 lis 2007 21:35

Nový příspěvek od Stanislav »

Pro anonymní - a já čekal, že mi napíšeš SZ. Pokud se Ti u mne zobrazuje ta SZ napiš. Chci probrat nějakou úpravu Tvých příspěvků, než je vložím.
A pro ostatní. Dal jsem do těch Velkých dějin příspěvek, který úplně vybočuje - není ani trochu veselý. Asi jsem to udělal hlavně kvůli sobě. Ale slibuji, že už se to nebude opkovat (pokud vydržím a nedám tam příspěvek o hraběnce Kinské, podle mne jedné z největších Češek). Ale ten by byl fakt poslední.
Česné pionýrské.
Návštěvník

Nový příspěvek od Návštěvník »

5624 a. C.
Kain zabil Ábela. Stalo se tak proto, že mu dal moc velkou ránu.
Uživatelský avatar
Dagmar
Kněžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Dagmar »

8.11./26.1O/ 1917

Ráno zvoní Vladimir Ovsejenko u bytu manželů Leninových a ptá se, zda půjde Vladimír Ilijič ven ? Odpovídá mu rozčilená Naděžda Konstantinovna: "Nikam nepůjde, zase by jste se opili a stříleli z Aurory, jako včera!"
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Nový příspěvek od floriš »

1952 n. l.
Otevřen Volžsko-donský průplav = další rána válečným štváčům
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 410
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Slovenské národní povstání

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Dne 29. srpna 1944 se setkala v karpatských hvozdech zbloudilá jednotka slovenské armády se zbloudilou jednotkou armády německé. Protože k setkání došlo na palouku plném hřibů praváků, je logické, že mezi vyhladovělými vojáky došlo k velmi ostrému a hlasitému střetu.
Tehdy se započalo Slovenské národní povstání.

Po dvou měsících - dne 28. října 1944 - byly obě jednotky vyhnány z hvozdů skupinou doběla rozzuřených řvoucích hajných.
A to byl konec Slovenského národního povstání.

Obě strany se tak styděly za tento trapný incident, že došlo k bezvýhradnému konsensu ohledně jeho názvu, který je respektován dodnes.
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 410
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

150 př.n.l.

Námi prováděné snímání mystifikujících nánosů na prapříčinách ledasčeho má své historické kořeny - bylo oblíbenou kratochvílí kumránských mužů, kteří si tak krátili čas, zatímco jejich ženy pracovaly. Poté, co jim pro jejich psavost začaly nadávat do esejců, odebrali se uražení páni tvorstva i se svými svitky do místní jeskyně, v níž zůstávalo víno a pivo tak příjemně chladným.
Znaveni vínem a hladem a přilákáni vůní prosné kaše s máslem, vrátili se po týdnu domů, ovšem své svitky zapomněli v jeskyni.

Co z toho vzešlo, vidíme všude kolem sebe a všechna tři náboženství se o "svou pravdu" nadšeně a krvavě řežou již patnáct set let.
Ještěže byl Jirásek jen jeden...
Naposledy upravil(a) Kateřina_z_Landštejna dne 30 lis 2007 16:00, celkem upraveno 1 x.
Volo, multum, statim!
Návštěvník

Nový příspěvek od Návštěvník »

1467 n.l.
Lev z Rožmitálu po návratu ze služební cesty vykládal při hostině tak neuvěřitelné historky, až se král Jiřík připozadusil tlačenkou, což přemoudřelý blbec Paleček komentoval slovy: vidíš, vidíš, kmotře
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1123
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

co je doložené...

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Dagmar píše:...Naděžda Konstantinovna: "Nikam nepůjde, zase by jste se opili a stříleli z Aurory, jako včera!"
... Je doloženo, že přelíbezná Naděžda Konstantinovna, jak byla fakt rozčílená, tak si nebrala servítky a řekla to údajně poněkud drsnějc: "... zase byste se vožrali jak carští důstojníci a ... "
Takhle prej to řekla (sou)družka Krupská, dívaje se před chvílí na Voloďu, jak s ručníkem kolem hlavy tahá už asi třicátouvosmou vokurku z echt kyselýho láku ...
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Common Crawl Bot a 0 hostů