Nejoblíbenìjší erb

Šlechtické rody i jednotliví šlechtici. Šlechtická kultura, heraldika, genealogie, ...

Moderátor: elizabeth

Uživatelský avatar
Borso
Panoš
Příspěvky: 51
Registrován: 16 led 2008 20:57

Nový příspěvek od Borso »

Sakra bdím či sním nová varianta znaku - typoval bych na původní erb - mýlím se ?
Jsem kdo jsem, nic víc a ani nic míò.
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

:lol: :lol: :lol:

Jsem te predbehl, davam si delat prave nove vizitky, nebo jsem zmenil pusobiste, rozhodl jsem se po mnoho uvahach dat si tam puvodni erb. Vcera jsem objevil na netu tuhle kartusi a ta varianta s andelem se mi tak zalibila, ze jsem upravil papezsky erb Pia II. z fresky ze Sieny tak aby znacil jenom zakladni veci.

Moc se mi libi ten andel tam, tak jsem na kartusi jednoho pridelal. Ta korunka je jenom symbolicka, nehraje zadnou roli.



Obrázek

Obrázek

Pouzivam porad starou verzii s brisulemi.

Tohle je ciste " umelecke , neheraldicke " stvarneni .
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

Tady je papezsky erb Pia II.

Obrázek
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

Borso píše:Víš, tak mne tak nějak nadadlo, co ten Tvůj erb trochu poopravit - vycházel bych z varianty dona Juana d´Austia - trochu to přeházet a poopravit ? Aby to byl jasný erb, ale přece trochu jiný.
Jako heraldik se do toho vyznas urcite lip nez ja. Problem je, ze tenhle s brisulemi mam potvrzeny, asi by mi to nepotvrdili dvakrat.

Pro mne jsou ty brisule symbolem svate trojice.

To ze jsem si ted dal puvodni erb je taky proto, ze muj popis erbu je takyhle --- Pulmesic znaci odlesk Boziho obrazu, kterym sme my vsichni, to ze je jich pet symbolizuje pet ran Kristovych, to ze jsou na krizi znaci jasne Kriz kristuv , jeho modra barva nebe a stribrny kov rozdil medzi dusi lidskou { stribro } a Duchem Bozi, { zlato }. Pulmesic muze sybolizovat take Pannu Marii. a Zlato Azur marianske predmety.

Mas nejaky link na erb dona Juana de Austria ?

Jaky by byl tvuj navrh?

Predcasem jsem premyslel o puleni krize a v druhe puli treba tri stribrne kosme pruhy v cervenem poli, nebo stribrnou zlatou lilii na Azurovem poli.

Ale rozhodl jsem se pro ten variant s brisulemi.
Uživatelský avatar
Borso
Panoš
Příspěvky: 51
Registrován: 16 led 2008 20:57

Nový příspěvek od Borso »

Erb Juana d´Austria jsem našel kdydy v jedné knížce. Mám ho doma namalovaný. Pokusím Ti jej přemalovat a poslat.
Ten můj návrh znaku pro Tebe musím nejprve promyslet a pak dám vědět.
Jsem kdo jsem, nic víc a ani nic míò.
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

Diky , staci i popis , nemusis se s tim malovat. Ale jestli to namalujes, budu rad, kdyz se proklikas temito erby Piccolominiu tak uvidis.

Tady jsou ruzne vetve rodiny.

http://www.comune.siena.it/main.asp?id=4488

Tak nejdriv italsky hrabeci Piccolominiu



Obrázek

Pak PICCOLOMINI - SALMONESCHI

Obrázek

PICCOLOMINI - SPANNOCCHI

Obrázek

PICCOLOMINI - SPINELLI

Obrázek

PICCOLOMINI - FEBEI

Obrázek

PICCOLOMINI - LOLI

Obrázek

PICCOLOMINI ...

Obrázek

PICCOLOMINI ...

Obrázek
Uživatelský avatar
Borso
Panoš
Příspěvky: 51
Registrován: 16 led 2008 20:57

Nový příspěvek od Borso »

Tak erby jsem už rozkreslil a dá bůh, že Ti je během týdne pošlu.
Jsem kdo jsem, nic víc a ani nic míò.
Uživatelský avatar
gabriel79
Panoš
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2008 23:08
Bydliště: Nova Bana, Slovensko

Nový příspěvek od gabriel79 »

Ty si zlaty, velice si vazim, ze tohle pro mne delas.

Diky moc !!!

