Nové články na stránkách

O stránkách, dotazy, připomínky, kritika...

Moderátoři: elizabeth, Ježek, Katerina

Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

Zany píše:dovolím si za autora upozornit na nový článek
Matúš Čák Trenčiansky by Peacemaker
mohl by tam někdo z povolaných opravit nefungující odkazy na plnou velikost obrázků?
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: blízká èlánková budoucnost

Nový příspěvek od Tekla »

Ježek píše: Už drahnou dobu připravuji článek o agrární revoluci a kolonisaci, pokud by se mi ho podařilo dopsat tento týden, tak bych ho hned vložil (Život), pak šel na řadu JL (České dějiny) a pak Závišův kříž (Umění).
jezku, jestli chces ty staroslovansky velikonoce, tak pocitej s tim, ze by mely jit v nedeli 16. brezna :)
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Zany píše: mohl by tam někdo z povolaných opravit nefungující odkazy na plnou velikost obrázků?
Omlouvám se velice, opraveno, vím, čím to je (vkládá to do adresy amp;), ale nevím, co to dělá - to je jedno, ohlídám si to pro příště.
Tekla píše: jezku, jestli chces ty staroslovansky velikonoce, tak pocitej s tim, ze by mely jit v nedeli 16. brezna :)
Pokud dobře počítám, tak to je po těch 3 článcích. Ten poslední vychází na 9.3. Samozřejmě chci.
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

Ježku, k té tvé Kolonizaci
  • chybný odkaz na článek Slezsko za vlády těchto Piastovců - zase ty hloupé ampersandy
  • dtto odkaz na článek o slezských Piastovcích
  • "několik usedlostí na určitém katastru, (viz obrázek), " - nechápu jaký obrázek, nevypadl ti tam nějaký?
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Nový příspěvek od Ježek »

Zany píše:zase ty hloupé ampersandy
Automaticky se přidávají při editaci článku do adres odkazů na jiné články za ten zavinutec. Takže když je v článku více odkazů, tak je třeba je projet a umazat to - hloupá práce navíc
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

nový artikul

Nový příspěvek od Ježek »

http://www.e-stredovek.cz/view.php?naze ... 2008030002 Nový článek - neroztahují vám to příliš obrázky?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: nový artikul

Nový příspěvek od elizabeth »

Ježek píše:http://www.e-stredovek.cz/view.php?naze ... 2008030002 Nový článek - neroztahují vám to příliš obrázky?
Do dýlky? No to určitě roztahují... :lol: :lol: 8)
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

Re: nový artikul

Nový příspěvek od Ježek »

elizabeth píše:
Ježek píše:http://www.e-stredovek.cz/view.php?naze ... 2008030002 Nový článek - neroztahují vám to příliš obrázky?
Do dýlky? No to určitě roztahují... :lol: :lol: 8)
Roztahují trochu ten střední panel, ale řekl bych, že celkem únosně
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Viola
Královna
Příspěvky: 2714
Registrován: 02 led 2007 15:55
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: nový artikul

Nový příspěvek od Viola »

Ježek píše:Roztahují trochu ten střední panel, ale řekl bych, že celkem únosně
Mně ne
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

ještě k tomu článku o Závišovu kříži
- A. Cechner není autorem celého Soupisu památek, jak by mohlo vyplývat z uvedené citace, to bylo mnohasvaznové dílo a A. Cechner sepsal příslušný díl ke Kaplicku, takže správně by mělo být:
Antonín Cechner, Soupis památek historických a uměleckých v politickém okresu Kaplickém. Praha 1921.
Mám k dispozici skeny tohoto díla, kde jsou i pěkné obrázky včetně rytiny G. de Groose, která asi zachycuje i původní podstavec odevzdaný r. 1810. Pokud bude zájem, můžu poskytnout k doplnění článku
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Nový příspěvek od elizabeth »

Zany píše:ještě k tomu článku o Závišovu kříži
- A. Cechner není autorem celého Soupisu památek, jak by mohlo vyplývat z uvedené citace, to bylo mnohasvaznové dílo a A. Cechner sepsal příslušný díl ke Kaplicku, takže správně by mělo být:
Antonín Cechner, Soupis památek historických a uměleckých v politickém okresu Kaplickém. Praha 1921.
Mám k dispozici skeny tohoto díla, kde jsou i pěkné obrázky včetně rytiny G. de Groose, která asi zachycuje i původní podstavec odevzdaný r. 1810. Pokud bude zájem, můžu poskytnout k doplnění článku
To asi těžko, pouze v okrese Kaplickém, protože je také zcela jistě autorem ”Soupisu památek uměleckých a historických v politickém okresu Broumovském” z roku 1930 a také Soupisu památek historických a uměleckých v politickém okresu Novopackém (Praha, 1909) a zřejmě nejen v městské knihovně v Rakovníku mají k prezenčnímu vypůjčení také Soupis památek historických a uměleckých v království českém od pravěku do počátku XIX. století, díl první z roku 1911 a druhý z roku 1913 (viz. Knihovna Rakovník)

Zany, neměla být připomínka spíš u článku než zde?
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

elizabeth píše:To asi těžko, pouze v okrese Kaplickém
ale já nenapsal, že je autorem jen toho Kaplicka :-) Jestli se nepodílel i na ostatních dílech jsem neověřoval, bo se mi to nezdálo podstatné, pro ten článek je relevantní pouze to Kaplicko. Kompletní sérii mají i tady v pražské městské knihovně, svého času byly alespoň nějaké díly i absenčně, bohužel už nejsou.

- a tady interně na fóru se mi to zdálo příhodnější...
- a ty obrázky teda asi nechceš...?
Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Nový příspěvek od elizabeth »

Zany píše:
elizabeth píše:To asi těžko, pouze v okrese Kaplickém
ale já nenapsal, že je autorem jen toho Kaplicka :-) Jestli se nepodílel i na ostatních dílech jsem neověřoval, bo se mi to nezdálo podstatné, pro ten článek je relevantní pouze to Kaplicko. Kompletní sérii mají i tady v pražské městské knihovně, svého času byly alespoň nějaké díly i absenčně, bohužel už nejsou.

- a tady interně na fóru se mi to zdálo příhodnější...
- a ty obrázky teda asi nechceš...?
Obrázky bych chtěla ale nějak se mi po té poslední anabázi ( kolik jsi s tím měl práce) nechtělo to po Tobě žádat.
Dobře ale přesuňme to alespoň do Záviše.

Ant. Cechner je autorem i celé řady dalších: viz Univerzitní knihovna v Olomoucinebo
Knihovna fil. fakulty Karlovy Univerzity
Je ale pravdou, že jsou i další autoři např.

http://knihy.abz.cz/prodej/soupis-pamat ... rachaticky

nebo viz:

http://hostivice-mesto.cz/mesto.php?page=hk&s=historie

A taky jsem našla toto:
http://www.adplus.cz/katalog/titul/soup ... kem-xv-216
škoda, že nemám zbytečné finance, hned bych si ji zakoupila... :?

Co bys teda navrhoval? Změnit na spoluautor? Já jsem v tý větě jen chtěla přiblížit, kdo byl Ánt. Cechner, už ne to, že tahle citace je přímo z Soupisu památek historických a uměleckých v politickém okresu Kaplickém. Nejsem si totiž jista, kolik lidí ví, kdo Ant. Cechner vůbec byl. :D
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

elizabeth píše:Obrázky bych chtěla ale nějak se mi po té poslední anabázi ( kolik jsi s tím měl práce) nechtělo to po Tobě žádat.
to si nějak nevybavuju na nějakou anabázi :)
elizabeth píše:A taky jsem našla toto:
http://www.adplus.cz/katalog/titul/soup ... kem-xv-216
škoda, že nemám zbytečné finance, hned bych si ji zakoupila...
to je šílená pálka, tuhle přinesl na KAS Úlovec asi tři díly a chtěl za ně pár stovvek, určitě mnohem míň než v té Dlážděné
elizabeth píše:Co bys teda navrhoval? Změnit na spoluautor?
navrhoval bych změnit to na něco ve smyslu

"Antonín Cechner ve 42. díle Soupisu památek věnovaném Kaplicku píše:
„Blíže levé strany jest v dlažbě žulová deska, zdobená třemi pětilistými růžemi, pod níž dle tradice prý pochováno jest tělo Záviše z Falkenštejna“
(A. Cechner: Soupis památek historických a uměleckých v království českém od pravěku do počátku XIX. století, XLII. Politický okres Kaplický, Archaeologická kommisse při České akademii, Praha 1921)



mj. se tam zmiňuje i o odlišném uložení Závišovy hlavy:
„Blíže levé strany jest v dlažbě žulová deska, zdobená třemi pětilistými růžemi, pod níž dle tradice prý pochováno jest tělo Záviše z Falkenštejna“. Hlava uložena dle téhož pramene do levé zdi
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

Uživatelský avatar
elizabeth
Vévodkyně
Příspěvky: 2127
Registrován: 04 zář 2006 15:24
Bydliště: doma, což je všude tam, kde mě mají rádi...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Nový příspěvek od elizabeth »

A co tato formulace:

Antonín Cechner, jenž je jedním z autorů mnohasvazkového díla "Soupis památek historických a uměleckých v království českém od pravěku do počátku XIX. století", ve 42. díle tohoto Soupisu památek, věnovaném Kaplicku, píše: „Blíže levé strany jest v dlažbě žulová deska, zdobená třemi pětilistými růžemi, pod níž dle tradice prý pochováno jest tělo Záviše z Falkenštejna“. Hlava uložena dle téhož pramene do levé zdi.


A díky za obrázky... :lol:
"Prima lex historiae est, ne quid falsi dicere audeat" (Cicero)
Uživatelský avatar
Zany
Král
Příspěvky: 1167
Registrován: 07 říj 2007 19:37
Bydliště: Praha
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Nový příspěvek od Zany »

nebo tak, to už nechám na tobě, ty jsi autorka článku :)
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

nove clanky

Nový příspěvek od Tekla »

Já bych tu chtěla vyseknout poklonu Kateřině i Elisabeth za nové články - páč se mi nevimproč vůbec nedaří připojit jakýkoliv komentář ke kterémukoliv článku...

takže holky - moc pěkný počtení, jen tak dál!... =D> :D
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
Uživatelský avatar
Ježek
Král
Příspěvky: 3980
Registrován: 01 lis 2005 19:01
Bydliště: Železné Hory/Praha
Has thanked: 47 times
Been thanked: 16 times

èlánky výhledovì

Nový příspěvek od Ježek »

Teď bude článek od Katky - II. díl JL, pak bych mohl dát zase úryvek z Galla anonyma (30.3.)
Po srazu tam můžeme zveřejnit refaráty.
Ale jak ty 3 týdny mezitím?
Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.
Uživatelský avatar
Tekla
Vévodkyně
Příspěvky: 341
Registrován: 16 bře 2006 18:34
Bydliště: Praha

Re: èlánky výhledovì

Nový příspěvek od Tekla »

Ježek píše:Teď bude článek od Katky - II. díl JL, pak bych mohl dát zase úryvek z Galla anonyma (30.3.)
Po srazu tam můžeme zveřejnit refaráty.
Ale jak ty 3 týdny mezitím?
Tak ja muzu sesmolit neco o Polabanech - koneckoncu mam k tomu ted doma hodnotnou literaturu :wink: ale nevim, jestli to stihnu za tri tydny - spis pocitej s tim terminem za 5 tydnu...
Tekla. Z pekla? Kdepak! Z nebe. Trochu to tam zebe...
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ClaudeBot a 0 hostů