Sborník

Comodor_Falkon
Sedlák
Příspěvky: 6
Registrován: 25 lis 2007 21:50
Bydliště: Plzeň... Respektive Plasy...

Opìt nìkolik pøipomínek...

Nový příspěvek od Comodor_Falkon »

1) Formát
Opět jsem tu zahlédl zmínku o A4... Tu skutečně nedoporučuji - stačí se podívat po knihovnách - většina publikací je formátu A5...
(Jen učebnice mají často formáty A4, B5)
Odhlédnu-li od praktičnosti tohoto formátu pro transport a manipulaci, i knihovničky se dělají standartizované spíše na formát A5...

2) Gramáž papíru
Gramáž papíru hraje důležitou roli... Cca 1 cm silná kniha může mít bez problému cca 100, ale také 400 stran...

3) Obrázky
Zpestřují text, je dobré je zařadit, klidně třeba jednu celou stránku obětovat zajímavému obrázku s vyčerpávající popiskou...
Co se barevnosti týče - barevné kresby či fotografie na vložené křídové listy, do textu pouze černobílé kresby... Rozhodně nedoporučuji pokoušet se barevné fotky převádět na černobílé... Křídové listy s fotkami by ale určitě bylo lepší vkládat v blocích, např. za jednotlivými kapitolami.

4) Rozsah článků
Omezovat rozsah článků - "Tak -tady máš poukaz na 2 stránky a napiš článek o...." - to je maximální možné zlo...
Hádejte kde se to podepíše...? No samozřejmě, na kvalitě...
Kvůli délce se to či ono vypustí, pak při korekci se nadbytečné košatiny redukují do čitelnější podoby, ze dvou stránek je rázem 1,5 a obsah má blíže k turistickému průvodci...
Nene... Kdepak... Jen hezky všichni pište co nejlepší články bez ohledu na rozsah... Nastavuje se špatně, škrtat jde vždy mnohem snáž a navíc i prostá manipulace s velikostí textu dokáže zázraky...

Verdikt:
Narozdíl od Floriše bych se přimlouval spíše za tento sled událostí:
1) Obsah - co kdo napíše, kdo mu k tomu opatří jaké obrázky
2) Zjištění rozsahu - až doběhne ladění obsahu, zjistí se, kolik má celek stran při Timesech 12 a 1,5 řádkování
3) Výsledný rozsah - Pokud bude stránek málo (doufám, že nikoliv) tak se zvětší písmo a okraje, pokud jich bude hodně, tak se zmenší písmo, zúží řádkování, případně přidají stránky...
4) Vzhled - ideálně tak těch 0,5 cm tlouška... Jednak je to kompromis mezi odolností a nízkým rozsahem, jednak se to celkem dobře drží...
(Jednu takovou knížku zrovna držím v ruce... A5, 0,5 cm silná, 120 stran + desky z něčeho jako křídové čtvrtky... - Doc. Šubrt, Problém času v sociologické teorii, Karolinum 2000, ISBN 80-246-0053-6)

Finance by bylo dobré mít vyřešené předem, ale to by pak vydání asi trvalo 2 roky... Navíc bez znalosti technických podrobností by to šlo těžko...
Určitě by měl být nějaký pokus o grant + soukromé zdroje...
Grant by v ideálním případě bylo dobré použít na tisk a honoráře autorům, pouze zčásti na PR a tu vykazovat z větší části jako placenou soukromými subjekty...
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Re: Opìt nìkolik pøipomínek...

Nový příspěvek od floriš »

Comodor_Falkon píše:1) Formát...a BLE BLE BLE
Znáš to přísloví o obuvnících?
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 869
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Opìt nìkolik pøipomínek...

Nový příspěvek od KOMOŃ »

No vidím,že máte ještě hodně práce.Snad se už konečně domluvíte na podobě,a aby to vyšlo v nejbližším volném termínu.

Tak přeju hodně štěstí a jeden výtisk mi nechte.
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4160
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 128 times
Been thanked: 32 times

Re: STOP

Nový příspěvek od Ježek »

floriš píše:3) Nemá smysl chtít projednávat na jedné schůzce věci obsahové i technické.
Co obsahovýho je třeba projednat? Jen, kdo co napíše a to se vyřeší snad zde, ne? Jinak všechno už jsou technický věci - barva písma, financování, řekněme, harmonogram.

Jak je vidět, spousta lidí tady má představu, jak by měla spousta věcí vypadat (rozsah, gramáž papíru) - myslím, že je ztráta tohle tady řešit - nicméně ty nápady a idey (často určitě dost nad zemí) se musí porovnat s možnostmi korektorů, grafiků a hlavně vydavatele. Na té schůzce se musí objevit maximum možných lidí, ne nějak dělit dvě spojené nádoby.

Musíme domluvit, kdy se setkáme. Maximálně můžeme předem stanovit program, body, které se budou řešit (už asi 2x jsem to tady začal vyjmenovávat) - to si všichni můžou promyslet předem a při osobním setkání se tohle zkoriguje.

Já mám v červenci asi všechny wochenendy volný (udělám si je), takže problém to nebude. Jen kdybny mne někdo ubytoval, byl bych vděčný. Spát na mostě se mi nechce, tam jsem prožil příliš mnoho nocí, po nichž už nepřišlo ráno ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: STOP

Nový příspěvek od Tekla »

Ježek píše: Co obsahovýho je třeba projednat? Jen, kdo co napíše a to se vyřeší snad zde, ne?

Jinak všechno už jsou technický věci - barva písma, financování, řekněme, harmonogram.

Musíme domluvit, kdy se setkáme.
no ja bych rekla, ze i obsahovy veci je nutne probrat osobne - ujasnit si, co vsechno ve sborniku bude, kdo co napise, jaky asi bude predpokladany rozsah, atd... pak uz muzem detaily doladovat po mailu nebo tady...

Takze navrhuji dalsi termin setkani - 5. 7. .
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4160
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 128 times
Been thanked: 32 times

Re: STOP

Nový příspěvek od Ježek »

Tekla píše: no ja bych rekla, ze i obsahovy veci je nutne probrat osobne
Takze navrhuji dalsi termin setkani - 5. 7. .
No dobře, podřídím se v této věci zběhlejším ...
Termín mi nedělá problém - Rock für Menschen oželím ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2719
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 20 times
Been thanked: 7 times

Nový příspěvek od Viola »

Já bych toho 5. mohla, pokud by moje účast byla vhodná :wink: .
Ježku - zatím nevím, jak tu budu mít sestru...
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Díky za vstřícnost! Takže přespříští víkend?
Volo, multum, statim!
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

5. 7.

Nový příspěvek od floriš »

Hmmm, tak se mnou na ten termín nepočítejte. Ve všední den se přizpůsobím, ale volné dny a víkendy jsou mi příliš vzácné, než abych si je rozj**** kvůli chvilkovému diskuznímu posezení v Praze nad jednoduchou brožurkou.
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2719
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 20 times
Been thanked: 7 times

Re: 5. 7.

Nový příspěvek od Viola »

floriš píše:Hmmm, tak se mnou na ten termín nepočítejte. Ve všední den se přizpůsobím, ale volné dny a víkendy jsou mi příliš vzácné, než abych si je rozj**** kvůli chvilkovému diskuznímu posezení v Praze nad jednoduchou brožurkou.
A co takhle trochu tlachání nad broužurkou a hodně tlachání s kamarády, které jsi dlouho neviděl? :wink:
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Vzhledem k tomu, že jsme v Praze v týdnu denně pracovně, tak není problém - jestli přijedeme domů v šest nebo o půlnoci, to už je skoro jedno :wink:

Já si stejně myslím, že první schůzka bude spíš o utřídění si toho, co vlastně chceme a s tím jsme schopni udělat. A při tom se přece dá tlachat o kdečem.

Osobně bych se přimlouva za méně formální pracovní schůzku :pivko:, já už mám té práce poslední dobou plné kecky [-o< :roll:
Volo, multum, statim!
Katerina
Královna
Příspěvky: 1771
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

schùzka

Nový příspěvek od Katerina »

Tak já hlásím, že se pomalu nořím z hlubin "zapomnění" - ještě musím "přežít " tento týden včetně víkendu a pak už zas budu volná - takže 5. je sobota - pokud to bude jen jeden den - tak můžu - v neděli musím za Destinkou.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Nový příspěvek od Tekla »

tak jo - sejdem se toho 5. v sobotu a dame dohromady obsah. technicke veci doresime potom.
takze prijde - Jezek, Katka z L., Katka, Viola, ja a... jeste nekdo? :wink:

ty, kteri, nemuzou nebo nechteji prijit (ale chteji do sborniku prispet), bych chtela poprosit, aby mi do SZ napsali, co presne by byli ochotni dat dohromady. Dekuji :)

a Florise bych tedy rada pozadala, aby dal vedet, v ktery vsedni den se mu to hodi - ja osobne ale budu mit ve vsedni den cas az po 8.7. ...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Wiesna
Poddaný
Příspěvky: 1
Registrován: 10 pro 2007 16:16

Nový příspěvek od Wiesna »

Ahoj!
Jezek prosil me, abych napsala neco o Polsku v XIII stoleti, tak budu psat o Mazowszu, zvlast' o Czersku, protoze moc me to zajima. Omlouvam se za chyby a nedostatek ceskych pismen.
s pozdravem
Wiesna z Polska
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Nový příspěvek od Tekla »

Wiesna píše:Ahoj!
Jezek prosil me, abych napsala neco o Polsku v XIII stoleti, tak budu psat o Mazowszu, zvlast' o Czersku, protoze moc me to zajima. Omlouvam se za chyby a nedostatek ceskych pismen.
s pozdravem
Wiesna z Polska
Ahoj Wiesno!
Super! :D diky za zpravu, budeme s tim pocitat.
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2719
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 20 times
Been thanked: 7 times

Nový příspěvek od Viola »

Už tedy víme, kdy a kde se sejdeme?
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Nový příspěvek od Tekla »

Viola píše:Už tedy víme, kdy a kde se sejdeme?
tak pokud to vsem vyhovuje, nechala bych to na sobotu 5. 6. ve 14,00?

A misto - myslela jsem, ze kdyby bylo hezky, mohli bychom byt venku - vedela bych o docela prijemne zahradce... jenze ono bude nejspis prset :evil: tak to spis vypada na nejakej ten salonek...

Violko - jak jsi mi posilala ten tip - nemas tucha, na kolik by tam ten salonek prisel?
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2719
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 20 times
Been thanked: 7 times

Nový příspěvek od Viola »

Pršet?? :shock: To ne! No tehdy jsme platili zálohu 500, to bylo dobrý. Pro ostatní - Smíchov, kousek od Palackého mostu. Já totiž budu večer muset ještě do LBC, takže budu moci být tak do sedmi.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Nový příspěvek od Tekla »

jinak ta zahradka je tady http://www.starasokolovna.cz/?sekce=o-nas
na fotkach tam neni, pac je uplne nove udelana
a fakt dobre se tam vari...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4160
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 128 times
Been thanked: 32 times

Nový příspěvek od Ježek »

Tekla píše: tak pokud to vsem vyhovuje, nechala bych to na sobotu 5. 6. ve 14,00?
12:36 (+/- hodina zpoždění ČD) budu v Holešovicích ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TrendictionBot a 0 hostů