Restart e-stredoveku

O stránkách, dotazy, připomínky, kritika...

Moderátoři: elizabeth, Katerina, Ježek

Uživatelský avatar
Wladislaus
Kníže
Příspěvky: 392
Registrován: 18 led 2020 08:41
Has thanked: 2 times
Been thanked: 25 times

Re: Plán na rok 2024

Příspěvek od Wladislaus »

Ježek píše: 31 pro 2023 08:39 Dále @maser plánuje rozjet living history rekonstrukci 13. století, je tu možnost (bude to záviset na spoustě věcí), že by diskusní a odborný zázemí toho projektu mohlo být toto fórum. V každém případě, i kdyby ne, tak ten projekt bude mít podporu (třeba nějaký článek na hlavních stránkách).
Díky tomu by to tu možná mohlo dost ožít ;)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4056
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 87 times
Been thanked: 18 times

Re: Restart e-stredoveku

Příspěvek od Ježek »

Předělaný článek (je to na základě přednášky v Telči na U3V) o životě na hradě https://www.e-stredovek.cz/post/zivot-na-hrade/
(připomínky beru, opravím, změním)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4056
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 87 times
Been thanked: 18 times

Re: Plán na rok 2024

Nový příspěvek od Ježek »

Ježek píše: 31 pro 2023 08:39 V příštím roce plánuju dodělat přepsání zastaralých článků (už zbývají vlastně dva). V článcích je jinak plán pokračovat v českých dějinách (@Napo_Leon Vladislava Jagellonského), polských dějinách (mám rozepsané 12. století) a biskupech (zde píše @Simplex, já bych měl hodit na papír toho Dětřicha z Nehradce).

Další maličkostí je asi kalendář - postupně ho naplňuju dalšími daty, která jsou navázány na články. Zde by se mohla naprogramovat předchozí forma kalendáře - možnost listování podle roků nebo měsíců, nejenom současný výpis na hlavní stránce.

Dále @maser plánuje rozjet living history rekonstrukci 13. století, je tu možnost (bude to záviset na spoustě věcí), že by diskusní a odborný zázemí toho projektu mohlo být toto fórum. V každém případě, i kdyby ne, tak ten projekt bude mít podporu (třeba nějaký článek na hlavních stránkách).

Zřejmě v únoru by měly být hotovy ty logotypy, což může být impuls k dalším podprojektům - myslím, že by bylo fajn zvukové verze článků (koukal jsem na to, převod textu na slovo už je na dobré úrovni, chyb tam je málo, blbě to čte řadové číslovky panovníků, ale nic, co by nešlo překousnout). Namluvené články a vlastní kanál na YT aj. v případě dobré poslechovosti by mohl být předstupeň vlastního podcastu.

Když už jsem u hodně výhledových plánů - tak web by mohl mít nějakou jazykovou mutaci. Anglickou o českých, ne světových dějinách.
Takže z těch letošních plánů už je hotový kalendář a teď jsem změnil loga na sítích a faviconku, ještě bude logo fóra jiné.

Teď pomalu čas na promýšlení newsletteru a kanálu na YT s obsahem.

Co se týče článků, tam se s ničím z výše zmíněného nepohlo (kromě jednoho zastaralého článku), ale mám celkem představu k publikování v létě. A do konce měsíce bych rád předělal Kresčak.

Rozdělaná, nepředstavená je ta anglická jazyková verze.

Nic nového s tím LH.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů