Historický kalendář

O stránkách, dotazy, připomínky, kritika...

Moderators: elizabeth, Ježek, Katerina

Ježek
Král
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Unread post by Ježek »

acoma wrote:tak je 1499. :wink: :lol:
1500 (dycky se dá dát jubilejní datum jako datum do historického kalendáøe ) :)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Viola
Královna
Has thanked: 1 time

Unread post by Viola »

Jenom detail - smrt Marie Lucemburské je tam dvakrát - u 21.3. a dneska.
elizabeth
Vévodkyně
Been thanked: 1 time

Unread post by elizabeth »

Viola wrote:Jenom detail - smrt Marie Lucemburské je tam dvakrát - u 21.3. a dneska.
Taky jsem si øíkala, zda tam nejsou úplnì stejná data... Ale pak jsem si všimla, že zbytek je tam jiný, a tak jsme ji chudinku nechali zemøít dvakrát...
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
acoma
Královna

Unread post by acoma »

Viola wrote:Jenom detail - smrt Marie Lucemburské je tam dvakrát - u 21.3. a dneska.
To padá na mou hlavu, mùžete si tedy vybrat, kdy ji pro sebe necháte umøít. Vždycky záleží na zdroji èerpání info... :wink: :lol: PS. je tam pøes 1500 dat a vyhledávání v nìm, zda tam nìco již není, je podle dat a ne podle jmen... :cry:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
elizabeth
Vévodkyně
Been thanked: 1 time

Unread post by elizabeth »

acoma wrote:To padá na mou hlavu, mùžete si tedy vybrat, kdy ji pro sebe necháte umøít. Vždycky záleží na zdroji èerpání info... :wink: :lol: PS. je tam pøes 1500 dat a vyhledávání v nìm, zda tam nìco již není, je podle dat a ne podle jmen... :cry:
Ono ten samotný kalendáø je výborný poèin, a obrovský, obrovský kus práce... S tìmi zdroji je to jasný, koneckoncù Záviš by nám taky umøel dvakrát... A kdoví kolik osobností by zemøelo i rùzným zpùsobem... :lol: Urèitì Ti patøí obrovský dík, Acomo ( jak už se zde ostatní psali).
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
acoma
Královna

Unread post by acoma »

oooo, dekuji, ted urcite zpychnu. :wink: :lol: :lol: :oops:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Viola
Královna

Unread post by Viola »

To já to vùbec nemyslela jako výtku nebo nìco takového ](*,) , spíš jestli to není pøeklep - ale jestli jsou rùzné zdroje... No možná by stálo zato (Ježku?? O:) ) k tomu dopsat, že to je údaj podle nìèeho, a to ty naše ètenáøe nemate. Jinak samozøejmì Acomì veliký dík :D .
acoma
Královna

Unread post by acoma »

Viola wrote:To já to vùbec nemyslela jako výtku nebo nìco takového ](*,) , spíš jestli to není pøeklep - ale jestli jsou rùzné zdroje... No možná by stálo zato (Ježku?? O:) ) k tomu dopsat, že to je údaj podle nìèeho, a to ty naše ètenáøe nemate. Jinak samozøejmì Acomì veliký dík :D .
Violko, tohle zpìtnì dohledat... To teda nevím. 8)
floriš
Pán

Unread post by floriš »

acoma wrote:
Viola wrote:To já to vùbec nemyslela jako výtku nebo nìco takového ](*,) , spíš jestli to není pøeklep - ale jestli jsou rùzné zdroje... No možná by stálo zato (Ježku?? O:) ) k tomu dopsat, že to je údaj podle nìèeho, a to ty naše ètenáøe nemate. Jinak samozøejmì Acomì veliký dík :D .
Violko, tohle zpìtnì dohledat... To teda nevím. 8)
Klid - vyber si datum, které se ti víc líbí a to druhé tøeba prohlaš za pozùstatek juliánského kalendáøe.
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
Ježek
Král

Unread post by Ježek »

acoma wrote: Violko, tohle zpìtnì dohledat... To teda nevím. 8)
Øeknìte mi, co mám upravit nebo smazat a já se podle toho zaøídím ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
acoma
Královna

Unread post by acoma »

Ježek wrote:
acoma wrote: Violko, tohle zpìtnì dohledat... To teda nevím. 8)
Øeknìte mi, co mám upravit nebo smazat a já se podle toho zaøídím ...
No právì - který datum je správný??? 8)
Ježek
Král

Unread post by Ježek »

acoma wrote: No právì - který datum je správný??? 8)
Vyøešení tohohle problému je na vás :)
Ježek
Král

apgrejd

Unread post by Ježek »

nainstaloval jsem novou versi Historického kalendáøe.
- umožòuje vyhledávání na stránkách ( i lepší vyhledávání v administraci
- události jdou tøídit do 4 skupin: Narození/Úmrtí/Výroèí a Nezaøazené. Každá skupina má svoji ikonku (viz nìkolik zaøazených událostí v mìsíci kvìtnu).
Je tøeba se domluvit jaké události dát do Výroèí (vlajeèka) a jaké do nezaøazených (grafické 2D znázornìní kolmého vektoru).
Vidìl bych to do Výroèí: Bitvy, svatby, korunovace, sesazení a vydání významných listin),
Nezaøazené: vstupy do klášterù, svìcení kostelù, poèátky tažení a výprav, krupobití, lijavce a td.
Ty ikonky jsou vypnout.
acoma
Královna

1700 dat

Unread post by acoma »

Tak k dnešnímu dni máme v kandláøí 1700 dat.:)
Viola
Královna

Unread post by Viola »

To už dneska máme rok? Jupí \:D/ A velký dík Acomì =D> .
Dagmar
Knìžna

Re: Historický kalendáø

Unread post by Dagmar »

Doplnila bych k 21.6. popravu 27.českých pánů r.1621. Vím, že to není středověk, ale když máme historickýk kalendář, tak by tam to datum mělo být.
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Dagmar
Knìžna

Unread post by Dagmar »

Dagmar wrote:Doplnila bych k 21.6. popravu 27.českých pánů r.1621. Vím, že to není středověk, ale když máme historickýk kalendář, tak by tam to datum mělo být.
Moje připomínka stále platí :wink: :!:
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Ježek
Král

Unread post by Ježek »

Dagmar wrote:
Dagmar wrote:Doplnila bych k 21.6. popravu 27.českých pánů r.1621. Vím, že to není středověk, ale když máme historickýk kalendář, tak by tam to datum mělo být.
Moje připomínka stále platí :wink: :!:
Koukal, že sem měl loni touhle dobou taky zkouškový. :(

Každopádně jsem to hned napravil, jen to není vidět na hlavní straně.
Dagmar
Knìžna

Unread post by Dagmar »

Nemělo by být v historickém kalendáři i dnešní datum? :?:
Ježek
Král

Unread post by Ježek »

Dagmar wrote:Nemělo by být v historickém kalendáři i dnešní datum? :?:
To se zas tak stredoveku netyka...