Pokec o knihách

Vše o fóru - oznámení správců, nápady k zlepšení. Akce v reálném světě, nehistorická témata, pokec

Moderátoři: Zany, elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

Pád neznám. :oops: Ale důvěrně se "kamarádím" již mnoho mnoho let se Scarlett O´Hara. :lol: :lol: Tak důvěrně, že jsem o ní psala i maturitní písemku. To je teda taky už dost dávno. :lol:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Katerina »

Vidím, že jsem mezi Vámi na správném místě.

Austenovou mám taky moc ráda, četla jsem snad všechno co přeložili.
Merleho ted´mám právě znovu za sebou, a tak mě to inspirovalo podívat se i na toho Manna - Mládí, Zrání JIndřicha IV.
Římské detektivky sbírám, viš, že včera se objevil nový Wishart , už ho mám doma , jak dočtu JIndřicha - tak jdu na něj.
Není to ale zase všechno .... historické ?
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Tak na gymplu jsem ujížděla na švédských detektivkách od Sjöwallové a Wahlöoho (ufff, to jsou jména!), je jich deset a lepší detektivku jsem snad nečetla... Já na to dělala jenom referát :) Až se to u nás doma řešilo, jestli nejstem nenormální, když ve 13 nečtu Metráčka, ale tyhle blbosti :lol: . No a pak mám za sebou takových 25-30 McBainů (jeden díl za dva dny pod lavicí :lol: )...
Od Waltariho zatím jen Pád Cařihradu (nejdřív pomalejší rozjezd, ale pak to svištělo...) no a samozřejmě už někde jinde zmiňovaný Sienkiewicz.
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

Svět podle Garpa a Hotel New Hampshire od Irvinga - ach jo. :oops:
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Nový příspěvek od elizabeth »

Katerina píše:Vidím, že jsem mezi Vámi na správném místě.

Austenovou mám taky moc ráda, četla jsem snad všechno co přeložili.
Merleho ted´mám právě znovu za sebou, a tak mě to inspirovalo podívat se i na toho Manna - Mládí, Zrání JIndřicha IV.
Římské detektivky sbírám, viš, že včera se objevil nový Wishart , už ho mám doma , jak dočtu JIndřicha - tak jdu na něj.
Není to ale zase všechno .... historické ?
Nestraš, to já pro něj ještě musím zaběhnout než půjdu sledovat on-line basket ( ten je v 18:00). Teď jsem dočetla poslední sestru Fidelmu a už stonu po novém Vondruškovi, že dlouho nebyl. Ale fuj, oblouček do středověku. Taky vidím, že jsem zde naprosto správně.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

acoma píše:Herbert - DUNA. Nejlepší díl je samozřejmě ten první. :lol:
Tak to jsem viděl jen seriál, vlastně obě Dunu i Děti Duny, ale nečetl. Ale úkol pro tenhle rok mám přečíst něco ze Zaklínače - jen ho vlastně nemůžu nikde v knihovně sehnal - originál by mi nevadil :wink:
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Sapkowski

Nový příspěvek od acoma »

Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

Pagnol - Jak voní tymián a Tatínkova sláva nebo tak nějak
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Vím, že jste se chtěli vyhnout středověku, ale co takový Neff? Mám doma Sňatky z rozumu, i když na ně zatím nebyl čas, ale ten seriál se mi moc líbil. Na druhou stranu Srpnovské pány jsem nedočetla...
No a mám třeba ráda humoristické oddychovky od P. G. Woodhouse. (sakra, teď nevím, jak se to píše)
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Katerina »

Sapkowski se mi všeobecně líbil, nejen Zaklínač, a už povídky či celá serie, ale taky Narrentum a Husité a teď holt počkat, až dopíše ten avozovaný třetí díl.

Violo, Deset románů o zločinu - Komisař Beck byl přesně v té době jako u tebe taky mým nejoblíbenějším detektivem. V té době také Hrabal, maturitní písemku jsem psala o strýci Pepinovi.

JInak mě v dospívání děsně oslovil Steibeck - četla jsem všechno, ale to co mě uchvátilo bylo Na východ od ráje.

No a co třeba Saturnin či Muminkové a Pán prstenů, ten se dá číst několikrát a pokaždé se tam najde nový moment.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Katerina píše:Violo, Deset románů o zločinu - Komisař Beck byl přesně v té době jako u tebe taky mým nejoblíbenějším detektivem.
No to je přesně ono!! Třeba Noční autobus jsem četla snad osmkrát... Je to tak dobře napsané, že jsem chytala stejné depky jako Martin Beck :wink:
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

fantasy

Nový příspěvek od Ježek »

Katerina píše:Sapkowski se mi všeobecně líbil, nejen Zaklínač, a už povídky či celá serie, ale taky Narrentum a Husité a teď holt počkat, až dopíše ten avozovaný třetí díl.

No a co třeba Saturnin či Muminkové a Pán prstenů, ten se dá číst několikrát a pokaždé se tam najde nový moment.
K Narrentu se třeba časem taky dostanu, doufám.
Pána Prstenů jsem četl II. díl. Narozdíl od filmu mě tam děsně bavilo putování Froda, Gluma a Sama. Je to skvěle napsaný. Na podruhý jsem taky přečetl Silmarilion (asi blbě píšu). Nečte se to nejlíp, ale člověk si řiká, že kdyby se z nějakého námětu, co tam je, udělal samostatný text, bylo by to dost zajímavý. Teď právě vydávají nějakou novou knihu, která z toho vychází. O Húrinovi. Napsal to vnuk a ilustroval skvělý Alan Lee. Ale stejně Hobit...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Re: fantasy

Nový příspěvek od acoma »

Ježek píše: Pána Prstenů jsem četl II. díl. Narozdíl od filmu mě tam děsně bavilo putování Froda, Gluma a Sama. Je to skvěle napsaný. Na podruhý jsem taky přečetl Silmarilion (asi blbě píšu). Nečte se to nejlíp, ale člověk si řiká, že kdyby se z nějakého námětu, co tam je, udělal samostatný text, bylo by to dost zajímavý. Teď právě vydávají nějakou novou knihu, která z toho vychází. O Húrinovi. Napsal to vnuk a ilustroval skvělý Alan Lee. Ale stejně Hobit...
Tolkiena jsem četla, ale hrozně mě tam rozčilovalo to, jak pořád jedli, spali a pěli. :lol: Film se mi líbí víc, teda ta prodloužená verze.
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Uživatelský avatar
acoma
Královna
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2006 00:38

Nový příspěvek od acoma »

Ted jsem docetla Křižáka od Eisnera - je to zajimavy nahled do lidske prirozenosti zasazeny do kulis krizacke vypravy a boje o Krak des Chevaliers. Stoji to za to...
Prožitek není to, co se vám stane, prožitek je to, jak naložíte s tím, co se vám stalo!
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Nová historická detektivka

Nový příspěvek od Katerina »

Pro všechny milovníky historických detektivek zpráva, že vyšel další díl serie SPQR - od Johna M. Robertse - Chrám Devíti Múz.¡Starořímský detektiv Decius cecilius Metellus vyšetřuje tentokrát v Egyptě.
Takže kdo četl ty 3 předchozí díly, už může do Luxoru pro pokračování.
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

zpráva od ÈTK

Nový příspěvek od Ježek »

V loňském roce se prodal historicky nejvyšší počet knih v dějinách ČR (18 455 titulů)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Famm-09
Měšťan
Příspěvky: 22
Registrován: 15 črc 2006 18:37
Bydliště: Domažlice a Èeské Budìjovice

Nový příspěvek od Famm-09 »

Já mám rád Dostojevskiho Idiota. Je to dobrej román, až na ty popisovaný myšlenky hlavního hrdiny. Ty jsou někdy moc dlouhý a nudný.
Vincere aut mori
the Dark Lord
Měšťan
Příspěvky: 27
Registrován: 08 srp 2007 18:08
Bydliště: MAGNA ROMA

Nový příspěvek od the Dark Lord »

Nechtějte vědět, co teď čtu já :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

the Dark Lord píše:Nechtějte vědět, co teď čtu já :lol:
Zakázanýho Salmana Rushdieho (asi to píšu špatně, autorovi se omlouvám) 8)
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
the Dark Lord
Měšťan
Příspěvky: 27
Registrován: 08 srp 2007 18:08
Bydliště: MAGNA ROMA

Nový příspěvek od the Dark Lord »

Samá voda . . . .

Obrázek
Obrázek
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů