Andělé z Ronovce

šlechtické rody i jednotlivé osoby, šlechtické zvyky. Heraldika, genealogie ...

Moderator: elizabeth

Jiří Anděl
Poddaný
Posts: 1
Joined: 18 Mar 2008 19:29
Location: Praha 9

Andělé z Ronovce

Unread post by Jiří Anděl »

Mùj otec JUDr. E.Andìl nedavno vydal knižne kroniku našeho rodu.Veškeré údaje o našich pøedcích pracnì a zdlouhavì dohledával po matr.úøadech archivech atd.Na PC nikdy nepracoval a jen tìžko chápe jaké možnosti dnes pøes sí èlovìk má a pochopitelnì ho zajímají názory veøejnosti atd........Proto mì požádal o pomoc.Já píšu jedním prstem...(dlouho),proto konèím.Díky pøedem za vše ,pište Jíøí Andìl(øidiè kamionu) :prapor: :prapor: :prapor:
User avatar
boukaljan
Panoš
Posts: 39
Joined: 17 Feb 2017 22:42
Been thanked: 2 times

Re: Andělé z Ronovce

Unread post by boukaljan »

Jiří Anděl wrote:Mùj otec JUDr. E.Andìl nedavno vydal knižne kroniku našeho rodu.Veškeré údaje o našich pøedcích pracnì a zdlouhavì dohledával po matr.úøadech archivech atd.Na PC nikdy nepracoval a jen tìžko chápe jaké možnosti dnes pøes sí èlovìk má a pochopitelnì ho zajímají názory veøejnosti atd........Proto mì požádal o pomoc.Já píšu jedním prstem...(dlouho),proto konèím.Díky pøedem za vše ,pište Jíøí Andìl(øidiè kamionu) :prapor: :prapor: :prapor:
Reakcí na knihu pana Anděla je článek Petra Vorla: Petr VOREL, Vymřelý východočeský rod Andělů z Ronovce v 15.-17. století: fikce a fakta při "nalézání potomků" historické české šlechty, in: Východočeský sborník historický / Pardubice : Východočeské muzeum v Pardubicích Sv. 26, (2014), s. 35-134.
User avatar
Viola
Královna
Posts: 2794
Joined: 02 Jan 2007 15:55
Has thanked: 1 time

Re: Andělé z Ronovce

Unread post by Viola »

boukaljan wrote: Reakcí na knihu pana Anděla je článek Petra Vorla: Petr VOREL, Vymřelý východočeský rod Andělů z Ronovce v 15.-17. století: fikce a fakta při "nalézání potomků" historické české šlechty, in: Východočeský sborník historický / Pardubice : Východočeské muzeum v Pardubicích Sv. 26, (2014), s. 35-134.
K přečtení zde: https://www.vcm.cz/documents/234/vorel_vcsh26_2014.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;