Perchta z Rožmberka

Šlechtické rody i jednotliví šlechtici. Šlechtická kultura, heraldika, genealogie, ...

Moderátor: elizabeth

Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od Zany »

s tím slonem to bylo jinak, původně byl v Berlíně, odkud se za valky dostal do Vyššího Brodu a odtud r. 1945 na Rožmberk. Tady ho po desetiletích poznali původní majitelé, kterým byl navrácen a oni z vděčnosti nechali udělat bronzovou kopii a věnovali ji zpátky na Rožmberk.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od KOMOŃ »

maresch píše:
Michal píše:Třeba už odpustila, koneckonců, kdy bylo zaznamenáno poslední setkání s Perchtou jako Bílou paní?
Kolem roku 1943 na hradě Rožmberk. Perchta tenkrát hrozila prstem na členy Hitlerjugend. Její zjevení vyšetřovalo dokonce i gestapo. Na nic ale nepřišlo.
:lol: :lol: :lol:
Bez piva to není ono.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od KOMOŃ »

maresch píše:
To já už nevím. Třeba už někdo rozluštil tajemný nápis pod obrazem a Perchta je free….. :lol:
Ten nápis je nerozluštitelný.
Bez piva to není ono.
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od Michal »

Zany píše:s tím slonem to bylo jinak, původně byl v Berlíně, odkud se za valky dostal do Vyššího Brodu a odtud r. 1945 na Rožmberk. Tady ho po desetiletích poznali původní majitelé, kterým byl navrácen a oni z vděčnosti nechali udělat bronzovou kopii a věnovali ji zpátky na Rožmberk.
No jo, ale nějací spiritisti prý dělali na hradě pokus a zjistili, že tomu pánovi se měla zjevit v tom roce 1970 na hradě. A druhý den teprve viděli toho slona a u něj jméno právě toho pána. :think: Takže to asi nebyl jen tak obyčejný turista, ale jel tam s jasným záměrem předat slona nebo domluvit předání. A ona se mu asi ukázala.
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od Dagmar »

Martan píše:Náhodou neví někdo z vás jak kdo ty Perchtiny dopisy uveřejnil?? ... Díky. XD Jediný co sem našla bylo, že je našel Balbín v třeboňské knihovně či co XD
Martan píše:Už to mám ... XD Balbín jen napsal o ní nějakou vlastivědnou práci XD .... jinak musím říct, že to byla zajimavá osobnost XD Docela ;)
Listy Perchty z Rožmberka uveřejnila Anna Skýbová. Máš ještě jiný zdroj?
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od Dagmar »

Michal píše: Jo a to setkání prý proběhlo v roce 1944 a nehrozila přímo Hitlerjugend, ale holkám z "Bund deutscher Mädel", což byla dívčí obdoba onoho německého skautu. :D
Před časem byl prý na hradě Rožmberku zaznamenán opět výskyt Bílé paní. Už si bohužel nepamatuji , za jakých okolností.....úplněk, slunovrat, významné výročí u Rožmberků ...ani kdo ji potkal. Za účasti televize byl učiněn pokus s infrakamerou, která snímala nějakou dobu místo posledního zjevení Bílé paní. Kamera bohužel nic nezaznamenala.
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od Michal »

Perchta bývá spojována s výskytem Bíle paní i na ostatních rožmberských a vítkovských državách. Např. Jindřichův Hradec, Telč.
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Michal píše:Perchta bývá spojována s výskytem Bíle paní i na ostatních rožmberských a vítkovských državách. Např. Jindřichův Hradec, Telč.
Prej jí tam zahlédli před patnácti? lety nějací dělníci z východu.Já ale nevěřím na bílou paní.Věřím, že jí někdo viděl, protože mezi náma žijí lidé, kteří mají zvláštní smysl pro humor...
Prostě si někdo dělá srandu.
Vrcholem vešleré nechutnosti a drzosti je hrad Houska.Neváhají padělat dopis K.H.Máchy.Klidně si pozvou i americkou duchologickou skupinu-podvodníky prvotřídního kalibru a dobře jim zaplatí.Komerce je prostě všude.
Bez piva to není ono.
maresch
Rytíř
Příspěvky: 178
Registrován: 22 bře 2009 10:41

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od maresch »

KOMOŃ píše:
Michal píše:Perchta bývá spojována s výskytem Bíle paní i na ostatních rožmberských a vítkovských državách. Např. Jindřichův Hradec, Telč.
Prej jí tam zahlédli před patnácti? lety nějací dělníci z východu.Já ale nevěřím na bílou paní.Věřím, že jí někdo viděl, protože mezi náma žijí lidé, kteří mají zvláštní smysl pro humor...
Prostě si někdo dělá srandu.
Vrcholem vešleré nechutnosti a drzosti je hrad Houska.Neváhají padělat dopis K.H.Máchy.Klidně si pozvou i americkou duchologickou skupinu-podvodníky prvotřídního kalibru a dobře jim zaplatí.Komerce je prostě všude.
Houska není bohužel jediná. Stačí se podívat na hrad Veveří, který byl údajně v majetku templářů a dokonce na něm pobýval i de Molay. :lol:
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od KOMOŃ »

maresch píše:
KOMOŃ píše:
Michal píše:Perchta bývá spojována s výskytem Bíle paní i na ostatních rožmberských a vítkovských državách. Např. Jindřichův Hradec, Telč.
Prej jí tam zahlédli před patnácti? lety nějací dělníci z východu.Já ale nevěřím na bílou paní.Věřím, že jí někdo viděl, protože mezi náma žijí lidé, kteří mají zvláštní smysl pro humor...
Prostě si někdo dělá srandu.
Vrcholem vešleré nechutnosti a drzosti je hrad Houska.Neváhají padělat dopis K.H.Máchy.Klidně si pozvou i americkou duchologickou skupinu-podvodníky prvotřídního kalibru a dobře jim zaplatí.Komerce je prostě všude.
Houska není bohužel jediná. Stačí se podívat na hrad Veveří, který byl údajně v majetku templářů a dokonce na něm pobýval i de Molay. :lol:
Tak to je pro mne úplně nová informace :wink:
Ale mám pro to trochu pochopení.Památka musí být atraktivní za každou cenu, jinak o ní nebude zájem.Proto se nedivím, když někdo umělým způsobem přiživuje atraktivnost.
Ale ta Houska...To je něco strašnýho.A to se tam teprva chystám.
Bez piva to není ono.
Zlatoděj

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od Zlatoděj »

Milá Perchto, momentálně jsem dopsal článek, který se věnuje dešifrování toho 600 let starého nápisu, který si nechala tvá jmenovkyně namalovat pod svůj dobový portrét. Není to podle mne vůbec velká záhada, pro mne je spíše záhadou, že to nikdo za ty roky nedokázal dešifrovat. Pod Perchtou je napsáno tohle: Zupetí, Zrady, Toiuha, což do překladu do dnešního jazyka znamená : VZDOR , ZRADĚ, TOUŽI'M. (dále je tam věk,místo jméno,a návod na dešifrování + otevřené srdce). Více informací na http://zlatodej.blog.cz/ přes google. Zlatoděj.
ivana rašková
Měšťan
Příspěvky: 18
Registrován: 01 led 2011 00:28

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od ivana rašková »

Dnes jsem nahlédla do Vašich úvah o existenci Perchty. Je to velmi zajímavé. Rozumově to považuji za nesmysl, ale i mě
se stala neuvěřitelná věc, že sr mě zjevil můj prapředek Friedrich z Neuberga, který byl chebském vězení kolem r.1379 umučen za to, že bojoval s městem Cheb za rodová práva. Trochu odbočuji, ale jelikož jsem tuto neuvěřitelnou věc zažila na
vlastní oči, i když mě to rozum nebere , věc zjevení asi existuje, a je to něco mezi nebem a zemí, o čem zatím nemáme ani
potuchy. Ten kdo to na vlastní kůži nezažije, těžko může uvěřit. Myslím, že mám racionální myšlení, a před tím než jsem toto
zažila bych to považovala za absolutní nesmysl. Nyní si to již nemyslím. Jen bych moc ráda svému předku nějak pomohla, ale
nevím jak. Ivana
thovtt
Kníže
Příspěvky: 349
Registrován: 06 říj 2009 08:41
Been thanked: 1 time

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od thovtt »

Mně by zajímalo, zda zmíněný předek Friedrich z Neuberga patřil mezy ministeriály chebska.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Perchta z Rožmberka

Nový příspěvek od Ježek »

Pořad ČRo: https://budejovice.rozhlas.cz/perchta-z ... ve-8296035" onclick="window.open(this.href);return false;
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotBot a 3 hosti