Jan Masaryk

pravěk, starověk, novověk, moderní období

Moderátor: Ježek

Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Nový příspěvek od Georg »

Páteral jsem po rodině Creneových.Kanuku velice zajímavý článek
http://www.visualstatistics.net/East-We ... mporal.htm
Upozorňuji Mucha J.Masaryk ,Beneš ,Štefánik,snad i TGM velice významní zednáři.Jako Crane
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Článek o smrti Jana Masaryka v Reflexu.
Návštěvník

Nový příspěvek od Návštěvník »

Viola píše:Článek o smrti Jana Masaryka v Reflexu.
Konečně pořádné zhodnocení pro ty,kteří si myslí o úmrtí Masaryka své.Pokud je tohle všechno pravda,tak se není čemu divit,že Vlček evidentně lhal a zamlčoval informace ze strachu o život.
Po přečtení toho všeho sem získal pocit,že Česko je ještě více prohnilejší než sem si myslel a některé praktiky sou podobné praktikám dnešního Putinovského demokratického Ruska,kde demokraticky umírají novináři a nedemokraticky se ztrácejí bezestopy.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Vlèek

Nový příspěvek od Katerina »

Já celkem pořád nechápu, proč takové obviňování profesora Vlčka. Stačí si přečíst onu pitevní zprávu - co dodala Viola.
1. Celá pitevní zpráva je naprosto profesionální a exaktní !- a bez jakýkoliv hypotéz !
Vždy faktum - a k tomu - zda k poranění došlo za živa či mohlo být posmrtné, jak k takovému poranění došlo.
2. Je zde jasně popsáno, a opět bez hodnocení za jakých okolností bylo tělo pitváno, kdo byl přítomen, jaké vyšetření bylo provedeno, jaké ne - viz . nedošlo k antropologickému zkoumání
3. Není to pitevní zpráva prof. Vlčka, je zde jasně uvedeno, že v té době byl pouhým medikem, a u pitvy pouze přihlížel
4. Na konci článku je uvedeno Vlčkovo hodnocení - kde se vyjadřuje k tomu, že Jan Masaryk dopadl na dlažbu ještě živý, a nebyl ani v bezvědomí ani omámen.
Důležitá je tato věta: Tyto mocné dojmy jsou přítomny jak při sebevraždách, tak i při vraždách, takže pro posouzení případu jsou nerozhodné. Myslím, že exatní vědec nemůže na základě pouhých fakt řící víc.

Jediné, co může být zavádějící je poslední odstavec článku - který ale ani stylově ani logicky nezapadá do Vlčkovy zprávy, za to stylem připomíná první uvozující článek - Antonína Suma, a poslední věta :Jan Masaryk byl první dobrovolnou obětí protestující proti zvůli agresora. O dvacet let později vystoupili se svým odporem další – Jan Palach a Jan Zajíc.) zdá se býti redačním přídavkem.

K tomu bych jen dodala, že moji prarodiče, kteří dobu zažili nikdy nepochybovali o tom, že byl Masaryk odstraněn, ostatně jeho pohřeb - jedno z posledních svobodných vyjádření čsl. občanů v duchu tradic pohřbů Havlíčka, Němcové a mnohem později i výše zmíněného Palacha nasvědčuje tomu, že lidé tehdy měli jasno.
S tím nemohli noc udělat ani sovětší poradci, ani STB - jen se pokusit zmanipulovat událost pro budoucnost, ale ani to se jim zcela nepodařilo. Spíš ji zpochybnit a zabránit potrestání viníků. To ano.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Návštěvník

Re: Vlèek

Nový příspěvek od Návštěvník »

Katerina píše:Já celkem pořád nechápu, proč takové obviňování profesora Vlčka. Stačí si přečíst onu pitevní zprávu - co dodala Viola.
Nepřekrucuj laskavě slova :evil: Nikdo tady nikoho neobviňuje!Jasně sem napsal,proč se nepouštěl do žádných a zcela oprávněných spekulácí,které sou spojené se zvláštním způsobem "sebevraždy" a podivným zraněním.
Prostě se bál o život a pokud si přečteme sérii podivných úmrtí lidí,kteří sou s případem obeznámeni jako on,tak možná pochopíš proč.
Všichni museli moc dobře vědět,že není něco v pořádku!Zvláštní neshody by si nevšimnul asi jen pitomec natož vědec věhlasného začátku a je jedno jestli byl tehdy na samém začátku kariéry.
I po převratu raději mlčel a moc se nedivím.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Anonym píše:Po přečtení toho všeho sem získal pocit,že Česko je ještě více prohnilejší než sem si myslel a některé praktiky sou podobné praktikám dnešního Putinovského demokratického Ruska,kde demokraticky umírají novináři a nedemokraticky se ztrácejí bezestopy.
Chce se mi blejt.
Já bych řekla, anonyme, že by ses zaprvé mohlpřihlásit, a víme, s kým máme tu čest :wink: , a také by sis to Rusko mohl tak na týden zkusit, ne? A souhlasím s Katkou - obvinit prof. Vlčka ze lži na základě vlastních, zcela neodborných a nepodložených dojmů je na mě trochu silné kafe. Jinak ten článek je až z roku 1994...
Návštěvník

Nový příspěvek od Návštěvník »

Viola píše:
Anonym píše:Po přečtení toho všeho sem získal pocit,že Česko je ještě více prohnilejší než sem si myslel a některé praktiky sou podobné praktikám dnešního Putinovského demokratického Ruska,kde demokraticky umírají novináři a nedemokraticky se ztrácejí bezestopy.
Chce se mi blejt.
Já bych řekla, anonyme, že by ses zaprvé mohlpřihlásit, a víme, s kým máme tu čest :wink: , a také by sis to Rusko mohl tak na týden zkusit, ne? A souhlasím s Katkou - obvinit prof. Vlčka ze lži na základě vlastních, zcela neodborných a nepodložených dojmů je na mě trochu silné kafe. Jinak ten článek je až z roku 1994...
Za to Ty odborností sršíš jako kulový blesk!A neple sem Rusko!Ty tam nevydržíš ani den.
Rusko sem uvedl jako příklad "demokracie" i když každý ví,jak to stou demokracií ve skutečnosti je.Tak nepřekrucuj fakta když nemáš co k danému tématu říct.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Nemůžeš sem alespoň napsat své jméno, když už se tu tak bavíme?
Michal
Vévoda
Příspěvky: 573
Registrován: 29 kvě 2008 19:40
Bydliště: no pøece u nás doma
Been thanked: 1 time

Re: Jan Masaryk

Nový příspěvek od Michal »

Viola píše:... - asi nejzajímavější mi přišel nový přístup zkoumání smrti Jana Masaryka, možná už jsi o tom slyšel, já tedy ještě ne, přiznávám. :)
No, jestli máš na mysli toho soudního znalce, který to zkoumal, tak logiku to má pouze v případě, že se budeš držet vzdálenosti těla od budovy. Jenže na obrazovce byla i jeho zpráva a v té stálo, že vnější síla byla vedena na těžiště těla. A v případě, že stál na římse a držel se parapetu to všechno padá. V této pozici nelšlo působit velkou vnější silou na těžiště těla. :think:
"Bùh je všude, proto je i ve mnì, stejnì jako v Tobì"
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Jan Masaryk

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Na tomhle tématu je nejlepší, že zásadní zde řečená fakta se zlehčují, přehlíží, či naprosto ignorují.

Masaryk se nají, obleče do županu, veme si prášek proti bolestem a nestandardně (z koupelny) skočí de facto s nahatým zadkem...Ostudu u člověka světového významu, který skončí takto ponižujícím způsobem nemdusím zdůrazňovat.Takhle zdravej člověk nejedná, byť se chce zabít.A to ani nemluvím o jídle, či prášku na bolest...Má zapotřebí sebevrah pár minut před smrtí jíst a brát si prášek na bolest?Nemá! Fakt, který zde téměř nikdo nerespektuje!

Má odřené břicho a omítku za nehty-fakt, který podle dam a jednoho právníka nic neznamená :lol:

Vrátný byl prokazatelně uzamčen na svém pracovišti a byl odstřihnut telefon...Fakt-podle některých jde o náhodu.

Účastnící pitvy mají asi hodně velký strach.I přes evidentní zranění, které si nemohl způsobit sám, raději mlčí a záměrně bagatelizují.Někteří účastníci/e tohoto fóra jim to dokonce věří :lol:

Podle policejní rekonstrukce je jasné, že byl shozen/vyhozen z okna - dokáže to někdo zvás vyvrátit a jak dokážete odůvodnit série "nešťastných" nehod u osob, kteří k této cause mají osobní interesace?Nedokážete!
Další okolnosti nemá cenu zdůrazňovat.Nebaví mne to zrovna furt opakovat.Jen mne udivuje slepost, se kterou se zde diskutuje...
Bez piva to není ono.
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re:

Nový příspěvek od slavicekvac »

Georg píše:del
Ačkoliv lékaři varovali před jeho stavem,stanul opět po návratu do vlasti v čele ministerstva.Zde již plně společně s Benešem pracovali na rozdělení Evropy a přiklonění se SSSR.Při nabídce Maršalova plánu odjel na konzultaci do Moskvy a za odměnu 5kg kaviáru!!!ji odmítl.Proč skočil z okna se nerozebíralo.
Neprodal to, ale byli zmasírováni tak, že odmítnutí M plánu opravdu byla skutečnost. Sám se o tom ovšem vyjádřil takto: Do Moskvy jsem jel jako ministr zahraničí svobodného státu, a z Moskvy jsem se vrátil jako Stalinův pacholek.
Pak následovala jeho údajná sebevražda, při které tělo dopadlo tam kam by při nejlepší vůli nedoskočil. Jsem rád, že jsem se podílel na opožděném vstupu do M. plánu, tedy do organizace OECD, která vznikla jako nástupnická instituce tohoto poválečného instrumentu obnovy Evropy. Dnes platforma tříbení vládních názorů na ekonomii celosvětově. Bohužel méně akceschopná zabránit příchodu krizí, ale stále schopná navrhnout slušná řešení existujících potíží.
thovtt
Kníže
Příspěvky: 349
Registrován: 06 říj 2009 08:41
Been thanked: 1 time

Re: Jan Masaryk

Nový příspěvek od thovtt »

Jan Masaryk byl svobodným zednářem.Do řádu ho přijímal astronom Nušl poslanec Slavík a redaktor Ventura všichni tři z J.Hradce.Zasvěcení se odehrálo v Praze v jednom soukromém bytě. Je to popsáno v knize o Yednářích v čechách.
IVONIUS

Re: Jan Masaryk

Nový příspěvek od IVONIUS »

Navštěvoval školy v Praze, Akademické gymnázium (maturoval 1906), a v USA (1907-13). V roce 1913 se vrátil do Čech. Za první světové války nastoupil vojenskou službu v rakousko-uherské armádě (1915-18 v týlu uherského pluku na polské frontě, byl povýšen na důstojníka a vyznamenán medailí za statečnost).
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Re: Jan Masaryk

Nový příspěvek od Georg »

3kolu v Praze nedokončil,v USA navštěvoval školu pro idioty,viz pořad čt2.
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Jan Masaryk

Nový příspěvek od Katerina »

Georg píše:3kolu v Praze nedokončil,v USA navštěvoval školu pro idioty,viz pořad čt2.
Śkola pro idioty ??? To existuje ??

No jinak prý byl výborný klavírista .. a nepochybně bohém - ono taky - žij ve stínu dokonalého tatínka - Tatíčka .. Osvoboditele. Na jednu stranu máš respektovaný vzor - na durhou at děláš co děláš - furt tě budou všichni srovnávat.

K Masarykovi otci dodnes cítím kromě respektu jakýsi ostych - před ikonou, ani ty utajené lásky na stará kolena , mi moc nepomohly se toho ostychu zbavit - ale ráda se dívám na staré filmy s rodinkou Masarykovic - kde si dědeček hraje s vnoučky - Heŕbertem a ted jsem zapomněla jak se jmenoval ten druhý.

Zatímco k Janovi (Honzovi) jak říkávala moje babi - můžeme svobodně cítit sympatie bez toho ostychu - četla jsem Volá, Londýn .. no .. trochu prosté, ale to je naprosto pochopitelné, mluvil ke všem lidem doma v nebezpečí .. a byl to tedy kus práce..
MOje babička ho tak nějak brala jako "externího " člena domácnosti - neřekla jinak než náš HOnza :)
jo, holt ty Ješkové .. :wink:

.. zatímco Zápotocký byl dle babičky Zápotonda (v lepším případě) jinak ušatý torpédo :) .
Sakryš, jak to tady píšu, nějak se mi po ní začalo stejskat ...
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Re: Jan Masaryk

Nový příspěvek od floriš »

Katerina píše:
Georg píše:3kolu v Praze nedokončil,v USA navštěvoval školu pro idioty,viz pořad čt2.
Śkola pro idioty ??? To existuje ??

No jinak prý byl výborný klavírista .....
... mluvil plynně 2 světovými a 2 nesvětovými jazyky, obdržel doktorát práv a byl za vlastní zásluhy přes 20 let respektován evropskými diplomatickými kruhy a nikdy nepracoval jako kantor - co víc bys na důkaz jeho idiocie ještě chtěla?
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Re: Jan Masaryk

Nový příspěvek od Georg »

floriš píše:
... mluvil plynně 2 světovými a 2 nesvětovými jazyky, obdržel doktorát práv a byl za vlastní zásluhy přes 20 let respektován evropskými diplomatickými kruhy[/quote]
Když pobýval tak dlouho v cizině...Navíc tehdá bylo v modě lepších kruhů mít francouzskou a anglickou guvernantku pro malé děti.Na klavír hrál,v pražských putikách raádi vzpomínali,jak otočl obraz fotříka ke zdi a rozjel to.Po té co nedodělal střední školu v Praze byl poslín do Ameriky k příteli Cranemu.Jenže práce mu nevoněla,půjčoval si peníze a tak ho poslali do toho institutu.Viděl jsem v televizi foto.Tatík mu pak díky jazyku obstaral dobré místečko.A uznávanř diplomat?Pak se musím ptát,co dělal,že došlo k Mnichovu.Byl dobrý společník,měl dar řeči,rád se napil.Toť vše.A ten doktorát asi dělal v Plzni.
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Re: Jan Masaryk

Nový příspěvek od floriš »

floriš píše:... mluvil plynně 2 světovými a 2 nesvětovými jazyky, obdržel doktorát práv a byl za vlastní zásluhy přes 20 let respektován evropskými diplomatickými kruhy
Georg píše:Když pobýval tak dlouho v cizině...
Hmmm, potkal jsem v životě spousty lidí, kteří žili v cizině dlouhé roky, ale místní jazyk se nenaučili ani na úrovni absolventů obecné školy (o měšťance nemluvě) a o veřejně užitelné kvalitě se nedalo ani uvažovat (mimo jiné desítky tvých soukmenovců v Liberci, N. Boru apod.), a při tom o nich nikdo nemluvil jako o idiotech
Georg píše:Navíc tehdá bylo v modě lepších kruhů mít francouzskou a anglickou guvernantku pro malé děti....
Nejsem si tak zcela jist, jestli se rodina asketického filosofa T. G. Masaryka, pocházejícího ze zcela nuzných poměrů, v letech Janova útlého mládí (1888-1895) dala považovat za patřící k "lepším kruhům", podléhající nějakým módám a pořizující si guvernantku k dětem.
Georg píše:...A uznávanř diplomat?Pak se musím ptát,co dělal,že došlo k Mnichovu....
Jednak jsi poněkud nerozlišil obsahy pojmů "respektovaný" a "uznávaný", což by se u tebe jako učitele s předpokládanou solidní znalostí jazyka moc nečekalo, jednak ideové linie práce JM byly dány bezvýhradnou poslušností vůči otci resp. Benešovi. Ostatně, žádný diplomat zahraniční politiku nevytváří, nýbrž je +/- zaměstnancem, který nějakou stategii dodržuje a provádí... Jako příklad uvedu, že obchodní ředitel mladoboleslavské Škody auta ani nevyvíjí, ani nevyrábí, nýbrž se je pouze snaží dobře prodávat.
Georg píše:A ten doktorát asi dělal v Plzni.
...na každý pád uměl česky i ostatní jazyky podstatně lépe než ty a při tom jsem ještě neslyšel, že by někdo označil tvou almu mater (PF Ústí nad Labem) za školu pro idioty.
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Re: Jan Masaryk

Nový příspěvek od Katerina »

A nehádat se , pánové !!!

Je také celkem možné, že určité pochybnosti (například o těch školách a vzdělání) způsobil Jan Masaryk sám, protože s oblibou si sám ze sebe na toto téma utahoval ..a asi se tím i bavil.
Beneše skutečně podporoval bezvýhradně, chápal to jako otcův odkaz, dokonce to snad i tak měl sám říct.
JInak prostě bonviván první republiky - dokud nešlo do tuhého, pak se stal odpovědným politikem a vlastencem.

No a pak je tu samozřejmě "pravda" těch co po únou zvítězili a umím si představit, že jedna z prvních věcí co tajná policie udělala musela být příprava jeho dehonestace. To bylo jasné, syn prezidenta osvoboditele, symbolu demokracie, ještě byl , drzoun v tom "špatném! exilu, lidi ho milovali, Evropa uznávala .. takže když ho zabilli, bylo nutno vymyslet nějakou očernující fámu - přece jen - bylo ještě přílliš krátce po únoru.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
jur
Pán
Příspěvky: 233
Registrován: 18 kvě 2007 09:49
Bydliště: Polonia

Re: Jan Masaryk

Nový příspěvek od jur »

Georg píše:Pak se musím ptát,co dělal,že došlo k Mnichovu ...
Nezda se mi, ze by ministr zahranici Ceskoslovenska mel dost sil a prostredku, aby mohl zabranit pokusu o revizi Versailles.
Mohly tomu zabranit pouze vlady nebo diktatori Ruska a Nemecka.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: AwarioBot a 0 hostů