Sborník

Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Nový příspěvek od Tekla »

Kateøina_z_Landštejna píše:HA! Zrada! 12. - 13. července jsme na táboře v Manětíně a předvádíme tam elektronickým dětičkám středověký život!

Takže týden předtím, nebo potom. Bylo-li by možno?
zatim se skoro nikdo nevyjadril - tak vyckame, co ostatni...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2719
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 20 times
Been thanked: 7 times

Nový příspěvek od Viola »

Víkend 5. nebo 6. bych určo mohla, 19. a 20. ještě nevím. Jinak myslím, že by to opravdu bylo lepší o víkendu, a máme dost času :wink: .
Naposledy upravil(a) Viola dne 18 čer 2008 19:25, celkem upraveno 1 x.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 869
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Nový příspěvek od KOMOŃ »

A mohu se zeptat,jestli to bude mít tvrdé listy,nebo z křídového papíru?

A ještě když sem se vtom zmatku co kolem toho panuje "hrabal",tak sem nenašel nic,co do financování.Kolik chcete do toho vlastně vrazit peněz?Máte vůbec nějakej rozpočet?
Ps:já vím,že jsem vyvrhle a zde nenáviděnej a nežádoucí kacíř ale na tohle se snad eště mohu zeptat ne?
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Nový příspěvek od Tekla »

KOMOÑ píše:A mohu se zeptat,jestli to bude mít tvrdé listy,nebo z křídového papíru?

A ještě když sem se vtom zmatku co kolem toho panuje "hrabal",tak sem nenašel nic,co do financování.Kolik chcete do toho vlastně vrazit peněz?Máte vůbec nějakej rozpočet?
Ps:já vím,že jsem vyvrhle a zde nenáviděnej a nežádoucí kacíř ale na tohle se snad eště mohu zeptat ne?
no vse, na co se ptas, je jeste otevrene a bude nutne to probrat s nakladatelem - az bude ochoten se s nami sejit...

btw. podle toho PS nejsi ani tak vyvrhel, jako provokater :wink: - kdyby sis to odpustil, udelal bys lip... a ted to vazne nemyslim nijak zle, spis tim chci rict, ze to bylo uplne zbytecne... 8) ale spis jsem mela taky asi mlcet... :-# #-o
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

KOMOÑ píše:A mohu se zeptat,jestli to bude mít tvrdé listy,nebo z křídového papíru?

A ještě když sem se vtom zmatku co kolem toho panuje "hrabal",tak sem nenašel nic,co do financování.Kolik chcete do toho vlastně vrazit peněz?Máte vůbec nějakej rozpočet?
Ps:já vím,že jsem vyvrhle a zde nenáviděnej a nežádoucí kacíř ale na tohle se snad eště mohu zeptat ne?
Jistě - na kříďáku, se zlatou ořízkou a kroužková vazba z eloxovaného hliníku :D

Komoni, jsme na začátku, to je jasné, že je zmatek, proto to musíme začít usměrňovat a proto tu diskutujeme a připravujeme schůzku.
---------------------------------------------------------------------------------
Jasněěě - budeme Tě nenávidět, pomlouvat, jsi vyvrhel a kacíř a tak podobně a všelijak. Spokojenej? Aaaachjo #-o:roll:
Kdyby to tak bylo, tak se s Tebou asi nebude nikdo bavit, jezdit na výlety a vůbec. A můžu Tě ubezpečit, že někteří z nás tu velmi dobře vědí, co to je být skutečně nenáviděn...
Volo, multum, statim!
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Re: STOP

Nový příspěvek od floriš »

Tekla píše:
floriš píše:1) tento sborník nebude první a zároveň poslední, takže každá etapa či téma dostanou postupně svůj prostor a nemusejí se drát o místo na slunci
tomu nerozumim... chces rict, ze bys tema "Moravske pole" rozkouskoval na nekolik podtemat? :shock:
floriš píše:2) ve věci rozsahu jsem uváděl jednoduše knihařitelný rozsah na 40 archů A4, ergo 80 stran A5.
aha... takze pres to vlak nejede?
floriš píše:3) Nemá smysl chtít projednávat na jedné schůzce věci obsahové i technické.
ok, kdyz myslis... navrhuji tedy udelat prvni schuzku ciste obsahovou - tedy bez florise...
1) Nějak mi při pročítání příspěvků na posledních 4 stránkách uniklo, že se má jednat o monotematické číslo. Omluva.
2) chtěl jsem upozornit, že uvažujete při porcování stránek s polovičním počtem a tedy si tvoříte zbytečně úzké mantinely. Ostatně, ani 80 A5 není dogma - to byl orientační údaj. Zrovna tak to může být třeba 76 nebo 88... záleží také na gramáži papíru. A vůbec, tohle si domluvte s ENDem.
3) První schůzku bych navrhoval právě tu technickou, a to co nejdříve, aby se ujasnilo, co a jak... a pak si můžete zvesela hledat volné soboty. Je totiž nesmysl, aby se do půlky srpna probíraly věci obsahové a pak se zjistilo, že je to všechno z hlediska technických možností trochu jinak a vy jste si dávali zbytečně malý nebo naopak nereálně široký prostor.
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Nový příspěvek od floriš »

KOMOÑ píše:A mohu se zeptat,jestli to bude mít tvrdé listy,nebo z křídového papíru?...
Můžeš, zkus to.
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Florišův návrh je velmi rozumný. Zrovna dneska jsme to ráno cestou probírali s Rudou, který má sám několikaleté zkušenosti s vydáváním knih, a řekl mi totéž, co teď Florišák.

Proto bychom ho měli poslechout a domluvit základní technické podmínky a od nich pak se odpíchli k další práci. Na článcích ostatně můžeme pracovat nezávisle na technických parametrech, protože texty i obrazový a poznámkový aparát se přece dají přizpůsobit.

Mohli bychom tedy upravit hlavní obsah první redakční schůzky a probrat především základní parametry publikace?
A pro radost se pak můžeme nakonec u skleničky pobavit i o vlastním obsahu - za odměnu :D
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Jo, teď mne tak napadlo, ale je to vysoce nad rámec zatím probraného, taková poznámka k těm rozměrů atd.
My jsme v práci připravovali takovou reprezentativní publikaci a při té práci jsem narazila na pár docela zajímavých věcí:

- i na stránku A5 se při vhodné volbě písma vejdou mraky dobře čitleného textu
- rozhodně je při malém rozměru lepší patkové a kulaté písmo
- textu dále dost pomohlo rozčlenění do sloupců
- poznámky pod čarou jsme odlišili barevně, taky to dost přispělo přehlednosti

Já vím, že hrozně předbíhám událostem, ale zrovna mne to napadlo, tak jsme to sem prostě musela napsat, no 8-[
Volo, multum, statim!
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 869
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Tekla píše:
KOMOÑ píše:A mohu se zeptat,jestli to bude mít tvrdé listy,nebo z křídového papíru?

A ještě když sem se vtom zmatku co kolem toho panuje "hrabal",tak sem nenašel nic,co do financování.Kolik chcete do toho vlastně vrazit peněz?Máte vůbec nějakej rozpočet?
Ps:já vím,že jsem vyvrhle a zde nenáviděnej a nežádoucí kacíř ale na tohle se snad eště mohu zeptat ne?
no vse, na co se ptas, je jeste otevrene a bude nutne to probrat s nakladatelem - az bude ochoten se s nami sejit...

btw. podle toho PS nejsi ani tak vyvrhel, jako provokater :wink: - kdyby sis to odpustil, udelal bys lip... a ted to vazne nemyslim nijak zle, spis tim chci rict, ze to bylo uplne zbytecne... 8) ale spis jsem mela taky asi mlcet... :-# #-o
Já nejsem moc zaběhnutej ve zkratkách.Takže co je to PS?To jako poslední sraz?Já na žádném nebyl.

Ps:neprovokuju,ikdyž se někomu může zdát,že provokuju.Skutečnost je taková,že si dobře pamatuju a kdo se o mě bezdůvodně začne otírat,tak se nemůže divit,že mu to časem připomenu.
Ale to sem nepatří. :-&
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

KOMOÑ píše:Já nejsem moc zaběhnutej ve zkratkách.Takže co je to PS?To jako poslední sraz?Já na žádném nebyl.

Ps:neprovokuju,ikdyž se někomu může zdát,že provokuju.Skutečnost je taková,že si dobře pamatuju a kdo se o mě bezdůvodně začne otírat,tak se nemůže divit,že mu to časem připomenu.
Ale to sem nepatří. :-&
PS je "post scriptum", česky "za dopisem, textem", douška, dovětek, poznámka na konec. Něco, na co si člověk vzpomněl až poté, co dopsal původní text, takže ještě připojí ten dodatek a takto jej označí.

Komoni, ale on se o Tebe vůbec nikdo neotírá, Ty jen předjímáš, že se o Tebe někdo "tutově" otírat začne. A myslím, že to je zbytečné. Někdy mi to připadá, jako bys chtěl schválně někoho vyprovokovat, aby vůči Tobě řekl něco osobního...
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: STOP

Nový příspěvek od Tekla »

floriš píše: První schůzku bych navrhoval právě tu technickou, a to co nejdříve, aby se ujasnilo, co a jak...
no vzdyt prave proto jsem chtela, aby ses te prvni schuzky zucastnil! ted tedy vazne nevim, v cem je problem?? Ono se nas asi stejne vic jak 5-6 nesejde... (Betty nemuze, Acoma nechce...) pokud nemas chut se ucastnit debat obsahovych, muzem probrat nejdriv technicke veci - abychom te nezdrzovali...
a co se tyce mnou navrhovaneho terminu - ten je stale otevreny, zatim se k nemu krome Katky z L. a Violy nikdo dalsi nevyjadril.
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Nový příspěvek od Tekla »

KOMOÑ píše: Ps:já vím,že jsem vyvrhle...
mela jsem na mysli tohle tve konkretni Post Sriptum... :roll:
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Re: STOP

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Tekla píše:
floriš píše: První schůzku bych navrhoval právě tu technickou, a to co nejdříve, aby se ujasnilo, co a jak...
no vzdyt prave proto jsem chtela, aby ses te prvni schuzky zucastnil! ted tedy vazne nevim, v cem je problem?? Ono se nas asi stejne vic jak 5-6 nesejde... (Betty nemuze, Acoma nechce...) pokud nemas chut se ucastnit debat obsahovych, muzem probrat nejdriv technicke veci - abychom te nezdrzovali...
a co se tyce mnou navrhovaneho terminu - ten je stale otevreny, zatim se k nemu krome Katky z L. a Violy nikdo dalsi nevyjadril.
Nojo, ale Ty jsi právě navrhla, aby se první schůzky Floriš nezúčastnil a udělali jsme ji obsahovou - čímž došlo ke vzniku totálního informačního chaosu :D
Volo, multum, statim!
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 869
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Kateøina_z_Landštejna píše:
KOMOÑ píše:Já nejsem moc zaběhnutej ve zkratkách.Takže co je to PS?To jako poslední sraz?Já na žádném nebyl.

Ps:neprovokuju,ikdyž se někomu může zdát,že provokuju.Skutečnost je taková,že si dobře pamatuju a kdo se o mě bezdůvodně začne otírat,tak se nemůže divit,že mu to časem připomenu.
Ale to sem nepatří. :-&
PS je "post scriptum", česky "za dopisem, textem", douška, dovětek, poznámka na konec. Něco, na co si člověk vzpomněl až poté, co dopsal původní text, takže ještě připojí ten dodatek a takto jej označí.

Komoni, ale on se o Tebe vůbec nikdo neotírá, Ty jen předjímáš, že se o Tebe někdo "tutově" otírat začne. A myslím, že to je zbytečné. Někdy mi to připadá, jako bys chtěl schválně někoho vyprovokovat, aby vůči Tobě řekl něco osobního...
Takhle to ale není.Já se nestarám o druhé a to samé předpokládám od ostatních.
Vy si myslíte třeba,že sem provokatér.Ale já hájím svůj zájem a někdy s odstupem času.Proto to vypadá,jako kdybych provokoval ale jen já a zůčastněná osoba ví,jak to ve skutečnosti je. :prapor:
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: STOP

Nový příspěvek od Tekla »

Kateøina_z_Landštejna píše: Nojo, ale Ty jsi právě navrhla, aby se první schůzky Floriš nezúčastnil a udělali jsme ji obsahovou - čímž došlo ke vzniku totálního informačního chaosu :D
ne - kdyz to budes cist postupne, ujistis ze jsem psala, ze by se mela sejit redakcni rada, vcetne florise, kde by se projednal obsah i technicke veci. na to reagoval floris, ze nema cenu resit obe veci soucasne. teprve potom jsem tedy napsala, ze se sejdeme bez nej. a na to on reagoval, ze schuzka s nim by mela byt jako prvni... chaos vznika, kdyz si nekdo precte jen pulku toho co se tady napise... proto nema cenu to resit tady a je potreba mluvit o tom osobne...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

KOMOÑ píše:
Kateøina_z_Landštejna píše:
KOMOÑ píše:Já nejsem moc zaběhnutej ve zkratkách.Takže co je to PS?To jako poslední sraz?Já na žádném nebyl.

Ps:neprovokuju,ikdyž se někomu může zdát,že provokuju.Skutečnost je taková,že si dobře pamatuju a kdo se o mě bezdůvodně začne otírat,tak se nemůže divit,že mu to časem připomenu.
Ale to sem nepatří. :-&
PS je "post scriptum", česky "za dopisem, textem", douška, dovětek, poznámka na konec. Něco, na co si člověk vzpomněl až poté, co dopsal původní text, takže ještě připojí ten dodatek a takto jej označí.

Komoni, ale on se o Tebe vůbec nikdo neotírá, Ty jen předjímáš, že se o Tebe někdo "tutově" otírat začne. A myslím, že to je zbytečné. Někdy mi to připadá, jako bys chtěl schválně někoho vyprovokovat, aby vůči Tobě řekl něco osobního...
Takhle to ale není.Já se nestarám o druhé a to samé předpokládám od ostatních.
Vy si myslíte třeba,že sem provokatér.Ale já hájím svůj zájem a někdy s odstupem času.Proto to vypadá,jako kdybych provokoval ale jen já a zůčastněná osoba ví,jak to ve skutečnosti je. :prapor:
Komoni, prosím Tě, zkus staré křivdy trošku pustit z hlavy. Skutečně upřímně a moc Tě o to prosím! Nač to v sobě nosit? Život je dost komplikovaný i bez hořkosti z toho, co se stalo dříve. Chápu, že se na různé věci nedá zapomenout, což po Tobě ani nechci, ale není nutné je v sobě stále živit. Vždy jsi pohledný inteligentní mladý chlap, tak si užívej ze života toho lepšího, dokud je čas - až přijde jednou rodina, tak potom poznáš, co to jsou problémy a budeš hrozně rád, když budeš moci vzpomínat na hezké věci a prožitky. Fakt, věř mi...
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Re: STOP

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Tekla píše:
Kateøina_z_Landštejna píše: Nojo, ale Ty jsi právě navrhla, aby se první schůzky Floriš nezúčastnil a udělali jsme ji obsahovou - čímž došlo ke vzniku totálního informačního chaosu :D
ne - kdyz to budes cist postupne, ujistis ze jsem psala, ze by se mela sejit redakcni rada, vcetne florise, kde by se projednal obsah i technicke veci. na to reagoval floris, ze nema cenu resit obe veci soucasne. teprve potom jsem tedy napsala, ze se sejdeme bez nej. a na to on reagoval, ze schuzka s nim by mela byt jako prvni... chaos vznika, kdyz si nekdo precte jen pulku toho co se tady napise... proto nema cenu to resit tady a je potreba mluvit o tom osobne...
Aha, tak to jsem se překoukla, sorry :prapor:

Asi by opravdu ale byla lepší nejprve technická schůzka ( v jejímž závěru bychom se mohli pobavit i o obsahu) a poté obsahová. Do té doby už jistě budeme mít shromážděny alespoň podklady pro články a nějaký ten obrazový materiál, takže pěkně plynule navážeme.
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2719
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 20 times
Been thanked: 7 times

Nový příspěvek od Viola »

Ještě se zeptám - co hradologové, resp. hradoložky? Nechcete přispět svou troškou do mlýna? :wink: Bylo by to fajn...
Uživatelský avatar
maser
Panoš
Příspěvky: 66
Registrován: 18 úno 2008 22:16
Bydliště: Jindøichùv Hradec
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od maser »

Viola píše:Ještě se zeptám - co hradologové, resp. hradoložky? Nechcete přispět svou troškou do mlýna? :wink: Bylo by to fajn...
Souhlas, tohle je dost zajímavé období v přerodu hradiště k hradu. Určitě by to nebylo od věci :!:
To pochybováním dospíváme ke zkoumání, a díky onomu zkoumání poznáváme pravdu. Pierre Abélard (1079 - 1142)

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TrendictionBot a 0 hostů