Fórum zájemců o historii

Blaze tomu, kdo rád vzpomíná svých otců a vesel baví posluchače o jejich činech.
Právě je 21 dub 2021 15:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Search found 2 matches

Autor Zpráva

 Jump to forum   Jump to topic

 Předmět příspěvku: Forum 13. století
Napsal: 10 led 2014 11:00 

Vážení příznivci historie a historické archeologie.

Léta se volá po zázemí, jenž by dalo prostor pro setkávání lidí se zájmem o jednu z nejzásadnějších dob naší minulosti - 13. století. Třinácté století patřilo k nejdynamičtějším epochám našich dějin, kdy docházelo ke kolonizaci budoucího království z německy a polsky mluvících zemí, osidlování dosud nevyužitých poloh, k doznívání románského slohu a prosazování se slohu gotického. Je to doba, kdy stará hradiště a hradskou soustavu střídají kamenné hrady a pozemková šlechta začíná rozšiřovat svá dominia. Vznikají města, vsi a kláštery, jejichž síť se udržela povětšinou dodnes. Obecně se tato doba označuje jako přechod z raného do vrcholného středověku.

Vytvořili jsme proto, za laskavé pomoci Supíka, forum pro období posledních Přemyslovců. Jeho cílem je na jednom místě shromáždit maximální množství pramenů, literatury a dalších informací, sloužících nejen k vlastnímu obohacení z poznávání, ale i jako fundament pro rekonstrukci vybavení, postav, dějů a mentality lidí v dané době. Nejedná se o projekt ani sdružení (jako např. Karlovci, Curia Vítkov aj.), ale pokud k tomu povede vývoj a poptávka, zřízení se nebráníme. Forum je ve fázi výstavby, ale říkali jsme si, že nejlépe se nám struktura doladí s přispěním budoucích uživatelů.

Je jedno, zda přijdete pouze číst informace, přispějete v diskuzi nebo využijete rady ostatních při tvorbě výbavy na historický šerm, ožívající historii nebo historický reenactment. Všichni jste, za dodržování pravidel slušného chování, vítáni.

http://trinactestoleti.brodec.org/index.php

Za tvůrčí tým
Pavel "maser" Macků

PS: Rádi bychom docílili lepší informovanosti tzv. šermířské obce o vybrané epoše a zároveń obohatili návštěvníky z těchto stránek o informace z experimentální archeologie, rekonstrukčních počinů atd., se kterými má zkušenost zase předchozí skupina lidí. Rádi bychom obě tyto skupiny propojili a dostali se tak zase o krůček dál v poznávání naší minulosti.
Prosím admina o přesunutí na vhodnější místo bude-li. Díky :)

 Jump to forum   Jump to topic

 Předmět příspěvku: Re: Jindřichův Hradec kolem roku 1320
Napsal: 05 led 2016 08:58 

To bylo ode mě, zapomněl jsem se přihlásit :).
Stránka 1 z 1 [ Search found 2 matches ]


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz