Pelkové od Ratiboře - dotaz

Šlechtické rody i jednotliví šlechtici. Šlechtická kultura, heraldika, genealogie, ...

Moderátor: elizabeth

gazan
Panoš
Příspěvky: 61
Registrován: 22 dub 2013 18:47

Pelkové od Ratiboře - dotaz

Nový příspěvek od gazan »

Mám mezi předky i rod Pelků, který přišel okolo roku 1650 do Starého Města ( UH ). Jsou to Poláci od Ratiboře ( Benkowicze ). Všiml jsem si, že existují i šlechtické rody tohoto příjmení, a to i v oblasti Ratiboře. O jedné větvi, která přišla na Moravu po roce 1700 vím, ti skončili na severní Moravě. Nemáte někdo náhodou kontakt na polské genealogy ? Chtěl bych si jen ověřit, zda ti staroměstští byli rovněž erbovní či ne.
Celkem o nic nejde, vím, že, podobně jako v Uhrách, byl šlechticem každý větší sedlák, spíše mě to zajímá z toho důvodu, že bych snad byl schopen tu jejich linii protáhnout trochu dál do minulosti, pokud by Poláci měli podklady.
Mimochodem, v okolí Uh. Hradiště se takových polských rodin vyskytuje celá řada. Rád bych spolupracoval s někým, koho se to také týká - vlna migrantů ze Slezska po třicetileté válce.
Já jich mám mezi předky relativně dost.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Pelkové od Ratiboře - dotaz

Nový příspěvek od Ježek »

Pełka erbu Jastrzebiec?

https://books.google.cz/books?id=y37RAA ... rb&f=false" onclick="window.open(this.href);return false;
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, DotBot a 1 host