Pokec o hudbě...

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

èeská variace na indiány...:)

Nový příspěvek od acoma »

Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Nový příspěvek od Georg »

Ocenil jsem zvláště nápaditý text :shock: :mrgreen:
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

R.I.P. SAHULA

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Zrovna byl brutálně zavražděn jeden z mých nejoblíbenějších hudebníků František SAHULA. :evil: Už druhý den je toho plný internet, noviny a TV.
Doufám že ty zmrdi chcípnou v kriminále!
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: R.I.P. SAHULA

Nový příspěvek od Tekla »

Przemysl de Nyestieyky píše:Zrovna byl brutálně zavražděn jeden z mých nejoblíbenějších hudebníků František SAHULA. :evil: Už druhý den je toho plný internet, noviny a TV.
Doufám že ty zmrdi chcípnou v kriminále!
jj :evil: vcera jsem si z nostalgie poustela na youtube prusu...
http://www.youtube.com/watch?v=X2g9F7MH ... _hudba_kot[
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: R.I.P. SAHULA

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Tekla píše:..vcera jsem si z nostalgie poustela na youtube prusu...
Mě se od Sahuly líběj spíš jeho vlastní alba. Hagen Baden a Tři Sestry jsou mi už tak přeposlechnutý, že z toho začínám mít kopřivku... Z Keltský noci festu jsme taky ze Tří sester odešli... Sahulovi to prospívalo víc bez nich. :)
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: R.I.P. SAHULA

Nový příspěvek od Tekla »

Przemysl de Nyestieyky píše: Sahulovi to prospívalo víc bez nich.
jj, to nepopiratelne... ja jen ze ho mam s Prusou uz taknejak spojenyho... btw. tohle je Hagen Baden...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: R.I.P. SAHULA

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Tekla píše: ja jen ze ho mam s Prusou uz taknejak spojenyho...
Já zas s jeho řadovýma albama, až pak jsem zjistil, že dělal Fanánkovi Průšu :D ...nejdřív jsem nevěřil je to on :lol:
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

http://www.skampararas.pl/koncerty/sub1.html
Totáči, Zvířata, Skampararas - polský Skáčko, na kterym sem začínal, Los fastidios - hvězdy protifašistického hnutí.
Proč se všechno soustředilo do tohohle termínu :evil: Na fesák do Velkopolska jsem pozván a na další akci v Mazovsku taky :cry: :roll:
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Skládám družinu na výpravu sem: http://www.wosp.org.pl/przystanek/2008/index.php/23/2
Má někdo zájem?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Michal »

Já můžu napsat spíš co neposlouchám :D Hip Hop a jiné klipy s černochy,(to není projev rasismu, to je názor na úpadek jejich pop music, jazzmeni jsou to stále špičkoví) :lol: No a pak dechovku, moc nemusím takové ty vínové lidovky, Evu a Vaška a muzikály.
Jinak miluju rokenrol v podání AC/DC. :D To je základní RnR skupina.
A ještě nesnáším Rolling Stones.
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

vùdstok

Nový příspěvek od Ježek »

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

No, něco jsem teď poslouchal na živo kapel, na hradech a na fesáku u Hlinska, tak to tady shrnu.

Když nepočítám kapely jako Divokej Bill, Kryštof, Monkey Bussines jako záruku dobrýho fesáku, tak výborný na Hradech byly Horkýže slíže, docela to rozjížděli a měli vtipný hlášky. Nejlepší byla pankáčská kapela Plexis, kytary měly výbornej zvuk, texty s myšlenkou a zpěvák měl fajný kvádro ...
Sunshiny jsem prospal a na druhym fesáku jsem o něčem přemýšlel - ono se to stejně moc nedá poslouchat

Zvířata si moc nepamatuju, ale bylo to celkem fajn, i když prý umí udělat lepší šou.
Volanti byli výborný, dobře to roztáčeli, jen škoda, že mne od tý doby bolí ohryzek.
Záviše sem prospal, ale prý měl co dělat, aby na to podium došel a hned přervala struna, ale *** na to a dohrál - prý zahrál i Cukráře ...

Celkem fajn byl Funktomass a Kulturní zřízenost, jen hráli brzo, v pohodě byly slovenský Ska2tonics.
Nejlepší kapela víkendovýho fesáku těsně ale přece Dukla Vozovna, pardubická melodická kvalita.
A Polemici nezklamali, fajnový pohodový Skáčko ...

Takže tolik moje hodnocení českých kapel, za týden těch světových ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše:Takže tolik moje hodnocení českých kapel, za týden těch světových ...
Se mi líbí, jak říkáš kapelám "české" :lol: .
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Do prčic, včera byli Zabili mi zolwia v Lovosicích - a já neměl, co dělat.
http://www.bekadilkos.org/zafest/08/vystupujici.html
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Woodstock Kostrzyn 2008

Nový příspěvek od Ježek »

Vůbec jsem se nedostal k hudební stránce (která byla velmi pro mne krátká) Woodstocku v Kostrzynie nad Odrou na začátku srpna tohohle roku.

Hlavní scéna:
Obrázek

Na začátku celého spektáklu, ještě než začaly proslovy, zhruba 2 tisíce lidí skandovalo W³ochaty, jméno polské pankové kapely, která tam nebyla a myslim, že už ani neexistuje. Pak měl Jurek Owsiak, hlavní pořadatel, proslov a začalo hrát varšavský regé Daab (to sem zrovna hledal vlaky domů), výborný k práci na počítači.

Obrázek
Tohle je myslim v přestávce mezi kapelou Daab a Patheon Roccoco. Myslim, že ten obrázek na té obrazovce je spíš video z minulých ročník, než aktuální stav.
Na ty mexikány jsem se těšil, nestih jsem je když byli v Hradci nad Labem a já řešil sborník v Praze nad Vltavou. ti byli fantastičtí, co dokázali s publikem - rozskákat i dostat do kolen asi 5 000 lidí. Pak jim tam Poláci zpívali Sto lat a protože bylo výročí povstání ve Varšavě, tak i hymnu. Určitě nejlepší hudební zážitek celýho léta, i když jsem stál až na hraně poga (střízliv a obtížen brašnou a s půjčeným foákem).
Štvalo mne tam hasičský auto, co kropilo lidi. Muselo se mu uhýbat a ani mi takový horko nebylo a nechtěl aby mi zmokly věci v brašně (to se stalo až potom :)

Obrázek
Patheon Roccoco
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Bernard Gui

Nový příspěvek od Bernard Gui »

J ana festivaly nechodim, nikdy v zivote jsem nikde nebyl. Ale za to mam rad vaznou hudbu, hlavne gregorianske choraly, ale i operu.

Nejlepsi jsou: ERA, Gregorian Chaints,ale take Enya, Enigma- kdyz uz jsme u toho E.

Z klasiky mam rad ceskeho Dvoraka - (hlavne Stabat Mater, Requiem),
Mozart, Bach, Verdi...

Pop, rap, sky, punk- mi nic moc nerika. Ani ty finske lidove pisne, ktere zde maji lide tak radi.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Zvíøata

Nový příspěvek od Ježek »

3.10. Sto zvířat v Chrudimi!
http://www.pitch.cz/
To je ta dobrá zpráva.

Ta lepší je, že jsem na privátě s kytaristou tý poslední kapely, co tam hraje, takže myslim, že kolonka vstupné je pro určitou skupinu lidí zbytečný plýtvání místem na plakátu.

Kdyby teda někdo chtěl na zvířata, není problém, ubytování by se taky našlo.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů