Petice ...

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Re: Petice ...

Nový příspěvek od floriš »

rytíř píše:....Neodsuzovala bych ty, kteří i po r.1989 v KSČ zůstali.... Jak již jsem říkal, nikdy jsem nebyl členme KSČ, takže nemám představu jak to tam chodilo...
Každý máme nárok na vlastní názor na věc...
1) Pro přehlednost si udělej nejprve názor na svou vlastní identitu - nějak to není příliš zřetelné
2) Uvádíš, že o straně a jejím působení nemáš představu - ostatně, tvé údaje a postoje nasvědčují, že o poměrech v této zemi před r. 1990 nevíš vůbec nic, takže si lze jen těžko představit, jak svého nároku na vlastní názor využiješ.
3) Už to, že můžeš zcela veřejně vyjádřit jakýkoli svůj názor, je něco, o čem tady v letech 1939-1989 (až na 2 malá 2letá intermezza) lidé pouze snili.
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
rytíř

Re: Petice ...

Nový příspěvek od rytíř »

Já nejsem ani volič KSČ. Ale to co neuznávám je fanatismus. Ten je na nic, bez ohledu na to vůči které
straně je. Předně KSČ považuji za stranu již přežilou. To si myslím je také důvod, proč jí nevolí více
voličů. Neboť vědí, že tudy cesta nevede. Myslím, že to ukazuje občanskou zodpovědnost.
Rozhodně ale to co je nyní není ta správná cesta. Ta je akorát tak do pekel pro poctivé lidi, kteří by
chtěli pracovat a nenajdou práci. Celé rodiny se tak dostávají do spárů exekutorské mafie. Jděte se
podívat na podatelnu Soudu pro Prahu 1. Exekutorská řízení tam již nemají kam dávat, je to tam ve
stozích na podatelně. Nehledě k tomu, že stále více přibývá bezdomovců, které jsou štváni jak divá
zvěř. To považuji za zločinnost režimu. Rozhodně to chce změnu - systém na úrovni hodné 21.stol.
K tomu jsme ale zatím rozhodně nedolspěli.
rytíř

Re: Petice ...

Nový příspěvek od rytíř »

Já nejsem ani volič KSČ. Ale to co neuznávám je fanatismus. Ten je na nic, bez ohledu na to vůči které
straně je. Předně KSČ považuji za stranu již přežilou. To si myslím je také důvod, proč jí nevolí více
voličů. Neboť vědí, že tudy cesta nevede. Myslím, že to ukazuje občanskou zodpovědnost.
Rozhodně ale to co je nyní není ta správná cesta. Ta je akorát tak do pekel pro poctivé lidi, kteří by
chtěli pracovat a nenajdou práci. Celé rodiny se tak dostávají do spárů exekutorské mafie. Jděte se
podívat na podatelnu Soudu pro Prahu 1. Exekutorská řízení tam již nemají kam dávat, je to tam ve
stozích na podatelně. Nehledě k tomu, že stále více přibývá bezdomovců, které jsou štváni jak divá
zvěř. To považuji za zločinnost režimu. Rozhodně to chce změnu - systém na úrovni hodné 21.stol.
K tomu jsme ale zatím rozhodně nedolspěli.
Rytíř

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Rytíř »

Odpověď Floriš :
To, že nemám hlubší vědění o tom co se dělo za totálu, to máš pravdu.
Zpočátku jsem byl děcko, a později jsem se především staral o péči o své
dvě děti, a o práci. O politiku jsem se v té době vůbec nezajímal.
Ale v dnešní době je do sledování politiky vtažena většina občanů , kteří
jsou znechuzeni co se zde děje. Tyto své projevy vyjadřují i prostřednictvím
internetu. Chodí mě toho plno.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Viola »

rytíř píše: Rozhodně ale to co je nyní není ta správná cesta.
Fajn, ale co tedy?
rytíř píše: Ta je akorát tak do pekel pro poctivé lidi, kteří by
chtěli pracovat a nenajdou práci.
To zase směšuješ různé věci dobromady - na jednu stranu můžeme uvádět, že někteří lidé si nahrabali ze státního a teď se mají dobře, ale jak to souvisí s nemožností najít práci? Nebo máš pocit, že každý má mít právo na práci?
rytíř píše: Celé rodiny se tak dostávají do spárů exekutorské mafie.
Tak to je vyjádření spíše z bulváru, než aby bylo odpovídající situaci.
rytíř píše: Jděte se podívat na podatelnu Soudu pro Prahu 1. Exekutorská řízení tam již nemají kam dávat, je to tam ve stozích na podatelně.
A co? To, že si spousta lidí půjčuje na blbosti, aniž mají na splátky, nebo si spousta lidí myslí, že dluhy se neplatí, s tím přeci vůbec nesouvisí. A pokud máš na mysli kvazilichvářské půjčky a rozhodčí soudy, pak říkám, že to je problém, který je třeba řešit - a on se už řeší, jen trochu pomalu.
rytíř

Re: Petice ...

Nový příspěvek od rytíř »

Mrzí mě, že jsem Vás svými názory tak rozčílil, ale jsem o nich přesvědčen.
Určitě ty, kteří si způsobili svojí situaci sami, že si nabrali půjčky, do toho
nepočítám. Ale co se týče o právu na práci, to je diskutabilní. A asi to je
velký problém k řešení, který není jednoduchý. Je to problém celosvětový.
Všichni nemohou být ředitelé, podnikatelé, politici ap. Ale práce je pro kaž-
dého zdrojem obživy. Každý člověk na světě má stejné bytostní právo na
spokojený život. Ten, kdo nenajde práci i když chce pracovat, je bytostně
diskriminován.
Alle nechci již měnit tuto stránku na politickou diskusi. To sem asi nepatří.
My to nevyřešíme.Nechci Vám to kazit!
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Viola »

rytíř píše:Ale co se týče o právu na práci, to je diskutabilní. A asi to je
velký problém k řešení, který není jednoduchý. Je to problém celosvětový.
To nepochybně. Jen nevím, jak je možné garantovat právo na práci v rámci kapitalistického hospodaření, byť se spoustou prvků sociálního státu.
Rytíř

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Rytíř »

Myslím, že i kapitalismus je již přežitý systém, neschopný řešit tyto problémy.
Asi to chce nový dokonalejší systém. Zajímalo by mě, v jakém smyslu tuto věc
pojímá organizace Bilderberg, která dle informací na internetu, se zabývá
úvahami o změně světového systému.
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Re: Petice ...

Nový příspěvek od floriš »

Rytíř píše:Myslím, že i kapitalismus je již přežitý systém, neschopný řešit tyto problémy.
Asi to chce nový dokonalejší systém. Zajímalo by mě, v jakém smyslu tuto věc
pojímá organizace Bilderberg, která dle informací na internetu, se zabývá
úvahami o změně světového systému.
No tak teď se mi vyjasňuje - nechápeš výhrady ke komančům, pozitivně upozorňuješ na Bilderbergy... teď bys ještě mohl zapět oslavné ódy na inkvizici, Hitlera, Stalina, Maa a Pol Pota.

Končím komunikaci s tebou - howgh
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
rytíř

Re: Petice ...

Nový příspěvek od rytíř »

Mýlíš se, když si myslíš, že můj postoj k Bilderbergu je pozitivní.
Ani ho nemohu hodnotit, neboť ho neznám.Spíš mám pocit obavy
z něj, jako by někdo rozhodoval o nás bez nás. Ale zprávy o něm
se nas internetu objevují, a ty říkají, že se zabývají změnou světo-
vého systému. A to bych opravdu rád věděl v jakém smyslu.To asi
každý.Určitě i Ty. Možná jsi se to někde dozvěděl, já ale opravdu
nevím o čem jednají.
rytíř=rytířka

Re: Petice ...

Nový příspěvek od rytíř=rytířka »

Mrzí mě, že se to stočilo na toto téma. Omlouvám se, a končím s ním.
Ani k němu nejsem kompetentní, byla to jen moje občanská úvaha.
Ivana
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Georg »

rytíř píše:.
Pokud vím, tak v r.1989 ještě byly např. na důchodovém fondu dostatek prostředků na důchody,které někam
zmizely.
Jak to, že komunisté, kteří jsou označovány za zločince, měli prostředky na sociální jistoty národa, zatímco
nyní nejsou peníze na nic?
Ty penize nezmizely,důchodový fond byl v přebytku ještě několik let.Ale vzrůstá počet důchodců,prodlužuje se jejich věk věk díky lepší lék.péči a důchody se zvětšují.Přitom aktiv.obyvatel ubývá-málo dětí.
Soc.jistoty národa?Zajímalo by mne které.
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Uživatelský avatar
Ingolf
Král
Příspěvky: 1351
Registrován: 24 srp 2008 12:16
Been thanked: 13 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Ingolf »

teď jsem napsal něco podobnýho do pokecu o politice :) , bych to téma už přesunul tam..
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Petice ...

Nový příspěvek od slavicekvac »

Georg píše:
rytíř píše:.
Pokud vím, tak v r.1989 ještě byly např. na důchodovém fondu dostatek prostředků na důchody,které někam
zmizely.
Jak to, že komunisté, kteří jsou označovány za zločince, měli prostředky na sociální jistoty národa, zatímco
nyní nejsou peníze na nic?
Ty penize nezmizely,důchodový fond byl v přebytku ještě několik let.Ale vzrůstá počet důchodců,prodlužuje se jejich věk věk díky lepší lék.péči a důchody se zvětšují.Přitom aktiv.obyvatel ubývá-málo dětí.
Soc.jistoty národa?Zajímalo by mne které.
Návrh řešení, ani výchozí data o vývoji populace nejsou spolehlivé. Může to být horší, ale i lepší. jistá rezerva je nutná, ale určitě ne tak dramatická, jak ji líčí zastánci důchodových fondů - zvláště povinných. Naštěstí to zůstane na dobrovolných - ale za státní příspěvek vlastně povinných pro ty kdo si nehodí peníze stranou na stáří jinak. Fondy jsou nejméně vhodnou a jistou úsporou na stáří. Demografický vývoj a míra solidarity jsou dvě různé věci - staří mhou snadnop argumentovat, že zásadně platili do průběžného systému a mají právo jej čerpat, mladí mohou právem vyžadovat míru solidarity se starými menší, když jich bude na práci méně. Jiná věc je, zda není lepší solidaritou výrazně podpořit rodiny s dětmi, aby ta solidarita měla z čeho pramenit. To je moje filozofie řešení demografických nůžek. Je to bohužel taky řešení muslimů, kteří mají fůru dětí a přesné šarija zákonodárství pro rodinné právo. nemají problém s důchody. Tím netleskám jiným ustanovením tohoto práva.
Zásadní chybou je podle mne masové zvýšení daně z přidané hodnoty, aby se zaplatila rozdílová část vyplácení důchodů. Horpodářská komora má zásadně pravdu s požadavkem na 17 %, Kompromis na 18% je přijatelný. Takhle uříznout 20%ty růst hrubého domácího produktu je ekonomické zvěrstvo, na které doplatí úplně všichni. Iluze, že to přinese peníze na budoucí schodek důchodového systému je obrovská. nepřinese to nic moc, protože obrat se výrazně sníží. Je to prostě cena na trhu, kterou když zvýším, tak snížím obrat a dostanu konečný příjem stejný, jako bych nic neudělal ! Mnohdy nopak snížení ceny znamená vyšší obrat a vyšší konečný příjem. Viz všechny okase obchodníků. A nepřímé daně jsou součástí ceny na trhu a taky se jako cena chovají . jen stát je obchodník blbec - zvýší spotřební daň nad sousední státy, a všichni sei jezdí s kamiony pro nafty k sousedům. my nic ze zvýšené spotřební daně nemáme, jen ztráty obratu - jak firem, tak výtěžku daně pro stát. Vyšší spotřební daň u lihovin a cigaret přináší jen pašování, kterému nikdo nedokáže zabránit a miliardovým ztrátám. To je dávná zkušenost už u daní za tabák na šumavské celní hranici... Kalouske je prostě jen chemik, který dělá ministra financí pro své bossy, jako je Omnipol Háva. Jinak umí jen procenta nahoru a procenta dolů. Otázka je, zda aspoň ví co je procentní bod. Jak ho znám, tak neví. Sobotka je sice jen právník, ale aspoň poslouchal ekonomy jako je Janota. :-( :mrgreen: :snooty: :whistle:
rytíř

Re: Petice ...

Nový příspěvek od rytíř »

Ano, plně s Vámi souhlasím. Není to opravdu lehké to ukočírovat ve společnosti, rozvíjející se stále
do větších civilizačních složitostí. Ale když už jsme se dostali do takových ekonomických problémů,
tak si myslím, že je nutné na nějaký čast zastavit různé nadstandartní výstavbové akce, dokud se na-
še ekonomika a dluhy zase nesrovnají do normálu, neboť jsou největšími požírači státních peněz.
A pak teprve s čistým stolem vymyslet efektivní, a hlavně co nejjednodušší a efektivní celkový státní
státní systém . Ale určitě se nedá spoléhat na to, že by se řešilo vše samo nějakým samospádem,
tzv. rukou trhu. To považuji za nesmysl. Vše musí být zvláště při dnešní složitosti světa perfektně
řízeno. A to co se mi na tom zdá nejdůležitější je to maximální zjednodušení zpřehlednění pochodů
ve všech sférách státních činností, v návaznosti na přehledný a zjednodušený právní systém. Alespoň
tak odlehčit a hlavně korigovat rozbujelý růst civilizace tam,kde to je ke škodě lidského života, za
účelem sledovat především hodnotu lidského života, závislého především na zdravé přírodě.
rytíř

Re: Petice ...

Nový příspěvek od rytíř »

Dodatek :
rozbujelý růst civilizace - myslím např. přespřílišná elektronizace (jen pro výzkumné účely), zabírání
stále větších území přírody pro různé stavby. Ať už silnic, městské zástavby, velkých nákupních
center ap. Asi je nutné i osvětou řídit populaci, aby rodiny věděli, že jejich děti rostou do dobrých
podmínek, a staří mají zajištěno plnohodnotné stáří. Přemnožení, které u nás nehrozí (naopak),je
také velký problém.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Petice ...

Nový příspěvek od slavicekvac »

rytíř píše:Dodatek :
rozbujelý růst civilizace - myslím např. přespřílišná elektronizace (jen pro výzkumné účely), zabírání
stále větších území přírody pro různé stavby. Ať už silnic, městské zástavby, velkých nákupních
center ap. Asi je nutné i osvětou řídit populaci, aby rodiny věděli, že jejich děti rostou do dobrých
podmínek, a staří mají zajištěno plnohodnotné stáří. Přemnožení, které u nás nehrozí (naopak),je
také velký problém.
Není, ale je to na samostatné téma. Vím proč ne. Byl jsem hlavním zástupcem ČR ve FAO - Organizace pro výživu - dost dlouho..
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Ježek »

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Katerina »

[quote="rytíř"]Já myslím,
že Ti, kteří členství v KSČ využívali jen pro svůj kariéristický prospěch, po r.1989 z KSČ zmizeli, a jsou
ve všech hlavních politických stranách.Neodsuzovala bych ty, kteří i po r.1989 v KSČ zůstali. Když nic
jiného, tak ocěňuji to, že zůstali i v dobách pro KSČ zlých, což rozhodně svědčí ve prospěch těchto
lidí.
Jak již jsem říkal, nikdy jsem nebyl členme KSČ, takže nemám představu jak to tam chodilo.
V každém případě oceňuji to, že lidem dotovali mnoho životně nutných prostředků (např.elektřinu,dopravu,
kojeneckou stravu.....atd.), přičemž nebyli rozhodně zadluženi víc než je to dnes.
Pokud vím, tak v r.1989 ještě byly např. na důchodovém fondu dostatek prostředků na důchody,které někam
zmizely.
Jak se nyní ukazuje, tak nyní zmizelo plno státních prostředků různými taktikamy na účty do daňových rájů.
Jak to, že komunisté, kteří jsou označovány za zločince, měli prostředky na sociální jistoty národa, zatímco
nyní nejsou peníze na nic? Zato různá bankovní konta jedinců v různých daňových rájích praskají ve švech?
A rozhodně tyto prostředky nejsou z jejich práce, ale z machinací se státními prostředky. A kdo to platí ze
svých kapes? Ti nejchudší. A tomu neříkáte zločinnost? Asi to je otázka názorového směru. Každý máme ná-
rok na vlastní názor na věc.[quote]


NEZLOB se, ale na tohle fakt nemám .. spíš toho začínám mít trochu dost ...
Ad 1) propagandistický žvást : že Ti, kteří členství v KSČ využívali jen pro svůj kariéristický prospěch, po r.1989 z KSČ zmizeli, a jsou ve všech hlavních politických stranách.Neodsuzovala bych ty, kteří i po r.1989 v KSČ zůstali. Když nic jiného, tak ocěňuji to, že zůstali i v dobách pro KSČ zlých, což rozhodně svědčí ve prospěch těchto
lidí.
To svědčí hlavně o jejich hodně silných žaludcích ..
Jsou statistická data k dispizici s % bývalých členů KSČ v jiných stranách – ty menší si nepamatuji , ale výrazně méně % je jich v ODS než v ČSSD – což je celkem logické , názorově mají samozřejmě ty dvě “levicové” strany k sobě blíž.

Ad 2) Samozřejmě je možné operovat tím , že různá doba, různé motivy pro vstup , pro mne je tou čarou cca roky 1950/52 - to už muselo být každému I njevětšímu idealistovi jasné , která bije.
Pro ty , co vstoupili po tomto roce tedy opravdu moc omluvu nemám. Jsou stejní jako němci po válce, kteří si “nevšimli” že nacisté budovali koncetráky atd. Jenže na rozdíl od Němců, kteří si to přiznali , dneska tu máme stale vice a vice soudruhů I nesoudruhů, kteří se nás snaží přesvědčit – pro mě osobně je to taková druhá malá Osvětimská lež, tak nám tady za soudruhů bylo dobře . Tvůj příspěvek je víceméně v tomto duchu celý .

A TEDˇ VáM tady všem přísahám, že to co ted´napíšu níže je prvada, vy mě celkem znáte, tak víte, že většinou nekecám : asi před 3 dny jsem na jedné internetové diskusi – v blábolu podobných příspěvků narazila na příspěvek jakéhosi pána, co srovnával dnešní “bíduů s blahobytem let minulých slovy : Komunisté, když už někoho vyhodili z práce , tak mu nabídly slušně placenou práci v dolech !!! , zatímco dneska takový skončí na ÚP.

TO fakt není k smíchu – to je k pláči a ke vzteku – říct tohle do očí rodinám všech těch sedláků, lékářů, kněží atd. zemřelých na následky té dobře placené práce v dolech, zéjména uranových .

A3) Blábol skoro až drzý – o důchodovém fondu komunistů (žádný nebyl, byl průběžný systém, přebytky rozpočtů ( jejich imaginární a virtuálních rozpočty nemajících s reálnou ekonomikou nic společného nemohou být předkládány jako argument ani jako blbej vtip) )

Komunisté měli prostředky dokud žili z podstaty : z toho co bylo zabaveno v roce 1948, bohužel to neobnovovali, továrny pustly a výrobky se prodávaly především v rámci RVHP – tzv. povinně , tudíž položil se východní blok, položili se donucovací trhy a byl konec s českou ekonomikou … nebyl kdo by to kupoval ..
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Petice ...

Nový příspěvek od Katerina »

Georg píše:
rytíř píše:.
Pokud vím, tak v r.1989 ještě byly např. na důchodovém fondu dostatek prostředků na důchody,které někam
zmizely.
Jak to, že komunisté, kteří jsou označovány za zločince, měli prostředky na sociální jistoty národa, zatímco
nyní nejsou peníze na nic?
Ty penize nezmizely,důchodový fond byl v přebytku ještě několik let.Ale vzrůstá počet důchodců,prodlužuje se jejich věk věk díky lepší lék.péči a důchody se zvětšují.Přitom aktiv.obyvatel ubývá-málo dětí.
Soc.jistoty národa?Zajímalo by mne které.
Pánpové, pánové - žádný důchodový fond NEBYL !!!!! Pořád ještě máme tzv. průběžný systém !
Což znamená , že současní pracující odvádějí dávky na dnešní důchodce, kteří předtím odváděli dávky na jejich důchodce .
Potíž nastává - a ne jen u nás , ale v celé Evropě , když jde populační křivka dolů - kdy je stále méně ekonomicky aktivních a prodloužuje se věk starých lidí (což je samozřejmě dobře) - ale také je to důvod, proč průběžbný systém již není možné používat, opět nejen u nás , ale všude .. a je nutné nastavit jiný systém.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostů