Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 13 lis 2018 17:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: pokec o filmech...
PříspěvekNapsal: 03 zář 2015 11:20 
Královna

Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Od podzimu se bude vysílat minisérie podle Bernarda Cornwella The Last Kingdom. Trailer zde: https://www.youtube.com/watch?v=l6j5bDoga9Y

Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Labyrint
PříspěvekNapsal: 13 říj 2015 09:06 
Vévodkyně

Has thanked: 32 times
Pravda, není to ani film ani historický (naštěstí tam toho moc z historie, kromě obrazů Hieronyma Bosche a nějakých jeho interpretací, nedali; na rozdíl od Ďáblovy lsti), ale přesto se zeptám, kdo z vás sérii viděl a jaký má na ni názor :?:

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Labyrint
PříspěvekNapsal: 13 říj 2015 09:18 
Královna

elizabeth píše:
Pravda, není to ani film ani historický (naštěstí tam toho moc z historie, kromě obrazů Hieronyma Bosche a nějakých jeho interpretací, nedali; na rozdíl od Ďáblovy lsti), ale přesto se zeptám, kdo z vás sérii viděl a jaký má na ni názor :?:

Mno, upřímně, kdyby to nebyl Strach a kdybych pořád nečekala, že se to zlepší, ani jsem to nedokoukala. Za mě ne moc dobrá detektivka se spoustou mrtvých, násilí, spoustou postav, v nichž jsem se už ztrácela, a několika magorama. Příliš dlouhé. Tajemno tam není vlastně žádné. Moc jsem se těšila a doufala, že to bude něco jako Ďáblova lest, nebo aspoň Ztracená brána, ale smolík, prostě Vašíčkův scénář tomu tentokrát chyběl.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13 říj 2015 09:33 
Vévodkyně

Přesně moje řeč. Průběh dle severské detektivky - dobře, ve Skandinávii je nedostatek sluníčka, a tak z toho může lidem začít hrabat, ale u nás? Závěr byl pak překombinovaný jako ze slečny Marplové a spoiler dle lidového rčení (kam čert...)konec spoileru.

Ono koketovat s absolutním zlem je dneska velmi moderní - člověka to přitahuje ale se toho podvědomě bojí, a je to nebezpečné, v tomhle případě minimálně tím, že autor scénáře nevěděl, jak z toho všeho ven a tak musel nastoupit závěr ve stylu deus ex machina a završit to inspekcí. Podle mě samotný příběh není úplně špatný, ale chtělo to lépe jej promyslet, zkrátit (tak na max 3 díly) a vynechat tu přehršel mrtvých (zejména ty výbuchy považuji za zbytečné). Langmajer dobře zahráno, zbytek nerušil, Strach jako režisér umí, ale scénáristy by si měl vybírat lépe.

No jinak nevím, kolik bych na idnes posbírala za tohle mínusů, včera jsem už získala 2 (a jen proto, že jsem si postěžovala na přílišné množství mrtvých a duševní stav scénáristy :D ) Co se ale divím u lidí, kteří v tom článku nebyli schopní rozeznat spoiler jako prase...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13 říj 2015 09:39 
Královna

Lidi jsou divný. :D Já teda na IDnes nechodím, ale po prvních dvou dílech jsem se dívala na hodnocení na ČSFD a překvapilo mě, jak je vysoké. SPOILER: Taky mě naštvalo, že jsem se včera těšila na Standu Majera, ale smůla. KONEC SPOILERU. Prostě nevím, nesedlo mi to, některé věci byly trochu divné (třeba někdy způsob vyšetřování ze strany policie). Špičkování policajtů dobrý, ale v porovnání s Ďáblovou lstí o dost slabší. Možná bych taky ubrala něco ze soukromého života některých aktérů, z hlediska příběhu to bylo vlastně zbytečné.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 24 lis 2015 13:34 
Král

Has thanked: 0 time
Pokud sem patří tak kdo viděl v TV Most? Dánskošvédské. Bylo toho deset dílů, klidně mohlo být méně, ale závěr stál za to. Herec most byl taky dobrý :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25 lis 2015 09:47 
Královna

Been thanked: 2 times
slavicekvac píše:
Pokud sem patří tak kdo viděl v TV Most? Dánskošvédské. Bylo toho deset dílů, klidně mohlo být méně, ale závěr stál za to. Herec most byl taky dobrý :-)

My se na to díváme .. a souhlasím s tebou občas kruté, ale moc dobře udělané - navíc ta místa troche znám .. takže nostalgie .
Poslední díly jsme ještě neviděli, tak neprozrazuj , prosím ! :-) .

a ted´mohu doporučit na HBO právě běžící Mamon - s jedním z bratrů Hádků v roli investigativního novináře.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: V kruhu koruny
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 11:17 
Vévodkyně

Určitě už někdo z vás viděl cyklus o britských panovnících podle W. Shakespeara V kruhu koruny(asi jsme to už i řešili, ale nemohu to najít), tak bych se chtěla zeptat, jak byl spokojen a také na nějaké starší alternativy tohoto cyklu. Na csfd se teď nemohu podívat, takže ode mne (bohužel) bez konkrétních odkazů.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: V kruhu koruny
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 20:47 
Královna

elizabeth píše:
Určitě už někdo z vás viděl cyklus o britských panovnících podle W. Shakespeara V kruhu koruny(asi jsme to už i řešili, ale nemohu to najít), tak bych se chtěla zeptat, jak byl spokojen a také na nějaké starší alternativy tohoto cyklu. Na csfd se teď nemohu podívat, takže ode mne (bohužel) bez konkrétních odkazů.

Mně vadí ta tendenčnost, takže jsem se nedívala na nic. :(

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 dub 2016 13:17 
Král

Been thanked: 12 times
Tudorovci a Borgiové už byli, na řadě jsou Medicejští
http://art.ihned.cz/film-a-televize/c1-65234680
http://www.imdb.com/title/tt5057130

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 dub 2016 13:22 
Vévodkyně

Zany píše:
Vypadá zajímavě (na první odkaz mě to kupodivu pustilo i z práce... :D ). A mě bude zajímat i ta Viktorie, o níž se píše v závěru.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 dub 2016 15:53 
Královna

Zany píše:

Tyjo, super, moc se těším. :)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 dub 2016 08:59 
Vévodkyně

Já jsem spíše zvědavá. Tudorovci mě při třetí sérii začali iritovat a dál jsem je už nedokázala sledovat, skončila jsem někde u jejího třetího, čtvrtého dílu a dál to nešlo. Borgiové jsou prý lepší, ale já na ně (po zkušenosti s Tudorovci) už nesebrala odvahu.

Ale rozsledovala jsem dokumentární sérii Svědkové času 2014 (chtěla jsem původně jen zámky na Loiře, ale nakonec mě projekt zaujal). Posléze doplním odkaz (nyní je to "restricted" :lol: )

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 dub 2016 11:10 
Královna

Been thanked: 2 times
elizabeth píše:
Já jsem spíše zvědavá. Tudorovci mě při třetí sérii začali iritovat a dál jsem je už nedokázala sledovat, skončila jsem někde u jejího třetího, čtvrtého dílu a dál to nešlo. Borgiové jsou prý lepší, ale já na ně (po zkušenosti s Tudorovci) už nesebrala odvahu.

Ale rozsledovala jsem dokumentární sérii Svědkové času 2014 (chtěla jsem původně jen zámky na Loiře, ale nakonec mě projekt zaujal). Posléze doplním odkaz (nyní je to "restricted" :lol: )

Tak Borgie ti teda moc a moc doporučuji .. Tudorovci mne také moc nebrali .. a ti koproduční Borgiové s českými herci je tragédie spojená s fraškou
.. ale Borgiové s Jeremy Ironsem ! tak to je fakt jiný level .. a on je tam jedinečný nechci se opakovat, myslím, že jsem to tu už jednou psala, nevím jak to Irons dokázal , ale byly tam momenty, kdy on, který je typově zcela odlišný od své postavy v některých záběrech - hlavně vypjatých ... vypadal přesně jako paež Borgia na potrétech včetně toho tmavého pohledu .. k neuvěření, spadla mi na chvíli brada ...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11 črc 2016 10:11 
Vévodkyně

Viola píše:
elizabeth píše:

Mně vadí ta tendenčnost, takže jsem se nedívala na nic. :(
Tak jsem včera zhlédla Richarda II. Ale jo, šlo to. Jako adaptace Shakespeara se to myslím povedlo (ano, odtud pramení ta "tendečnost", jak o ní píše Violka) a protože se původně nejednalo ani o historickou hru (spíše drama), natož o hist. film, nemohla jsem hodnotit jeho stránku historickou. Taky se musím poohlédnout po českých titulcích, jelikož mám obavu, že moje angličtina ještě na Shakespeara nestačí. :wink:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11 črc 2016 18:40 
Král

Been thanked: 12 times
elizabeth píše:
Taky se musím poohlédnout po českých titulcích, jelikož mám obavu, že moje angličtina ještě na Shakespeara nestačí. :wink:

Taky to není standardní moderní angličtina, ale stará z Wildových časů

viděl jsem zatím jen dvoudílného Jindřicha VI., pocity poněkud rozporuplné, hlavně mám problém zkousnout 50letou černošku jako 15letou francouzskou princeznu. A pak taky občas detaily - na výpravě si dali hodně záležet, třeba mrtvé po bitvě stoleté války pohřbívají dřevěnou lopatou s okovanými okraji, prima detail, a pak tam naopak pobíhají zbrojnoši s mečem zastrčeným jen tak za opaskem a ne v pochvě. Pominu-li, že je to nehezké, tak je to ostrá čepel nebezpečná nejen okolí ale i samotnému nositeli (strčte si ostrý nůž do kapsy a uvidíme, jak dlouho bude trvat, než se pořežete)

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Bohéma
PříspěvekNapsal: 16 led 2017 15:01 
Vévodkyně

Kdopak včera viděl? No a ten, kdo to viděl, co na to říkal?

Mně se to docela líbilo, i když je to smutný, a považuju to i za docela realistický. Herecké projevy, Javorský, Dlouhý, Rašilov - výborný (zejména teda Javorský), tu Júdit (fiktivní postava herečky Krallové) sice moc nemusím, ale vyloženě mi tam nevadí (možná proto, že nepředstavuje třeba Natašu Gollovou nebo moji oblíbenou Zitu). Vančura se sice taky dvakrát nepovedl, ale byl tam tak krátce, že jsem si to vybavila až při přečtení komentářů na csfd. Dobrý scénář, zajímavé sondy do životů hlavních protagonistů (o takovém Bínovcovi jsem dosud nic nevěděla; a to, co se dozvěděla, moc hezký nebylo). Nemuseli to ale (už zase) "rámovat" tím 68, mě tam ta komparace spíše ruší, než aby to nějak buď dramatizovala nebo naopak propojovala... Možná bych se za to měla spíše stydět, než to tady psát, ale Mnichov byl v tom jednom projevu (ne v tom Benešově, co ho četl Štěpánek, ve filmu, ve skutečnosti ne) podán tak racionálně, že by asi přesvědčili i mě - na naši společnou historii bych asi já velice slyšela (s přihlédnutím k tomu, co následovalo, dost bohužel), takže vůbec nevím, zda bych byla nějak statečná nebo jen prostě neodporovala zlu násilím, kdybych v tý době žila. Začínám být nějak alergická na slova vlast, národ (trochu oot ale začíná mě to čím dál tím víc kakat i ve sportu, já se ráda kouknu na pěkný lidi a fakt nepotřebuju, aby mi k tomu někdo vřískal "Češi do toho"), ale pardon, to jsem poněkud odbočila, i když asi ne o 180°. Parádní výprava, kostýmy (Adinin kožich by se mi fakt líbil), sice mám strach, že to zase časem nevydržím (jako České století, kde jsem se od Mnichova nebyla schopná dívat), ale zatím jsem zvědavá na pokračování načrtnutých osudů a u sledování vytrvám a asi zhlédnu i znova (zatím trošku lítám v postavách, netuším, kdo z tehdejších filmařů byl komunista, mluvili o tom, podobně i o Rudém právu a Vlajce, ale uniklo mi to, etc).

PS: Vůbec jsem včera po velmi dlouhé době byla spokojená s tv, večer Sherlock byl taky parádní, myslím, že důstojné zakončení série.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 11:26 
Královna

Koukala jsem, že na HBO teď jde první řada seriálu Soumrak templářů - to je ten seriál, kterému shořely na Barrandově kulisy. Sleduje to někdo?

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina