Nové články na stránkách

O stránkách, dotazy, připomínky, kritika...

Moderátoři: elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: je to vùbec nutný?...

Nový příspěvek od Ježek »

Jiøí Motyèka píše:Že nevidím jediný důvod, proč by každej měsíc muselo přibejt na hlavní stranky 10 článků. Když tam bude měsíc nebo dva pauza, zboří se snad svět?... :roll: :o :?
Pokusím se také na pár dní řídit touhle strategií úpadku namísto postupného zlepšování.
Proč se bavit v 11 kapitolách, když to jde jen v 10, že? Svět se také nezboří ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Katerina
Královna
Příspěvky: 1773
Registrován: 29 led 2007 16:32
Bydliště: Velvary
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Katerina »

Hmm , máslo na hlavě mám asi já, slibovala jsem toho Jana, jednak mám ted trochu jiné starosti a jednak byl plánovaný až po ZBS - a tím, že byla posunutá, tak jsem si automaticky posunula i ten svůj článek. Jen abych ted byla v obraze - příští týden Bula a pak můžeš na 100% počítat se mnou, (teda , pokud bude někdo na mě hodný a ujme se korektury ).
Biau seigneur, je vous prie chiérement et par la foi que vous me devés, que vous me menés si avant en bataille que je puisse férir un coup d´espée.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

zloèin

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Katerina píše:Hmm , máslo na hlavě mám asi já, slibovala jsem toho Jana, jednak mám ted trochu jiné starosti a jednak byl plánovaný až po ZBS...
Ty se Katko omlouváš a zpovídáš, jako by ses dopustila bezmála hrdelního zločinu. :D A to ještě ani nevím, co je ZBS... :wink:
Uživatelský avatar
Dagmar
Knìžna
Příspěvky: 215
Registrován: 05 kvě 2007 13:32
Bydliště: Praha
Been thanked: 1 time

Re: zloèin

Nový příspěvek od Dagmar »

Jiøí Motyèka píše: Ty se Katko omlouváš, jako by ses dopustila bezmála hrdelního zločinu. :D A to ještě ani nevím, co je ZBS... :wink:
ZBS je zřejmě Zlatá bula sicilská, kterou nabízel rakpav na stránky, ale zřejmě neměl žádný korektor čas. :wink: a tak se to odsunulo někam do dáli....Netušila jsem, že ve spolku nadšenců pro historii platí tak tuhá pravidla. :evil: . Musím se každý den hlásit, že jsem na stránkách a pokud tam nebudu a nemůžu nebo nechce se mi diskutovat, musím dodat hodnověrnou omluvenku?.......... to jsou věci :shock:
Minulost není tøeba milovat, staèí jí rozumìt a nezapomenout, že konèí v budoucnosti. M.Ivanov
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Re: zloèin

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Dagmar píše:... to jsou věci :shock:
..Ti povim. To teda jo... :roll:

A ještě něco. Každej nemůže bejt takovej borec, aby si o svaáku střihnul Bitvu u Eveshamu. "Vobčas" taky "někdo" musí vydělávat (i na daně), aby ti naši mladí mohli studovat... :D
Uživatelský avatar
Przemysl de Nyestieyky
Král
Příspěvky: 1089
Registrován: 09 čer 2006 15:05
Bydliště: in Alta civitate
Been thanked: 1 time

frekvence

Nový příspěvek od Przemysl de Nyestieyky »

Zde se nabízí otázka, zda se nezamyslet nad frekvencí těch článků, protože já kolikrát nemám čas se na to podívat a pokud se zaseknu, tak je ten článek už dávno pryč z dohledu (teď mám na mysli zvláště RSS). Myslím i, že když tam bude vyvěšený déle, může to mít vliv i na čtenost.
Osobně dávám přednost před tím, aby tam byly články, co se nemusí za půl roku aktualisovat nebo předělávat, tedy radši jeden plnohotnotnější než tři šitý na míru dodrženého tempa. 8)
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

Re: frekvence

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Przemysl de Nyestieyky píše:...Osobně dávám přednost před tím, aby tam byly články, co se nemusí za půl roku aktualisovat nebo předělávat, tedy radši jeden plnohotnotnější než tři šitý na míru dodrženého tempa. 8)
Tempa, které - jak sám naznačuješ - by mohlo být na úkor kvality a ztráty "pracně" budovaného kreditu hlavních stránek tohoto serveru... :idea: :wink:
Znovu připomínám, že snad není hlavním smyslem chrlit jeden článek za druhým a plnit tak plán pětiletky na 150%, ale až někdo napíše v rámci svých časových možností článek, tak se tam prostě vyvěsí bez ohledu na nějaké pofiderní a předem nadirigované termíny. :| Ale prý přesně tohle je "strategie úpadku", jak jsem byl poučen :oops: nadmíru zkušeným stratégem. Tak teď ňák nevim... :?
floriš
Pán
Příspěvky: 229
Registrován: 25 črc 2007 11:30
Bydliště: Bohemia

zloèin vers. korektury

Nový příspěvek od floriš »

Dagmar píše:...ZBS je zřejmě Zlatá bula sicilská, kterou nabízel rakpav na stránky, ale zřejmě neměl žádný korektor čas...
Katerina píše:Hmm , máslo na hlavě mám asi já, slibovala jsem toho Jana, jednak mám ted trochu jiné starosti a jednak byl plánovaný až po ZBS - a tím, že byla posunutá, tak jsem si automaticky posunula i ten svůj článek. Jen abych ted byla v obraze - příští týden Bula a pak můžeš na 100% počítat se mnou, (teda , pokud bude někdo na mě hodný a ujme se korektury ).
Ozval se nekdo? Ne-e. Zatim jsem porad +/- nezamestnany, tak kde to vazne?
Šťastní ti, kdo mají sklerózu - nemusejí utrácet za alkohol, aby zapomněli
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Já myslím, že to začneme řešit až po matuře, aby se mohl zapojit i císař, ne? Jinak když si to tak pěkně spočítám, je nás tu cca deset, kdo jsme ochotni sem tam vyprodukovat nějaký článek. Jenže pokud má jít o článek opravdu kvalitní, zabývající se hlubšími problémy a obsahující pořádný rozbor, mně osobně to může trvat třeba klidně tři měsíce. Nevím, jak jsou na tom ostatní, samozřejmě některé články tolik času nezaberou (např. o osobnostech), ovšem čistě matematicky je třeba, aby každý vychrlil článek řekněme každý desátý týden - při mé osobní frekvenci tři měsíce už to celé trochu kulhá. A vzhledem k tomu, že někteří chodí domů v osm, devět i později, musejí jaksi udělat ještě nějaké přízemní domácí práce, být chvíli s rodinou, a přitom být fit do práce, nevím, jestli si najdou skulinu jindy než o víkendu. A o něm má člověk kolikrát chu vyrazit do přírody nebo prostě dělat cokoliv jiného než sedět u kompu a psát článek. (Nemluvím o tom, že třeba NK zavírá v sedm hodin, to oddělení, kam jsem potřebovala nemá otevřeno v pátek, kdy končím většinou dříve, takže do NK chodím už asi dva měsíce a pořád neúspěšně.)
Nechtějme, abychom měli kvantitu na úkor kvality.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

...

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Viola píše:Já myslím, že to začneme řešit až po matuře, aby se mohl zapojit i císař, ne? ...
Obávám se, když to tady tak čtu, že už se dávno "zapojil"... :wink:
Viola píše:...pokud má jít o článek opravdu kvalitní, zabývající se hlubšími problémy a obsahující pořádný rozbor, mně osobně to může trvat třeba klidně tři měsíce...
Jasně! Já jsem článek o Václavovi IV. sotva začal a skoro ty 3 měsíce se k němu vůbec nedostal... :(
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: ...

Nový příspěvek od Viola »

Jiøí Motyèka píše:Jasně! Já jsem článek o Václavovi IV. sotva začal a skoro ty 3 měsíce se k němu vůbec nedostal... :(
No já mluvila o tom lepším případu - kdy člověk de facto nemá na práci nic jinýho než ty běžný věci, jeden článek mám rozepsaný už skoro rok...
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Tímto okamžikem končím se svojí politikou pasivního odporu, za příkoři mnou vám se omlouvám a jsem připraven se zhostit opět svých povinností a konstruktivně řešit případné problémy (výzvy). Teď budou následovat 4 měsíce intensivní drobné každodenní práce.

Než se budu věnovat řešení problému počtu článků za určitou periodu, tak bych nejdříve vyřešil článek, který by měl být tenhle týden.
Je to ten Pavlův, že? Má ho někdo jiný ještě? Je zkontrolovaný (pokud vím Tekla má zničený počítač doma) ?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Já si myslím, že když se nám podařilo držet článek na týden půl roku, proč by se to nemohlo dodržovat dále? Zvl᚝ pokud bude přibývat lidí ochotných něco napsat ...

Uděláme to jednoduše, budeme se snažit to držet, a když se to nepodaží, nebudu dělat scény ...

Příští týden (jak nebudu v Praze), tak bych moh přepracovat článek o vzniku měst a tak vůbec, ale slíbit to nemůžu, že to v neděli bude ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

...

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Ježek píše:...když se to nepodaří, nebudu dělat scény ...
Hmmm, vážně? Až takhle k nám budeš shovívavý?... :roll:

Předpokládám spíš, že tvoje frekvence a počet článků se staně tady na tomto serveru jakýmsi normálem, kterým se budou poměřovat ostatní přispěvatelé a autoři článků. A když budou dosahovat nižších hodnot, než které ukazuje normál, tak jim bude zablokován profil. Například.
Já bych se s těmi věčnými a neschopnými kverulanty, kteří neumí napsat každej tejden 1 článek, opravdu nepáral... :wink:
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše:Já si myslím, že když se nám podařilo držet článek na týden půl roku, proč by se to nemohlo dodržovat dále? Zvl᚝ pokud bude přibývat lidí ochotných něco napsat ...
No já myslím, že každý se tak nějak vzepjal, aby ten článek vypotil, jenže to nejde dělat donekonečna. Pokud přibudou noví autoři, tak samozřejmě ano, ale těch autorů by muselo být opravdu dost. Bohužel, Ježku, my ostatní taky musíme chodit do práce :wink: .
Uživatelský avatar
Jiří Motyčka
Král
Příspěvky: 1125
Registrován: 29 čer 2006 20:29
Bydliště: Budíkov
Been thanked: 3 times

opakování - matka moudrousti

Nový příspěvek od Jiří Motyčka »

Viola píše:...No já myslím, že každý se tak nějak vzepjal, aby ten článek vypotil, jenže to nejde dělat donekonečna.
... Bohužel, Ježku, my ostatní taky musíme chodit do práce...
Jj, ale obávám se, že to už se (třeba jinými slovy) opakujeme pořád dokola. Ale je to patrně nutné, neb někdo to furt ne a ne pochopit... :wink: 8) 8) 8)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Viola píše: No já myslím, že každý se tak nějak vzepjal, aby ten článek vypotil, jenže to nejde dělat donekonečna.
Tak uvidíme. Příští týden tam dám článek od Barba a bitvě na řece Slané a na ten další snad stihnu napsat ten článek o městech ...
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Nový příspěvek od Tekla »

Ježek píše: Je zkontrolovaný (pokud vím Tekla má zničený počítač doma)?
Jj, ja jsem doma bez compu :cry:
takze kdyz budete chtit neco precist, poslete mi to ve vsedni den - abych si to mohla vytisknout v praci - snad uz ho ale budu mit tenhle tyden opravenej...

co se tyce debaty k clankum - ja jsem spis pro, abychom ten interval 1 tyden/clanek dodrzeli, ale samozrejme, ze pokud to nejde, tak to nejde a svet se nezbori... navic ted behem prazdnin by asi bohate stacil 1 za 2-3 tydny...

ja chystam dalsi dil premysloven, ale jde to pomalu :(
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Tekla píše: Jj, ja jsem doma bez compu :cry:
takze kdyz budete chtit neco precist, poslete mi to ve vsedni den - abych si to mohla vytisknout v praci - snad uz ho ale budu mit tenhle tyden opravenej...
Už jsem využil služeb pana Floriše ...
Tekla píše:co se tyce debaty k clankum - ja jsem spis pro, abychom ten interval 1 tyden/clanek dodrzeli, ale samozrejme, ze pokud to nejde, tak to nejde a svet se nezbori... navic ted behem prazdnin by asi bohate stacil 1 za 2-3 tydny...
Jak je teplo a lidi mají na práci lepší věci než sedět doma u kompu, můžeme zvolnit na 1x14 dní (a kdybych měl větší potenci, tak budu mít do zásoby :) články ). Otázka, jak dlouho - červenec a srpen, nebo i červen a září ?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
rakpav
Panoš
Příspěvky: 54
Registrován: 14 bře 2008 11:21
Bydliště: Luštìnice, soud. okr. Benátky n.J

Nový příspěvek od rakpav »

počítám, že bych tak první týden v červenci měl něco dalšího . P.R.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BrandwatchBot, ClaudeBot a 0 hostů