***Pokec***

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Seminář o Přemyslu Otakarovi II.

Nový příspěvek od elizabeth »

Viola píše:
elizabeth píše:Na takové akci se předpokládá, že budou především studenti. Jinak pro normálního člověka nelze dát k jídlu 2 smažená jídla, především pro lidi v určitém věku a se zažívacími problémy. Ale chápu, že proto není oběd povinný. Kdybych jela, prostě bych se oběda vzdala, klidně s lidma poseděla a najedla se později, se spaním by to bylo podobné. Těžko se v mém věku spí někde v tělocvičně na karimatce a ve spacáku. V mladém věku to lze, ale obvykle se to v tom pozdějším stejně projeví... Ale lze se někde domluvit v penzionu apod.
Tak nevím jestli především, ale dejme tomu. Je to vesnice, kde je prostě nabídka v místní hospodě omezená (bohužel), nicméně taky počítám, že si s sebou vezmu jídlo - něco zdravějšího. :)
není to hospoda, ale jídelna ZŠ...
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Seminář o Přemyslu Otakarovi II.

Nový příspěvek od Viola »

elizabeth píše:není to hospoda, ale jídelna ZŠ...
Jo, ale to je náhradní varianta, původně měla být hospoda, v níž se ale taky vaří jen na objednávku, jenže ta je v sobotu zavřená.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Seminář o Přemyslu Otakarovi II.

Nový příspěvek od Ingolf »

elizabeth píše:
Ježek píše:Sesednutí 20 až 30 lidí znamená, že bych musel zrušit to, co sem domluvil a pokoušet se, s nejistym výsledkem to reservovat jinde.

Oběd ale není povinný
Napřed zkusit domluvit nové, až pak rušit původní domluvu. Je pravda, že výběr mezi smažákem a řízkem ve školní jídelně by pro mě znamenal, že budu ten den jíst kafe, čaj a pivo... Máte štěstí, že nejedu, páč teď v postním období nepiju alkohol a pivo bych nemohla a při takové stravě by mi chyběly důležité živiny. :wink:

PS: Nechtěla jsem to nechat v semináři, ať vám to tam neplevelím, ale napsat jsem to musela. :D
Nejde o to doufám rušit oběd v Heralticích, akorát kdo bude chtít a bude mít možnost, tak může zajet na oběd do restaurace do jiný obce..
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Seminář o Přemyslu Otakarovi II.

Nový příspěvek od elizabeth »

Viola píše:
elizabeth píše:není to hospoda, ale jídelna ZŠ...
Jo, ale to je náhradní varianta, původně měla být hospoda, v níž se ale taky vaří jen na objednávku, jenže ta je v sobotu zavřená.
To jsem pochopila, resp. je v ní uzavřená společnost.
Ingolf píše:
elizabeth píše:
Ježek píše:Sesednutí 20 až 30 lidí znamená, že bych musel zrušit to, co sem domluvil a pokoušet se, s nejistym výsledkem to reservovat jinde.

Oběd ale není povinný
Napřed zkusit domluvit nové, až pak rušit původní domluvu. Je pravda, že výběr mezi smažákem a řízkem ve školní jídelně by pro mě znamenal, že budu ten den jíst kafe, čaj a pivo... Máte štěstí, že nejedu, páč teď v postním období nepiju alkohol a pivo bych nemohla a při takové stravě by mi chyběly důležité živiny. :wink:

PS: Nechtěla jsem to nechat v semináři, ať vám to tam neplevelím, ale napsat jsem to musela. :D
Nejde o to doufám rušit oběd v Heralticích, akorát kdo bude chtít a bude mít možnost, tak může zajet na oběd do restaurace do jiný obce..
Já bych to taky tak chápala, ale Ježek to zjevně pochopil jinak. Samozřejmě ani v jednom případě ale dopředu nic nerušit. (že já jsem nemlčela a berte to tak, že tady se řeší hypotetické věci, od toho jsme v Pokecu, skutečnou akci řešte raději v tématu k ní). Jinak věřím, že to bude mít Ježek hezky zorganizovaný a za nabídku jídel v jídelně ZŠ nemůže (divím se, ale že to jedno jídlo nedali nesmažené ze spousty důvodů, některé jsem už uvedla).
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Katerina »

To s tou cestou do jiné hospody byl jen okamžitý nápad, jak vyřešit uzavřenou hospodu v obci, ale nevěděla jsem kolik lidí nás celkem bude.

JInak je samozřejmě od Ježka úžasné , jak rychle a flexibilně sehnal jinou možnost jídla v obci.
Ono je to hezké I od té obce, že v sobotu v jídelně uvaří.
Teda usmaží :-) , .
.a. už jsem hodná :-)
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ježek »

http://aeon.co/video/science/de-herinac ... 3-68738145" onclick="window.open(this.href);return false; Video s ježkem a jabkama.

Bizarní je na tom to, že to je z psysiologu, kde se dá počítat, že u zvířat, který neznali (slon, žirafa) byly blbosti,a le u normálních evropských by nemusely být.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
kacuro
Rytíř
Příspěvky: 151
Registrován: 07 úno 2013 15:33

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od kacuro »

Docela by mě zajímalo, odkud se vzala ta hloupá myšlenka, že ježci nosí na bodlinách ovoce ... Stejná hovadina je tuším v pohádce o krtečkovi :lol:
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od slavicekvac »

kacuro píše:Docela by mě zajímalo, odkud se vzala ta hloupá myšlenka, že ježci nosí na bodlinách ovoce ... Stejná hovadina je tuším v pohádce o krtečkovi :lol:
Jedině z toho, že se ježek zahrabává v listí na zahradě, a pokud jsou tam napadaná jablka, tak to vypadá jako by je nosil na bodlinách, když vyleze ven.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ježek »

Podle mne spíš vypozorovali, že se ježek stará hodně o mláďata (nevím, jestli to je pravda) a na základě toho vymysleli tu teorii s bodlinama a lezením na stromy
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
kacuro
Rytíř
Příspěvky: 151
Registrován: 07 úno 2013 15:33

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od kacuro »

Před dvěma lety nám spal ježek pod naskládanými prkny u chaty. Pořídili jsme si kočku a on si chodil pochutnávat na jejích granulích. Tak jsem tam začal dávat dvě misky s granulemi a několikrát se mi naskytl krásný pohled na to, jak vedle sebe kočka i ježek žrali každý ze své misky :lol: Ježečky mám rád, jednou jsme jednoho malého zachraňovali v závěru podzimu a odnesli ho do chovné stanice v chomutovském zooparku. Akorát jsou ti pacholci pěkně zablešení :lol: A jsem vždy smutný, když potkám ježka rozpláclého na silnici :cry:
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Šibenice v PV

Nový příspěvek od elizabeth »

http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_reg ... 50331.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Chtěla jsem to dát do Ostatního období, ale nenašla jsem vhodné téma, tak aspoň sem jako zajímavost.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Šibenice v PV

Nový příspěvek od slavicekvac »

elizabeth píše:http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_reg ... 50331.html

Chtěla jsem to dát do Ostatního období, ale nenašla jsem vhodné téma, tak aspoň sem jako zajímavost.
Dřevěné jsem neviděl, ale zděné základy šibenic nejsou až tak neobvyklé, namátkoum mezi Smečnem a Slaným. Myslím, že u nás nejproslavenější je šibenice ze Švandy dudáka od Tyla. Taky filmem od Václava Kršky, který se natáčel nedaleko Protivína, Ražic. Jenže ta skutečná šibenice v něm není, ta je u Strakonic na Šibeničním vrchu. Můj pocit tam nebyl nejlepší. Ten čtyřhran je dosud dost děsivé místo. Nedaleké keltské hradiště je skoro příjemnější. Zmohl jsem se na docela krátkou modlitbu a mizel jsem pryč. Výhled na Strakonce je odtuď docela pěkný, jen si ho člověk s tou šibenicí moc neužije :-(
Tak ještě jednu vzpomínku na natáčení Švandy dudáka z Ražic. Naproti našemu rodinnému domu po dědečkovi je sad hospody u Košatků, kde přes poledne odpočívala Dorotka, takto paní Tomášová. Můj idol :-) A otravoval ji tam právě Švanda, jistě víte kdo ho hrál. Nenechal jí v klidu ležet na trávě. Tak se zvedla a ubalila mu takvou facku, že se ihned odnesl do hospody. :-)
Tak nevím, jestli to nepatří do pokecu o filmu...
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od slavicekvac »

V Ramallahu byl odkryt kostel, kde nejspíš bude hrob svatého jáhna Štěpána. Dělají na tom Palestinci a Františkáni.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Šibenice v PV

Nový příspěvek od elizabeth »

slavicekvac píše:
elizabeth píše:http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_reg ... 50331.html

Chtěla jsem to dát do Ostatního období, ale nenašla jsem vhodné téma, tak aspoň sem jako zajímavost.
Dřevěné jsem neviděl, ale zděné základy šibenic nejsou až tak neobvyklé, namátkoum mezi Smečnem a Slaným. Myslím, že u nás nejproslavenější je šibenice ze Švandy dudáka od Tyla. Taky filmem od Václava Kršky, který se natáčel nedaleko Protivína, Ražic. Jenže ta skutečná šibenice v něm není, ta je u Strakonic na Šibeničním vrchu. Můj pocit tam nebyl nejlepší. Ten čtyřhran je dosud dost děsivé místo. Nedaleké keltské hradiště je skoro příjemnější. Zmohl jsem se na docela krátkou modlitbu a mizel jsem pryč. Výhled na Strakonce je odtuď docela pěkný, jen si ho člověk s tou šibenicí moc neužije :-(
Tak ještě jednu vzpomínku na natáčení Švandy dudáka z Ražic. Naproti našemu rodinnému domu po dědečkovi je sad hospody u Košatků, kde přes poledne odpočívala Dorotka, takto paní Tomášová. Můj idol :-) A otravoval ji tam právě Švanda, jistě víte kdo ho hrál. Nenechal jí v klidu ležet na trávě. Tak se zvedla a ubalila mu takvou facku, že se ihned odnesl do hospody. :-)
Tak nevím, jestli to nepatří do pokecu o filmu...
Tam jde spíše o to, že s tím nikdo nepočítal a pokud ano, tak ne pro tak brzkou dobu. Minulý či předminulý týden jsem znechuceně šla po rozvrtaném náměstí a vůbec nevěděla jak blízko (bývalé) šibenice stojím.

Marii Tomášovou jsem měla také ráda (moc se mi líbila jako Johanka ve Vávrově husitské trilogii). Švandu hrál Mixa, že ano? Pokec jako pokec, myslím, že je to jedno, tady je to pokec bez omezení tématu, takže může být i o filmu. O Mixovi jsem nic nevěděla, krom toho, že hrál nějakého hnusného tajemníka KV KSČ či něco podobného v normalizačním seriálu a nechce se mi hledat v jakém. A on otravoval jednu z našich nejpěknějších poválečných hereček... No aspoň dobrý vkus se mu tedy upřít nedá. Ohledně Strakonického dudáka na csfd v zajímavostech píší, že se to natáčelo v Cholticích u Pardubic.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Šibenice v PV

Nový příspěvek od slavicekvac »

elizabeth píše:
slavicekvac píše:
elizabeth píše:http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_reg ... 50331.html

Chtěla jsem to dát do Ostatního období, ale nenašla jsem vhodné téma, tak aspoň sem jako zajímavost.
Dřevěné jsem neviděl, ale zděné základy šibenic nejsou až tak neobvyklé, namátkoum mezi Smečnem a Slaným. Myslím, že u nás nejproslavenější je šibenice ze Švandy dudáka od Tyla. Taky filmem od Václava Kršky, který se natáčel nedaleko Protivína, Ražic. Jenže ta skutečná šibenice v něm není, ta je u Strakonic na Šibeničním vrchu. Můj pocit tam nebyl nejlepší. Ten čtyřhran je dosud dost děsivé místo. Nedaleké keltské hradiště je skoro příjemnější. Zmohl jsem se na docela krátkou modlitbu a mizel jsem pryč. Výhled na Strakonce je odtuď docela pěkný, jen si ho člověk s tou šibenicí moc neužije :-(
Tak ještě jednu vzpomínku na natáčení Švandy dudáka z Ražic. Naproti našemu rodinnému domu po dědečkovi je sad hospody u Košatků, kde přes poledne odpočívala Dorotka, takto paní Tomášová. Můj idol :-) A otravoval ji tam právě Švanda, jistě víte kdo ho hrál. Nenechal jí v klidu ležet na trávě. Tak se zvedla a ubalila mu takvou facku, že se ihned odnesl do hospody. :-)
Tak nevím, jestli to nepatří do pokecu o filmu...
Tam jde spíše o to, že s tím nikdo nepočítal a pokud ano, tak ne pro tak brzkou dobu. Minulý či předminulý týden jsem znechuceně šla po rozvrtaném náměstí a vůbec nevěděla jak blízko (bývalé) šibenice stojím.

Marii Tomášovou jsem měla také ráda (moc se mi líbila jako Johanka ve Vávrově husitské trilogii). Švandu hrál Mixa, že ano? Pokec jako pokec, myslím, že je to jedno, tady je to pokec bez omezení tématu, takže může být i o filmu. O Mixovi jsem nic nevěděla, krom toho, že hrál nějakého hnusného tajemníka KV KSČ či něco podobného v normalizačním seriálu a nechce se mi hledat v jakém. A on otravoval jednu z našich nejpěknějších poválečných hereček... No aspoň dobrý vkus se mu tedy upřít nedá. Ohledně Strakonického dudáka na csfd v zajímavostech píší, že se to natáčelo v Cholticích u Pardubic.
O Cholticích nic nevím, ale v Ražicích jsem je viděl. Krška byl kamarád mého táty z Heřmaně. To je ale na celou dlouhou historii.
Jen drobnost: Krška dělal různíé zábavy pro lidi. Jeho hláška po které se má budoucí matka velmi červenala: Václav doprovodí na housle zpěvačky, on umí krásně doprovázet, často doprovází jednu z Heřmaně do Ražic :-)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ježek »

V Lidlu kampaň Veselé Velikonoce vzali moc doslova: http://www.lidovky.cz/v-lidlu-na-zbrasl ... _domov_rof" onclick="window.open(this.href);return false;
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Katerina »

Ježek píše:V Lidlu kampaň Veselé Velikonoce vzali moc doslova: http://www.lidovky.cz/v-lidlu-na-zbrasl ... _domov_rof" onclick="window.open(this.href);return false;
Ty jo :o , tam chodím často nakupovat, a nikdy nic .. : :(
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
jur
Pán
Příspěvky: 233
Registrován: 18 kvě 2007 09:49
Bydliště: Polonia

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od jur »

Ježek píše:V Lidlu kampaň Veselé Velikonoce vzali moc doslova: http://www.lidovky.cz/v-lidlu-na-zbrasl ... _domov_rof" onclick="window.open(this.href);return false;
Alkohol tam prodavaji bezne, a je to take droga, jenze legalni. :)


Veselé Velikonoce!
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ježek »

Začal jsem se učit, jak využívat programy na zpracování dat - zatím umím jen ovládat program, takže jenom vím, jak to funguje, a ani zatím nevím, co všechno to dokáže a nemá svoje data dobře optimalisovaný, aby to tím šlo prohnat.

Takže zatím jen normální grafy, ale později clusterování, vyjádření přesností a odchylek, pokročilý modelování, korelace
zaznamy.png
Počet transakcí vyšší šlechty v letech

Nejsmutnější na tom bude asi to, že mi pak u obhajoby řeknou, že sem moh mapu panství nakreslit v malování nebo na papíře. A já, jak sem poslední dobou čím dál víc tvdohlavější a (u)přímější parafrási Masarykova Česká otázka je buď světová, nebo není vůbec, čili, že si můžou dávat český doktoráty a profesury navzájem a nebo se snažit srovnat krok s Evropou. A tak mne vyhodí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od elizabeth »

Ježek píše:Začal jsem se učit, jak využívat programy na zpracování dat - zatím umím jen ovládat program, takže jenom vím, jak to funguje, a ani zatím nevím, co všechno to dokáže a nemá svoje data dobře optimalisovaný, aby to tím šlo prohnat.

Takže zatím jen normální grafy, ale později clusterování, vyjádření přesností a odchylek, pokročilý modelování, korelace
zaznamy.png
Počet transakcí vyšší šlechty v letech

Nejsmutnější na tom bude asi to, že mi pak u obhajoby řeknou, že sem moh mapu panství nakreslit v malování nebo na papíře. A já, jak sem poslední dobou čím dál víc tvdohlavější a (u)přímější parafrási Masarykova Česká otázka je buď světová, nebo není vůbec, čili, že si můžou dávat český doktoráty a profesury navzájem a nebo se snažit srovnat krok s Evropou. A tak mne vyhodí.
V čem ty grafy děláš? ony určitě půjdou i v Excelu, jen to nebude tak hezký. Tak jim řekni, že tohle dalo více práce a je to působivější...
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů