Fórum zájemců o historii
http://e-stredovek.cz/forum/

Medieval Europe
http://e-stredovek.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=2121
Stránka 1 z 1

Autor:  graywolff [ 11 úno 2018 03:27 ]
Předmět příspěvku:  Medieval Europe

Už mě možná znáte, tak asi tušíte, o čem budu psát. Ano správně, opět se zmíním o jedné online hře. Tentokrát jde o hru Medieval Europe a najdete ji na adrese https://www.medieval-europe.eu/.

Můžete se v ní ponořit do skutečně pravděpodobného středověku. Momentálně probíhá rok 1318 a i když začínáte jako prostý člověk v otrhaných šatech, dosti rychle se můžete vypracovat na zemědělce, řemeslníka nebo dokonce aspirovat na politickou dráhu nebo dráhu církevní.

Na rozdíl od již zmíněných Renesančních království je tato hra dynamičtější a přímočařejší. Nemusíte čekat celý den, až se něco stane, i když časovému režimu (spíše v hodinách) se nevyhnete. Kupříkladu pěstované plodiny rostou 10 hodin. Položek na trhu je celkem dost. Když se vrátím k pěstování, tak díky odlišnému vlivu počasí a výškového profilu je výhodné v každém regionu pěstovat něco jiného. Regiony jsou důležité i pro chov domácího zvířectva a těžbu - musíte se přizpůsobit tomu, jaké zvířata kde jde sehnat a jaké suroviny se kde vyskytují. Pokud jde o vojenskou stránku, tak boje skutečně můžou změnit hranice království - regiony lze dobývat a připojovat ke svým zemím.

České království sestává ze sedmi regionů, začínáte v Praze, ale pak se můžete přestěhovat podle libosti. Můžete samozřejmě zamířit i do ciziny, hra zahrnuje téměř celou Evropu, ale zasahuje i do Asie a Severní Afriky. Mezinárodní vztahy jsou důležitým prvkem existence států, ale jejich udržování se týká jen těch, kdo se dají na politiku. Zajímavá je otázka církví, těch je hned pět a kdo chce, může být i ateistou. České země se od pohanství dopracovali k teologickému směru, tedy k něčemu, co v realitě představuje katolická církev.

Hra je lokalizovaná do češtiny, běží plně v prohlížeči a to bez potřeby dalších pluginů nebo vychytávek. Kromě samé hry lze po pár prvních dnech používat i fórum, kde se dá prožívat další RP děj. No co vám budu povídat. Zkuste to sami. Přivítají vás náš král a kardinál a pokud budete chtít (což doporučuji), vše se naučíte v několika úkolech tutoriálu. Hra je zdarma, můžete si ale zaplatit za jisté výhody. Původ hry je v Itálii, základní komunikační řečí je ale angličtina, v níž je napsaná i obsáhlá wiki.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/