Historický šerm

Stredověk dnes - historiografie, aktuality, pomoc při bádání ...

Moderátor: Ježek

richardrg
Zeman
Příspěvky: 87
Registrován: 08 kvě 2012 07:23

Re: Historický šerm

Nový příspěvek od richardrg »

Co se týče mé prošívky, díky za pochvalu, ale jak se doba vyvíjí, tak bych ji ušil trochu jinak. Navíc vsazení rukávů je netypické...
Do se týče obrázku, to je obecně problém se stylizací středověké ikonografie. Je možná domněnka, že kreslíř se pokusil namalovat cizího vojáka, protože ho nikdy neviděl, možná mu přidělal fantastické prvky a nic takového opravdu nikdy neexistovalo. Tedy určitě nebyly v islámském vojsku, v době křížových výprav používány žádné obdoby vycpávanic. A nebo o tom ještě nikdo nenašel záznam. Jinak ta postava má naprosto evropsky oděné nohy, ale ta brada a pokrývka hlavy k nim jakoby nepatří. Také mě to napadlo.
Co se týká malování, řešilo se na foru Brodec.
To co mám já není malované ale látkový potah z vlny, stejné, jako mám varkoč, na fotce je vidět šev na hraně klobouku a spodní lem, utažený šňůrkou. To že to vypadá jako malované, že jsem si dal poměrně práci s tím ušít to přesně na míru plechového klobouku.
frydlant2-5.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ithron von Kremsier
Měšťan
Příspěvky: 17
Registrován: 03 črc 2013 18:57

Re: Historický šerm

Nový příspěvek od Ithron von Kremsier »

Právě to vsazení rukávů se mi líbí, je to typické pro druhou polovinu 13.stol., tedy doby které se věnuju.
Obrázek
richardrg
Zeman
Příspěvky: 87
Registrován: 08 kvě 2012 07:23

Re: Historický šerm

Nový příspěvek od richardrg »

Tento obrázek jsem viděl interpretovaný jako samostatné rukávy s jakýmsi krátkým kabátkem oblékaným samostatně a přes to prošívaná dlouhá vesta, možná samotný varkoč.
Také jsem viděl takový pokus o rekonstrukci a vypadalo to docela uvěřitelně, ale bohužel si nemohu vzpomenout kde.
Poresin
Poddaný
Příspěvky: 3
Registrován: 22 led 2014 20:23

Re: Historický šerm

Nový příspěvek od Poresin »

Je to v článku o relikvii z kostela sv. Martina na Livinghistory.cz

Tuhle prošívku zkoušel udělat náš člen a docela uspokojivý výsledek, jen si mohl dát víc záležet
Ithron von Kremsier
Měšťan
Příspěvky: 17
Registrován: 03 črc 2013 18:57

Re: Historický šerm

Nový příspěvek od Ithron von Kremsier »

Zatím nejzdařilejší pokus o napodobení té prošívanice jsem viděl na curiavitkov.cz
Obrázek
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Historický šerm

Nový příspěvek od Ježek »

richardrg píše: 20 bře 2014 18:59 A pokusím se tě přesvědčit o tom, že některé věci mohou vypadat jinak, přikládám tento obrázek KB 71 A 17 Histoire Romaine 1390 - 1400 Paris
Tak tady bude kontext takový, že jde o boj proti pohanům (mají typické čapky), takže mohou mít smyšlené odění,
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Living history 13. století

Nový příspěvek od Ježek »

Pavel Macků, Masér pomalu rozjíždí living history 13. století, zatím jen skupina na FB https://www.facebook.com/groups/399636415734433/
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů