Dnešní Češi a "jejich" dějiny

pravěk, starověk, novověk, moderní období

Moderátor: Ježek

Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Georg »

Disidentka J Šiklová vydala zajímavé prohlášení ke stavu dnešní společnosti

Za 20 let mnozí z nás svým umem, pílí a inteligencí dosáhli profesních úspěchů a blahobytu, o kterém se nám za komunismu ani nesnilo.
Budování soukromého úspěchu jsme vykoupili tím, že jsme až příliš ochotně odevzdali osud věci veřejných do chtivých a chamtivých rukou.
Skandály dnešních politiků sledujeme se stejným znechucením jako někdejší tupost těch komunistických. Napříč zemí se rozrostl bezprecedentní systém korupce na komunální, krajské i centrální úrovni.
Vstupenkou na lukrativní posty polostátních podniků a organizací s miliardovými rozpočty je legitimace nebo spřízněnost s velkou politickou stranou.
Nepozastavujeme se nad tím, že v zemi, kde je pracovní síla 3x levnější než v západní Evropě, je kilometr dálnice 2x dražší.
Nepozastavujeme se nad tím, že narozeniny primátora či státního úředníka rozhodujícího o miliardách, stojí jeho "oficiální" roční plat.
Nepozastavujeme se nad tím, že miliardové veřejné zakázky získá ministrova firma s momentálně neznámým vlastníkem - akciemi na doručitele.
Nepozastavujeme se nad tím, že bývalý premiér vydělal desítky milionů na obchodě s akciemi od podnikatele, kterému předtím zajistil miliardovou dotaci.
Nepozastavujeme se nad tím, že výroba tramvajenky s čipem stojí v Praze 10x více než v Londýně nebo v Paříži.
Vleklá vyšetřování, když k nim vůbec dojde, končí tím, že obvinění se neprokázala. Pokud magistrátní úředníci uvíznou v síti policie, tak jedině té švýcarské nikoli české.
V naší zemi lze dnes ustát jakýkoli skandál,za několik dní ho překryje ten další.
Hlavě státu, zaměstnané vlastní ješitností a bojem proti nebezpečí evropské integrace, nestojí korupce za půl slova.
I když je to dnes méně okaté, média vědí o čem psát víc, o čem méně, o čem nic.
Zatímco v dobách komunismu jsme museli překonávat strach, nyní je překážkou lenost.
Nadáváme na ceny, ale jsme líní změnit banku nebo telefonního operátora.
Necháme se stříhat jak ovce. Jsme líní se informovat, vytvářet si, prosazovat a bránit svůj názor.
Místo přísunu a zpracování informací si vymýváme mozky stupidními seriály.
Místo zpráv a názorů čteme v bulváru o celebritách, kdo komu zahýbá a s kým.
Náš národní cynismus se masochisticky vyžívá v tom, jak hrozné panují poměry a sami kromě vymýšlení vtipů neděláme nic.
Ti přihlouplí se ještě rozčilují nad stotisícovými platy, ale miliardové causy jim unikají.
Svou lenost pak omlouváme filozofií, že "jsou stejně všichni stejní", případně "tihle budou ještě horší".
Za nezájem a lhostejnost k osudu věcí veřejných zaplatíme vysokou cenu.
Korupce prodražuje většinu investic financovaných z daní i z obrovského deficitu. Ukrajuje šance našich dětí, na nichž v soukromí tak usilovně pracujeme. Zadlužuje zemi, která bude jednou jejich.
Dvě největší strany si rozparcelovaly tuto zemi s tím, že stejně budeme muset volit jednu z nich bez ohledu na to, jak přezíravě se k nám budou chovat. Myslí si, že stačí provětrat strašáky, zahrát na strunu sociálních jistot pro jedny a strunu nízkých daní pro druhé. Technika jejich vládnutí přitom dlouhodobě vylučuje jedno i druhé.
Monopol jedné strany v naší zemi nahradila střídavá a na komunální úrovni i společná vláda dvou stran, které se vždycky nějak dohodnou. Je přitom zřejmé, že i ostatní strany využívají své zaslepeně loajální "fanoušky", ochotné jim odpustit úplně cokoli.
Vedení velkých stran sází na to, že se budeme bát zahodit náš hlas podporou malých, nových či exotických a že nám nezbude než zvolit jejich oranžovou či modrou košili bližší než toho druhého kabát.
Kolikrát jsme už slyšeli, že "není koho volit", mnozí volit nechtějí a nepůjdou. Kolikrát jsme svou volbu s pocitem studu nikoli hrdosti, zdůvodňovali menším zlem. Není snad právě takovýto vynucený hlas z rozumu ten "vyhozený"? Jakou cenu má vůbec náš hlas, když ho dáváme se skřípěním zubů?
Nikdo z nás si nedělá iluze, že by malé politické strany byly lepší a čestnější než ty velké. Moc korumpuje vždy. Ale absolutní moc korumpuje absolutně.
Možná jsme se někdy ptali našich rodičů a prarodičů: "A proč jste s tím tehdy něco neudělali?" Připravujme si dnes odpověď pro naše děti.
Nemusíte to podepisovat. Můžete to poslat dál.
Jiřina Šiklová
Klimentská 17, Praha 1.
e-mail: jirina.siklova@ecn.cz
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
thovtt
Kníže
Příspěvky: 348
Registrován: 06 říj 2009 08:41
Been thanked: 1 time

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od thovtt »

To neříká nic nového to ví nebo si alespon připouští většina lidí.Co však nyní,kdo ví jak z toho marasmu ven .Jsou revoluce krvavé a sametové,efekt je na 99 % stejný.Cesta se nám jaksi ztratila.Chybí ideal sjednocení.
Napo_Leon
Kníže
Příspěvky: 347
Registrován: 27 kvě 2010 20:13
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Napo_Leon »

V dnešní době hlavně díky politikům, TV a jiným sdělovacím prostředkům se česká historie omezuje skoro výhradně jen na dějiny Československa. Za rok 1918 jako by se lidi báli podívat, jako by před rokem 1918 neexistovalo nic a z černé prázdnoty se 28. října 1918 vyskytlo Československo a Češi vstoupili do dějin. Připomíná se vznik ČSR, jeho zánik v roce 1938, pár bodů z protektorátu (ale většinou je to snaha pošpinit se ještě víc, vyzvedávat kolabornty, divoké odsuny, naházet špínu na prazidenta Beneše, atd...), hlavně komunistický převrat, 50. a 60. léta a rok 1989. Toť vše. Je to pochopitelný, jsou to současné dějiny, které ještě lidi pamatují. Jenže proč si v současnosti stejným způsobem nepřipomínáme jiná výročí? Co třeba před čtyřmi lety výročí 700 let od vyvraždění Přemyslovců? To se nepřipomínalo skoro vůbec. A jak si letos národ připomene 700 let od nástupu Lucemburků na český trůn? Asi stejně, takže téměř nijak.

Dnešní pohodlný život svádí k tomu, starat se o sebe, svoji kariéru, majetek, rodinu. Vlastenectví je pro větinu lidí přežitek a není ho potřeba. Národní hrdost se vytratila, ideály zmizely, duchovní hodnoty národa se vytratily. Není potřeba náboženství, není potřeba vlastenectví, není potřeba slušnost a odpovědnost za stát. Je v národní povaze současných Čechů si neustále připomínat to špatné, co se nám nepovedlo, co jsme nedokázali, co jsme ztratili. Místo toho, aby se lidi zaměřovali na to špatné v našich dějinách, tak by se měli někdy poohlídnout i za rok 1918 a najít i to, co se nám povedlo. A není toho zrovna málo (vždyť jen vlastní stát je vzácný dar).

Nezájem společnosti o dějiny je způsoben i účelovým zlehčováním, potlačováním a znevažováním dějin a tradic. A také ne příliš správným přístupem dnešních historiků. Kde jsou doby, kdy historikové jako Palacký, Tomek, Pekař, Novotný, Šusta, Spěváček a jiní byli nejen výtečnými historiky, ale hlavně i výtečnými vypravěči a spisovateli, kteří dokázali lidem zpřístupnit jejich vlastní dějiny, aniž by jejich vyprávění ztratilo odbornou hodnotu? Historie jako věda tu je pro společnost. Historik musí komunikovat se společností, musí vyvolávat zájem lidí o dějiny, měl by zasahovat i do aktuálních politicko-kulturních témat. Němel by se uzavírat před společností, neměl by z dějin dělat pouhé složité hospodářsko-sociálně-náboženské procesy, jak to mnozí dělají. Dějiny jsou příběhy a osudy. Dnešní česká historiografie je ve většině ideově vyprahlá, historické postavy se stávají jen shlukem předem daných vývojových trendů, události jsou složitými procesy. Slohová úroveň se vytratila. Většina populárně laděných prací se hemží cizými slovy a výrazy. V podání mnoha českých historiků jsou dějiny nezáživné a nudné. Odráží se to i v nezájmu společnosti o dějiny.

Ve světle tohohle se ani není co divit, že se Češi nezajímají o dějiny. Ale že by se mladá generace na dějiny úplně vykašlala? To ani ne, vždyť jen o tyhle humanitní vědy je na VŠ vždycky nával... :whistle:
https://www.youtube.com/watch?v=A3sBZ5Nr4hc "Look, I don't care about your politics."
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4055
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 87 times
Been thanked: 18 times

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Ježek »

Napo_Leon píše:Dnešní pohodlný život svádí k tomu, starat se o sebe, svoji kariéru, majetek, rodinu.
Dnešní společnost se atomisuje tím, že každý hledí na vlastní prospěch a druhý je mu jen věcí, prostředkem, k dosáhnutí vlastních cílů - nikoli člověkem se svými radostmi, potřebami a td. K čemu poté tolerance a diskuse?
Napo_Leon píše:Historik musí komunikovat se společností, musí vyvolávat zájem lidí o dějiny, měl by zasahovat i do aktuálních politicko-kulturních témat. Němel by se uzavírat před společností, neměl by z dějin dělat pouhé složité hospodářsko-sociálně-náboženské procesy, jak to mnozí dělají.
Též si myslím, ale obecně věda a kultura (vzdělanost) má být v kontaktu se společností, kultivovat ji tak. Vědecké poznatky musí být popularisovány, žádný vědecký obor sám o sobě není nezajímavý. Snad tomu částečně pomáhají naše hlavní stránky (účel fóra je v něčem jiném)
Napo_Leon píše:Dnešní česká historiografie je ve většině ideově vyprahlá, historické postavy se stávají jen shlukem předem daných vývojových trendů, události jsou složitými procesy.
To si nemyslím, zapojena do evropského kontextu, snaží se absorbovat podněty z ciziny a vzdává se politických náhledů na dějiny a tím pádem i služebné role vůči politickým cílům (tím se stává objektivnější, ač sama ví, že objektivity nelze dosáhnout)
Napo_Leon píše:Ve světle tohohle se ani není co divit, že se Češi nezajímají o dějiny. Ale že by se mladá generace na dějiny úplně vykašlala? To ani ne, vždyť jen o tyhle humanitní vědy je na VŠ vždycky nával... :whistle:
Kvantita je v tomhle zdá se mi dost na úkor kvality - řadu studentů, i ode mne z ročníku, to nezajímá. Diskuse (což je pilíř bádání v oboru historie) v zásadě nulová.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4055
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 87 times
Been thanked: 18 times

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Ježek »

Proud diskuse, týkající se kvality výuky a vyučovaných na historických oborech českých vysokých škol, jsem přesunul do nového tématu sem: http://www.e-stredovek.cz/forum/viewtop ... f=8&t=1312. Ze dvou důvodů, tohoto tématu se to týká okrajově, je to téma zajímavé samo o sobě, které se více hodí do kapitoly Ostatní.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Napo_Leon
Kníže
Příspěvky: 347
Registrován: 27 kvě 2010 20:13
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Napo_Leon »

Ježek píše:Vývoj k tomu směřoval, jednou to přijít muselo.
Je nepopiratelné, že dnešní lidé svoji historii vůbec neznají. Je to velká škoda bez znalosti historie (naší krásné historie), není úcta k vlasti.
Přesně, jen k tomu ještě připojím, že znalost dějin pomáhá člověku lépe se orientovat v současném světě i v životě. Historie je věda, ale je to také hlavně bohatá studnice moudrosti. Dějiny nejsou o datech, jménech nebo pojmech. Dějiny jsou o neopakovatelných osudech a příkladech. Činy předků by měly být chloubou i výstrahou potomkům. O tom dějiny jsou, hlavně o tom kolektivním vědění a dědictví, ze kterého se dá nepřeberně vybírat. Je velkou chybou, že pro mnohé, i pro uživatele Středověku, je historie jen a jen o latině, PVH, evropském vývoji a jiných. Samozřejmě, že je to neoddělitelná a důležitá součást historie jako vědy, ale zatlačuje do pozadí skutečný přínos historie pro společnost.

Rozdíl mezi historikem profesionálem a amatérským zájemcem o historii existuje. Na poli vědecké konfrontace určitě. Jenže když není člověk školeným historikem, může být i přesto přínosem pro historii. Jde o to, jakou formu si zvolí. Může jinak interpretovat děje a jejich celospolečenský dopad, může upozornit na jiný úhel pohledu, který historikovi může uniknout, ap. Může také vykonat pro popularizaci historie stejně, nebo i více než historik. Historie patří všem a ne jen historikům a rádoby znalcům (ABC) a jiným trolům, kteří se neumějí ani zaregistrovat na foru, kde chtějí údajně vést osvětu. Historik by si neměl historii přisvojovat, protože na ní nemá patent nikdo. Když má někdo úctu a znalosti dějin vlastní země a národa nepotřebuje se schovávat za zdvojenou anonymitu na internetových forech a chytat se každého slovíčka a zaváhání ostatních, aby dokázal svou převahu, ale stačí mu málo: pokora, slušnost a snaha šířit poznání dále. A k tomu nepotřebuje vysokoškolský diplom :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=A3sBZ5Nr4hc "Look, I don't care about your politics."
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Georg »

Napo_Leon píše:
Ježek píše:Vývoj k tomu směřoval, jednou to přijít muselo.
Je nepopiratelné, že dnešní lidé svoji historii vůbec neznají. Je to velká škoda bez znalosti historie (naší krásné historie), není úcta k vlasti.
Historik by si neměl historii přisvojovat, protože na ní nemá patent nikdo.
Historii si přisvojuje vždy,všude a v Čechách především vládní třída.Upravuje ji tak,aby ospravedlnila své počínání.
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Katerina »

Georg píše: [Historii si přisvojuje vždy,všude a v Čechách především vládní třída.Upravuje ji tak,aby ospravedlnila své počínání.
HHMmmm :doh: - chtělo by se mi protestovat .. jen jak, snad nesměle , jestli to není moc zevšeobecňování ..

ale jinak AHÓÓÓJJJ, Georgu ?? :D Kdepak ses toulal ??? a šup do Pokecu :oops:
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Napo_Leon
Kníže
Příspěvky: 347
Registrován: 27 kvě 2010 20:13
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Napo_Leon »

Georg píše: Historii si přisvojuje vždy,všude a v Čechách především vládní třída.Upravuje ji tak,aby ospravedlnila své počínání.
To bych neřekl, i když částečná pravda v tom je. Historii zneužívají hlavně ideologie a většina druhů zhoubných -ismů. Více než upravování dějin je nebezpečnější historii nepodporovat, nehlásit se k státnímu a národnímu odkazu a tradicím a nepodporovat ve školství výuku dějepisu, jak to činí v posledních letech česká politická "elita". Neznalost historie se může krutě vymstít, například tím, že se pak snadněji ujmou nesmysly, mýty a polopravdy. Třeba že husité byli bandou lupičů, kteří drancovali Evropu. Třeba...
https://www.youtube.com/watch?v=A3sBZ5Nr4hc "Look, I don't care about your politics."
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Katerina »

Napo_Leon píše:
Georg píše: Historii si přisvojuje vždy,všude a v Čechách především vládní třída.Upravuje ji tak,aby ospravedlnila své počínání.
To bych neřekl, i když částečná pravda v tom je. Historii zneužívají hlavně ideologie a většina druhů zhoubných -ismů. Více než upravování dějin je nebezpečnější historii nepodporovat, nehlásit se k státnímu a národnímu odkazu a tradicím a nepodporovat ve školství výuku dějepisu, jak to činí v posledních letech česká politická "elita". Neznalost historie se může krutě vymstít, například tím, že se pak snadněji ujmou nesmysly, mýty a polopravdy. Třeba že husité byli bandou lupičů, kteří drancovali Evropu. Třeba...

A oni nebyli ????
Kromě jiného ovšem .
Možná by nebylo na škodu se podívat jak to vnímájí třeba v polském Slezku ..

Ne, tady tu debatu nebudeme znovu rozšiřovat - jen si myslím, že to od tebe nebylo až tak úplně fér , protože jiný pohled na husity není otázkou ani neznalosti historie, ani nezájmu o historii, ale přesně naopak
.. přijde mi, hoši, že tak trošku pěkně po husitsku v této otázce jiný názor nepřipouštíte .. :mrgreen:

Ten kdo se o historii nezajímá - žije Jiráskem, protože to byla povinná školení četba , a myslími dožije s tímhle scestným názorem .
A aby zas nedošlo k nějaké mýlce - ted nehovořím o tobě - ale o generacích a generacích naší populace .
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2717
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Viola »

Napo_Leon píše: Možná by stálo zato se tam pozeptat, co se tam soudí třeba o Mnichovu, sedmileté válce nebo o Václavovi II., abych ti byl příkladem blíže.
Jen taková vsuvka - kamarádka byla kdysi na střední ve Francii a mohla prý vyletět z kůže, když se učili o tom, jak byl Mnichov vlastně dobrý a ten Dalladier udělal dobře, když to podepsal.
Napo_Leon
Kníže
Příspěvky: 347
Registrován: 27 kvě 2010 20:13
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Napo_Leon »

Viola píše:
Napo_Leon píše: Možná by stálo zato se tam pozeptat, co se tam soudí třeba o Mnichovu, sedmileté válce nebo o Václavovi II., abych ti byl příkladem blíže.
Jen taková vsuvka - kamarádka byla kdysi na střední ve Francii a mohla prý vyletět z kůže, když se učili o tom, jak byl Mnichov vlastně dobrý a ten Dalladier udělal dobře, když to podepsal.
:D U Francouzů se ani není co divit, vždyť v jejich historickém povědomí vlastně porazili Hitlera sami a žádná porážka a okupace nikdy neproběhla. :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=A3sBZ5Nr4hc "Look, I don't care about your politics."
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Katerina »

Viola píše:
Napo_Leon píše: Možná by stálo zato se tam pozeptat, co se tam soudí třeba o Mnichovu, sedmileté válce nebo o Václavovi II., abych ti byl příkladem blíže.
Jen taková vsuvka - kamarádka byla kdysi na střední ve Francii a mohla prý vyletět z kůže, když se učili o tom, jak byl Mnichov vlastně dobrý a ten Dalladier udělal dobře, když to podepsal.
Jo ale to přece Mnichov neospravedlňuje , nebo ano ?

ostatně paní prokurátorka Brožová si dodnes myslí, že za svůj osud si může dr. Horáková sama ... neměla se přiznávat .. ale tím ten zločin přece není menší ..
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Katerina »

Napo_Leon píše:
:D U Francouzů se ani není co divit, vždyť v jejich historickém povědomí vlastně porazili Hitlera sami a žádná porážka a okupace nikdy neproběhla. :mrgreen:
Hele , necchete nechat ty ubohé Frantíky na pokoji, :) , co vám udělali ??

Hele , na francouzské pokrčení ramen, nikdo v Evropě nemáme ... oni si tím vyřeší prakticky každý problém .. :D
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2717
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Viola »

Katerina píše:Jo ale to přece Mnichov neospravedlňuje , nebo ano ?

ostatně paní prokurátorka Brožová si dodnes myslí, že za svůj osud si může dr. Horáková sama ... neměla se přiznávat .. ale tím ten zločin přece není menší ..
Jistěže ne. To byl jenom příklad, že nejde o problém český, jak se může někdo domnívat, a že když už tu je ta zmínka o Mnichovu...
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Georg »

Mnichov?Jeho architektem byl přeci Beneš,který poslal jednoho ze svých ministrů za Daladierem s tajnou depeší,aby tak jednal.Proto ta smlouva začíná...Jak již bylo předem dohodnuto.Horákovou smetli komunisti dva problemy.Vyhověli NKVD v odstrašujících procesech a zbavili se člověka,který sbíral dokumenty na Zápotockého,který byl v koncentráku kápem a za jeho počínání na něj vydali holanďané zatykač.Jenže tak se to neučí.
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2717
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Viola »

Georg píše:Mnichov?Jeho architektem byl přeci Beneš,který poslal jednoho ze svých ministrů za Daladierem s tajnou depeší,aby tak jednal.Proto ta smlouva začíná...Jak již bylo předem dohodnuto.Horákovou smetli komunisti dva problemy.Vyhověli NKVD v odstrašujících procesech a zbavili se člověka,který sbíral dokumenty na Zápotockého,který byl v koncentráku kápem a za jeho počínání na něj vydali holanďané zatykač.Jenže tak se to neučí.
Nějaký jiný pramen než toto? http://ross-hedvicek.blog.tyden.cz/clan ... odlou.html
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Georg »

Poslouchal jsem celý pořad v radiu.A svědectví toho Čáslavského.Nakonec by se to dalo určitě dohledat v archivu ČR
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2717
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Viola »

Georg píše:Poslouchal jsem celý pořad v radiu.A svědectví toho Čáslavského.Nakonec by se to dalo určitě dohledat v archivu ČR
No to sice jo, ale pochopila jsem, že jde o tvrzení jediného člověka, což pro mě není dostatečný důkaz. Sorry.
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Re: Dnešní Češi a "jejich" dìjiny

Nový příspěvek od Georg »

Viola píše:
No to sice jo, ale pochopila jsem, že jde o tvrzení jediného člověka, což pro mě není dostatečný důkaz. Sorry
.
To je ten problem.Michálek taky tvrdí,že je na MŽP korupce.A ostatní to popírají.Ale zajel by ten čechoameričan jen tak do své bývalé vlasti na sklonku života ,aby lhal? Některé ty fotky jsem už někde na internetu viděl.
To samé.Diplomat V. Frič přivezl z pověřění Amer.čechoslováků důkazy o rozkradení jejich sbírky za I.WW.Byl zadržen v Podmoklech-Děčín a veškeré materiály mu byly sebrány.Tak alespoň sepsal co věděl a šířil to letáky.V parlamentu Beneš vše popřel a darebák byl nakonec on.
Očima právníka samozřejmě nebyly důkazy.Ale co takhle obyčejný rozum?A nepřipomíná nám to stále něco?
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Common Crawl Bot a 0 hostů