Standa - Gabriel
Uživatelský avatar
hibou
Sedlák
Příspěvky: 13
Registrován: 25 čer 2008 08:52
Bydliště: Ostrava

Nový příspěvek od hibou »

jako nováček pročítám pomalu celé fórum a chtěl bych také přidat své oblíbené erby. Jsou dva. Jeden je erb Arnolda z Hückeswagen a jeho synů, hrabat z Příbora.
http://www.beatris.cz/images/pohlednice ... 400-hr.jpg

a druhým je erb pánů ze Sovince

http://www.e-stredovek.cz/upload/ulozen ... ovince.jpg
Problém s naším èasem je ten, že budoucnost už není co bývala.
Uživatelský avatar
maser
Panoš
Příspěvky: 66
Registrován: 18 úno 2008 22:16
Bydliště: Jindøichùv Hradec
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od maser »

někdo se tu ptal na vyobrazení raka- malým nahlédnutím do Sedláčkových Atlasů, 3. díl, čtu:
1378- Jan Žižka z Trocnova
1391- Petr z Červeného a z Batelova
1391- Rudolt z Červeného a z Batelova
1393- Václav, farář v Cerekvici (?)
1404- Sudík z Kocléřova, z Vintrberka
1413- Jan Papák z Úvalu
1569- Ldimila Čáslavova z Křekovic
1418- Petr z Perče
1386, 1388- Hanuš z Chotěbuze
1488- Václav Rkovnický z Perče
a další. Předpokládám, že hned první citovaný chlapík bude srdeční záležitost pana Jiřího :)

jinak mě osobně se líbí takřka všechny erby do pol. 15. století. Pozdější erby mi už přijdou (někdy) přeplácané a hlavně se mnohdy nedrží pravidel.
Z figur se mi nejvíce líbí znaky s vyobrazením žaludů a dubového listí, jelena (paroží, hlava, celé zvíře) a dalších lesních zvířat. Jsem holt romantik :)
Tím pádem se mi líbí i erb, který jsem si vypůjčil od Oldřicha Pluha ze Žďáru: akorát ještě neznám přesně jeho tinktury a přesný popis :( Zatím jsem v literatuře našel 4 varianty (ale všechny jsou hezké). Je to způsobené tím, že je jeho znak známý jen z pečetí, které jsou sakra malé a dost nečitelné, ale jednou to rozluštím.
To pochybováním dospíváme ke zkoumání, a díky onomu zkoumání poznáváme pravdu. Pierre Abélard (1079 - 1142)
Návštěvník

Nový příspěvek od Návštěvník »

Pro masera!

Pokud by byl tebou zmiňovaný Oldřich Pluh ze Žďáru totožný s Oldřichem pluhem z Rabštejna ( a je se mi domívat, že je ), tak erb by byl čtvrcený,- 1+4 pole červené se stříbrným pluhem pokosem, 2+3 pole stříbrné s větvičkou přirozené barvy a zelenýmí lístky( dva nahoře a jedna dole) také pokosem. V klenotu dva stříbrné pluhy, každý posetý 7 péry ( někdy stříbrné a někdy červené a stříbrné ).
Uživatelský avatar
Borso
Panoš
Příspěvky: 51
Registrován: 16 led 2008 20:57

Nový příspěvek od Borso »

Tak se mi nějak podařilo zapomenout heslo (Mea culpa, mea culpa maxima) tak ten anonymus jsem byl já a teď by vše snad mělo být vše v pořádku.
Jsem kdo jsem, nic víc a ani nic míò.
Návštěvník

Nový příspěvek od Návštěvník »

Ano, je to ta samá osoba. Ale jako z Rabštejna se píše až po velkém zbohatnutí a pravděpodobně se mu polepšoval erb. Co jsem viděl v Atlasech od Sedláčka a i originální peče v jindřichohradeckém archívu, tak byl původní erb mnohem jednodušší (a o ten mi jde především). Každopádně díky za každou informaci :palec:
Uživatelský avatar
maser
Panoš
Příspěvky: 66
Registrován: 18 úno 2008 22:16
Bydliště: Jindøichùv Hradec
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od maser »

tak se mi podařilo to samé, to byl můj příspěvek :D
To pochybováním dospíváme ke zkoumání, a díky onomu zkoumání poznáváme pravdu. Pierre Abélard (1079 - 1142)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Nejoblíbenìjší erb

Nový příspěvek od Ježek »

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 1 host