Krátké představení

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Nový příspěvek od Viola »

von Spernak píše:zaměstnání:správce zámku
Ahojky,
vítám Tě u nás :wink: . Jakého zámku?
Uživatelský avatar
von Spernak
Poddaný
Příspěvky: 4
Registrován: 05 říj 2008 19:37
Bydliště: Brno

Nový příspěvek od von Spernak »

Zámek Krasonice
V současné době je ve velmi špatném stavu...

Obrázek
Uživatelský avatar
tamara1122
Poddaný
Příspěvky: 1
Registrován: 12 lis 2008 21:48

Re: Krátké pøedstavení

Nový příspěvek od tamara1122 »

Dobrý den . Jmenuji se Růžena , Tamara nebo Tara je přezdívka . Jsem z Brna. Mé původní povolání je zdravotní sestra , ale kvůli zdravotním problémům jsem změnila povolání. Pracuji ve finanční oblasti . Na Vaše stránky jsem se zaregistrovala z důvodu možné pomoci .Můj otec se zajímal o náš rodokmen . Podařilo se mu ho sestavit přibližně do r. 1436. Kdy nám byl přidělen ( naším předkům ) rodový znak - překřížené ostrví se dvěma pahýly a pod ním rytířská kukla . Také se mu podařilo zjistit , že někde ve Vídni v muzeu je uložena peče a pečetní prsten s tímto znakem . Poté se rodiče rozvedli , s otcem se nestýkám a nemám na něho kontakt.
Ráda bych věděla ,kdo byli mí předkové . Vím , že stejný znak , ale s šesti pahýly měl rod ronovců a jejich odnože , páni z Lipé , Dubé a další . Neznám barvy erbu . Může mi někdo pomoci . Děkuji
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Robert »

Zdravím. Volám sa Robert - čo je pre jednoduchos aj moje skutočné krstné meno. Bol som oslovený a pozvaný na toto fórum z iného fóra.

Povolaním som chemický analytik, a pôsobím v meste Southampton, Anglicko.

Mojím profilom je stredovek, bližšie Uhorské kráĺovstvo do 1525 a rytierske rády, mojimi obĺúbencami sú johaniti. O tých mám informácie až do novoveku. Stredovek ale mám rád celkove.

Rád prispejem, ak viem aj k iným témam. Ešte raz zdravím všetkých.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

Robert píše:Mojím profilom je stredovek, bližšie Uhorské kráĺovstvo do 1525
To je zvláštní mezník.. nebo je to překlep?
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Robert »

Zany píše:
Robert píše:Mojím profilom je stredovek, bližšie Uhorské kráĺovstvo do 1525
To je zvláštní mezník.. nebo je to překlep?
Do 1525 v resp. 1526 (naozaj preklep) je bitka pri Moháči, a tým de facto koniec stredovekého Uhorského kráĺovstva.Hm...ďakujem za opravu :D
Uživatelský avatar
Vladislav z Ralska
Poddaný
Příspěvky: 5
Registrován: 02 kvě 2009 21:50
Bydliště: Praha

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Vladislav z Ralska »

Je načase, abych také řekl něco o sobě.
Zajímá mě ponejvíc období v rozmezí vlády Přemysla Otakara II až po Karla IV.
Momentálně se snažím získat informace související s měšťanstvem v těchto dobách.
Také mě zajímá téma inkvizice a její působení na našem území.
Z historických osobností mám rád Přemysla Otakara II, Záviše z Falkenštejna, Elišku Rejčku a Jana Lucemburského
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od elizabeth »

Vladislav z Ralska píše:...
Z historických osobností mám rád Přemysla Otakara II, Záviše z Falkenštejna, Elišku Rejčku a Jana Lucemburského
To Tě ctí :D a taky Tě zde vítám, protože to jsi tady u svých. 3 z těchto osobností jsou i mé oblíbené. :)
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Amaury de Montfort
Panoš
Příspěvky: 39
Registrován: 06 črc 2009 10:20

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Amaury de Montfort »

Zdravím Vás přátelé historie. Zajímájí mne období raného a vrcholného středověku a to hlavně dějiny Čech, Francie, Anglie, Španělska a Králoství Jeruzalémského. Dále mne zajímájí rytířské řády působící unás i ve Svaté Zemi. Z osobností si vysloužili mou oblibu hlavně Přemysl II., Simon IV. de Montfort, Raymond III. de Tropilis, Raymond V. de Toulouse (Saint Gilles) William la Marshal, Robert Bruce a mnoho a mnoho dalších.
eagara
Měšťan
Příspěvky: 24
Registrován: 09 zář 2009 20:33

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od eagara »

Tak se jmenuji Eva, bydlím v Lounech, mám ráda historii. Od mala mě máma doprovázela po hradech a zamcích, a tím mi otevřela bránu do historie středověku i díky knížkám co máma sbírala. Jinak ráda čtu vše hlavně o historii, ale i detektivky, ráda vyšívám, chodim po hradech a zamcích. A ze středověku se nejvíce zajímám o Karla IV. a Rudolfa II.
cihlomorka
Panoš
Příspěvky: 31
Registrován: 03 bře 2010 22:39

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od cihlomorka »

S trochou špatného svědomí si uvědomuji, že jsem asi měla napsat sem dříve, než jsem Vám začla vstupovat do nejrůznějších diskuzí. :)
Tedy - historií se vážně zabývám teprve několik let... Stěžejním bodem mého zájmu je středověk pozdní - projekty křížových výprav, které byly reakcí na "nový" osmanský element, situace v Levantě a Malé Asii v tomto období a tolerance vs. koexistence mezi křesťany a zde žijícími náboženskými skupinami. Osobnost středověkého cestovatele a meze jeho adaptability, porozumění etnického, i náboženského. Odlišné vnímání pohanství vs. kacířství. Vzhledem k předchozímu nutně také pozdně středověká špionáž, diplomacie a spisy etnografické povahy. Protože ve své současné práci vycházím z burgundských pramenů, mým druhým tématem je stoletá válka, především její druhá půle, burgundský dvůr a jeho role v tomto konfliktu a v soudobé koncilní politice.
V českých dějinách tomuto odpovídá doba vlády posledních Lucemburků, ve které se cítím asi nejjistěji, můj záběr je však o něco širší, začíná zhrubá vládou Přemysla Otakara II., končí s dozníváním husitských válek. Vymezuji se teď ale spíš podle svých znalostí, protože zajímá mne vskutku celý středověk. Ráda se vždy něco přiučím a ráda si nechám vyvrátit chybný nebo neúplný názor. nebývá o ně nouze. :wink:

Z témat, která si tajně hýčkám, ale nepatří k mé oficiální činnosti - středověké dějiny židů, gotická malba, trubadúrská, především okcitánská poezie a francouzské kronikářství, řada témat, kterým se dnes rádo říká "antropologická" - vnímání čistoty, smrti, emocí, přírody, zvířat, počasí.. hrady jižních a jihozápadních Čech. z potřeb mého řemesla také nutně středověká paleografie - především latinská a francouzská.
V současné době se snažím ze sebe udělat rozumný titul na Ústavu českých dějin FFUK v Praze. jisté vazby mám i k Centru medievistických studií v tomtéž městě /ale.. ne, nejsem prof. Žemlička a nesedím tam v publikační radě :lol:
O něco mladší jsou má filologická studia - latiny a francouzské filologie, opět na FFUK (pochopitelně se zaměřuji na francouzštinu středověkou). Tady vám snad mohu nabídnout své služby, pokud byste kdykoli potřebovali pomoci s nějakým překladem :roll:

Závěrem chci poděkovat Ježkovi za milé přivítání, které v dnešní neosobní době na neosobních fórech nebývá zvykem, a vám všem za otevřenou, příjemnou a přitom odbornou atmosféru, kterou na tomto fóru vytváříte. Sama zde hledám především
1) diskuzi - neboť odezva je dle mého nejlepší cestou k vytříbení názorů,
2) mezi svými přáteli mám kunsthistoriky, kteří mne občas přepadají s prosbami o čtení mluvících pásek a nápisů na nově odkrytých malbách. s tím často souvisí erby donátorů, na které jsem se svými chabými heraldickými znalostmi krátká - proto se může stát, že zde budu nahazovat obskurní erby a volati o pomoc!
3) zájmovou spřízněnost - nevěřili byste, jak bývá medievista téměř osamocen, a to i mezi historiky. ;)
Signate, signate, mere me tangis et angis - Roma, tibi subito motibus ibit amor
roma tibi subitom otibus ibit amoR – signa te, signat em erem etangis etangiS
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1789
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od slavicekvac »

Tuhle větev jsem nějak minul, tak to snad napravím:
Zájem vyhraněný:
Svatý Václav - legendy, přilba, datování
Denáry do reformy Břetislava I. ( bez ní )
Staro a středněhradištní doba
neinvazivní archeologie, digifotografie
Zájem nevyhraněný:
raný středověk obecně s přihlédnutím k umění
pomocné vědy historické
Zájem roztěkaný:
Jižní Čechy, Střední Čechy, Severní Čechy
Církev historie i současnost
Hudba všeho druhu ( housle, viola, zobcové flétny, mandolina, vinyl, CD, DVD, MP3, nahrávání etc. )

Jsem zemědělský ekonom, vládní praxí makroekonom, krajskou praxí municipální ekonom.
Jsem teolog studiem a vykonávanou praxí římskokatolického jáhna ( skoro 6 let ).
Jsem historik amatér ( amo, amare ) desítky let nad datováním života svatého Václava.
Skoro 40 let se skvělou manželkou, otec 4 prima dětí, děda 4 prima vnoučat
Napo_Leon
Kníže
Příspěvky: 347
Registrován: 27 kvě 2010 20:13
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Napo_Leon »

Ahoj, tak něco taky písnu:

Jsem ještě mladík (23 let), studoval jsem historii na UK v Praze, ale musel jsem loni bohužel ukončit po čtyřech semestrech (což mně dost mrzí). Historie je moje velká záliba a celoživotní láska, zajímám se především o témata, která souvisí s Přemyslovci (často opomíjené, leč VELMI zajímavé 12. století, Přemysl II. a Václav III.), Václavem IV., Jiříkem z Poděbrad a Jagellonci. Dále mně ještě zajímá české stavovské povstání, ale to již je nad rámec tohohle fora. :doh:
Na tohle forum jsem včera narazil náhodou a chvilku si něco početl a rozhodl se nakonec přihlásit, protože jsou tu debaty na úrovni a některý i dost odborný (až se v nich ztrácím :D ). Od fora si slibuju občasnou diskuzi, výměnu názorů, jiné pohledy na různá témata, zábavu, někdy i poučení, atd... 8)
https://www.youtube.com/watch?v=A3sBZ5Nr4hc "Look, I don't care about your politics."
Cartimmandua
Panoš
Příspěvky: 32
Registrován: 15 kvě 2008 14:15
Bydliště: Tam za vodou v rákosí...

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Cartimmandua »

Teď je řada na mě ... Já jsem, co se historie týče, naprostý amatér, který jí ale miluje celým svým srdcem. Zajímám se především o Přemyslovce a Lucemburky, ale ráda si přečtu cokoliv z celého dlouhého období jak naší, tak světové historie.

Od tohoto fóra očekávám, že se zde dozvím nové informace a budu moc podiskutovat o tématech, ke kterým mám také co říci... :)
"Stejně jako stojaté vody bažiny jsou v poklidu, tak i život moudrého nezná spěchu...neboť honba a prudký cval rozněcují lidská srdce."
cuchulainn
Sedlák
Příspěvky: 11
Registrován: 28 zář 2010 12:08
Bydliště: Praha

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od cuchulainn »

Ahoj,středověk je můj velký koníček.Nejvíce mě zajímájí křížové výpravy a stoletá válka.Poté také ranný středověk,období Viléma Dobyvatele nebo vikingské invaze do Británie za doby Alfréda velikého.Z našich dějin nejvíce Lucemburkové,ale také Přemyslovci.
"Nic není nemožné pro toho, kdo se snaží"
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1789
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od slavicekvac »

cuchulainn píše:Ahoj,středověk je můj velký koníček.Nejvíce mě zajímájí křížové výpravy a stoletá válka.Poté také ranný středověk,období Viléma Dobyvatele nebo vikingské invaze do Británie za doby Alfréda velikého.Z našich dějin nejvíce Lucemburkové,ale také Přemyslovci.
:clap: Díky. Vilém Dobyvatel a tapiserie z Bayeux? Máš nějaký dobrý vhled do výzbroje? Já stále dělám na svatováclavské přilbě, a normanky jsou
asi nejblíž :-) Normani Rollo a svatý Václav jsou též blízko. Moje hlavní jsou Václavské legendy, datování. Vedlejší zájem nuimismatika denárů do Břetislava I. ten už mě nezajímá :-)
cuchulainn
Sedlák
Příspěvky: 11
Registrován: 28 zář 2010 12:08
Bydliště: Praha

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od cuchulainn »

slavicekvac píše:
cuchulainn píše:Ahoj,středověk je můj velký koníček.Nejvíce mě zajímájí křížové výpravy a stoletá válka.Poté také ranný středověk,období Viléma Dobyvatele nebo vikingské invaze do Británie za doby Alfréda velikého.Z našich dějin nejvíce Lucemburkové,ale také Přemyslovci.
:clap: Díky. Vilém Dobyvatel a tapiserie z Bayeux? Máš nějaký dobrý vhled do výzbroje? Já stále dělám na svatováclavské přilbě, a normanky jsou
asi nejblíž :-) Normani Rollo a svatý Václav jsou též blízko. Moje hlavní jsou Václavské legendy, datování. Vedlejší zájem nuimismatika denárů do Břetislava I. ten už mě nezajímá :-)
Ano 8) To je přesně on. Nějaké ty základy výzbroje a přileb mám,ale úplný znalec v tom také nejsem :) To to je dobrý s tou přilbou na které děláš. Jaký je na to vlastně přibližný postup? :)
"Nic není nemožné pro toho, kdo se snaží"
Poutník
Měšťan
Příspěvky: 17
Registrován: 12 lis 2011 08:59

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Poutník »

Zdravím všechny a současně také přeji pohodový den :)

Také já jsem, co se historie týče, naprostý amatér. Jsem ale strašně zvědavý a tak strkám svůj nenechavý nos téměř všude. Hodně se ptám, protože toho strašně moc nevím a rád bych toho strašně moc věděl :lol: Do oblíbených bych zařadil ...

- Raný středověk (do roku 1197)
- Vrcholný středověk (1197 - 1378)
- Šlechta (bez určení období)
Uživatelský avatar
Jan z Potštejna
Sedlák
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012 17:07

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od Jan z Potštejna »

Zdravim spoludruzniky v tomhle krasnem foru. Jsem ze Slovenska, ale od malicka mam bliz k Cecham, protoze matka je ze stareho ceskeho rodu, odvozujici svuj puvod od panu z Potstejna. Mam mnoho konicku. Ponejvice se vsak realizuji v teologii, hudbe, umeni a historii. Mam rad facebook, protoze diky tomu, ze porad jsem zil na ruzdnych mistech tak realne pratele jsou vsude mozne a nemam jit ted mnoho. Miluju Ceske Dejiny a odmalicka jsem vyrustal na Heraldicke tvorbe Jiriho Loudy, ktereho povazuji za velikana cislo 1 v erbove tvorbe. Hodne jsem od mladi vyrustal na tematike slechtickych rodu, kdyz prisla Nezna Revoluce bylo mi 10 let. Zaroven jsem se realizoval v hudbe, kde jsem ziskal ruzdne uspechy, mj. 6 laureatskych titulu, z toho 3 mezinarodnich ( i 4.misto na Concertino Praga) :-). Za sve nejvetsi poklady povazuji Lasku kterou ma ke mne a k nam vsem Buh, a za vseho co se mi kdy dostalo mu dekuju !

Jsem " panosem " (escudero) Bratstvi Rytiru Svateho Jana z Jeruzalema Rhodu a Malty, rytirem Rytirstvi Neposkvrnene Panny Marie (Militia Immaculatae), a jinych radu, tyhle dva si vsak cenim nejvice.

Zajimam se o Ceske Dejiny od mladi a jsem velice nestasten, ze se republika rozpadla, hodne mne to poznamenalo, protoze, se nevim stotoznit s mnoha vecmi zde na Slovensku. Kultura i vse ostatni.

Pozdravuji z Presporka !

Jan z Potstejna
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
JarkaZRanné
Poddaný
Příspěvky: 4
Registrován: 07 led 2012 13:23

Re: Krátké představení

Nový příspěvek od JarkaZRanné »

Ahoj! Právě jsem se zaregistrovala. Miluju český vrcholný středověk (Přemysl Otakar II. a spol.) a myslím, že se brzy stanu spisovatelkou na plný úvazek. 8) Ale teď to jdu tady trochu prozkoumat 8-)

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů