Kopi Sv. Longina

dějiny křesťanství, Bible, misie, mnišství a jeho řády, kláštery, svatí, inkvisice, protestantismus
SVD

Kopi Sv. Longina

Nový příspěvek od SVD »

Dobry den, prosim znalce o pomoc. Schranim repliku Kopi Sv. Longina, pripadne firmu schopnou vyrobit to na zakazku. Budu rad kdyz me s tim pomuzete na netu jsem to nenasel. Obracimse na Vas. Predem dekuji za Vasi odpoved. Odpovedi prosim zasilejte na svd_golf@mail.ru Jeste jednou dekuji Djacenko Sergej
slavicekvac
Král
Příspěvky: 1791
Registrován: 28 říj 2009 11:55
Bydliště: Kladno
Been thanked: 1 time

Re: Kopi Sv. Longina

Nový příspěvek od slavicekvac »

SVD píše:Dobry den, prosim znalce o pomoc. Schranim repliku Kopi Sv. Longina, pripadne firmu schopnou vyrobit to na zakazku. Budu rad kdyz me s tim pomuzete na netu jsem to nenasel. Obracimse na Vas. Predem dekuji za Vasi odpoved. Odpovedi prosim zasilejte na svd_golf@mail.ru Jeste jednou dekuji Djacenko Sergej
Originál je zazděn v jednom pilíři Svatého Petra v Římě. Pro ilustraci lze použít jakékoliv římské kopí, což je kopí galské tzv. GAESUM. Listovitý hrot z bronzu či železa nasazený na 2 m dlouhém dřevěném ratišti. Někdy je pod listem hrotu kopí příčník, aby se kopí neprobodlo tělem. Myslím, že se na netu seženou obrázky.
Uživatelský avatar
Laurentius
Vévoda
Příspěvky: 949
Registrován: 03 úno 2009 19:14
Been thanked: 3 times

Re: Kopi Sv. Longina

Nový příspěvek od Laurentius »

Repliku dělal i Pavel Moc.
http://www.swords.cz/bestof.html
Uživatelský avatar
Laurentius
Vévoda
Příspěvky: 949
Registrován: 03 úno 2009 19:14
Been thanked: 3 times

Re: Kopi Sv. Longina

Nový příspěvek od Laurentius »

Nedávno jsem viděl anglický dokument o kopí sv. Longina (nebo spíš sv. Mauritia) z vídeňského Hofburgu. Nejde tak ani o to samotné kopí ze 7. - 8. století, ale spíš o ten hřebík (clavus) uvnitř hrotu kopí. Pochopil jsem, že fragmenty z toho hřebíku jsou mnohem starší.
Napadla mě možná i taková blbost, jestli by ten hřebík nemohl být hrot římského vrhacího kopí - pilum.

A dál ještě dotaz na někoho znalého Hofburgu (např. Acomu, která má v galerii fotky). Dá se v klenotnici Hofburgu fotit?

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bingbot a 0 hostů