Nejhorší zkušenosti na hradech?

Hradiště, hrady, tvrze a jiná sídla nobility. Dnešní propagace a obnova.

Moderátor: Zany

Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

taky nepohrdnu, ale přednášku o nehmotnu klidně vynechám
Uživatelský avatar
Maria
Zeman
Příspěvky: 89
Registrován: 16 lis 2007 15:31
Bydliště: hrad Kost

Nejhorší poznatky na hradech

Nový příspěvek od Maria »

Ráda vás u nás na hradě přivítám a zařídím...stačí termín..můj telefon: 602 288 602...
:lol: \:D/ :P :oops:
Maria
Uživatelský avatar
Kunhuta Haličská
Panoš
Příspěvky: 61
Registrován: 07 úno 2008 17:37
Bydliště: Zlín

Skušenost

Nový příspěvek od Kunhuta Haličská »

Moje nejhorší skušenost s hradem byla na Buchlově výklad zdejší průvodkyně byl tak neprofesionální prostě hrozný!
Pro, rege!!!
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Skušenost

Nový příspěvek od Viola »

Kunhuta Halièská píše:Moje nejhorší skušenost s hradem byla na Buchlově výklad zdejší průvodkyně byl tak neprofesionální prostě hrozný!
V jakém smyslu? Co třeba říkala? přidej perličky :wink:
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: hrad Kost

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Dagmar píše:
Maria píše:..Ale stejně je to úžas si chodit po hradě ....obzvlášt při soukromých prohlídkách či šmejdění jen ..stačí napsat a můžu zařídit...
Moc ráda bych tvé nabídky využila\:D/ :D ...... přidá se ještě někdo :?: :lol:
Kost je krásná a byl sem tam snad už šetkrát.V samotném hradu teda pouze jednou ale i tak se tam moc rád vracím.
Loňský jarní výklad považuju za zcela zdařilý a profesionální ale já mám spíš soucit s chudákama průvodcema než s posluchačema.
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Maria
Zeman
Příspěvky: 89
Registrován: 16 lis 2007 15:31
Bydliště: hrad Kost

nejhorší zkušenosti na hradech

Nový příspěvek od Maria »

No chcete perličku??? Tak tady je. Včera přišel do kasy mladík a prohlásil,:Máte tady věž???No my že ju. A může se do ní??nemůže...tak teda nemáte věž???? no a odešel, aniž by zhlédl hrad. Škoda, že Bílá věž je tak vysoká ... :lol:
Do věže můžou jen známí a na vlastní riziko. Je chudinka v desolátním stavu. kdyby se tam chodilo v zástupech , tak by se jistě brzo schodiště zřítilo...
Maria
Uživatelský avatar
mbalon
Poddaný
Příspěvky: 3
Registrován: 01 čer 2008 18:07

Nový příspěvek od mbalon »

Nejhorší zkušenost byla v oblasti Ralska, je zde nejméně 15 zřícenin hradů a nikdo se o to nestará, zdi jsou popsané azbukou ještě z totality, v hradbách jsou díry od kabelů, které sem rusové tahaly a celkový stav je hrozný. Prošli jsme 3 zříceniny a bylo to všude stejný. Za cesty narazili i na pár raket RPG! Je to nebezpečná oblast zvl᚝ obora Židlov, pokud někdy do Ralska vyrazíte tak ten plot do obory Židlov nepřelézejte jako my :D . A ještě k tomu pod hradem Ralsko jsou uranové doly, prostě strašný.
Uživatelský avatar
Maria
Zeman
Příspěvky: 89
Registrován: 16 lis 2007 15:31
Bydliště: hrad Kost

Nejhorší zkušenosti

Nový příspěvek od Maria »

To je pravda, to jsou ale nenahraditelné škody a nikomu se do toho nechce, protože nikdo neví co tak vlastně všechno okupanti natahali.Ale snad časem se snad někdo najde...kdo se do toho pustí.. :(
Maria
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

nedá mi to nepodělit se s aktuálně vloženým komentářem k nám na server k Červené Lhotě"

Snad nikdy jsem neviděl, že by nějaký zámek navštěvovalo tak nepřiměřšené množství rodin s malými rozeřvanými parchanty jen kvůli tomu, že se tady točila stupidní pohádka as nejhorším scénářem v historii české kinematograie.
Obdiv patří průvodci, který se ani nezarazil, když mu cizí dítě poblilo nohy, naprosto profesionálně sundaval jiné ječící zrůdy z lustrů, kamen, stolků a pohovek a prohlídku, při které bych já skočil z okna, dovedl do konce. Jsou to už dva roky, od té doby jsme toho sjeli hodně, ale na tohle se vážně zapomenout nedá. Babičky, berte svým smradům aspoň pytlíky na blití..nelépe neprotržené...
Nebo na zámk ylezte, až budou mít rozum, když už ho nemáte vy!!!!
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Minulý týden jsem o stejném problému četla blog - říká v zásadě to samé, i když rozhodně kultivovanějším způsobem :wink: .
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

Viola píše:Minulý týden jsem o stejném problému četla blog - říká v zásadě to samé, i když rozhodně kultivovanějším způsobem :wink: .
jo, ta holčina píše poměrně dobře a hlavně ví, o čem mluví...
Uživatelský avatar
Kunhuta Haličská
Panoš
Příspěvky: 61
Registrován: 07 úno 2008 17:37
Bydliště: Zlín

Skušenost

Nový příspěvek od Kunhuta Haličská »

Moje nejhorší skušenost s výkladem byla asi na Hrubém Rohozci!!! :x
Pro, rege!!!
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Skušenost

Nový příspěvek od Viola »

Kunhuta Halièská píše:Moje nejhorší skušenost s výkladem byla asi na Hrubém Rohozci!!! :x
Můžeš rovést v čem konkrétně?
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Skušenost

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Kunhuta Halièská píše:Moje nejhorší skušenost s výkladem byla asi na Hrubém Rohozci!!! :x
Pořád tam je ta protivná průvodkyně?
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Re: zkušenost

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Kunhuta Halièská píše:..nejhorší skušenost...na Hrubém Rohozci!
Já si na Rohozec stěžovat nemůžu, provázela tam sice mladá dívčina-brigádnice-studentka, ale zvládla to dobře (na zámku nemůžu čekat, že bych tam slyšel něco, co by mě zajímalo) a dovolila bez problémů fotit strašidla :D ...co by člověk víc chtěl?
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Re: Nejhorší zkušenosti

Nový příspěvek od Georg »

Maria píše:
To je pravda, to jsou ale nenahraditelné škody a nikomu se do toho nechce, protože nikdo neví co tak vlastně všechno okupanti natahali.
Není to až tak pravda.Tady bylo cvičiště armády již za I.ČSR,pak Němci,pak naše armáda s Izraelskou a,ještě do 50.let pak PTP od r. 68 Rusové.
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Uživatelský avatar
jitřenka
Selka
Příspěvky: 30
Registrován: 22 čer 2008 17:48
Bydliště: Otrokovice

Nemilá zkušenost

Nový příspěvek od jitřenka »

Nejhorší zkušenost

Za mě jednoznačně zámek Kroměříž. Neochotná průvodkyně, naštvaná, když vy něco víte a ona ne 8) . Turisty tam vůbec neradi vidí, protože se jim nechce pracovat, hlavně v květnu a září, kdy ten nával turistů není velký a občas se dá dohromady těch pět účastníků pro prohlídku jen ztuha. To jsou pak hodně neochotní.

Jinak v pohodě. Rozhodně tím nechci nikoho odradit. Je nutné se vykašlat na nějakou nerudnou ženskou a nenechat si zkazit opravdu úchvatnou podívanou (a už zámek, či zahrady, nebo chrám - tam jsou o hodně milejší. A vůbec nejmilejší jsou v tamějších proslulých vinných sklepech :wink: :lol: )
J.
Uživatelský avatar
LaVoisin
Poddaný
Příspěvky: 2
Registrován: 15 zář 2008 15:05
Bydliště: Èeské Budìjovice

Nový příspěvek od LaVoisin »

Mě teda v poslední době nejvíc zklamala prohlídka zámku Český Krumlov. Rožmberkové jsou mojí platonickou láskou, tak jsem se těšila co se dovim nového a nedozvěděla jsem se kromě jmen Petr Vok a Vilém z Rožmberka nic. Bylo to stručně, jasně o ničem :cry:
A taky se mi nelíbila letošní prohlídka Janohradu v Lednicích. Postarší dáma toho řekla o polovinu míň než průvodkyně v loňském roce, stále se zakoktávala a chvílema mi přišlo, že ani neví o čem mluví. Asi se špatně vyspala a myslela na něco jiného než na výklad.
Uživatelský avatar
Maria
Zeman
Příspěvky: 89
Registrován: 16 lis 2007 15:31
Bydliště: hrad Kost

Nejhorší zkušenosti

Nový příspěvek od Maria »

No na to co napsal Zany ,mohu jen dodat zmíněný průvodce, pracuje i sem tamu nás. Tuto barvitou událost vylíčil velice humorně....Dávám za pravdu , že malé uřvané děti na hrady a zámky nepatří.Ale rodiče si to neuvědomují..jsou nesoudný. Pak jsou nepříjemní. Mohu napsat jen takovu věcičku. U nás je udělaná mučírna, troufám si říci, že velice dobře.Při zakupování vstupenek vždy se řekne formulka..že to není vhodné pro malé děti, že se tam mluví hodně o trestním právu atd. A i přesto rodiče nereagují a pak klidně vynadají...Další věc jsou zahraniční turisté.letos němečtí rádoby kulturní motorkáři, podotýkám starší, nepočkali na průvodkyni než otevře bránu a klidně ji vysadili, nechali ji rozvalenou. Chovali se sprostě...no výkvět. Na druhé staně jsou lidičky velice milí, zbožně koukají a poslouchají. Ted chodilo hodně lidí co chce mít výklad s málo lidma a v klidu.Tak na to je dobrý říjen. U nás se chdilo i s jedním človíčkem...
Takže co přinese další sezona???Uvidíme... :D :D :D
Maria
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nejhorší poznatky na hradech

Nový příspěvek od Zany »

Dagmar píše:
Zany píše:
Katerina píše: J8 bych také ráda .. nedomluvíme něco ??
Pokud bude Maria ochotná protáhnout nás hradem i takto mimo návštěvní dobu, tak jsem pro nějakou hromadnou výpravu všemi deseti. Ostatně i na ofic. stránkách stojí "Jiný termín je možný po předchozí domluvě."
Jsem také zájemce a už můžu i řídit..... :D
Fajn, pojďme se tedy přesunout do pokecového tématu, kde se domlouvala předchozí akce, to už s tímto tématem příliš nesouvisí...
viewtopic.php?t=955

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostů