Pokec o hudbě...

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

O tom co posloucháte za hudbu... (jelikož několik z vás má v zájmech v profilu napsáno i toto téma) :) ...ale třeba i o tom (z hudby), co by jste nepochválili, aniž by jste si u toho nepřekousli jazyk...
Obrázek
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Je toho hodně, ale ujíždím na Vlastu Redlovi a všech jeho dopropvodných kapelách (teď jsem se zaposlouchala do desky AG Fleku z roku 89, fakt doporučuju), Spirituál Kvintet, slovenský "80" :wink: a pak oldies všeho druhu... Ale v zásadě se nebráním ničemu, pokud to nejsou totální vypalovačky :lol:
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

Redl je dobrej.:wink: Co třeba Tom Waits? Ujiždím na něm již mnoho let. A na jazzu. :D :wink:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

Nedavno jsem byla ve Vagone a tam po koncerte pustili hudbu meho mladi - The Cure, U2, Midnight Oil. Bylo to uzasny. :lol: Skvele jsme si zaparili.
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

JAZZ

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

acoma píše:Ujiždím na.. jazzu.
Na mě jazz působí depresivně, ale jestli tomu trochu rozumíš, můžeš mi poradit něco dobrýho, se saxofonem, na noční "depresivní" nálady? :D
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

jazz

Nový příspěvek od acoma »

Myslim, ze tomu vubec nerozumim (koneckoncu jako vetsine veci) - beru to spis pocitove. :D
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

a taky Radůza je dobrá, ale teď moc těhotná. :lol:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: JAZZ

Nový příspěvek od Viola »

Przemysl de Nyestieyky píše:
acoma píše:Ujiždím na.. jazzu.
Na mě jazz působí depresivně, ale jestli tomu trochu rozumíš, můžeš mi poradit něco dobrýho, se saxofonem, na noční "depresivní" nálady? :D
No mně jazz moc neříká, ale taková Ella Fitzgerald a Louis Armstrong jsou docela k poslouchání a na depky docela fajn :wink: Jinak já mám na depky opravdu toho Redla...
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: JAZZ

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Viola píše:...Ella Fitzgerald a Louis Armstrong jsou docela k poslouchání a na depky docela fajn...
Jo, Lojza Armstrong je přepychovej, i když nejšpičkovější, jak po hudební stránce tak v jeho podání i textové je mírně "profláklej" song What a wonderful world. :D
acoma píše:...a taky Radůza je dobrá, ale teď moc těhotná....
Jo teď někdy měla poslední koncert, ale ta se taky poslouchá velice dobře...
****A když jsme u takových melodicky "vlažnějších věcí", co takový ZUBY NEHTY, ZNOUZECTNOST, PÙVODNÍ BUREŠ...?
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

tak to ta ZNC. :lol:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

ZNC

Nový příspěvek od Tekla »

nj, ZNC - to je zase hudba "myho mladi", ktery zustalo nekde v Plzni... :wink: (ze stejneho ranku te doby a mista - E!E, Pozar Mlyna, atd...)

ale Redla mam taky rada a obcas i jazz, ale taky dobrej rock, nebo i folk-rock, atd... na stylu ani tak nezalezi, spis na tom, jestli v ty muzice "neco je"...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: ZNC

Nový příspěvek od Viola »

Tekla píše: (ze stejneho ranku te doby a mista - E!E, Pozar Mlyna, atd...)
Jo tak od E!E mám asi dvě písničky, poslouchal to kdysi jeden kámoš asi o šest let mladší... Fakt dobrý texty :D
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: ZNC

Nový příspěvek od Tekla »

Viola píše:
Tekla píše: (ze stejneho ranku te doby a mista - E!E, Pozar Mlyna, atd...)
Jo tak od E!E mám asi dvě písničky, poslouchal to kdysi jeden kámoš asi o šest let mladší... Fakt dobrý texty :D
mela jsem "tu cest" poznat "Bakcu" osobne - muj pritel s nim mel tehdy tetovaci salon :D jj, to je ale uz minuly stoleti...

jinak z te rockove "klasiky" - U2, Pink Floyd, Sting... a taky moje oblibeny "Papricky"

z cesky sceny - Dan Barta, J.A.R., apod...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Já taky mùžu?...

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Nevím, zda také já mohu přispět do této diskuse. Zda vůbec vy mladí vezmete to, co v muzice zajímá taky "starší" generaci, generaci vzešlou z trampských vandrů, které pro nás byly jakýmsi únikem z temna hluboké totality a na než jsme se těšili jak malé děti. To, co ovlivňovalo nás z této krevní skupiny byly Porty, festivaly trampské písně, country muziky, folku a později i bluegrassu.
Mojí srdeční záležitostí je však Spirituál Kvintet, Robert Křesan a jeho bluegrassová Druhá tráva a tak by se dalo pokračovat. Když smolím své příspěvky na diskusní fórum Středověku (možná ho znáte :wink: ), tak mám jako "kulisu" puštěné Country rádio z netu... :D
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Já taky mùžu?...

Nový příspěvek od Tekla »

Jiøí Motyèka píše: Mojí srdeční záležitostí je však Spirituál Kvintet, Robert Křesan a jeho bluegrassová Druhá tráva a tak by se dalo pokračovat. Když smolím své příspěvky na diskusní fórum Středověku (možná ho znáte :wink: ), tak mám jako "kulisu" puštěné Country rádio z netu... :D
jj, Jiri, i v tomhle bychom si "kapli do noty"... (a klidne i Zalman, Nohavica, Plihal,... CP 8...) a ted uz jdu fakt spat :wink:
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: ZNC

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Viola píše:
Tekla píše:... - E!E, Pozar Mlyna, atd...
Jo tak od E!E mám asi dvě písničky... Fakt dobrý texty
Na koncerty Požáru mlýna jsem chodil před více jak deseti lety a ta kapela se mi líbila, ale jak odešla Šamšula (zpěvačka), trochu hudebně přitvrdili, což bylo lepší, ale už to byla jen taková tuctovka a ne "Požár mlýna". Jinak oni zhudebnili pár songů od The Toy dolls což zpočátku bylo v jejich stylu dost cítit...
E!E se mi líbili spíš ještě na demáčích v letech 1987-88, jakž takž bylo dobrý první album sestavené ze starých písniček, ale texty... no nevím. :D Naživo není Bořek (zpěvák) vidět jinak než v jedný ruce s mikrofonem a v druhý s pivem... texty jsou pak šitý na míru. :lol:
Z 80tých let je pak skvělá kapela Novodur nebo pro většinu neznámí Jateční ulice (taky z Plzně) a pak Asanační pásmo... 8)
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Re: Já taky mùžu?...

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Tekla píše:... (a klidne i Zalman, Nohavica, Plihal,...
Já musím přidat ještě klasiku neklasičtější: Wabi Daněk, bratři Ryvolové, kapitán Kid, z amerického bluegrassu Sonny Osborne , Ralph Stanley a fenomenální hráč na banjo Tony Trischka, ... Ale to už je asi pouze a jenom "můj" žánr(?)... :)
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

ještě Tatabojs - ten zpěvák má užasnej sexy hlas. :lol: :wink:
http://showbizz.centrum.cz/iso/film/zpr ... ?z_banfull
Naposledy upravil(a) acoma dne 21 dub 2007 16:01, celkem upraveno 1 x.
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Týjo, E!Ečka, Znouze - to je pro moje Chrudimský okolí pomalu punkovej pravěk a legendy největší.

Já jsem začínaj na iroskotský instrumentální muzice a Nohavicovi. Pak jsem strašně dlouhou dobu poslouchal hlavně Landu a přes něj se dostal ke Krylovi, takže jsem ho musel nutně zavrhnout, po tom, co ted dělá...

Takže teď poslouchám Kryla v chvílích klidu. Hlavně ty absurdní a milostný písničky, ne ty největší hity (Darwin?, Pták Noh, Písničkářský bacil, Braniboři v Čechách, Jedůfky, Děkuji, Elegie ...)
Hodně poslouchám SKA - Tleskače, SKA´n´ daal, polský Skampararas.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

pravek

Nový příspěvek od Tekla »

Ježek píše:Týjo, E!Ečka, Znouze - to je pro moje Chrudimský okolí pomalu punkovej pravěk a legendy největší.
nj, ja uz jsem halt takovej dinosaurik :wink: :lol:
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: AwarioBot a 0 hostů