Pokec o knihách

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

the Dark Lord píše:Nechtějte vědět, co teď čtu já :lol:
Rumcajse??? :lol:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
the Dark Lord
Měšťan
Příspěvky: 27
Registrován: 08 srp 2007 18:08
Bydliště: MAGNA ROMA

Nový příspěvek od the Dark Lord »

vtipné :?
Obrázek
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Nedávno jsem dala Sňatky z rozumu, Císařské fialky a Zlou krev, takže mi zbývají ještě dva díly. Znám seriál, který je podle mě fakt výborný, knihy se čtou samy. Jinak na rodinných ságách mi trochu vadí to, že to tak hezky začne, ale přitom se člověk dočte až do konce, který je většinou neromantický, smutný, rozpačitý... Ale jinak vřele doporučuji :wink:
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Dagmar »

Začala jsem číst "Čechové,kteří tvořili dějiny světa" od Zdeňka Kalisty .
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 410
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Já teď louskám "Dejiny hmotné kultury", ale prokládám to Dalimilem a Dačickým :)
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Dagmar »

Kateøina_z_Landštejna píše:Já teď louskám "Dejiny hmotné kultury", ale prokládám to Dalimilem a Dačickým :)
A nemáš z toho v hlavě zmatek :?: :shock: Já bych za chvíli nevěděla ve kterém století vlastně žiju :lol:
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 410
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Dagmar píše:
Kateøina_z_Landštejna píše:Já teď louskám "Dejiny hmotné kultury", ale prokládám to Dalimilem a Dačickým :)
A nemáš z toho v hlavě zmatek :?: :shock: Já bych za chvíli nevěděla ve kterém století vlastně žiju :lol:
Dagmar píše:
Kateøina_z_Landštejna píše:Já teď louskám "Dejiny hmotné kultury", ale prokládám to Dalimilem a Dačickým :)
A nemáš z toho v hlavě zmatek :?: :shock: Já bych za chvíli nevěděla ve kterém století vlastně žiju :lol:
:D
Ani ne - stejně se věnuju hlavně svému oblíbenému 13. a 14. století, takže Dalimil je v pohodě a Dačický na to příjemně navazuje. Já musím ocenit jejich styl, ironické poznámky - a jinak si vlastně také tak trošku ověřuji, jak se novodobé poznatky liší nebo odpovídají tehdejší realitě. Prostě - spojení příjemného s užitečným :)

A pokud neusnu, tak to ještě prokládám Pratchettem nebo Fulghumem, ty mám moc ráda. Jen mám problém - máme rozkopaný barák, a jednu malinkou skříňku na knížky, takže furt lítám na půdu a přerovnávám bedny, protože musím jednu várku odnést a uklidit a další snést dolů :roll:
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Dagmar »

Kateøina_z_Landštejna píše:Já teď louskám "Dejiny hmotné kultury", ale prokládám to Dalimilem a Dačickým :)
Vidím, že to ještě spojuješ s tělocvikem :P

Můj problém je, že pokud čtu cokoli, tak k tomu musím mít po ruce ještě spoustu dalších doplňujících knih s podobnou tematikou a nakukuji co, kdo,kde ještě k tématu napsal atd., aby mi něco neuteklo. :lol: Většinou končím s napůl vytahanou knihovnou. :lol:
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Katerina »

Dagmar píše:
Můj problém je, že pokud čtu cokoli, tak k tomu musím mít po ruce ještě spoustu dalších doplňujících knih s podobnou tematikou a nakukuji co, kdo,kde ještě k tématu napsal atd., aby mi něco neuteklo. :lol: Většinou končím s napůl vytahanou knihovnou. :lol:
Tak to znám, ještě že mám opravdu velikánskou postel, takže se mi tam všechny ty knihy vejdou a ještě nějaké leží za postelí na psacím stole, takže stačí natáhnou ruku...

Ale včera jsem to vyřešila ... po únavném dni do půl osmý v práci, jsem rychle přeběhla do Luxoru těsně před zavíračkou, že si vyberu něco oddechového a ejhle, čekal tam na mě další díl mých oblíbených historických detektivek ze starověkého Říma od Davis Lindsay - s detektivem Marcem Didiem Falconem - takový starořímský Phil Marlow.. to byl panečku večer odpočinek, zvláště když se (všechny :) naše TV optavdu vytáhly - na den 21. srpna - to byl tedy prográmek - NOVA naprosto nevkusně,m jak je jeím zvykem na den okupace Československa práskla normalizační seriál o Veřejné bezpečnosti nebo jak se jim to tehdá říkalo, a ostatní TV výročí nějak přehlédli, kromě zpravodajství.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Dagmar »

Katerina píše:
Tak to znám, ještě že mám opravdu velikánskou postel, takže se mi tam všechny ty knihy vejdou a ještě nějaké leží za postelí na psacím stole, takže stačí natáhnou ruku...

Ale včera jsem to vyřešila ... po únavném dni do půl osmý v práci, jsem rychle přeběhla do Luxoru těsně před zavíračkou, že si vyberu něco..
Jé ,to jsi moje krevní skupina. Také mám velikou postel a občas se tam, skoro nevejdu :P a navíc mě nebaví každý den ty knihy skládat . Tak tam bydlím s nimi. :oops:

Také jsem si včera dopřála další knížku, jako náplast na bebíčko a teď nevím co číst dřív. :twisted:
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Famm-09
Měšťan
Příspěvky: 22
Registrován: 15 črc 2006 18:37
Bydliště: Domažlice a Èeské Budìjovice

Nový příspěvek od Famm-09 »

Zajívavý jsou knihy italského historika C.Ginzburga: Sýr a červi a Benandanti. Jsou to jakési základní práce současné historiografie, která se zabývá historickou antropologií a bohužel odsouvá politické dějiny do pozadí.
Vincere aut mori
Uživatelský avatar
Kateřina_z_Landštejna
Vévodkyně
Příspěvky: 410
Registrován: 17 dub 2007 15:44

Nový příspěvek od Kateřina_z_Landštejna »

Dagmar píše:
Kateøina_z_Landštejna píše:Já teď louskám "Dejiny hmotné kultury", ale prokládám to Dalimilem a Dačickým :)
Vidím, že to ještě spojuješ s tělocvikem :P

Můj problém je, že pokud čtu cokoli, tak k tomu musím mít po ruce ještě spoustu dalších doplňujících knih s podobnou tematikou a nakukuji co, kdo,kde ještě k tématu napsal atd., aby mi něco neuteklo. :lol: Většinou končím s napůl vytahanou knihovnou. :lol:
S tělocvikem? NIKDY :shock: :D

Já ráda čtu vleže - na gauči nebo na zemi.
Takže mám kolem sebe dva díly "Dějin...", k tomu sadu knih a lejster a čtu si. Výhodou tohoto způsobu čtení je, že člověk může usnout na fleku a maximálně si obtiskne záložku přes obličej :wink: :D
Volo, multum, statim!
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

[quote="Dagmar]
Můj problém je, že pokud čtu cokoli, tak k tomu musím mít po ruce ještě spoustu dalších doplňujících knih s podobnou tematikou a nakukuji co, kdo,kde ještě k tématu napsal atd., aby mi něco neuteklo. :lol: Většinou končím s napůl vytahanou knihovnou. :lol:[/quote]

Pul vytahane knihovny na zemi vedle postele a pocitace... Pry jsem u nas nejvetsi bordelar. :lol: :lol:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

acoma píše:
Dagmar píše:..s napůl vytahanou knihovnou.
Pul vytahane knihovny na zemi vedle postele a pocitace... Pry jsem u nas nejvetsi bordelar.
Tak to jste na tom asi podobně, já taky když se zabývám nějakým problémem, tak potřebuju půl místnosti, a běda jak někdo potřebuje v půli sugesce nějakou banalitu po mě! :evil: :lol:
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

horke tipy na www.antikvariaty.cz

Nový příspěvek od acoma »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a mnoho dalších... :wink: :roll: 8)
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Kateøina_z_Landštejna píše:Teď mne napadlo - Levý Hradec je vlastně super téma! K němu se totiž vztahuje krásná kniha od Zdenka Smetánky - "Legenda o Ostojovi". Četli jste?

Je to vlastně rekonstrukce života prostého raně středověkého vesničana, žijícího v předhradí Levého Hradce.
Člověk jménem Ostoj skutečně žil a byl coby "dušník" únětické farnosti prodán r. 1132 spolu s dalšími vesničany. A Smetánka na základě archeologických nálezů a kusých výtvarných a písemných pramenů popisuje, jak vlastně život takového obyčejného človíčka vypadal.
To ne, ale musí to být zajímavý. Teď jsem si půjčila Zpověď Kukaty od Žemličky - začíná to dobře :D . Četli jste to?
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

www.antikvariaty.cz

Nový příspěvek od acoma »

Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Famm-09
Měšťan
Příspěvky: 22
Registrován: 15 črc 2006 18:37
Bydliště: Domažlice a Èeské Budìjovice

Nový příspěvek od Famm-09 »

České dějiny jsou starší syntéza našich dějin, jakási zastaralá verze Velkých dějin zemí Koruny české. Novotný vydal myslím 4 díly v letech 1912-1937.
Vincere aut mori
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

A stoji tenhle kus za nakup???
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Famm-09
Měšťan
Příspěvky: 22
Registrován: 15 črc 2006 18:37
Bydliště: Domažlice a Èeské Budìjovice

Nový příspěvek od Famm-09 »

A kolik stojí? já jsem ji podrobně nečetl, ale přišla mi dobrá. Většina historiků považuje Český dějiny za dosud nepřekonaný dílo.
Vincere aut mori
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů