Czechia

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Czechia

Nový příspěvek od Ježek »

Co si o tom myslíte?

http://www.go-czechia.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; Několik pokusů o argumenty
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Czechia

Nový příspěvek od elizabeth »

Ježek píše:Co si o tom myslíte?

http://www.go-czechia.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; Několik pokusů o argumenty

Já si o tom myslím, že bych chtěla mít jejich problémy... No a co si o tom myslí tenistky zde :) .
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Czechia

Nový příspěvek od Ingolf »

Já to jen vítám, Czech republic je vhodný jako oficiální název, pro běžnou mluvu je dobrá zkratka.. Zní mi i logicky, poprvé už byl použit u Pavla Stránského v 17. stol, taky mi to vyplývá z logiky věci..
Bohemia je zase moc nesouvisející s Českem, Bójové už tu nežijí.. Na druhou stranu je spravedlivější vůči Moravě s Slezsku, protože neupřednostňuje Čechy na jejich úkor..
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Czechia

Nový příspěvek od Viola »

Ingolf píše: Bohemia je zase moc nesouvisející s Českem, Bójové už tu nežijí.. Na druhou stranu je spravedlivější vůči Moravě s Slezsku, protože neupřednostňuje Čechy na jejich úkor..
V životě jsem teda neviděla cizince, který by věděl, co znamená Bohemia.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Czechia

Nový příspěvek od Ingolf »

Ale muselo se to vědět, protože slov Bohém pochází od Bohemie.. Znamená to člověka s volným stylem života a ve Francii to vztáhli na Čechy.. - https://cs.wikipedia.org/wiki/Boh%C3%A9mstv%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;
Německy jsou Čechy Das Böhmen, kdežto oficiální název je pořád Die Tschechische Republik

Jsou fotbalové kluby, jeden Bohemians, ale taky je Čechie Karlín, a mně ta Čechie zní prostě libě, normálně česky.. Líp než Česko..
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Czechia

Nový příspěvek od Viola »

Ingolf píše:Ale muselo se to vědět, protože slov Bohém pochází od Bohemie.. Znamená to člověka s volným stylem života a ve Francii to vztáhli na Čechy.. - https://cs.wikipedia.org/wiki/Boh%C3%A9mstv%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;
Německy jsou Čechy Das Böhmen, kdežto oficiální název je pořád Die Tschechische Republik
To jo, ale myslím, že teď, když by se někdo bavil s cizincem o "Bohemia", nebude úplně tušit, o co jde - nejspíš o toho bohéma.

V němčině je to asi trochu jinak, ale zase normálně říkají "Tschechien".
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Czechia

Nový příspěvek od Ingolf »

Tak to nevím, nakolik je výraz Bohemia z českými hranicemi známý dnes..
Na necyklopedii to tradičně rozsekli - http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Bohemia" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Czechia

Nový příspěvek od Ingolf »

Na druhou stranu aby si nás na nevhodných místech nespletli s tou Čečnou -
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Czechia

Nový příspěvek od Katerina »

Viola píše:
Ingolf píše:Ale muselo se to vědět, protože slov Bohém pochází od Bohemie.. Znamená to člověka s volným stylem života a ve Francii to vztáhli na Čechy.. - https://cs.wikipedia.org/wiki/Boh%C3%A9mstv%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;
Německy jsou Čechy Das Böhmen, kdežto oficiální název je pořád Die Tschechische Republik
To jo, ale myslím, že teď, když by se někdo bavil s cizincem o "Bohemia", nebude úplně tušit, o co jde - nejspíš o toho bohéma.

V němčině je to asi trochu jinak, ale zase normálně říkají "Tschechien".
Francouzi vědí :D , v jisté nejmenované vesnici :wink: mne sami poslali ke Kříži na pamět hrdinské smrti Roi de Bohéme
Jinak ale považuji název Čechie za šílený.. a autorům tohoto divnonápadu se nad sebou zamyslet. Jestli se nepletu vylezlo se s tím kdysi za obrozenců v rámci slovanské mánie , ne ?
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Czechia

Nový příspěvek od slavicekvac »

Je to celkem jedno. Mě spíše zajímá skutečná revize ústavy - to jest konstituční monarchie. Cedule jsou druhotné, ale obsah je důležitý. Zrušit prezidenta, který je dnes i do budoucna bezpečnostním rizikem pro osobní moc. Konstituční monarchie nabízí řešení. Nehledě k pozvednutí národního sebevědomí a růst turistiky za královskými atrakcemi. Korunovační ceremoniál dle Karla IV, to by byla atrakce číslo jedna !
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Czechia

Nový příspěvek od Katerina »

slavicekvac píše:Je to celkem jedno. Mě spíše zajímá skutečná revize ústavy - to jest konstituční monarchie. Cedule jsou druhotné, ale obsah je důležitý. Zrušit prezidenta, který je dnes i do budoucna bezpečnostním rizikem pro osobní moc. Konstituční monarchie nabízí řešení. Nehledě k pozvednutí národního sebevědomí a růst turistiky za královskými atrakcemi. Korunovační ceremoniál dle Karla IV, to by byla atrakce číslo jedna !
No nevím, zkus si představit krále Zemana I. .. vždyt to by pro tuhle zemi byl úplný konec ..
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Czechia

Nový příspěvek od slavicekvac »

Katerina píše:
slavicekvac píše:Je to celkem jedno. Mě spíše zajímá skutečná revize ústavy - to jest konstituční monarchie. Cedule jsou druhotné, ale obsah je důležitý. Zrušit prezidenta, který je dnes i do budoucna bezpečnostním rizikem pro osobní moc. Konstituční monarchie nabízí řešení. Nehledě k pozvednutí národního sebevědomí a růst turistiky za královskými atrakcemi. Korunovační ceremoniál dle Karla IV, to by byla atrakce číslo jedna !
No nevím, zkus si představit krále Zemana I. .. vždyt to by pro tuhle zemi byl úplný konec ..
Ale kdeže. Král bez pravomocí jako v UK. Jen přečíst jednou ročně zprávu vlády. Všechny dosavadní pravomoci přenést na senát. Což není jednotlivec. Královské skandály - to je jen kolorit. Koneckonců živící noviny. Ale rozhodně to není bezpečnostní riziko, jako dneska prezident je. Ne tak vysoké jako Donald Trump, ale pořád dost vysoké riziko. Výběr osoby krále parlamentem z rodin heraldicky doporučených, pak dědičně. Lobkowiczové, Kinských, a další. Nároky Habsburků lze odmítnout jednoduše - nedali se korunovat. Včetně světce Karla I. Navíc byli legislativně zbaveni nároků na český trůn Rakouskem i Českou republikou.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Czechia

Nový příspěvek od Ingolf »

Změna názvu už proběhla :D Začalo to společným vyvěšováním čínských a českých vlajek...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PetrVolik
Poddaný
Příspěvky: 1
Registrován: 07 zář 2016 09:42
Bydliště: Plzeň

Re: Czechia

Nový příspěvek od PetrVolik »

Jak jednoduché je stát se světovou supervelmocí :)
Pokec je poklad blázne. Skvělá je po něm lázeň.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Czechia

Nový příspěvek od Katerina »

Viola píše:
Ingolf píše: Bohemia je zase moc nesouvisející s Českem, Bójové už tu nežijí.. Na druhou stranu je spravedlivější vůči Moravě s Slezsku, protože neupřednostňuje Čechy na jejich úkor..
V životě jsem teda neviděla cizince, který by věděl, co znamená Bohemia.
Že ne ? a copak je to na sloupu u Kresčaku ...Jean de Luxembourg , Roi de Boheme ! :-)
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot, DotBot, SeznamBot a 0 hostů