***Pokec***

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše:Jelikož u nás jsou lidi spojený s ODS (jo, prej to ještě existuje), tak článek na levicových stránkách naštve dvojnásob.
Myslíš, že si toho vůbec všimnou?
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Viola »

V Academii na Václaváku mají zlevněné některé tituly nakl. Vyšehrad o českých osobnostech - z téhle řady.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ježek »

Viola píše:
Ježek píše:Jelikož u nás jsou lidi spojený s ODS (jo, prej to ještě existuje), tak článek na levicových stránkách naštve dvojnásob.
Myslíš, že si toho vůbec všimnou?
Myslim, že jo. Teď sem to hodil na FB s ironickým podtextem :)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše: Myslim, že jo. Teď sem to hodil na FB s ironickým podtextem :)
Sis naběh :) .
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ježek »

Viola píše:
Ježek píše: Myslim, že jo. Teď sem to hodil na FB s ironickým podtextem :)
Sis naběh :) .
Tak to prostě je.Páralovi Milenci a vrazi - žáby na prameni a ambiciósní mládí se schopnostmi, visemi, ambicemi. Bohužel.
Věda by se měla chovat trochu tržně - zkoušet nový postupy, konkurovat si.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ingolf »

Dá se to rozeslat někam na univerzity?, samozřejmě spíš neformálně nějakým studentským spolkům (Masarykovi historici nebo třeba facebooková skupina spolužáků).
Olomoucká univerzita hostila loni Chomského, rektor Jaroslav Miller (taky historik) to pak ještě komentoval taky na Referendu - http://denikreferendum.cz/clanek/18163- ... erspektivu" onclick="window.open(this.href);return false; , tam by to mohlo mít ohlas..
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Zany »

O tom, jak vznikají faksimile středověkých rukopisů nebo rodokmeny s Tomášem Žilinčárem v Show Jana Krause
https://www.youtube.com/watch?v=KD7sJr7njfU
https://www.youtube.com/watch?v=ijIGmzsu6_c
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ježek »

http://www.infosi.bg/%D0%BD%D0%B5-%D0%B ... B9-put-in/" onclick="window.open(this.href);return false; kalhotky Put in :)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ingolf »

http://g.cz/13-malebnych-evropsklych-me ... -neskoncil" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ingolf »

Mosulský guvernér v exilu tvrdí, že většina artefaktů, co rozbily ty kurvy z tzv. Islámského stát v mosulském muzeu, byly kopie.. Odvolává se na tvrzení manažera (to je ředitel?) mosulského muzea, který teď sídlí v Bagdádu..
Některé vzácné artefakty byly před pár lety převezeny z Mosulu právě do Bagdádu a jejich kopie měly být viděny v tom videu s destrukcí..
http://rudaw.net/english/kurdistan/28022015" onclick="window.open(this.href);return false;

Taky jsem narazil na to, že u některých kusů vypadalo, jako když se láme sádra.
Islamisti doteď arch. vzácnosti prodávali, možná teď doufají, že lidé je začnou ještě více skupovat, aby je zachránili.. Byla by to vskutku nevídaná reklamní kampaň..
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od slavicekvac »

Ingolf píše:Mosulský guvernér v exilu tvrdí, že většina artefaktů, co rozbily ty kurvy z tzv. Islámského stát v mosulském muzeu, byly kopie.. Odvolává se na tvrzení manažera (to je ředitel?) mosulského muzea, který teď sídlí v Bagdádu..
Některé vzácné artefakty byly před pár lety převezeny z Mosulu právě do Bagdádu a jejich kopie měly být viděny v tom videu s destrukcí..
http://rudaw.net/english/kurdistan/28022015" onclick="window.open(this.href);return false;

Taky jsem narazil na to, že u některých kusů vypadalo, jako když se láme sádra.
Islamisti doteď arch. vzácnosti prodávali, možná teď doufají, že lidé je začnou ještě více skupovat, aby je zachránili.. Byla by to vskutku nevídaná reklamní kampaň..
Bohužel zničení Mosulského hrobu proroka Jonáše, kostela a mešity nad ním, to nebyla reklama, to je fakt minulého roku.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od elizabeth »

Omlouvám se, že měním téma, ale lze rozdělit na dva řádky slovo "nemohl" jako "nemo"-"hl"?
A poskytováno? Nedělí se místo po-skytováno jako pos-kytováno?
PS: Mám na náhled Záviše před vydáním do tisku a procházím a upravuji obrázky a text a tohle mě tam nějak zarazilo.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Viola »

elizabeth píše:Omlouvám se, že měním téma, ale lze rozdělit na dva řádky slovo "nemohl" jako "nemo"-"hl"?
A poskytováno? Nedělí se místo po-skytováno jako pos-kytováno?
PS: Mám na náhled Záviše před vydáním do tisku a procházím a upravuji obrázky a text a tohle mě tam nějak zarazilo.
Já tedy slova zásadně nedělím, ale "poskytováno" by mělo být od základu "skýtat", takže předpona by měla být "po" (tohle mi nikdy nešlo). A ve slově "nemohl" by mělo být "l" slabikotvorné, takže by to takto mělo jít dělit, i když uznávám, že to vypadá blbě...
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od elizabeth »

Viola píše:
elizabeth píše:Omlouvám se, že měním téma, ale lze rozdělit na dva řádky slovo "nemohl" jako "nemo"-"hl"?
A poskytováno? Nedělí se místo po-skytováno jako pos-kytováno?
PS: Mám na náhled Záviše před vydáním do tisku a procházím a upravuji obrázky a text a tohle mě tam nějak zarazilo.
Já tedy slova zásadně nedělím, ale "poskytováno" by mělo být od základu "skýtat", takže předpona by měla být "po" (tohle mi nikdy nešlo). A ve slově "nemohl" by mělo být "l" slabikotvorné, takže by to takto mělo jít dělit, i když uznávám, že to vypadá blbě...
Děkuju za odpověď. Slovo skýtat kupodivu znám, i když spojení mě nenapadlo. Pravda, předpony jsou první pravidlo, slabiky a oddělování souhlásek vedle sebe je až druhé. V tomto ohledu jsem toho už mnoho zapomněla, hlavně proto, že člověk dnes obvykle slova nedělí...
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Seminář o Přemyslu Otakarovi II.

Nový příspěvek od elizabeth »

Ježek píše:Sesednutí 20 až 30 lidí znamená, že bych musel zrušit to, co sem domluvil a pokoušet se, s nejistym výsledkem to reservovat jinde.

Oběd ale není povinný
Napřed zkusit domluvit nové, až pak rušit původní domluvu. Je pravda, že výběr mezi smažákem a řízkem ve školní jídelně by pro mě znamenal, že budu ten den jíst kafe, čaj a pivo... Máte štěstí, že nejedu, páč teď v postním období nepiju alkohol a pivo bych nemohla a při takové stravě by mi chyběly důležité živiny. :wink:

PS: Nechtěla jsem to nechat v semináři, ať vám to tam neplevelím, ale napsat jsem to musela. :D
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od Ježek »

Ok, tenhle seminář je poslední.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: ***Pokec***

Nový příspěvek od elizabeth »

Ježek píše:Ok, tenhle seminář je poslední.
Pokud je to legrace, jsou tu smajlíky. Pokud ne, tak tě nechápu. Rušit akce kvůli jednomu člověk, který ani nejede (a beztak by příště zase nemohl), když jinak nikdo neřekl ani půl slova, a oběd navíc není povinný, se mi zdá podivné.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Seminář o Přemyslu Otakarovi II.

Nový příspěvek od Viola »

elizabeth píše:
Ježek píše:Sesednutí 20 až 30 lidí znamená, že bych musel zrušit to, co sem domluvil a pokoušet se, s nejistym výsledkem to reservovat jinde.

Oběd ale není povinný
Napřed zkusit domluvit nové, až pak rušit původní domluvu. Je pravda, že výběr mezi smažákem a řízkem ve školní jídelně by pro mě znamenal, že budu ten den jíst kafe, čaj a pivo... Máte štěstí, že nejedu, páč teď v postním období nepiju alkohol a pivo bych nemohla a při takové stravě by mi chyběly důležité živiny. :wink:
Já to prostě beru tak, že jsou k dispozici zdarma prostory ve škole, a že se nás tam může proto sejít spousta. Daní je samozřejmě určitý omezený výběr jídla a určitý diskomfort při spaní (který se dá nahradit tím, že se domluví ubytko jinde), ale s tím se prostě na takové akci počítá. Taky na ní budou studenti, kteří budou rádi za spaní na zemi a levný oběd. Na dovču takového typu bych nejela, ale jsem ráda, že se taková akce pořádá a těším se na ni. :)
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Seminář o Přemyslu Otakarovi II.

Nový příspěvek od elizabeth »

Viola píše:
elizabeth píše:
Ježek píše:Sesednutí 20 až 30 lidí znamená, že bych musel zrušit to, co sem domluvil a pokoušet se, s nejistym výsledkem to reservovat jinde.

Oběd ale není povinný
Napřed zkusit domluvit nové, až pak rušit původní domluvu. Je pravda, že výběr mezi smažákem a řízkem ve školní jídelně by pro mě znamenal, že budu ten den jíst kafe, čaj a pivo... Máte štěstí, že nejedu, páč teď v postním období nepiju alkohol a pivo bych nemohla a při takové stravě by mi chyběly důležité živiny. :wink:
Já to prostě beru tak, že jsou k dispozici zdarma prostory ve škole, a že se nás tam může proto sejít spousta. Daní je samozřejmě určitý omezený výběr jídla a určitý diskomfort při spaní (který se dá nahradit tím, že se domluví ubytko jinde), ale s tím se prostě na takové akci počítá. Taky na ní budou studenti, kteří budou rádi za spaní na zemi a levný oběd. Na dovču takového typu bych nejela, ale jsem ráda, že se taková akce pořádá a těším se na ni. :)
Na takové akci se předpokládá, že budou především studenti. Jinak pro normálního člověka nelze dát k jídlu 2 smažená jídla, především pro lidi v určitém věku a se zažívacími problémy. Ale chápu, že proto není oběd povinný. Kdybych jela, prostě bych se oběda vzdala, klidně s lidma poseděla a najedla se později, se spaním by to bylo podobné. Těžko se v mém věku spí někde v tělocvičně na karimatce a ve spacáku. V mladém věku to lze, ale obvykle se to v tom pozdějším stejně projeví... Ale lze se někde domluvit v penzionu apod.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Seminář o Přemyslu Otakarovi II.

Nový příspěvek od Viola »

elizabeth píše:Na takové akci se předpokládá, že budou především studenti. Jinak pro normálního člověka nelze dát k jídlu 2 smažená jídla, především pro lidi v určitém věku a se zažívacími problémy. Ale chápu, že proto není oběd povinný. Kdybych jela, prostě bych se oběda vzdala, klidně s lidma poseděla a najedla se později, se spaním by to bylo podobné. Těžko se v mém věku spí někde v tělocvičně na karimatce a ve spacáku. V mladém věku to lze, ale obvykle se to v tom pozdějším stejně projeví... Ale lze se někde domluvit v penzionu apod.
Tak nevím jestli především, ale dejme tomu. Je to vesnice, kde je prostě nabídka v místní hospodě omezená (bohužel), nicméně taky počítám, že si s sebou vezmu jídlo - něco zdravějšího. :)
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotBot, SeznamBot a 0 hostů