Historické Romány

Stredověk dnes - historiografie, aktuality, pomoc při bádání ...

Moderátor: Ježek

Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

hezkej støedovìkej román z Katalánska

Nový příspěvek od acoma »

Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Pro Betty a další pøíznivce

Nový příspěvek od Katerina »

relaxačních historických románů - se oznamuje, že vylša další Vondruškova historická detektivka s královským prokurátorem Přemysla Otakara II. Oldřichem Pluhem - Román o růži.
myslím, že už asi 9.tá v pořadí, mám je všechny - strukturu to vždycky má jako Soudce Ti - tři záhady v jedné knize - vyšetřuje královský prokurátor .

Celkem dobře napsané a na odpočinek ve středověku jako dělané. :)
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pro Betty a další pøíznivce

Nový příspěvek od elizabeth »

Katerina píše:relaxačních historických románů - se oznamuje, že vylša další Vondruškova historická detektivka s královským prokurátorem Přemysla Otakara II. Oldřichem Pluhem - Román o růži.
myslím, že už asi 9.tá v pořadí, mám je všechny - strukturu to vždycky má jako Soudce Ti - tři záhady v jedné knize - vyšetřuje královský prokurátor .

Celkem dobře napsané a na odpočinek ve středověku jako dělané. :)
Jdu se po ní podívat... :D
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Pro Betty a další pøíznivce

Nový příspěvek od Katerina »

elizabeth píše:
Katerina píše:relaxačních historických románů - se oznamuje, že vylša další Vondruškova historická detektivka s královským prokurátorem Přemysla Otakara II. Oldřichem Pluhem - Román o růži.
myslím, že už asi 9.tá v pořadí, mám je všechny - strukturu to vždycky má jako Soudce Ti - tři záhady v jedné knize - vyšetřuje královský prokurátor .

Celkem dobře napsané a na odpočinek ve středověku jako dělané. :)
Jdu se po ní podívat... :D
Předchozích 9 mohu zapůjčit, už jsem tím nakazila kolegu z práce, který se jinak o historii nezajímá, a zhltal všechny , pěkně postupně. Tu poslední jsem ještě nezačala číst , ale těším se, jak bude chvilka .... \:D/
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

jo, čtení je to takové "vlakově oddychové", i když se tam občas vyskytují rody či hrady, které v té době ještě neexistovaly
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Nový příspěvek od elizabeth »

Jo, jo a Zdislava s Lemberka se potkává s Kunhutou (itp...) ale nevadí, stejně je mám všechny v knihovně :wink:
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Inkvizitor

Nový příspěvek od acoma »

Inspirována povídáním s finským "inkvizitorem" jsem si zapůjčila v knihovně vynikající román - Inkvizitor od německého autora Siegfrieda OBERMEIERA. Působivá mozaika několika lidských osudů na konci středověku. Rozhodně stojí za čas strávený v posteli. 8)

PS. napsal také Mezi touhou po moci a zbožností : životy hříšných papežů - dějiny papežství, které se zaměřují zejména na ty osobnosti, které se svými skutky zpronevěřily poslání hlavy církve a zástupce Boha na zemi. O:)
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Bernard Gui

Nový příspěvek od Bernard Gui »

Velmi Vam Acomo dekuji za to, jak jste mne nazvala. I zde mi tak rikaji a mne to dela moc dobre. Jak se Vam roman libil? O cem byl presne? A bylo to hezke? Dekuji a preji Vam moc hezky vecer. =D> =D> =D>
Uživatelský avatar
Manunecka
Měšťan
Příspěvky: 26
Registrován: 09 kvě 2011 13:44
Bydliště: kdesi mezi lesy

Re: Historické Romány

Nový příspěvek od Manunecka »

Já mohu doporučit knihy Kena Folletta.

Pilíře země a volné pokračování (ovšem přibližně o 150 let později) Na věky věků.
"Dum spiro spero."
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Historické Romány

Nový příspěvek od elizabeth »

Manunecka píše:Já mohu doporučit knihy Kena Folletta.

Pilíře země a volné pokračování (ovšem přibližně o 150 let později) Na věky věků.
Na věky věků byla strašná nuda, aspoň pro mě. Knihu jsem tady již hodnotila v tomto příspěvku (ihned po Zanyho doporučení )- přečetla jsem sice během dovolené, ale jak vidno, nebavilo mě to.
Pilíře jsem jen viděla jako seriál ale nečetla, Na věky věků mě od Folletových románů navěky odradilo. :D
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Manunecka
Měšťan
Příspěvky: 26
Registrován: 09 kvě 2011 13:44
Bydliště: kdesi mezi lesy

Re: Historické Romány

Nový příspěvek od Manunecka »

elizabeth píše:Na věky věků byla strašná nuda, aspoň pro mě.
Přiznávám i mě trvalo druhý díl přečíst "věky věků" ale Pilíře země jsem četla jedním dechem. :wink:
"Dum spiro spero."
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů