Nové články na stránkách

O stránkách, dotazy, připomínky, kritika...

Moderators: elizabeth, Ježek, Katerina

Viola
Královna
Has thanked: 1 time

Re: Nové èlánky na stránkách

Unread post by Viola »

Ježek wrote:Chceme dál publikovat články pana Galatíka? Mám tu dva, ale původně zamýšlený cíl, aby vyvolaly diskusi (proč ne) se nenaplnil :(
Já to nečtu :(
Ingolf
Král

Unread post by Ingolf »

Ježku můžeš sem jeden z těch dvou předběžně publikovat?, ať se podíváme.. Za jeho dosavadními články je zarputilá snaha dokázat, že všechno podstatné leželo na moravě a on to objevuje.. Jeho výsledky jsou často jen domněnky, které nejdou doložit, jako když na rýhách na kameni vidí staroslovanský text psaný ve třech písmech.. není to styl psaní a argumentace, který tu provádíme my.
Ježek
Král
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Unread post by Ježek »

jsem na to zapomněl, tak teď
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
slavicekvac
Král

Unread post by slavicekvac »

Ježek wrote:jsem na to zapomněl, tak teď
Díky, jsem je zvědav, jestli se někdy někdo na Náklo opravdu oficiálně zaměří. Osobn ě jsem navštívil, a se Galatíkem zcela souhlasím, stále si to ověřuji družicovými fotkami, a teď zas bude zpřesnění vojenských US na rozlišení 50 cm. Od 2015. Taky užití drionů pro snímkování za vhodných vlhkostních poměrů bude pořád dávat lepší obrázky. Mám ideu levného snímkování, doufám, že se povede a ne jako záměr s heliovými balony, který je pro důchodce drahý :-(
Ježek
Král

Unread post by Ježek »

Osobně si myslim, že poukazuje na zajímavý věci, který by se měly zkoumat (prostě něco tam evidentně je), ale přehání to a přání je otcem myšlenky. Ta argumentace je taky založená na evidentních chybách.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
slavicekvac
Král

Unread post by slavicekvac »

Ježek wrote:Osobně si myslim, že poukazuje na zajímavý věci, který by se měly zkoumat (prostě něco tam evidentně je), ale přehání to a přání je otcem myšlenky. Ta argumentace je taky založená na evidentních chybách.
To je jistě pravda, jenže indikací pro význam Nákla je dost i bez chyb :-) Zkus se tam zajet podívat, omrkni zbytky fotifikace, a posuď rozměr akropole a zkus se podívat na nálezy v okolí. To že se tam nikdy nekoplo je ostudné.
Zany
Král

Re: Nové články na stránkách

Unread post by Zany »

Katčina "Dvorská lyrika" je moc prima, jen by to možná chtělo nějaký ilustrační obrázek(obrázky)
Ježek
Král

Unread post by Ježek »

Jo, připomínka čili pochvala: Na Sázavě se ke mě dostala informace, že studenti historie kolikrát čerpají z našich článků, ale že tam chybí jméno autora, takže ve světě citačního fetišismu to vypadá blbě ...

Co vy na to?

A že dyž někdo vygůglí moje jméno podle gůglumailu, tak bez diakritiky.
Ingolf
Král

Unread post by Ingolf »

Pokud jde změnit jde změnit v otištěných textech pseudonymy na občanská jména, tak asi po domluvě s autory by to šlo.. Já s tím nemám problém. Ale asi by chtělo někam nadepsat, že k takové změně došlo, kvůli těm všem citacím, co se na články odkazují.., aby nebyl v citaci autor admin a při kliknutí by se otevřel Jan Škvrňák.. Nebo tam dopsat občanské jméno a do závorky za něj pseudonym..
Ježek
Král

Unread post by Ježek »

Ingolf wrote:Pokud jde změnit jde změnit v otištěných textech pseudonymy na občanská jména, tak asi po domluvě s autory by to šlo.. Já s tím nemám problém. Ale asi by chtělo někam nadepsat, že k takové změně došlo, kvůli těm všem citacím, co se na články odkazují.., aby nebyl v citaci autor admin a při kliknutí by se otevřel Jan Škvrňák.. Nebo tam dopsat občanské jméno a do závorky za něj pseudonym..
To je jen o pár klicích.

Jaký citace myslíš?
Ingolf
Král

Unread post by Ingolf »

Tak u mě to u článků změnit můžeš..
Citace - pokud někdo cituje knihu nebo článek, tak cituje autora a titul. Když se najednou u internetového článku změní jméno autora, ten odkaz ztrácí na důvěryhodnosti nebo na pravdivosti..
Ježek
Král

Unread post by Ježek »

Než sem to včera rozhasil, tak sem nás dva změnil
Zany
Král

Unread post by Zany »

U nového článku Lev z Klobouk se mi nenačítá vložený obrázek
Viola
Královna

Unread post by Viola »

Ježek wrote:Jo, připomínka čili pochvala: Na Sázavě se ke mě dostala informace, že studenti historie kolikrát čerpají z našich článků, ale že tam chybí jméno autora, takže ve světě citačního fetišismu to vypadá blbě ...
To nechápu - tak oni ho chtějí citovat, ale necitujou, protože tam není jméno, ale pseudonym? anebo prostě vykrádají?
Ježek
Král

Unread post by Ježek »

Viola wrote:
Ježek wrote:Jo, připomínka čili pochvala: Na Sázavě se ke mě dostala informace, že studenti historie kolikrát čerpají z našich článků, ale že tam chybí jméno autora, takže ve světě citačního fetišismu to vypadá blbě ...
To nechápu - tak oni ho chtějí citovat, ale necitujou, protože tam není jméno, ale pseudonym? anebo prostě vykrádají?
Konkrétně, jak sem to pochopil, tak u mne najdou moje jméno podle mailu, ale tam neni diakritika a moje jméno je dost náchylný ke komolení.
Viola
Královna

Unread post by Viola »

Ježek wrote: Konkrétně, jak sem to pochopil, tak u mne najdou moje jméno podle mailu, ale tam neni diakritika a moje jméno je dost náchylný ke komolení.
Aha... A oni to chtějí citovat, jako že jsi autor Ty?
Ježek
Král

Unread post by Ježek »

Viola wrote:
Ježek wrote: Konkrétně, jak sem to pochopil, tak u mne najdou moje jméno podle mailu, ale tam neni diakritika a moje jméno je dost náchylný ke komolení.
Aha... A oni to chtějí citovat, jako že jsi autor Ty?
Prej jo.
Viola
Královna

Unread post by Viola »

Ježek wrote: Aha... A oni to chtějí citovat, jako že jsi autor Ty?
Prej jo.[/quote]
To jsou paka nebo co?
elizabeth
Vévodkyně
Been thanked: 1 time

Unread post by elizabeth »

Pročpak u těch Katčiných článcích o výtvarném umění (ať už románském nebo gotickém) není ani jeden obrázek? Myslím, že čtení by to dost pomohlo. Jsou nějaké problémy s vlastnictvím?
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Katerina
Královna
Been thanked: 1 time

Unread post by Katerina »

to ani ne, spíš to asi vzniklo tak, že článek byl původně do Sborníku, a než se rozhodlo co a jak s obrázky do Sborníku, tak se škrtaly články
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.