Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 22 lis 2019 03:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 čer 2008 21:37 
tím, èím je

Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times
Neska sem tam dal èlánek a netušim, co další týden. Teï dva týdny budu doma jen o víkendech, pøes týden budu makat a budu na ubytovnì bez internetu.

Pak se vrhnu (kromì èlánku do sborníku) na panování Pøemysla I; polskou korunu Vratislava a nevim, jak by se dala zpracovat ideologická manipulace Sobìslava (rituály, mince, znojemský pøemyslovský cyklus) - na prázdniny asi celkem dost vìcí ...

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 črc 2008 01:40 
Král

Has thanked: 0 time
Been thanked: 12 times
Jen pár korektur k novému èlánku na stránkách

... oèekával úspìch na pomoøanském trùnì...
... všichni kralevici v Polsku válèili - kralevici? nebylo by lepší knížata?
... Owiñska s králšterem je kouzelné místo
... bohatými øezbami uvnitø svatynì - správný pøeklad slova rzeŸba je plastika, socha
... kláštera, jako zadostiuèinìní za spáchané zloèiny - zadostiuèinìní? spíš snad trest, pokání...
... vnitøních válek mezi knížaty, o vládu nad celým územím zemì - nadbyteèná èárka

a ještì poznámka k obrázkùm - jejich pøebírání z cízích webù bez svolení držitelù autorských práv je porušením autorského zákona. Kdyby na nás nìkdo vlítnul, tak nás mùže dát k soudu. Nedávno jsme objevili naše fotky z hrady.cz v novinách, nejdøív se cukali, ale po pohrùžce advokátem se už jen zeptali, kam nám mají poslat fakturaèní údaje... Takže bych zvážil, nakolik je žádoucí u èlánku mít všechny fotky, které tam teï jsou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 črc 2008 19:49 
tím, èím je

O vládì (kratein) lidu (démos) a tomu odporující nemorálnosti nìkterých "zákonù" a možnostech odporu vùèi nim se tu rozepisovat nebudu ... To už je teoreticky rozpracováno na mnohem vyšší úrovni, i prakticky vyzkoušeno.

Za chyby se omlouvám a jsou napraveny- ne nadarmo tam jsou na konci ty úvozovky :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 črc 2008 22:23 
tím, èím je

Obrázky dodám zítra - už docela padám ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 črc 2008 14:39 
Král

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
Kdy bude dvojka o bátorce?

Předmět příspěvku: Báthory
PříspěvekNapsal: 28 črc 2008 14:49 
Vévodkyně

Has thanked: 32 times
Been thanked: 5 times
KOMOÑ píše:
Nevím, která slovenská skupina to zpívala, myslím, že Team s Pa¾o Haberom: Je to vo hviezdách..., je to vo hviezdách... :lol: \:D/

Ale vážnì, jak vyšetøím èas, musím napsat štýrskou šlechtu pro sborník, to celkem už spìchá a tak asi pak... Cca 2 mìsíce??? Doufám, že do tý doby zvládnu film.

Předmět příspěvku: Re: Báthory
PříspěvekNapsal: 28 črc 2008 14:52 
Král

Has thanked: 1 time
elizabeth píše:
KOMOÑ píše:
Nevím, která slovenská skupina to zpívala, myslím, že Team s Pa¾o Haberom: Je to vo hviezdách..., je to vo hviezdách... :lol: \:D/

Ale vážnì, jak vyšetøím èas, musím napsat štýrskou šlechtu pro sborník, to celkem už spìchá a tak asi pak... Cca 2 mìsíce??? Doufám, že do tý doby zvládnu film.

Napiš to døív,abych nezapomenul a neztrácel se.To bych musel èíst všechno od zaèátku.
Pøedpokládám,že když si ukázala,co byla zaè,že se jí pokusíš oèistit. :wink:

Předmět příspěvku: Re: Báthory
PříspěvekNapsal: 28 črc 2008 20:03 
Vévodkyně

elizabeth píše:
Ale vážnì, jak vyšetøím èas, musím napsat štýrskou šlechtu pro sborník, to celkem už spìchá a tak asi pak...

ahoj Betty!
nasla jsem toto
http://pvh.ff.cuni.cz/exkurze05/referat ... otakar.pdf
mozna by se ti to mohlo hodit :wink:

Předmět příspěvku: Pøemyslova štýrská šlechta
PříspěvekNapsal: 29 črc 2008 16:55 
Vévodkyně

Has thanked: 32 times
Tekla píše:
elizabeth píše:
Ale vážnì, jak vyšetøím èas, musím napsat štýrskou šlechtu pro sborník, to celkem už spìchá a tak asi pak...

ahoj Betty!
nasla jsem toto
http://pvh.ff.cuni.cz/exkurze05/referat ... otakar.pdf
mozna by se ti to mohlo hodit :wink:
Dìkuji, zhlédla jsem. Až na nìkteré chyby to šlo... :lol:

Ale nasmìrovalo mì to ještì do další literatury. #-o

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 zář 2008 16:14 
tím, èím je

Po zbyteèném mém vyhrocení problému na pøelomu letošního jara a léta bych zaktuálnil problém frekvence èlánkù na stránkách.

Jak èasto jsme schopni dávat èlánky na stránky, s ohledem na všechny faktory (psaní sborníku, nedostatek èasu kvùli práci a vysokým školám - nebo obojímu). Zda je reálné 1 týdnì, 1 za dva týdny, nebo jinak.

Teï konkrétnì jdu dávat na stránky 2. díl Pøemysla. Od Ingolfa mám èlánek o pohanských zvycích a jejich pøesahu do køesanských poèátkù na našem území. Barbo sliboval nìco o Slovensku. Takhle se má momentální situace.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 zář 2008 20:11 
Panoš

Jsem pro dvoutýdenní. Týdenní je sice super, ale jak jsi správnì uvedl, je to honièka. Pokud by interval byl naopak delší, asi bychom ztráceli na atraktivnosti. Pøiznám se, že budu doufat, že ty èlánky budou nadále psát, ti co doposud. Sám jednak mám pøíliš úzký zámìr a navíc málo èasu. a hlavnì, ti dosavadni jsou skvìlí!!! :palec: Mám pøipravený krátký èlánek o obrazu Pøemka Oty II. v èeských kronikách a letopisech v následujícím období. Tedy ty pokroucené obrazy. Je to spíše do sborníku (jak jsi mimo jiné uvedl na srazu).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 zář 2008 20:19 
Královna

Has thanked: 3 times
Já jsem pro dvoutýdenní, možná tøítýdenní - víc asi nestíháme.

Předmět příspěvku: frekvence
PříspěvekNapsal: 07 zář 2008 22:28 
Král

Viola píše:
Já jsem pro dvoutýdenní, možná tøítýdenní - víc asi nestíháme.
Pronesu kacíøskou myšlenku, za kterou mì pantáta tohoto fóra zabije, ale mnì je to celkem šumák. On mne tøeba pochopí, až zaène koneènì se studiem.

Tedy: ...co takhle mìsíèní nebo rovnou kvartální. No, a kdo se bude na to cítit a hlavnì bude mít èas (protože to stejnì o nièem jiném není), tak mùže psát èlánek tøeba každý den.

Já furt nechápu, proè se tady má plnit jakýsi plán bolševický pìtiletky, když by mìlo jít pøedevším o kvalitu a né o kvantitu. Ale to se opìt opakujeme, neb to už se tady taky øešilo. No, a bác ho(!), je to tady zas'. :!: :twisted:
A na žádný atraktivnosti bychom netratili. To je povìra! Internetovým stránkám se neøíká "dynamické" proto, že se mìní jejich obsah v krátkém èasovém intervalu, ale z úplnì jiného dùvodu. Pokud by nìkoho náhodou mátl tento pojem.

BTW. Na Home Page v Aktuální statististice chybí poèet èlánkù. Myslím, že jich není zrovna málo, tak by tam ten údaj docela slušel... :wink:

Předmět příspěvku: Re: Frekvence
PříspěvekNapsal: 08 zář 2008 16:14 
Královna

Been thanked: 2 times
Vzhledem k vlastnímu máslu na hlavì (Jan, Zikmund ) :oops: :oops: se musím zdržet hlasování , ale kdybych mohla, volila bych alespon ty 2 týdenní.
Ale mùžem to tøeba udìlat tak, než se pøežene sborník nechat to na životì a pak jet 14 denní intervaly ????

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 zář 2008 16:51 
Vévodkyně

Katerina píše:

Ale mùžem to tøeba udìlat tak, než se pøežene sborník nechat to na životì a pak jet 14 denní intervaly ????

ja za sebe muzu rict, ze kdyz se mi situace v praci vrati do relativne normalnich koleji - tzn, ze budeme produkovat cca o 150 stran textu mesicne min nez v poslednim ctvrtleti, jsem schopna vyplodit zhruba jeden clanek za mesic, mozna i vic... temat, o kterych bych chtela psat je strasne moc - a myslim, ze neni potreba psat dlouhatanske clanky, spis vybrat zajimave namety...

ted ale taky budu kazdou volnou chvilku venovat sborniku - i presto doufam, ze do Vanoc ze mne tak 1-2 clanecky (kratsi) vypadnou...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 zář 2008 12:58 
tím, èím je

rakpav píše:
Sám jednak mám pøíliš úzký zámìr
Úzké zamìøení není špatné, jen se takových úzkých zamìøení musí støídat minimálnì tak 4, aby stránky nebyly monotematické a pokrývaly vìtší èást dìjin a oblastí støedovìku.

Jiøí Motyèka píše:
A na žádný atraktivnosti bychom netratili. To je povìra! Internetovým stránkám se neøíká "dynamické" proto, že se mìní jejich obsah v krátkém èasovém intervalu, ale z úplnì jiného dùvodu. Pokud by nìkoho náhodou mátl tento pojem.[/i]
To uplnì ignoruješ èlovìka, kterej si po šichtì (nebo o víkendu) uvaøí kafe, sedne k poèítaèi a jde se kouknout, co zajímavýho zase týpci ze stránek e-stredovek.cz napsaly o historii. Historii moc nerozumí, ale zajímá ho, má to jako odpoèinek - rituál. Takových lidí málo nebude.

Jiøí Motyèka píše:
BTW. Na Home Page v Aktuální statististice chybí poèet èlánkù. Myslím, že jich není zrovna málo, tak by tam ten údaj docela slušel... :wink:
Nevim, co myslíš Aktuální statistikou, ale po výpisem nových èlánkù je øádek, kde je teïkon:
index | 1-7 | následující | Celkem 213 èlánkù

Katerina píše:
Tohle vypadá nejlíp V Mém Skromném Názoøe.

Předmět příspěvku: ještì èlánky
PříspěvekNapsal: 12 zář 2008 17:21 
Král

Ježek píše:
...To uplnì ignoruješ èlovìka, kterej si po šichtì (nebo o víkendu) uvaøí kafe, sedne k poèítaèi a jde se kouknout, co zajímavýho zase týpci ze stránek e-stredovek.cz napsaly o historii...
Tøeba horník, kterej právì vyfáral a má po šichtì, ten pøíde domù a místo gáblíku sbìsile uhání k poèítaèi a jen, co ho nastartuje, "pustí si" Støedovìk, protože tam pìknì hrajou. Jj, tìch a jemu podobnejch bude opravdu velmi hodnì... :wink:
BTW. Autoøi èlánkù jsou možná "týpci", ale pìknì životní, to ti teda povim. Nìkterý znám osobnì...

Ježek píše:
...Nevim, co myslíš Aktuální statistikou...
:shock: Ty neznáš svùj web a jeho hlavní stránku? :roll: Tam najdeš teïkon:
Aktuální statistiky:
Uživatelù: 227
Témat: 483
Celkem pøíspìvkù: 18980

... a tady mi chybí Poèet èlánkù:
Co ty na to?... :wink:

Ježek píše:
...pod výpisem nových èlánkù je øádek, kde je teïkon:
index | 1-7 | následující | Celkem 213 èlánkù...
No, krèí se to pìknì dole na dlouhý stránce. Toho si horník právì vyfáravší ihned všimne... :lol:

Předmět příspěvku: Re: ještì èlánky
PříspěvekNapsal: 12 zář 2008 20:09 
tím, èím je

Jiøí Motyèka píše:
Jj, tìch a jemu podobnejch bude opravdu velmi hodnì... :wink:
Abych udìlal +/- statistiku lidí, kteøí se na tyhle stránky nedostanou z vyhledávaèù a katalogù. Škoda, že teï tìžko budu na internetu každý den

Jiøí Motyèka píše:
Ježek píše:
...Nevim, co myslíš Aktuální statistikou...
:shock: Ty neznáš svùj web a jeho hlavní stránku? :roll: Tam najdeš teïkon:
Aktuální statistiky:
Uživatelù: 227
Témat: 483
Celkem pøíspìvkù: 18980

... a tady mi chybí Poèet èlánkù:
Co ty na to?... :wink:
Jo, kdyby se ten blok netýkal jen fóra, tak by to tam chybìlo ...

Jiøí Motyèka píše:
Ježek píše:
...pod výpisem nových èlánkù je øádek, kde je teïkon:
index | 1-7 | následující | Celkem 213 èlánkù...
No, krèí se to pìknì dole na dlouhý stránce. Toho si horník právì vyfáravší ihned všimne... :lol:

Horník buï se podívá na rubriky (vlevo nahoøe) nebo zaènì prohlížet jaký tu jsou èlánky - zaènì tím nejnovìjším a když se mu nelíbí, tak se posunuje až dolù. Když se mu nelíbí ani ten 7. v poøadí, tak zjistí, že ho èeká ještì mnoho dalších, viz to èíslo. Tenhle redakèní systém jsem já nevymýšlel, takže má logiku :wink:

PříspěvekNapsal: 12 zář 2008 21:02 
Král

Ježek píše:
...Jo, kdyby se ten blok netýkal jen fóra, tak by to tam chybìlo...
No, dejme tomu, když chceš bejt z nièeho nic hnidopych.
Nechci kverulovat, ale - tak by se to tøeba vyjímalo v oddíle "Poslední komentáøe" (hned "pod" Celkem pøíspìvkù:), který se snad týká èlánkù... :wink:

BTW.
Ježek píše:
...Tenhle redakèní systém jsem já nevymýšlel, takže má logiku :wink:
To, èemu ty øíkáš "logika" já nazývám subjektivním pohledem na vìc autorù tìchto systémù. Teï to spíš generalizuju, protože vím, o èem píšu.

PříspěvekNapsal: 13 zář 2008 10:28 
tím, èím je

Jiøí Motyèka píše:
Nechci kverulovat, ale - tak by se to tøeba vyjímalo v oddíle "Poslední komentáøe" (hned "pod" Celkem pøíspìvkù:), který se snad týká èlánkù... :wink:

Tak tady už to máš prakticky na stejný posici jako pod tìmi èlánky ...

Jiøí Motyèka píše:
To, èemu ty øíkáš "logika" já nazývám subjektivním pohledem na vìc autorù tìchto systémù. Teï to spíš generalizuju, protože vím, o èem píšu.

Tak ti autoøi s tím mají pochopitelnì zkušenosti a také tìch systémù je více, èili se mohli nìkde shlédnout. Teï nevim, co pøesnì myslíš, když píšeš, že víš o èem píšeš. Prosím o vysvìtlení =P~

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina