Jan Masaryk

pravěk, starověk, novověk, moderní období

Moderátor: Ježek

jur
Pán
Příspěvky: 233
Registrován: 18 kvě 2007 09:49
Bydliště: Polonia

Nový příspěvek od jur »

Georg píše:Tomu taky přispěli Beneš s JM.když ještě před koncem 2.WW ustavili vládu kde měli komunisté většinu.Na tu jejich zásluhu se také jaksi zapomíná.A neměli jsme tu sov.vojska.
No, prispeli, ale take mocni toho sveta rozhodli v Teheranu a Jalte, ze tu bude ruska zona, tak byla - pochybuji, jestli by jine vysledky voleb neco na tom zmenily.
Cetl jsem kdysi v knize Pavla Tigrida, ze pri jinem vysledku voleb 1946 by CSR hrozila jen nejaka forma finlandizace, ale to jsou - podle mne - jen takove novinarske spekulace.
Czesi proste Rusko neznali a mnozi ho neznaji dodnes - proto u vas bylo mozne, ze volici volili komunisty, za kterymi stal SSSR. Neco takoveho u sousedu Ruska bylo tezce predstavitelne.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Viola píše:
Georg píše:A omlouvat to tím,jak argumentovali naši historici,že mněl komplexy z otce a myslel si,že když byl Beneš tajemník TGM a pak se stal presidentem,já tajemník Beneše jím budu po něm je dle mého cynismus.jak byl taky vstřícný k Gotvaldovi!
Vstřícný?? Ani bych neřekla...
On Masaryk měl takový blok závazek, který dal otci, že bude stát za Benešem, a se bude dít cokoliv.
A Beneš sliboval nad hrobem Masaryka jak se nikdy nevzdá Hitlerovi...
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Zpráva prof. Vlčka o pitvě Jana Masaryka zde.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Viola píše:Zpráva prof. Vlčka o pitvě Jana Masaryka zde.
Já tomu nějak nemůžu uvěřit.
Pan Masaryk se nají,spolkne prášky proti bolesti,převlékne se do pyžama(županu) a skočí nelogicky-obráceně(čelem do koupelny) dolů.

To spíš svědčí,že to udělal v náhlém duševním pohnutí a neplánovaně.
Nebo ho opravdu někdo vyhodil... :?:
Bez piva to není ono.
kanuk
Zeman
Příspěvky: 128
Registrován: 27 pro 2007 04:16
Bydliště: Vancouver, BC

Sebevražda?

Nový příspěvek od kanuk »

Mně se také nelíbí zjištění, že by sebevrah skákal čelem k budově a při tom si odřel břicho. Pokud se týče nálezu stolice v okolí řitě, přikládal bych to také vlivu setrvačnosti, a ne nějaké emoci.
Kdesi jsem četl závěr, že JM vylezl ze strachu (před někým) na okenní římsu u koupelny, odkud spadl. Také tam bylo uvedeno, že za nehty JM byly nalezeny stopy omítky, což snad naznačovalo, že JM se v pádu snažil zachytit. Tato část nálezu v textu prof. Vlčka není. Proč?
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

Nový příspěvek od floriš »

KOMOÑ píše:...Já tomu nějak nemůžu uvěřit.
Pan Masaryk se nají,spolkne prášky proti bolesti,převlékne se do pyžama(županu) a skočí nelogicky-obráceně(čelem do koupelny) dolů....
...a ještě k tomu nohama napřed (viz mnohočetné fraktury patních kostí, bérců apod.). Tak takového sebevraha aby člověk pohledal :-k
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Sebevražda?

Nový příspěvek od KOMOŃ »

kanuk píše:Mně se také nelíbí zjištění, že by sebevrah skákal čelem k budově a při tom si odřel břicho. Pokud se týče nálezu stolice v okolí řitě, přikládal bych to také vlivu setrvačnosti, a ne nějaké emoci.
Kdesi jsem četl závěr, že JM vylezl ze strachu (před někým) na okenní římsu u koupelny, odkud spadl. Také tam bylo uvedeno, že za nehty JM byly nalezeny stopy omítky, což snad naznačovalo, že JM se v pádu snažil zachytit. Tato část nálezu v textu prof. Vlčka není. Proč?
Sem rád že semnou souhlasíte.I já si tohle myslím.Nejvíc zarážející je to pyžamo.Každej sebevrah má tolik soudnosti v sobě,aby ho lidé nenalezli skoro nahého-teda v pyžamu na ulici.A ještě k tomu,když je to ministr zahraničí takového formátu jakým byl on...Takhle neumírají ani největší nuzáci,natož významní představitelé republiky.

Navíc sebevrah neřeší prázdný žaludek a určitě ne bolest hlavy,nebude skákat skoro nahý a obráceně proti všem logickým možnostem...

Takže buď si sebevraždu neplánoval a byla provedena v náhlém duševním pohnutí,nebo se zdá,že tomu někdo pomohl.
Bez piva to není ono.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Sebevražda?

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Já sem se divil ,proč se tady nespekulovalo o vraždě,když už byla v roce 2003 vyrčena jako prokázaná...
Našel sem ten článek a stojí za přečtení.Myslete si o tom co chcete.Já mám z toho trochu škodolibou radost.Pan Vlček se možná dost spletl a asi to nebylo poprvé...
No tak si to tady přečtěte a napište,co si o tom myslíte???
http://www.mzv.cz/wwwo/mzv/default.asp? ... dj=1&amb=1

A na novinkách je podporována moje teorie,což mě hrozně moc potěšilo a dodává mi to vnitřní síly a vědomí,že nejsem tak hloupej ,jak se o mě myslí.
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Tak nevím, čí je ta teorie, myslím, že ty tři hlavní jsou omílány pořád dokola a pro každou z nich je nějaký podklad. Problém je v tom, že veškeré případné stopy hovořící pro vraždu byly uklizeny, stalo se to před 60 lety, nikdo z nás tam nebyl a dokud se neotevřou staré sovětské archivy, všechno budou jenom spekulace 8) . Jinak o té teorii o pyžamu, programu na další den a sebevraždě vím, jenže taky jsem četla o sebevraždách, které se opravdu takhle staly, takže těžko říct...
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Nový příspěvek od KOMOŃ »

Viola píše:Tak nevím, čí je ta teorie, myslím, že ty tři hlavní jsou omílány pořád dokola a pro každou z nich je nějaký podklad. Problém je v tom, že veškeré případné stopy hovořící pro vraždu byly uklizeny, stalo se to před 60 lety, nikdo z nás tam nebyl a dokud se neotevřou staré sovětské archivy, všechno budou jenom spekulace 8) . Jinak o té teorii o pyžamu, programu na další den a sebevraždě vím, jenže taky jsem četla o sebevraždách, které se opravdu takhle staly, takže těžko říct...
No ono se to klidně mohlo stát i jinak.Například to mohl narafičit tak,že to vypadá jako velmi podezřelé úmrtí,přičemž spáchal sebevraždu on sám na sobě a záměrně udělal několik podezřelých úkonů,aby to vypadalo ,že byl zavražděn...
Třeba se obětoval jako Jan Palach...
Ale pokud to tak bylo,tak jako pokus to byl moc naivní.

Jinak ta teorie je samozřejmě toho psychiatra a já sem ji nezávisle taky použil a to jenom proto,že mi připadá podezřelé,že člověk se jde najíst,sní tehdejší fenomenální léky proti bolesti,převlékne se do pyžama a skočí úplně obráceně...
No čekal sem od tebe alespoň pochvalu.Ale já se pochválím sám!
Sem dobrej!!!-co si neudělám,to nemám. 8)
Bez piva to není ono.
kanuk
Zeman
Příspěvky: 128
Registrován: 27 pro 2007 04:16
Bydliště: Vancouver, BC

Pitevní nález

Nový příspěvek od kanuk »

Jestli si někdo myslí, že pitevní nález nebyl ovlivněn tehdejší politickou situací, tak je - podle mého mínění - naiva. Zásadně, jsou tři možnosti příčiny smrti JM. Sebevražda, vražda, a náhoda (jako by bylo mnou zmíněné spadnutí). Já bych tu sebevraždu vyloučil. A pokud se týče pitevního nálezu, aby si někdo ochránil kůži, nebylo třeba lhát. Stačilo zamlčet některé nálezy.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Pitevní nález

Nový příspěvek od KOMOŃ »

kanuk píše:Jestli si někdo myslí, že pitevní nález nebyl ovlivněn tehdejší politickou situací, tak je - podle mého mínění - naiva. Zásadně, jsou tři možnosti příčiny smrti JM. Sebevražda, vražda, a náhoda (jako by bylo mnou zmíněné spadnutí). Já bych tu sebevraždu vyloučil. A pokud se týče pitevního nálezu, aby si někdo ochránil kůži, nebylo třeba lhát. Stačilo zamlčet některé nálezy.
Nebo si navní Ty,protože si myslíš,že to tak nebylo...

Já jen pro úplnost...Antropologové a patologové zkoumají různé příčiny smrti.
Ale nikdy,nikdy,nemohou nahradit rekonstrukci,která se pokud sem si dobře vědom nikdy neprovedla,aby mohlo být jednoznačně řečeno jakým způsobem Masaryk přišel o život.Pokud by se nejednalo o Jana Masaryka,jistě by se rekonstrukce provedla...
Proto si myslím,že je naivní si myslet,že politická situace nemá na tento případ vliv.
Kdyby smrt Masaryka nikoho nevzrušovala a nezajímala,tak by přímo při soudním ohledání nebyli dva neznamý mužové a STBáci...Oni asi věděli proč je tam posílají!
Bez piva to není ono.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

Georg píše:Proč skočil z okna se nerozebíralo.
To proto, že to byla jen první část dokumentu příznačně pojmenovaná "Život". Otázce jeho smrti se zevrubně věnovala druhá část vysílaná ve čtvrtek. První část jsem bohužel zaregistroval až dodatečně při čtení tohoto tématu, druhou už jsem si nastavil na nahrávání, takže pokud někdo nestihnul...

Kód: Vybrat vše

http://rapidshare.com/files/106998713/Jan_Masaryk_2of2_Smrt.part1.rar
http://rapidshare.com/files/106998075/Jan_Masaryk_2of2_Smrt.part2.rar
http://rapidshare.com/files/106999669/Jan_Masaryk_2of2_Smrt.part3.rar
http://rapidshare.com/files/107002235/Jan_Masaryk_2of2_Smrt.part4.rar
http://rapidshare.com/files/107002752/Jan_Masaryk_2of2_Smrt.part5.rar
http://rapidshare.com/files/107003220/Jan_Masaryk_2of2_Smrt.part6.rar
http://rapidshare.com/files/107001721/Jan_Masaryk_2of2_Smrt.part7.rar
heslo pro rozbalení je
MadeByZany
kanuk
Zeman
Příspěvky: 128
Registrován: 27 pro 2007 04:16
Bydliště: Vancouver, BC

Pár poznámek

Nový příspěvek od kanuk »

1) Manželka, se kterou se J. Masaryk později rozvedl, byla Crane-ová. Crane se čte Krejn. Dost pochybuji, že by ji nechali vzít si nějakého blba.
2) "Proto si myslím,že je naivní si myslet,že politická situace nemá na tento případ vliv" P. Komoň by si měl ještě jednou pořádně přečíst, co jsem napsal. Mám dojem, že tomu špatně porozumněl.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Pár poznámek

Nový příspěvek od KOMOŃ »

kanuk píše:1) Manželka, se kterou se J. Masaryk později rozvedl, byla Crane-ová. Crane se čte Krejn. Dost pochybuji, že by ji nechali vzít si nějakého blba.
2) "Proto si myslím,že je naivní si myslet,že politická situace nemá na tento případ vliv" P. Komoň by si měl ještě jednou pořádně přečíst, co jsem napsal. Mám dojem, že tomu špatně porozumněl.
Ale já stebou spíš souhlasím!
Bez piva to není ono.
kanuk
Zeman
Příspěvky: 128
Registrován: 27 pro 2007 04:16
Bydliště: Vancouver, BC

Smrt JM

Nový příspěvek od kanuk »

Komoni, v tom případě se omlouvám. Ale tvoje poznámka "Nebo si naivní Ty,protože si myslíš,že to tak nebylo... " na to zrovna nevypadala.
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Smrt JM

Nový příspěvek od KOMOŃ »

kanuk píše:Komoni, v tom případě se omlouvám. Ale tvoje poznámka "Nebo si naivní Ty,protože si myslíš,že to tak nebylo... " na to zrovna nevypadala.
Ja si myslím,že pitevní zpráva byla zmanipulovaná.Když si mi zde dokážeme představit podezřelost umrtí,tak patologovi při soudní pitvě musí doslova jiskřit mozek...To by mu však ale nesměli stát za zádama STBáci...

Jinak stebou souhlasím.
Bez piva to není ono.
kanuk
Zeman
Příspěvky: 128
Registrován: 27 pro 2007 04:16
Bydliště: Vancouver, BC

Smrt

Nový příspěvek od kanuk »

"Ja si myslím,že pitevní zpráva byla zmanipulovaná."...Ale vždy já si myslím to samé!!! Viz: "Jestli si někdo myslí, že pitevní nález nebyl ovlivněn tehdejší politickou situací, tak je - podle mého mínění - naiva."
Georg
Kníže
Příspěvky: 474
Registrován: 22 bře 2007 22:04
Bydliště: Martinovo údolí

Nový příspěvek od Georg »

Roédina Craneova je z dalších záhad čsl.dějin.Velice vlivný američan,s kterým měl TGM úzké styky již před 1.WW.Proč se neví.Někteří historici se domnívají,že šlo o kontakt vytvořený svob.zednáři.Nakonec to byl on,kdo pomohl TGM ke styku s amer. prezidentem W.Wilsonem/znám tím,že nevěděl nic o Evropě/.Jehjo body pak byly jednoznačným příspěvkem ke vzniku čsl.
Craneovou si bral jako rozvedenou se 4 dětmi a TGM se s tím dlouho nemohl smířit.Díky způsobu života Jana se rozvedla podruhé .Jan byl významný sv. zednář stejně jako Crane.
George Santayana "Kdo zapomina na minulost, bude si ji muset zopakovat".
KOMOŃ
Vévoda
Příspěvky: 871
Registrován: 22 dub 2007 12:41
Bydliště: na slamniku/pod stolem

Re: Smrt

Nový příspěvek od KOMOŃ »

kanuk píše:"Ja si myslím,že pitevní zpráva byla zmanipulovaná."...Ale vždy já si myslím to samé!!! Viz: "Jestli si někdo myslí, že pitevní nález nebyl ovlivněn tehdejší politickou situací, tak je - podle mého mínění - naiva."
Tak to sorry.Já se omlouvám.Vypadlo mi u tebe dvě písmenka a problém je hned na střeše...Někdy čtu tak rychle,že mi mozek ani nestíhá :lol: .
Bez piva to není ono.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: SemrushBot a 0 hostů