Pokec o hudbě...

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Ježek »

Xindla X znáte: http://bandzone.cz/xindlx ? (a kdo najde Kanta, má u mne pívo).
25.3. má v Brně koncert (společně s Meťjůsema), tak by se mohlo něco podniknout ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Ingolf »

Roberte, neznáš tuhle kapelu?, a o čem tak asi zpívají? Jsou mimo Maďarsko docela neznámý, ale mně se líbí víc jak třeba Nightwish.., týká se hudby i zpěvačky.. :romance-heartsthree: :) , dík.
http://www.youtube.com/watch?v=LKjES1qn ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=BKYv6PDh ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=ksbkj-dD ... re=related
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Robert »

Ingolf píše:Roberte, neznáš tuhle kapelu?, a o čem tak asi zpívají? Jsou mimo Maďarsko docela neznámý, ale mně se líbí víc jak třeba Nightwish.., týká se hudby i zpěvačky.. :romance-heartsthree: :) , dík.
Tak, a sme pri tom pôvode Maďarov zas... :mrgreen: . Ide o kapelku Dalriada, alebo Echo of Dalriada, predtým som ich nepočul, maďarskú rockovú scénu už nesledujem, ako som tu v UK. Ide zrejme o maďarskú odnož pagan-metalu, tak populárneho v dnešných dňoch.
Prvá pesnička má názov "Zimná pieseň" (Téli ének) a je to balada o hudobníkovi, ktorý ide v zime domov. Celému textu som na prvýkrát celkom nepozozumel, speváčka má dosť zvláštnu artikuláciu, budem si to musieť vypočuť viackrát.
Druhá pesnička je o hunskom veľkokráľovi Attilovi,( Mýt o Attilovi,nebeskom biči )starec pri ohni rozpráva jeho legendu, ako sa vybral na západ. Spomínajú táltošov a sokola, čo sú staré šamanistické symboly, ktorých sú plné aj maďarské ľudové rozprávky. Sokol, ako vták Turul dokonca predheraldický symbol Árpádovcov. Na začiatku klipu sa mihne aj stará rúnová (vrypová) abeceda...Attilu v ľudovej slovesnosti Maďari vždy považovali za svojho predka, ako sa aj vždy považovali za potomkov Skýtov, nech už veda zrovna dokazovala hocičo. Attila je dodnes neoddeliteľnou súčasťou maďarských legiend.
Tretia pesnička je zrejme zhudobnená ľudová balada s názvom "Dom vetra a slnka" = nebo.(Nap és szél háza ) Dej je zhruba nasledovný: chudobná vdova išla nakúpiť jedlo svojim 8 synom. Mala však peniaze iba na mlieko. Keď sa vrátila, chvíľku nedávala pozor, a deti mlieko vypili naraz. Vdova ich v zlosti prekliala, aby sa zmenili na havrany. Stalo sa. Cez deň boli havranmi, v noci však svietili ako hviezdy, a matku aspoň takto utešovali počas letných nocí.
Mne trocha tento typ šamanistického rocku miestami pripomína uhorskú renesančnú hudbu. ( Asi z nej aj čerpá ). Textovo podobne ladené pesničky mali už aj maďarské kapely v 70s ako P.Mobil, či Omega.
P.S. Nemôžem si pomôcť, ale spevák skupiny Dalriada, je lepší, ako tá speváčka, aj keď výzorom na ňu nemá... :P Hlavne vo veciach, ktoré sú viac "ľudové", viď pieseň o Attilovi.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Ingolf »

Robert píše: Ide zrejme o maďarskú odnož pagan-metalu,
Jo,to souhlasí.
Robert píše: Tak, a sme pri tom pôvode Maďarov zas... :mrgreen:
jo, to mě taky napadlo :)
Robert píše: Prvá pesnička má názov "Zimná pieseň" (Téli ének) a je to balada o hudobníkovi, ktorý ide v zime domov. Celému textu som na prvýkrát celkom nepozozumel, speváčka má dosť zvláštnu artikuláciu, budem si to musieť vypočuť viackrát.
Druhá pesnička je o hunskom veľkokráľovi Attilovi,( Mýt o Attilovi,nebeskom biči )starec pri ohni rozpráva jeho legendu, ako sa vybral na západ. Spomínajú táltošov a sokola, čo sú staré šamanistické symboly, ktorých sú plné aj maďarské ľudové rozprávky. Sokol, ako vták Turul dokonca predheraldický symbol Árpádovcov. Na začiatku klipu sa mihne aj stará rúnová (vrypová) abeceda...Attilu v ľudovej slovesnosti Maďari vždy považovali za svojho predka, ako sa aj vždy považovali za potomkov Skýtov, nech už veda zrovna dokazovala hocičo. Attila je dodnes neoddeliteľnou súčasťou maďarských legiend.
Tretia pesnička je zrejme zhudobnená ľudová balada s názvom "Dom vetra a slnka" = nebo.(Nap és szél háza ) Dej je zhruba nasledovný: chudobná vdova išla nakúpiť jedlo svojim 8 synom. Mala však peniaze iba na mlieko. Keď sa vrátila, chvíľku nedávala pozor, a deti mlieko vypili naraz. Vdova ich v zlosti prekliala, aby sa zmenili na havrany. Stalo sa. Cez deň boli havranmi, v noci však svietili ako hviezdy, a matku aspoň takto utešovali počas letných nocí.
děkuju, jsi zlatej, se do tý hudby člověk líp vcítí, když má ponětí, o čem to je..
ta třetí píseň mi přišla taková veselá, a ona je to balada.
Pagan metal mě bavil vždycky, má takový pozitivnější vyznění, že to zvedne náladu, narozdíl od jiných druhů metalu.. tematicky ten styl zabrousí do historie, textově i hudebně, že přebírá právě historický melodie i používá občas historický a lidový nástroje. Dalriada taky nezklamala, jak vidím.. :)
Uživatelský avatar
Robert
Vévoda
Příspěvky: 591
Registrován: 05 led 2009 22:04
Bydliště: Anglicko
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Robert »

Ingolf píše: Pagan metal mě bavil vždycky, má takový pozitivnější vyznění, že to zvedne náladu, narozdíl od jiných druhů metalu.. tematicky ten styl zabrousí do historie, textově i hudebně, že přebírá právě historický melodie i používá občas historický a lidový nástroje. Dalriada taky nezklamala, jak vidím.. :)
Hm...mňa pagan (nielen metal) bavil vždy tiež. A to som naozaj naozaj dosť kresťansky založený..... :P :mrgreen: (Naozaj...) Po Dalriade sa poobzerám, keď budem najbližšie v BP.Objavil som ich pesničku o obrancoch hradu Eger (Jáger) kde bojovalo pár mojich predkov.( Aj keď neviem, či to ešte do pagan-metalu patrí, skôr to nadväzuje na tie kruciády ...) :)
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Ingolf »

taky pohled na dějiny..
http://www.youtube.com/watch?v=Ji_jP-OcUAo
hudebně žádnej nadprůměr, ale jde mi z toho husí kůže..
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Viola »

Musím se vám pochlubit s něčím, co mi udělalo ohromnou radost - na obrazovky ČT se totiž vrací dokumentární seriál Bigbít, měl by být vysílán asi v pátek večer na ČT 2.
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Michal »

Viola píše:Musím se vám pochlubit s něčím, co mi udělalo ohromnou radost - na obrazovky ČT se totiž vrací dokumentární seriál Bigbít, měl by být vysílán asi v pátek večer na ČT 2.
Tak to je skvělá zpráva. :clap:
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Zany »

Jo jo, už se chystám nahrávat, když to ty šumáci nejsou schopni vydat na DVD. Naštěstí to má i reprízu, takže se to snad povede nahrát kompletní
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Michal »

"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Katerina »

Viola píše:Musím se vám pochlubit s něčím, co mi udělalo ohromnou radost - na obrazovky ČT se totiž vrací dokumentární seriál Bigbít, měl by být vysílán asi v pátek večer na ČT 2.
Už jsem si také všimla, když to dávali minule, tak jsem chodila jak zombie, proč to proboha dávaj tak pozdě ?
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Zany »

To je jednoduchý kalkul kvůli sledovanosti - fanoušci si na Bigbít do noci počkají, takže v primetime můžou dávat kraviny pro většinovou populaci, která by jim do noci nečekala. Holt máš nahrávat a dívat se v rozumnější dobu :)
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Katerina »

Zany píše:To je jednoduchý kalkul kvůli sledovanosti - fanoušci si na Bigbít do noci počkají, takže v primetime můžou dávat kraviny pro většinovou populaci, která by jim do noci nečekala. Holt máš nahrávat a dívat se v rozumnější dobu :)
Já neumím nahrávat ... :? :oops: :oops: :roll:
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Zany »

Já si to nahrávám pro sebe a pro bráchu, takže ti to případně můžu vypálit...
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Katerina »

Zany píše:Já si to nahrávám pro sebe a pro bráchu, takže ti to případně můžu vypálit...
Ty jsi ale tak hodný ..to by bylo fajn.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Ježek »

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Ježek »

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Ježek »

http://www.youtube.com/watch?v=1tBUUjdI ... re=related Pěkně jim to šlape, navíc zpěvačka se super hlasem.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o hudbě...

Nový příspěvek od Zany »

a takovéhle perly dávají v 1/2 4 v noci :(
http://www.ceskatelevize.cz/porady/8203 ... 745175562/
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Haggard

Nový příspěvek od Ingolf »

Mix metalu s barokními melodiemi prý (neumím posoudit).
tohle je stará balada přezpívaná od nich
http://www.youtube.com/watch?v=1Hdgb53Q ... re=related

a tohle běžná tvorba
http://www.youtube.com/watch?v=J_HGCDJs ... re=related
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, DotBot a 0 hostů