Pokec o knihách

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Katerina, Ježek

Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Zany »

Kdybys nemohl sehnat něco konkrétního, tak dej vědět, zkusím to přes bráchu
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1785
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:Kdybys nemohl sehnat něco konkrétního, tak dej vědět, zkusím to přes bráchu
Díky, zatím nemám konkrétní zájem, uvažoval jsem o knížkách Dobraczynského, Brondstaettera a Sienkiwicze. Kromě odborných možností, pokud vůbec je co k mání. Polština mi nedělá problémy, přeložil jsem jednoho Dobraczynského nedávno, vyšlo to v Portálu.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Zany »

no, z odborných ke středověku mám dost oskenováno, ostatně leccos se dá sehnat i u nás po knihovnách
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1785
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:no, z odborných ke středověku mám dost oskenováno, ostatně leccos se dá sehnat i u nás po knihovnách
Dobral jsem se přehledného zdroje, ono šlo spíše o zadání do vyhledávače v polštině.
http://literat.ug.edu.pl/index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Zany »

Jo, digitální knihovny jsou tam u nich celkem dost rozšířené, já používám tenhle rozcestník http://fbc.pionier.net.pl/owoc
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Zany »

"Přehled vystoupení, tedy kdy a kde budu vyprávět o své tvorbě, historii a Oldřichovi z Chlumu, je aktuálně na mých stránkách. Součástí je vždy autogramiáda. Srdečně zvu!
http://www.vlastimilvondruska.cz" onclick="window.open(this.href);return false;"


že bych si zašel pokecat? :D
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1785
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od slavicekvac »

Zany píše:Jo, digitální knihovny jsou tam u nich celkem dost rozšířené, já používám tenhle rozcestník http://fbc.pionier.net.pl/owoc
Díky, už jsem začal plnit knihovnu na čtečku.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4036
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 75 times
Been thanked: 18 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Ježek »

Zany píše:"Přehled vystoupení, tedy kdy a kde budu vyprávět o své tvorbě, historii a Oldřichovi z Chlumu, je aktuálně na mých stránkách. Součástí je vždy autogramiáda. Srdečně zvu!
http://www.vlastimilvondruska.cz" onclick="window.open(this.href);return false;"


že bych si zašel pokecat? :D
Zas Tě pošle do prdele (s prominutím)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Zany »

přinejmenším by mě už těžko mohl ignorovat
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Katerina »

http://www.slever.cz/slevy/renata-fucik ... eho-krale/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ty jó .. kam se hrabe náš sborník :o :o
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4036
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 75 times
Been thanked: 18 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Ježek »

Nechápu, tam se jasně píše, že to je fantasy.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Katerina »

Ježek píše:Nechápu, tam se jasně píše, že to je fantasy.
sice to bereš moc doslova .. ale je to I v kategorii historická proza ..
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 4036
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 75 times
Been thanked: 18 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Ježek »

Slevovej portál, nacpali to, do co nejvíc kategorií, aby se to prodalo.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

Nedávno jsem se snažila přečíst historický román o Hynkovi z Dubé od Jaromíra Hořáka Čekání na krále. Přiznám se, že jsem aspoň kvůli recenzi to chtěla přečíst celé, ale fakt se to nedalo. Mrzí mě to o to víc, že jsem doufala v nějakého nového plodného autora. Knihu vydala Nová tiskárna Pelhřimov, což je možná ten problém - věřím tomu, že větší nakladatelství by knihu v takové podobě vůbec nevzalo. Neříkám, že kniha je úplně špatná, nemá například jeden z klasických nešvarů - je vidět, že autor má historii nastudovanou a až na některé drobnosti (zejména co se týče sociálních poměrů postav) to, co jsem přečetla, neobsahovalo chyby. Byla tam ovšem spousta chyb literárních. Ono by možná bývalo stačilo, kdyby se autor zúčastnil některého z kurzů tvůrčího psaní nebo si objednal opravu od nějakého odborníka na tvůrčí psaní. Ten by mu totiž vyškrtal spousty vaty (vytáčelo mě například neustálé oslovování "urozený pane" a "vysoce urozený pane" několikrát během téhož rozhovoru), některé zbytečné rozhovory popisující děj přeměnil na několik popisných vět a hlavně dodal postavám duši a vývoj.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Katerina »

Viola píše:Nedávno jsem se snažila přečíst historický román o Hynkovi z Dubé od Jaromíra Hořáka Čekání na krále. Přiznám se, že jsem aspoň kvůli recenzi to chtěla přečíst celé, ale fakt se to nedalo. Mrzí mě to o to víc, že jsem doufala v nějakého nového plodného autora. Knihu vydala Nová tiskárna Pelhřimov, což je možná ten problém - věřím tomu, že větší nakladatelství by knihu v takové podobě vůbec nevzalo. Neříkám, že kniha je úplně špatná, nemá například jeden z klasických nešvarů - je vidět, že autor má historii nastudovanou a až na některé drobnosti (zejména co se týče sociálních poměrů postav) to, co jsem přečetla, neobsahovalo chyby. Byla tam ovšem spousta chyb literárních. Ono by možná bývalo stačilo, kdyby se autor zúčastnil některého z kurzů tvůrčího psaní nebo si objednal opravu od nějakého odborníka na tvůrčí psaní. Ten by mu totiž vyškrtal spousty vaty (vytáčelo mě například neustálé oslovování "urozený pane" a "vysoce urozený pane" několikrát během téhož rozhovoru), některé zbytečné rozhovory popisující děj přeměnil na několik popisných vět a hlavně dodal postavám duši a vývoj.
Tady je spíš docela divné, že titul Čekání na krále si pamatuji z dětství - od Bohumila Říhy, už se přesně nepamatuji, ale myslím že to bylo o Jiříkovi z Poděbrad ..
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

Katerina píše:
Tady je spíš docela divné, že titul Čekání na krále si pamatuji z dětství - od Bohumila Říhy, už se přesně nepamatuji, ale myslím že to bylo o Jiříkovi z Poděbrad ..
jj, jmenuje se to stejně, ale tohle je nová kniha, vyšla někdy na podzim 2013.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

Nedávno jsem přečetla román Kainovo dědictví od Charlotte Lyne - https://www.kosmas.cz/knihy/184827/kainovo-dedictvi/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nejde o klasický historický román, jak jej známe od jiných autorů, ale spíše o příběh zasazený do konkrétní doby, byť i ten je ovlivněn vnějšími okolnostmi. Jde o typ románu, kde vyprávění skáče z jednotlivých postav, které se nakonec spojí, resp. je vyjasněno, jaká je vlastně příčina celého příběhu. Kniha je velice čtivě napsána a vhodně napínavě rozdělena do kapitol. I když mám drobné výhrady, například vůči příliš moderní mluvě nebo výkladu některých historických situací, román rozhodně nezklamal a přečetla jsem ho jedním dechem.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2718
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od Viola »

Vyšel další díl vyprávění o osudech české šlechty po roce 1948 "Křižovatky české aristokracie"

http://kultura.idnes.cz/krizovatky-cesk ... eratura_ob" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2126
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Neronův Řím

Nový příspěvek od elizabeth »

Včera jsem dočetla román z Říma, doby Neronovy Neronův Řím. Nějak jsem nepochopila, jestli je to první díl z nějaké série nebo jediná kniha ukončeného románu. Zklamalo mě jen poměrně velké množství pravopisných chyb, neumím si je představit v někdejších románech Loukotkové nebo třeba Waltariho ale i Wisharta apod. Prostě teď korektoři neodvádějí tak dobrou práci jako kdysi, zřejmě to bude souviset s množstvím nakladatelství ale i knih samotných.

Osobně se ve starověkém Římě pohybuji ještě mnohem raději než ve středověku, kde už navíc romány nejsem vůbec schopná číst, aspoň teda z doby, která mě zajímá... (a z tý co mě nezajímá, jako je Karel IV., zase musí být hodně dobře napsán). Dala jsem těch 500 stran (sice větších písmen a řádkování ale přesto D) za tři dny a musím říci, že jsem se při nich nenudila. Historicky je to přesný asi jako výše jmenované romány, i když ty jsou asi napsány o malinko lépe, nicméně mně byla vždycky (mnohem) sympatičtější postava Marca Vinitia než Petronia, takže jsem tomu propadla o cosi více než třeba Není římského lidu, kde mě sice zaujaly ženské postavy, ale ta mužská princovská (sorry Marcu Ostorie) tam chyběla... A není nic hezčího než krásný, vzdělaný bohatý mladík, který dosud hýří a rozhazuje otcovo jmění (samotného velikého Pisona), ale narazí na krasavici, (Calvii Crispinillu, která si až po tragické události v rodině uvědomí, že život je i o něčem jiném než šatech, špercích a drbech, ano je to ta, co v Quo vadis na Neronově hostině odhazuje svrchník a Vinitius na to upozorňuje Ligii, která jako správně vychovaná křesťanská dívka při tom skoro omdlí :wink: ) a rozhodne se změnit (ten krásný Pisonův syn Calpurnius Galerianus -musím to uvést na pravou níru, jinak byste se v tom totiž už ztratili)... Představili nám zatím všechny aktéry Pisonova spiknutí (ale dosud k němu nedošli), dost se věnují Ofoniu Tigellinovi (např. se jménem jeho tchána jsem se dosud nikde před tím nesetkala) a také samotnému císaři a jeho stávající milence a nastávající manželce Poppee Sabině. Pokud je to ukončený román, bylo by to dost na pytel, protože ještě nehořel ani Řím, natož aby se nám spikli senátoři a z asi tří linií příběhu byla ukončena jen jedna - s Octávií. Moje největší výtka přesto změřuje ke korektorům, slovo "zítka" neznám. Že by se to odvozovalo ze Zity a ne ze zdi?

A k dalšímu římskému románu, četl už někdo tohle Harris, Robert, Římská trilogie 1: Impérium?
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2126
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pokec o knihách

Nový příspěvek od elizabeth »

http://knihy.abz.cz/prodej/bila-princez ... -vaclava-i" onclick="window.open(this.href);return false;

A abych nezapomněla, máme tady novou Oldřišku Ciprovou, tentokrát to odnesla nebohá Kunhuta Štaufská... :roll: :lol: :D

(a abych už nic takového nenašla, opustila jsem raději heslo "historické romány" a přelezla na "starověký Řím" :wink: )
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů