Středověk
Dnes je: 27. 07. 2017  | Hlavni strana | Seznam rubrik | Odkazy | RSS | Forum |  
Hlavní menu
Novinky
05.02.2017: Rodokmen
Po dlouhé době rodokmen: Páni z Pardubic

17.04.2016: Jakub Kon(e)ček z Prus
Nižší moravský šlechtic, v závěru života majitel zdouneckého panství

28.02.2016: Maršík z Radovesic
Poslední komentáře
 • Na tento dotaz Vám nejsem schopen odpovědět :/ (Očistec - středověký vynález)
 • Vyvstává zvláštní otázka, kde teda Lazar byl, když ne v Nebi? V očistci jsou muka, ale on netrpěl... . . . (Očistec - středověký vynález)
 • Samozřejmě, že tam nebyl žádný polský původ, tvrze, že oni byli pocházející z Alani (Úvahy o majetkovém postavení Vršovců a původu jejich moci)
 • Originální a zajímavé.. První vraždění Vršovců provedl kníže Boleslav III., kterého pak oslepil a uv . . . (Úvahy o majetkovém postavení Vršovců a původu jejich moci)
 • Varsany (hun.), Vršovci (cz.), Wierszowcy (pl.).... varsa, vrš i wiersz to ten sam kosz na ryby. Pro . . . (Úvahy o majetkovém postavení Vršovců a původu jejich moci)
 • Sociální sítě a ostatní


  Přehled akcí

  Srpen 2017

  Rogar XI


  Datum: 19.08.2017 - 20.08.2017
  Místo konání: Brdečné u Neveklova
  Odkaz: http://www.midgard.cz Otevře odkaz v novém okně

  Popis: Midgard z.s. si Vás dovoluje pozvat na již jedenáctý ročník raně středověké bitvy Rogar, letos s podtitulem Pojídači mrtvých, která se bude konat v Brdečném nedaleko Neveklova (okres Benešov) ve dnech 19. a 20. srpna 2017.

  Můžete těšit na více než 300 účinkujících z Čech, Slovenska a Německa. Budete mít možnost zhlédnout dobové ležení válečníků o zhruba 100 stanech, rekonstrukci pohanského obřadiště a vikinského pohřebiště, ozkoušet si zbraně i zbroje válečníků, dozvědět se mnoho zajímavých informací o Vikinzích i Slovanech z informačních tabulí a samozřejmě i od účinkujících, kteří rádi zodpoví Vaše dotazy. Jako hlavní bod programu bude největší raně středověká bitva v Čechách, ve které se střetnou válečníci z dalekého severu i naši slovanští předci.

  Tradičně jsou pro Vás připraveny komentované prohlídky dobového tábora (s průvodci z řad renomovaných archeologů), turnaj a ukázky starého vikinského bojového sportu s názvem Glima. Dále turnaj o nejlepšího válečníka – jedná se o tvrdý boj se zbraněmi v aréně, kde si můžete vybrat svého favorita na vítěze, fandit mu a podpořit ho k vítězství.. Turnaje v hodu kopím a v lukostřelbě.

  Budete si moci vyzkoušet několik vikinských her a zúčastnit se soutěže o hodnotné ceny !

  Na letošní rok jsme si nachystali pro Vaše děti oblíbené aktivity :
  1.) budou si moci vybarvit a odnést domů zdarma vlastní štít !
  2.) zúčastnit se výcviku mladých válečníků a poté dětské bitvy !
  3.) Hry ve zručnosti!

  Na místě bude samozřejmě historické tržiště s občerstvením a suvenýry, soutěže pro děti a spousta dalšího.

  Přijďte se podívat, jak žili, válčili i vypadali naši předci. Zde se Vám i Vašim dětem otevře svět starý 1200 let.

  Stručný děj:
  V letošním, jedenáctém příběhu se společně s Jarlem Rogarem přesuneme do Švédska, kde se pomalu rodí tajemné zlo…..
  Zima byla dlouhá. Udeřila rychle a tvrdě. Sám Rogar si nebyl jistý zda ji přežije, avšak příznivce a šampiona bohů nemohlo porazit něco tak obyčejného, jako je chlad.
  Rogar pevně svíral v rukou Ódinův dar u svého ohně a jak pomalu zima odcházela, tak jarní vítr přicházel. Kraj se začal probouzet do teplých, lepších dnů. Avšak přibývající slunce probudilo i něco jiného, než jen zvěř v norách a semena obilí na polích…
  Dřímající temnota spala tak dlouho tvrdým spánkem, že se z příběhů staly pověsti a z pověstí pohádky pro děti, každý na ní zapomněl. Dokonce i sám Rogar...
  Jak si nᚠSeverský válečník poradí?

  Uvidíte 19. a 20.8. 2017...


  Naše knihy
  Přemysl Otakar II.


  Záviš z Falkenštejna
  Kalendář šermířských akcí
  Kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31       

  Hus 2015 VOJSKO.net - �eskoslovensk� i sv�tov� zbran� a vojensk� technika Husit� - Kto� js� bo�� bojovn�ci via historia Putov�n� Hrocha