TVRZ II - Proti proudu času

Stredověk dnes - historiografie, aktuality, pomoc při bádání ...

Moderátor: Ježek

Uživatelský avatar
Wladislaus
Kníže
Příspěvky: 385
Registrován: 18 led 2020 08:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

TVRZ II - Proti proudu času

Nový příspěvek od Wladislaus »

Obrázek

Původní komiks z ABC ke stažení zde:
https://drive.google.com/file/d/1-rm_sY ... sp=sharing

Příběh původního komiksu, který vycházel v časopise ABC v letech 1980-1981, se odehrával v roce 1434. Pokračování by se mělo odehrávat v roce 1420, počínaje událostmi kolem bitvy u Sudoměře. Pak by měla následovat cesta do Tábora s odbočkou do Strakonic na hrad Johanitů. Finále by se mělo odehrát v Praze během bitvy na Vítkově v červenci 1420.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4024
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 70 times
Been thanked: 18 times

Re: TVRZ II - Proti proudu času

Nový příspěvek od Ježek »

Pěkně a napínavě napsaný, plánuješ to jako příběh, nebo tu hru?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Wladislaus
Kníže
Příspěvky: 385
Registrován: 18 led 2020 08:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: TVRZ II - Proti proudu času

Nový příspěvek od Wladislaus »

Ježek píše: 08 úno 2024 11:20 Pěkně a napínavě napsaný, plánuješ to jako příběh, nebo tu hru?
Díky. No, pokud by se našel nějaký odvážlivec, který by se ujal hlavního hrdiny (jakože například jako ideálního kandidáta vidím tebe :D ), pak by to byla hra. Pokud by se nenašel, pak by asi zůstalo jen u nápadu.

Tři věci:

První je otázka, jestli by zůstalo u jediného hlavního hrdiny, nebo by šlo o dvojici, pokud by se našel ještě někdo druhý. Asi by se jednalo o sourozence, buď dva bratry nebo bratra a sestru. Epizodní herci (hráči) pro některé postavy by samozřejmě byli vřele vítáni také, klidně s možností zahrát si i za víc postav.

Druhá věc je forma. Samozřejmě by to zůstalo u formátu textové hry, kdy bych já byl něco jako vypravěč a hráči by reagovali na danou situaci. Mám v hlavě určitou dějovou linku, po které by měl příběh směřovat, ale zároveň by měli mít hráči nějakou volnost. To znamená, že v klíčových bodech bych nastínil, kam by asi děj měl směřovat, protože kdyby měli hráči naprostou volnost, tak by hrozilo rozpadnutí celé dějové konstrukce. Ale jak říkám, mělo by tam být i dostatek volnosti pro vlastní rozhodnutí. Takže by to mělo být hlavně o vzájemné spolupráci, nejenom, co se týče příběhu, ale také co se týče dobových reálií, o kterých se samozřejmě vždycky dá diskutovat, co je možné a co není.

Třetí věc je tempo hry. Určitě by bylo volnější, podle chuti a časových možností každého ze zúčastněných. Tedy žádné termíny a deadliny ;)

No a pokud by se ukázalo, že to funguje a všechny to baví, pak bych uvažoval o Sokolovi...

Takže, co si o tom myslíš?
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4024
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 70 times
Been thanked: 18 times

Re: TVRZ II - Proti proudu času

Nový příspěvek od Ježek »

Wladislaus píše: 08 úno 2024 13:13 Díky. No, pokud by se našel nějaký odvážlivec, který by se ujal hlavního hrdiny (jakože například jako ideálního kandidáta vidím tebe :D ), pak by to byla hra. Pokud by se nenašel, pak by asi zůstalo jen u nápadu.
No, já nemusím být všude. Klidně budu jen nějaký pozorovatel nebo vedlejší postava. Ale mám dyžtak celkem pár známých z livinghistory, kteří si rádi hrajou na hrdiny.
Druhá věc je forma. Samozřejmě by to zůstalo u formátu textové hry, kdy bych já byl něco jako vypravěč a hráči by reagovali na danou situaci. Mám v hlavě určitou dějovou linku, po které by měl příběh směřovat, ale zároveň by měli mít hráči nějakou volnost. To znamená, že v klíčových bodech bych nastínil, kam by asi děj měl směřovat, protože kdyby měli hráči naprostou volnost, tak by hrozilo rozpadnutí celé dějové konstrukce. Ale jak říkám, mělo by tam být i dostatek volnosti pro vlastní rozhodnutí. Takže by to mělo být hlavně o vzájemné spolupráci, nejenom, co se týče příběhu, ale také co se týče dobových reálií, o kterých se samozřejmě vždycky dá diskutovat, co je možné a co není.
Takže to bude formou on-line? Chceš to na nějakém vlastním webu, nebo tady na fóru?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Wladislaus
Kníže
Příspěvky: 385
Registrován: 18 led 2020 08:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: TVRZ II - Proti proudu času

Nový příspěvek od Wladislaus »

Ježek píše: 08 úno 2024 15:56 No, já nemusím být všude. Klidně budu jen nějaký pozorovatel nebo vedlejší postava. Ale mám dyžtak celkem pár známých z livinghistory, kteří si rádi hrajou na hrdiny.
Tak kdyby se někdo jó opravdu chtěl zúčastnit, tak to rozjedu, ale jinak to hrotit asi nebudu. Každopádně i pozorovatele/odborného poradce/vedlejší postavu beru ;)
Ježek píše: 08 úno 2024 15:56 Takže to bude formou on-line? Chceš to na nějakém vlastním webu, nebo tady na fóru?
Pokud by se to rozjelo, tak online. A bylo by to na to na serveru Andor.cz, který je k tomu celkem dobře uzpůsobený. Každopádně to tady nechávám viset.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů