Sborník

Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Re: místo

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Jiøí Motyèka píše:
Tekla píše:...ja bych videla jako dalsi nutny postup se predevsim sejit!...
Určitě. Já bych navrhoval Prahu, to je takový originální nápad, co vy na to... :wink: O:)
Rozhodně Prahu - tam jsme ještě nebyli, to místo musíme poznat :D
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

S ohledem na omezený rozsah sborníku mne napadla ještě jedna možnost úpravy obsahu - ke každé ze tří kapitol jen tři články. Pak by na každý vyšly cca 4 stránky a pokud budou přiměřeně mrňavými, leč ještě čitelnými písmenky psané, pak už by to byl slušný prostor pro odborné příspěvky.

Za "živohistorickou" :roll::D sekci bychom mohli dodat jeden souhrnný článek k 1. kapitole, jehož obsahem by byl civilní život obecně a ke 3. kapitole, kde pánové zpracují téma vojenství - rovněž obecně.
Tím by se uvonil prostor pro třeba rozsáhlejší práci archeologickou s bohatší fotodokumentací u kapitoly druhé.

Takže struktura kapitol by mohla vypadat například takto:

1. kapitola - věnovaná zatím ještě mírovému životu v Čechách 2. poloviny 13. století

Článek historický
Článek "živohistorický" - větší rozsah
Článek archeologický - kratší

Pokud by kapitola měla 13 stran, pak by mohl být poměr např. 6/4/3


2. kapitola - věnovaná vzniku vnitropolitické a společenské krize, nárůstu napětí a šlechtické revoltě

Článek historický - jden velký nebo dva menší
Článek archeologický - větší rozsah

Poměr např. 3/3/7

3. kapitola - věnovaná vlastní bitvě na Moravské m poli a jejím následkům

Článek historický
Článek "živohistorický"
Případný jiný zajímavý příspěvek

Poměr např. 4/6/3

Jsou to jen náměty - ještě jsme se nebavili o velikosti písma, textové a obrazové plochy - protože od toho se bude odvíjet rozsah příspěvků. Takže, prosím, jen nápady :D
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

rozsah

Nový příspěvek od Tekla »

hele a neni predcasne pocitat s pouhymi 40 strankami? k tomu by se mel vyjadrit floris, ne?
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Re: rozsah

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Tekla píše:hele a neni predcasne pocitat s pouhymi 40 strankami? k tomu by se mel vyjadrit floris, ne?
Já tu někde četla, že sborník bude mít 40 stránek a basta :shock:
Ale jestli to není pevný počet, tak to je jenom dobře, protože a počítám, jak počítám, je to málo. Jestli bude k dispozici víc, tak to bude skvělé \:D/
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Nový příspěvek od Tekla »

ja myslim, ze snad krome toho, ze bude pro verejnost a ze bude na tema MP, je vsechno jeste otevrene - az do nasi schuzky... o tech 40 strankach se tusim mluvilo uplne na zacatku, kdyz se uvazovalo o sesivackou sesivane verzi pro interni potrebu... jestli se teda nepletu... :wink:
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

To mi tedy spadl kámen ze srdce - a můžem se tvořivě rozmáchnout \:D/
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2719
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 20 times
Been thanked: 7 times

Nový příspěvek od Viola »

NEchci nic říkat, ale spíš bychom se měli řídit tím, co je kdo z nás schopen a ochoten napsat - tedy tím především, a až poté nějakým rozdělením do témat, ne? A počet stran by se měl taky vyvíjet od napsaného textu... :D
Katerina
Královna
Příspěvky: 1771
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Nazdárek

Nový příspěvek od Katerina »

Ahojky, ahojky,
jestli na mě počkáte do začátku července - tak se taky připojím.
Jenže já bych mohla přispět tak akorát článkem o šlechtě v té době, třeba se zaměřením na Ronovce ěbventuelně další ... myslím, že Katka zL zmiňovala jako jedno téma - rozpory POII a šlechtického táborta - např, v souvislosti se zabíráním šlechtických majetků - Žitava a spol... atd.
Nemám to ještě vůbec promyšlené, to jen tak na okraj .. nuto domyslet
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
maser
Panoš
Příspěvky: 66
Registrován: 18 úno 2008 22:16
Bydliště: Jindøichùv Hradec
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od maser »

pokud jsou ty archologické články myšleny na mě, tak bych udělal jeden středně dlouhý :)
To pochybováním dospíváme ke zkoumání, a díky onomu zkoumání poznáváme pravdu. Pierre Abélard (1079 - 1142)
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Prosím auditorium, aby ten můj nápad pustilo z hlavy - vycházel z ne zcela přesné informace, která byla upřesněna :D
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1038
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

Ahoj potencialni autori, premyslim o moznem prispevku o Rudolfkovi Habsburskem, ale stejne jako u Katky to je jen hruby nastrel. :wink:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Nový příspěvek od Tekla »

Vida, to se nam to krasne rozrusta :wink:

a chteli byste tu poradu spis ve vsedni den nebo o vikendu? asi to bude delsi debata - vzhledem k tomu, co bude treba probrat, ja bych navrhovala radsi nejake vikendove odpoledne... co treba v sobotu 12. 7.? takovy pozdnejsi pracovni obed? zamluvili bysme nekde salonek, aby byl klid...

prosim, aby se vyjadrili vsichni, kterych se to tyka (tedy potencialni autori, grafici, vydavatele apod.) :wink:
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od elizabeth »

Tekla píše:Vida, to se nam to krasne rozrusta :wink:

a chteli byste tu poradu spis ve vsedni den nebo o vikendu? asi to bude delsi debata - vzhledem k tomu, co bude treba probrat, ja bych navrhovala radsi nejake vikendove odpoledne... co treba v sobotu 12. 7.? takovy pozdnejsi pracovni obed? zamluvili bysme nekde salonek, aby byl klid...

prosim, aby se vyjadrili vsichni, kterych se to tyka (tedy potencialni autori, grafici, vydavatele apod.) :wink:
Bohužel beze mě. Vše na čem se domluvíte budu akceptovat. A přizpůsobím tomu své povstání šlechty. Počet stránek A4 asi 10??
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2719
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 20 times
Been thanked: 7 times

Nový příspěvek od Viola »

Tekla píše:a chteli byste tu poradu spis ve vsedni den nebo o vikendu? asi to bude delsi debata - vzhledem k tomu, co bude treba probrat, ja bych navrhovala radsi nejake vikendove odpoledne... co treba v sobotu 12. 7.? takovy pozdnejsi pracovni obed? zamluvili bysme nekde salonek, aby byl klid...
Já jsem pro!
elizabeth píše: Počet stránek A4 asi 10??
Tolik? Já budu mít i s poznámkama tak max. 6 :shock: :D
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Nový příspěvek od Tekla »

elizabeth píše: Počet stránek A4 asi 10??
Betty, to opravdu zatim nevim - vyplyne to z te pracovni schuzky... :wink:
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Nádhera! =D>

Schůzka:
My se můžeme v pracovní dny zúčastnit po 17. hodině, to máme sichr volno. V sobotu od kuropění (ale to nás asi ještě do žádné hospy nepustí) :D

Příspěvky:
Témata máme pro naši "frakci" daná, Maser dodá jeden archeologický (rozsah upřesníme u medoviny), za sebe si troufnu na dva až tři v rozsahu tak 5-6 stran i s poznámkami, literaturou a obrázky.
- Oděv a společnost za POII
- Zábava, kuchyně, stolování
- Svícení a prapočátky optických pomůcek na konci 13. století (tohle je tak max. na tři stránky se vším všudy)

A pochopitelně asi tak dva články většího rozsahu o zbrojích a boji tehdejší doby. Pánové se nijak zvl᚝ nebránili O:)
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1038
Registrován: 19 srp 2006 00:38

vyhýbavé chování vùèi schùzce....

Nový příspěvek od acoma »

Radši bych byla pouhým pisálkem, který v rámci zakázky něco sesmolí a zašle. :wink:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 409
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

HA! Zrada! 12. - 13. července jsme na táboře v Manětíně a předvádíme tam elektronickým dětičkám středověký život!

Takže týden předtím, nebo potom. Bylo-li by možno?
Volo, multum, statim!
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

STOP

Nový příspěvek od floriš »

Přátelé, rozdělil bych přehazování plánů a návrhů z hromady na hromadu do několika postulátů:
1) tento sborník nebude první a zároveň poslední, takže každá etapa či téma dostanou postupně svůj prostor a nemusejí se drát o místo na slunci
2) ve věci rozsahu jsem uváděl jednoduše knihařitelný rozsah na 40 archů A4, ergo 80 stran A5.
3) Nemá smysl chtít projednávat na jedné schůzce věci obsahové i technické.

Technické a grafické věci + otázku dodání vstupních dat (texty a obrázky) lze probrat ve všední den v Praze v počtu 3-5 lidí, věci obsahové (kapitoly, rozsah a zpracovatele příspěvků atd.) si mohou různě vymailovat garanti jedn. témat s autory mezi sebou.

Buď práci čest.
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 340
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: STOP

Nový příspěvek od Tekla »

floriš píše:1) tento sborník nebude první a zároveň poslední, takže každá etapa či téma dostanou postupně svůj prostor a nemusejí se drát o místo na slunci
tomu nerozumim... chces rict, ze bys tema "Moravske pole" rozkouskoval na nekolik podtemat? :shock:
floriš píše:2) ve věci rozsahu jsem uváděl jednoduše knihařitelný rozsah na 40 archů A4, ergo 80 stran A5.
aha... takze pres to vlak nejede?
floriš píše:3) Nemá smysl chtít projednávat na jedné schůzce věci obsahové i technické.
ok, kdyz myslis... navrhuji tedy udelat prvni schuzku ciste obsahovou - tedy bez florise...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TrendictionBot a 0 hostů