Nové články na stránkách

O stránkách, dotazy, připomínky, kritika...

Moderátoři: elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Neska sem tam dal článek a netušim, co další týden. Teď dva týdny budu doma jen o víkendech, přes týden budu makat a budu na ubytovně bez internetu.

Pak se vrhnu (kromě článku do sborníku) na panování Přemysla I; polskou korunu Vratislava a nevim, jak by se dala zpracovat ideologická manipulace Soběslava (rituály, mince, znojemský přemyslovský cyklus) - na prázdniny asi celkem dost věcí ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

Jen pár korektur k novému článku na stránkách

... očekával úspěch na pomořanském trůně...
... všichni kralevici v Polsku válčili - kralevici? nebylo by lepší knížata?
... Owiñska s králšterem je kouzelné místo
... bohatými řezbami uvnitř svatyně - správný překlad slova rzeŸba je plastika, socha
... kláštera, jako zadostiučinění za spáchané zločiny - zadostiučinění? spíš snad trest, pokání...
... vnitřních válek mezi knížaty, o vládu nad celým územím země - nadbytečná čárka

a ještě poznámka k obrázkům - jejich přebírání z cízích webů bez svolení držitelů autorských práv je porušením autorského zákona. Kdyby na nás někdo vlítnul, tak nás může dát k soudu. Nedávno jsme objevili naše fotky z hrady.cz v novinách, nejdřív se cukali, ale po pohrůžce advokátem se už jen zeptali, kam nám mají poslat fakturační údaje... Takže bych zvážil, nakolik je žádoucí u článku mít všechny fotky, které tam teď jsou.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

O vládě (kratein) lidu (démos) a tomu odporující nemorálnosti některých "zákonů" a možnostech odporu vůči nim se tu rozepisovat nebudu ... To už je teoreticky rozpracováno na mnohem vyšší úrovni, i prakticky vyzkoušeno.

Za chyby se omlouvám a jsou napraveny- ne nadarmo tam jsou na konci ty úvozovky :)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Obrázky dodám zítra - už docela padám ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Kdy bude dvojka o bátorce?
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Báthory

Nový příspěvek od elizabeth »

KOMOÑ píše:Kdy bude dvojka o bátorce?
Nevím, která slovenská skupina to zpívala, myslím, že Team s Paĺo Haberom: Je to vo hviezdách..., je to vo hviezdách... :lol: \:D/

Ale vážně, jak vyšetřím čas, musím napsat štýrskou šlechtu pro sborník, to celkem už spěchá a tak asi pak... Cca 2 měsíce??? Doufám, že do tý doby zvládnu film.
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Báthory

Nový příspěvek od KOMOŃ »

elizabeth píše:
KOMOÑ píše:Kdy bude dvojka o bátorce?
Nevím, která slovenská skupina to zpívala, myslím, že Team s Paĺo Haberom: Je to vo hviezdách..., je to vo hviezdách... :lol: \:D/

Ale vážně, jak vyšetřím čas, musím napsat štýrskou šlechtu pro sborník, to celkem už spěchá a tak asi pak... Cca 2 měsíce??? Doufám, že do tý doby zvládnu film.
Napiš to dřív,abych nezapomenul a neztrácel se.To bych musel číst všechno od začátku.
Předpokládám,že když si ukázala,co byla zač,že se jí pokusíš očistit. :wink:
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: Báthory

Nový příspěvek od Tekla »

elizabeth píše: Ale vážně, jak vyšetřím čas, musím napsat štýrskou šlechtu pro sborník, to celkem už spěchá a tak asi pak...
ahoj Betty!
nasla jsem toto
http://pvh.ff.cuni.cz/exkurze05/referat ... otakar.pdf
mozna by se ti to mohlo hodit :wink:
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Pøemyslova štýrská šlechta

Nový příspěvek od elizabeth »

Tekla píše:
elizabeth píše: Ale vážně, jak vyšetřím čas, musím napsat štýrskou šlechtu pro sborník, to celkem už spěchá a tak asi pak...
ahoj Betty!
nasla jsem toto
http://pvh.ff.cuni.cz/exkurze05/referat ... otakar.pdf
mozna by se ti to mohlo hodit :wink:
Děkuji, zhlédla jsem. Až na některé chyby to šlo... :lol:

Ale nasměrovalo mě to ještě do další literatury. #-o
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Po zbytečném mém vyhrocení problému na přelomu letošního jara a léta bych zaktuálnil problém frekvence článků na stránkách.

Jak často jsme schopni dávat články na stránky, s ohledem na všechny faktory (psaní sborníku, nedostatek času kvůli práci a vysokým školám - nebo obojímu). Zda je reálné 1 týdně, 1 za dva týdny, nebo jinak.

Teď konkrétně jdu dávat na stránky 2. díl Přemysla. Od Ingolfa mám článek o pohanských zvycích a jejich přesahu do křesanských počátků na našem území. Barbo sliboval něco o Slovensku. Takhle se má momentální situace.
Uživatelský avatar
rakpav
Panoš
Příspěvky: 54
Registrován: 14 bře 2008 11:21
Bydliště: Luštìnice, soud. okr. Benátky n.J

Nový příspěvek od rakpav »

Jsem pro dvoutýdenní. Týdenní je sice super, ale jak jsi správně uvedl, je to honička. Pokud by interval byl naopak delší, asi bychom ztráceli na atraktivnosti. Přiznám se, že budu doufat, že ty články budou nadále psát, ti co doposud. Sám jednak mám příliš úzký záměr a navíc málo času. a hlavně, ti dosavadni jsou skvělí!!! :palec: Mám připravený krátký článek o obrazu Přemka Oty II. v českých kronikách a letopisech v následujícím období. Tedy ty pokroucené obrazy. Je to spíše do sborníku (jak jsi mimo jiné uvedl na srazu).
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Já jsem pro dvoutýdenní, možná třítýdenní - víc asi nestíháme.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

frekvence

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Viola píše:Já jsem pro dvoutýdenní, možná třítýdenní - víc asi nestíháme.
Pronesu kacířskou myšlenku, za kterou mě pantáta tohoto fóra zabije, ale mně je to celkem šumák. On mne třeba pochopí, až začne konečně se studiem.

Tedy: ...co takhle měsíční nebo rovnou kvartální. No, a kdo se bude na to cítit a hlavně bude mít čas (protože to stejně o ničem jiném není), tak může psát článek třeba každý den.

Já furt nechápu, proč se tady má plnit jakýsi plán bolševický pětiletky, když by mělo jít především o kvalitu a né o kvantitu. Ale to se opět opakujeme, neb to už se tady taky řešilo. No, a bác ho(!), je to tady zas'. :!: :twisted:
A na žádný atraktivnosti bychom netratili. To je pověra! Internetovým stránkám se neříká "dynamické" proto, že se mění jejich obsah v krátkém časovém intervalu, ale z úplně jiného důvodu. Pokud by někoho náhodou mátl tento pojem.


BTW. Na Home Page v Aktuální statististice chybí počet článků. Myslím, že jich není zrovna málo, tak by tam ten údaj docela slušel... :wink:
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Frekvence

Nový příspěvek od Katerina »

Vzhledem k vlastnímu máslu na hlavě (Jan, Zikmund ) :oops: :oops: se musím zdržet hlasování , ale kdybych mohla, volila bych alespon ty 2 týdenní.
Ale můžem to třeba udělat tak, než se přežene sborník nechat to na životě a pak jet 14 denní intervaly ????
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Nový příspěvek od Tekla »

Katerina píše:
Ale můžem to třeba udělat tak, než se přežene sborník nechat to na životě a pak jet 14 denní intervaly ????
ja za sebe muzu rict, ze kdyz se mi situace v praci vrati do relativne normalnich koleji - tzn, ze budeme produkovat cca o 150 stran textu mesicne min nez v poslednim ctvrtleti, jsem schopna vyplodit zhruba jeden clanek za mesic, mozna i vic... temat, o kterych bych chtela psat je strasne moc - a myslim, ze neni potreba psat dlouhatanske clanky, spis vybrat zajimave namety...

ted ale taky budu kazdou volnou chvilku venovat sborniku - i presto doufam, ze do Vanoc ze mne tak 1-2 clanecky (kratsi) vypadnou...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

rakpav píše:Sám jednak mám příliš úzký záměr
Úzké zaměření není špatné, jen se takových úzkých zaměření musí střídat minimálně tak 4, aby stránky nebyly monotematické a pokrývaly větší část dějin a oblastí středověku.
Jiøí Motyèka píše:A na žádný atraktivnosti bychom netratili. To je pověra! Internetovým stránkám se neříká "dynamické" proto, že se mění jejich obsah v krátkém časovém intervalu, ale z úplně jiného důvodu. Pokud by někoho náhodou mátl tento pojem.[/i]
To uplně ignoruješ člověka, kterej si po šichtě (nebo o víkendu) uvaří kafe, sedne k počítači a jde se kouknout, co zajímavýho zase týpci ze stránek e-stredovek.cz napsaly o historii. Historii moc nerozumí, ale zajímá ho, má to jako odpočinek - rituál. Takových lidí málo nebude.
Jiøí Motyèka píše:BTW. Na Home Page v Aktuální statististice chybí počet článků. Myslím, že jich není zrovna málo, tak by tam ten údaj docela slušel... :wink:
Nevim, co myslíš Aktuální statistikou, ale po výpisem nových článků je řádek, kde je teďkon:
index | 1-7 | následující | Celkem 213 článků
Katerina píše:Ale můžem to třeba udělat tak, než se přežene sborník nechat to na životě a pak jet 14 denní intervaly ????
Tohle vypadá nejlíp V Mém Skromném Názoře.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

ještì èlánky

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Ježek píše:...To uplně ignoruješ člověka, kterej si po šichtě (nebo o víkendu) uvaří kafe, sedne k počítači a jde se kouknout, co zajímavýho zase týpci ze stránek e-stredovek.cz napsaly o historii...
Třeba horník, kterej právě vyfáral a má po šichtě, ten příde domů a místo gáblíku sběsile uhání k počítači a jen, co ho nastartuje, "pustí si" Středověk, protože tam pěkně hrajou. Jj, těch a jemu podobnejch bude opravdu velmi hodně... :wink:
BTW. Autoři článků jsou možná "týpci", ale pěkně životní, to ti teda povim. Některý znám osobně...
Ježek píše:...Nevim, co myslíš Aktuální statistikou...
:shock: Ty neznáš svůj web a jeho hlavní stránku? :roll: Tam najdeš teďkon:
Aktuální statistiky:
Uživatelů: 227
Témat: 483
Celkem příspěvků: 18980

... a tady mi chybí Počet článků:
Co ty na to?... :wink:
Ježek píše:...pod výpisem nových článků je řádek, kde je teďkon:
index | 1-7 | následující | Celkem 213 článků...
No, krčí se to pěkně dole na dlouhý stránce. Toho si horník právě vyfáravší ihned všimne... :lol:
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: ještì èlánky

Nový příspěvek od Ježek »

Jiøí Motyèka píše:Jj, těch a jemu podobnejch bude opravdu velmi hodně... :wink:
Abych udělal +/- statistiku lidí, kteří se na tyhle stránky nedostanou z vyhledávačů a katalogů. Škoda, že teď těžko budu na internetu každý den
Jiøí Motyèka píše:
Ježek píše:...Nevim, co myslíš Aktuální statistikou...
:shock: Ty neznáš svůj web a jeho hlavní stránku? :roll: Tam najdeš teďkon:
Aktuální statistiky:
Uživatelů: 227
Témat: 483
Celkem příspěvků: 18980

... a tady mi chybí Počet článků:
Co ty na to?... :wink:
Jo, kdyby se ten blok netýkal jen fóra, tak by to tam chybělo ...
Jiøí Motyèka píše:
Ježek píše:...pod výpisem nových článků je řádek, kde je teďkon:
index | 1-7 | následující | Celkem 213 článků...
No, krčí se to pěkně dole na dlouhý stránce. Toho si horník právě vyfáravší ihned všimne... :lol:
Horník buď se podívá na rubriky (vlevo nahoře) nebo začně prohlížet jaký tu jsou články - začně tím nejnovějším a když se mu nelíbí, tak se posunuje až dolů. Když se mu nelíbí ani ten 7. v pořadí, tak zjistí, že ho čeká ještě mnoho dalších, viz to číslo. Tenhle redakční systém jsem já nevymýšlel, takže má logiku :wink:
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Re: ještì èlánky

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Ježek píše:...Jo, kdyby se ten blok netýkal jen fóra, tak by to tam chybělo...
No, dejme tomu, když chceš bejt z ničeho nic hnidopych.
Nechci kverulovat, ale - tak by se to třeba vyjímalo v oddíle "Poslední komentáře" (hned "pod" Celkem příspěvků:), který se snad týká článků... :wink:

BTW.
Ježek píše:...Tenhle redakční systém jsem já nevymýšlel, takže má logiku :wink:
To, čemu ty říkáš "logika" já nazývám subjektivním pohledem na věc autorů těchto systémů. Teď to spíš generalizuju, protože vím, o čem píšu.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: ještì èlánky

Nový příspěvek od Ježek »

Jiøí Motyèka píše: Nechci kverulovat, ale - tak by se to třeba vyjímalo v oddíle "Poslední komentáře" (hned "pod" Celkem příspěvků:), který se snad týká článků... :wink:
Tak tady už to máš prakticky na stejný posici jako pod těmi články ...
Jiøí Motyèka píše:To, čemu ty říkáš "logika" já nazývám subjektivním pohledem na věc autorů těchto systémů. Teď to spíš generalizuju, protože vím, o čem píšu.
Tak ti autoři s tím mají pochopitelně zkušenosti a také těch systémů je více, čili se mohli někde shlédnout. Teď nevim, co přesně myslíš, když píšeš, že víš o čem píšeš. Prosím o vysvětlení =P~
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BrandwatchBot a 0 hostů