Slovanské hradiště Lískovec u Českých Velenic

Hradiště, hrady, tvrze a jiná sídla nobility. Dnešní propagace a obnova.

Moderator: Zany

Přibík z Pořešína

Slovanské hradiště Lískovec u Českých Velenic

Unread post by Přibík z Pořešína »

Pøátelé nedávno jsem zjistil, že kousek od mého bydlištì se nácházelo slovanské hradištì na vrchu Lískovec u Èeských Velenic víte o nìm nìkdo nìco? hledal jsem ale nešel jsem vubec nic
KOMOŃ
Vévoda

Re: Slovanské hradištì Lískovec u Èeských Velenic

Unread post by KOMOŃ »

Pøibík z Poøešína wrote:Pøátelé nedávno jsem zjistil, že kousek od mého bydlištì se nácházelo slovanské hradištì na vrchu Lískovec u Èeských Velenic víte o nìm nìkdo nìco? hledal jsem ale nešel jsem vubec nic
Nazdar.Je to tohle: 48°46'56.64"N; 14°57'1.91"E ?
Bez piva to není ono.
Zany
Král
Has thanked: 1 time

Unread post by Zany »

Pøibík z Poøešína wrote:Pøátelé nedávno jsem zjistil, že kousek od mého bydlištì se nácházelo slovanské hradištì na vrchu Lískovec u Èeských Velenic víte o nìm nìkdo nìco? hledal jsem ale nešel jsem vubec nic
A jak víš tedy tak jistì, že je to hradištì a že zrovna slovanské, když jsi o nìm nic nenašel?
Přibík z Pořešína

Nevim jestli je to slovanske hradiste jedina vec ktera me k tou navedla byla kdyz jsem do vyhledavace zadal Lískovec u Èeských velenic. Tak jedna ze stranek(nejaka ufologicka skupina) psala ze se kruhy nachazeli nedaleko slovanskeho hradiste LIskovec
KOMOŃ
Vévoda

Unread post by KOMOŃ »

Pøibík z Poøešína wrote:Nevim jestli je to slovanske hradiste jedina vec ktera me k tou navedla byla kdyz jsem do vyhledavace zadal Lískovec u Èeských velenic. Tak jedna ze stranek(nejaka ufologicka skupina) psala ze se kruhy nachazeli nedaleko slovanskeho hradiste LIskovec
Tìm šílencùm vùbec nevìø.Jejich znalosti-jak jsem mìl možnost èíst, jsou katastrofální.
Bez piva to není ono.
Zany
Král

Unread post by Zany »

no, jestli jediné tvé informace opravdu pocházejí jen od nìjakých ufologù, tak je jejich informaèní hodnota opravdu dost nízká.
Hradštì sice nejsou zrovna moje parketa, ale v této oblasti bych je tedy neèkal, na èeskorakouském pomezí v té dobì byl pøedevším luboký tìžko prostupný les a i nahlédnutí do encyklopedie hradiš, kterou považuji za jakousi "referenèní pøíruèku" na mapì široko daleko žádné hradištì nemají vyznaèené.
KOMOŃ
Vévoda

Unread post by KOMOŃ »

KOMOÑ wrote:
Tak já mám zase neskuteènou radost.
Hradištì jsem našel na slepo a je to jako pìst na oko.Musím se zase pochválit a dodat si trochu sebevìdomí.Tohle neumí jen tak nìkdo a slova vedoucího výzkumu letecké archeologie padají na úrodnou pùdu. :oops:
No!Aspoò mùžu v klidu spát a chytrákùm podle kterých jsem nic nedokázal se mùžu smát... :mrgreen:

Teï vážnì.V okolí je hned nìkolik podobných lokalit.Nìkteré musí mít i vizuální kontakt mezi sebou.Nejhorší ale jako obvykle je, že nejsou ani základnì prozkoumané a vlastnì nikdo neví, do jakého období je zaøadit.Viz Kaplice...
Bez piva to není ono.
Zany
Král

Unread post by Zany »

KOMOÑ wrote:
KOMOÑ wrote:
Tak já mám zase neskuteènou radost.
Hradištì jsem našel na slepo a je to jako pìst na oko.Musím se zase pochválit a dodat si trochu sebevìdomí.Tohle neumí jen tak nìkdo a slova vedoucího výzkumu letecké archeologie padají na úrodnou pùdu. :oops:
No!Aspoò mùžu v klidu spát a chytrákùm podle kterých jsem nic nedokázal se mùžu smát... :mrgreen:

Teï vážnì.V okolí je hned nìkolik podobných lokalit.Nìkteré musí mít i vizuální kontakt mezi sebou.Nejhorší ale jako obvykle je, že nejsou ani základnì prozkoumané a vlastnì nikdo neví, do jakého období je zaøadit.Viz Kaplice...
A tím jsi jako chtìl øíct co, kromì toho, že jsi tady sám sebe poplácal po rameni? Jako že jsi pouhým pohledem do mapy zázraènì odhalil hradištì? To, že je to pøi pohledu do mapy vhodná lokalita ještì není dùkaz existence hradištì. A to už nemluvím o tom, že tebou uvádìné souøadnice ukazují na místo vzdálené od Lískovce pøes dva kilometry.
Zany
Král

Unread post by Zany »

jestli to máš potvrzené, tak sem napiš nìjaké konkrétní informace, to bude rozhodnì užiteènìjší než výše uvedená samochvála.
Zany
Král

Unread post by Zany »

KOMOÑ wrote:
Zany wrote:jestli to máš potvrzené, tak sem napiš nìjaké konkrétní informace, to bude rozhodnì užiteènìjší než výše uvedená samochvála.
Já sem psát nic nebudu.Jinak Pøibík ti to potvrdí také, vzhledm k neprozkoumanosti hradištì je bez zaøazení.
V takovém pøípadì sem tedy nepiš vùbec nic, pøíspìvky, které mají nulovou informaèní hodnotu tady nemají co dìlat. Pokud cítíš nutkavou potøebu se pochválit, tak to laskavì dìlej jinde, idelání místo je tøeba pokec.
Pøibík mi tìžko nìco potvrdí, když jasnì napsal, že o hradišti nikde nic nenašel.
Přibík z Pořešína

Ptal jsem se archeologu co maji nastarost tento region, bylo mi receno ze toto "hradiste" nebylo nikdy zkoumano, neprobehla zadna sonda zadny vyzkum a ani zamereni. Tudiz nevime o tomto "hradisti" nic. Klidne to muze byt i palebne postaveni z 30tilete valky nebo jen tvrziste ci jina vec takovych veci pripada v uvahu vime sice jak to tam vypada ted ale vime jak to tam vypadalo pred napr 1000 lety byli tu opravdu tak velke lesy jak se rika nebo smradlave baziny? kdo vi kazdopadne pokud se neco zjisti tak dam vedet
maser
Panoš

Unread post by maser »

Pøibík: zkus zkontaktovat Pavla Bøicháèka. Ten ví nejen o tomhle koutì republiky docela dost. Mùže tì taky nasmìrovat Jindøich ze skupiny.
To pochybováním dospíváme ke zkoumání, a díky onomu zkoumání poznáváme pravdu. Pierre Abélard (1079 - 1142)
Přibík z Pořešína

Neboj s Jindrou jsem uz diskutoval :)
Přibík z Pořešína

Re: Slovanské hradiště Lískovec u Českých Velenic

Prosím o smazání tohoto tématu
Ježek
Král
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Re: Slovanské hradiště Lískovec u Českých Velenic

Unread post by Ježek »

Přibík z Pořešína wrote:Prosím o smazání tohoto tématu
Proč?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.