Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 05 čer 2020 23:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: je to vùbec nutný?...
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2008 16:32 
tím, èím je

Has thanked: 38 times
Been thanked: 9 times
Jiøí Motyèka píše:
Že nevidím jediný dùvod, proè by každej mìsíc muselo pøibejt na hlavní stranky 10 èlánkù. Když tam bude mìsíc nebo dva pauza, zboøí se snad svìt?... :roll: :o :?

Pokusím se také na pár dní øídit touhle strategií úpadku namísto postupného zlepšování.
Proè se bavit v 11 kapitolách, když to jde jen v 10, že? Svìt se také nezboøí ...

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2008 17:42 
Královna

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Hmm , máslo na hlavì mám asi já, slibovala jsem toho Jana, jednak mám ted trochu jiné starosti a jednak byl plánovaný až po ZBS - a tím, že byla posunutá, tak jsem si automaticky posunula i ten svùj èlánek. Jen abych ted byla v obraze - pøíští týden Bula a pak mùžeš na 100% poèítat se mnou, (teda , pokud bude nìkdo na mì hodný a ujme se korektury ).

Předmět příspěvku: zloèin
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2008 21:38 
Král

Been thanked: 0 time
Katerina píše:
Hmm , máslo na hlavì mám asi já, slibovala jsem toho Jana, jednak mám ted trochu jiné starosti a jednak byl plánovaný až po ZBS...

Ty se Katko omlouváš a zpovídáš, jako by ses dopustila bezmála hrdelního zloèinu. :D A to ještì ani nevím, co je ZBS... :wink:

Předmět příspěvku: Re: zloèin
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2008 21:49 
Knìžna

Jiøí Motyèka píše:
Ty se Katko omlouváš, jako by ses dopustila bezmála hrdelního zloèinu. :D A to ještì ani nevím, co je ZBS... :wink:

ZBS je zøejmì Zlatá bula sicilská, kterou nabízel rakpav na stránky, ale zøejmì nemìl žádný korektor èas. :wink: a tak se to odsunulo nìkam do dáli....Netušila jsem, že ve spolku nadšencù pro historii platí tak tuhá pravidla. :evil: . Musím se každý den hlásit, že jsem na stránkách a pokud tam nebudu a nemùžu nebo nechce se mi diskutovat, musím dodat hodnovìrnou omluvenku?.......... to jsou vìci :shock:

Předmět příspěvku: Re: zloèin
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2008 21:56 
Král

Dagmar píše:
... to jsou vìci :shock:
..Ti povim. To teda jo... :roll:

A ještì nìco. Každej nemùže bejt takovej borec, aby si o svaáku støihnul Bitvu u Eveshamu. "Vobèas" taky "nìkdo" musí vydìlávat (i na danì), aby ti naši mladí mohli studovat... :D

Předmět příspěvku: frekvence
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2008 05:38 
Král

Zde se nabízí otázka, zda se nezamyslet nad frekvencí tìch èlánkù, protože já kolikrát nemám èas se na to podívat a pokud se zaseknu, tak je ten èlánek už dávno pryè z dohledu (teï mám na mysli zvláštì RSS). Myslím i, že když tam bude vyvìšený déle, mùže to mít vliv i na ètenost.
Osobnì dávám pøednost pøed tím, aby tam byly èlánky, co se nemusí za pùl roku aktualisovat nebo pøedìlávat, tedy radši jeden plnohotnotnìjší než tøi šitý na míru dodrženého tempa. 8)

Předmět příspěvku: Re: frekvence
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2008 07:24 
Král

Przemysl de Nyestieyky píše:
...Osobnì dávám pøednost pøed tím, aby tam byly èlánky, co se nemusí za pùl roku aktualisovat nebo pøedìlávat, tedy radši jeden plnohotnotnìjší než tøi šitý na míru dodrženého tempa. 8)
Tempa, které - jak sám naznaèuješ - by mohlo být na úkor kvality a ztráty "pracnì" budovaného kreditu hlavních stránek tohoto serveru... :idea: :wink:
Znovu pøipomínám, že snad není hlavním smyslem chrlit jeden èlánek za druhým a plnit tak plán pìtiletky na 150%, ale až nìkdo napíše v rámci svých èasových možností èlánek, tak se tam prostì vyvìsí bez ohledu na nìjaké pofiderní a pøedem nadirigované termíny. :| Ale prý pøesnì tohle je "strategie úpadku", jak jsem byl pouèen :oops: nadmíru zkušeným stratégem. Tak teï òák nevim... :?

Předmět příspěvku: zloèin vers. korektury
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2008 08:05 
Pán

Dagmar píše:
...ZBS je zøejmì Zlatá bula sicilská, kterou nabízel rakpav na stránky, ale zøejmì nemìl žádný korektor èas...
Katerina píše:
Hmm , máslo na hlavì mám asi já, slibovala jsem toho Jana, jednak mám ted trochu jiné starosti a jednak byl plánovaný až po ZBS - a tím, že byla posunutá, tak jsem si automaticky posunula i ten svùj èlánek. Jen abych ted byla v obraze - pøíští týden Bula a pak mùžeš na 100% poèítat se mnou, (teda , pokud bude nìkdo na mì hodný a ujme se korektury ).
Ozval se nekdo? Ne-e. Zatim jsem porad +/- nezamestnany, tak kde to vazne?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2008 08:10 
Královna

Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Já myslím, že to zaèneme øešit až po matuøe, aby se mohl zapojit i císaø, ne? Jinak když si to tak pìknì spoèítám, je nás tu cca deset, kdo jsme ochotni sem tam vyprodukovat nìjaký èlánek. Jenže pokud má jít o èlánek opravdu kvalitní, zabývající se hlubšími problémy a obsahující poøádný rozbor, mnì osobnì to mùže trvat tøeba klidnì tøi mìsíce. Nevím, jak jsou na tom ostatní, samozøejmì nìkteré èlánky tolik èasu nezaberou (napø. o osobnostech), ovšem èistì matematicky je tøeba, aby každý vychrlil èlánek øeknìme každý desátý týden - pøi mé osobní frekvenci tøi mìsíce už to celé trochu kulhá. A vzhledem k tomu, že nìkteøí chodí domù v osm, devìt i pozdìji, musejí jaksi udìlat ještì nìjaké pøízemní domácí práce, být chvíli s rodinou, a pøitom být fit do práce, nevím, jestli si najdou skulinu jindy než o víkendu. A o nìm má èlovìk kolikrát chu vyrazit do pøírody nebo prostì dìlat cokoliv jiného než sedìt u kompu a psát èlánek. (Nemluvím o tom, že tøeba NK zavírá v sedm hodin, to oddìlení, kam jsem potøebovala nemá otevøeno v pátek, kdy konèím vìtšinou døíve, takže do NK chodím už asi dva mìsíce a poøád neúspìšnì.)
Nechtìjme, abychom mìli kvantitu na úkor kvality.

Předmět příspěvku: ...
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2008 08:17 
Král

Viola píše:
Já myslím, že to zaèneme øešit až po matuøe, aby se mohl zapojit i císaø, ne? ...
Obávám se, když to tady tak ètu, že už se dávno "zapojil"... :wink:

Viola píše:
...pokud má jít o èlánek opravdu kvalitní, zabývající se hlubšími problémy a obsahující poøádný rozbor, mnì osobnì to mùže trvat tøeba klidnì tøi mìsíce...
Jasnì! Já jsem èlánek o Václavovi IV. sotva zaèal a skoro ty 3 mìsíce se k nìmu vùbec nedostal... :(

Předmět příspěvku: Re: ...
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2008 08:23 
Královna

Jiøí Motyèka píše:
Jasnì! Já jsem èlánek o Václavovi IV. sotva zaèal a skoro ty 3 mìsíce se k nìmu vùbec nedostal... :(

No já mluvila o tom lepším pøípadu - kdy èlovìk de facto nemá na práci nic jinýho než ty bìžný vìci, jeden èlánek mám rozepsaný už skoro rok...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2008 15:34 
tím, èím je

Tímto okamžikem konèím se svojí politikou pasivního odporu, za pøíkoøi mnou vám se omlouvám a jsem pøipraven se zhostit opìt svých povinností a konstruktivnì øešit pøípadné problémy (výzvy). Teï budou následovat 4 mìsíce intensivní drobné každodenní práce.

Než se budu vìnovat øešení problému poètu èlánkù za urèitou periodu, tak bych nejdøíve vyøešil èlánek, který by mìl být tenhle týden.
Je to ten Pavlùv, že? Má ho nìkdo jiný ještì? Je zkontrolovaný (pokud vím Tekla má znièený poèítaè doma) ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 čer 2008 16:03 
tím, èím je

Já si myslím, že když se nám podaøilo držet èlánek na týden pùl roku, proè by se to nemohlo dodržovat dále? Zvl᚝ pokud bude pøibývat lidí ochotných nìco napsat ...

Udìláme to jednoduše, budeme se snažit to držet, a když se to nepodaží, nebudu dìlat scény ...

Pøíští týden (jak nebudu v Praze), tak bych moh pøepracovat èlánek o vzniku mìst a tak vùbec, ale slíbit to nemùžu, že to v nedìli bude ...

Předmět příspěvku: ...
PříspěvekNapsal: 01 čer 2008 22:06 
Král

Ježek píše:
...když se to nepodaøí, nebudu dìlat scény ...
Hmmm, vážnì? Až takhle k nám budeš shovívavý?... :roll:

Pøedpokládám spíš, že tvoje frekvence a poèet èlánkù se stanì tady na tomto serveru jakýmsi normálem, kterým se budou pomìøovat ostatní pøispìvatelé a autoøi èlánkù. A když budou dosahovat nižších hodnot, než které ukazuje normál, tak jim bude zablokován profil. Napøíklad.
Já bych se s tìmi vìènými a neschopnými kverulanty, kteøí neumí napsat každej tejden 1 èlánek, opravdu nepáral... :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 čer 2008 08:29 
Královna

Ježek píše:
Já si myslím, že když se nám podaøilo držet èlánek na týden pùl roku, proè by se to nemohlo dodržovat dále? Zvl᚝ pokud bude pøibývat lidí ochotných nìco napsat ...

No já myslím, že každý se tak nìjak vzepjal, aby ten èlánek vypotil, jenže to nejde dìlat donekoneèna. Pokud pøibudou noví autoøi, tak samozøejmì ano, ale tìch autorù by muselo být opravdu dost. Bohužel, Ježku, my ostatní taky musíme chodit do práce :wink: .

Předmět příspěvku: opakování - matka moudrousti
PříspěvekNapsal: 02 čer 2008 08:59 
Král

Viola píše:
...No já myslím, že každý se tak nìjak vzepjal, aby ten èlánek vypotil, jenže to nejde dìlat donekoneèna.
... Bohužel, Ježku, my ostatní taky musíme chodit do práce...

Jj, ale obávám se, že to už se (tøeba jinými slovy) opakujeme poøád dokola. Ale je to patrnì nutné, neb nìkdo to furt ne a ne pochopit... :wink: 8) 8) 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 čer 2008 09:14 
tím, èím je

Viola píše:
No já myslím, že každý se tak nìjak vzepjal, aby ten èlánek vypotil, jenže to nejde dìlat donekoneèna.

Tak uvidíme. Pøíští týden tam dám èlánek od Barba a bitvì na øece Slané a na ten další snad stihnu napsat ten èlánek o mìstech ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 čer 2008 10:55 
Vévodkyně

Ježek píše:
Je zkontrolovaný (pokud vím Tekla má znièený poèítaè doma)?

Jj, ja jsem doma bez compu :cry:
takze kdyz budete chtit neco precist, poslete mi to ve vsedni den - abych si to mohla vytisknout v praci - snad uz ho ale budu mit tenhle tyden opravenej...

co se tyce debaty k clankum - ja jsem spis pro, abychom ten interval 1 tyden/clanek dodrzeli, ale samozrejme, ze pokud to nejde, tak to nejde a svet se nezbori... navic ted behem prazdnin by asi bohate stacil 1 za 2-3 tydny...

ja chystam dalsi dil premysloven, ale jde to pomalu :(

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 čer 2008 12:31 
tím, èím je

Tekla píše:
Jj, ja jsem doma bez compu :cry:
takze kdyz budete chtit neco precist, poslete mi to ve vsedni den - abych si to mohla vytisknout v praci - snad uz ho ale budu mit tenhle tyden opravenej...

Už jsem využil služeb pana Floriše ...

Tekla píše:
co se tyce debaty k clankum - ja jsem spis pro, abychom ten interval 1 tyden/clanek dodrzeli, ale samozrejme, ze pokud to nejde, tak to nejde a svet se nezbori... navic ted behem prazdnin by asi bohate stacil 1 za 2-3 tydny...

Jak je teplo a lidi mají na práci lepší vìci než sedìt doma u kompu, mùžeme zvolnit na 1x14 dní (a kdybych mìl vìtší potenci, tak budu mít do zásoby :) èlánky ). Otázka, jak dlouho - èervenec a srpen, nebo i èerven a záøí ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 čer 2008 13:06 
Panoš

poèítám, že bych tak první týden v èervenci mìl nìco dalšího . P.R.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina